Belépés
jupiter21.blog.xfree.hu
" Elég, ha megértjük, hogy mindannyian valamilyen célból vagyunk itt, és elég, ha elkötelezzük magunkat ennek a célnak. " Paulo Coelho "Né... Keller Istvánné
1946.04.10
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
A lelki törvények
  2015-08-18 08:23:46, kedd
 
  A lelki törvények állandóan fennállnak, ugyanúgy ahogy a gravitáció törvénye.

Ez azt jelenti ha leugrik egy tízemeletes ház tetejéről a szülővárosában, Londonban, vagy akár Peruban akkor egyszerűen szétloccsan a járdán. Akár tud a gravitáció törvényéről, akár hisz a gravitációban, akkor is, ha egyetért vele, akkor is ha nem felel meg önnek a gravitáció akkor is hat és működik.

A lelki törvények éppen ilyenek.

Kezdjük tehát az első lelki törvénnyel, itt azonban meg kell jegyeznünk hogy ezeket évszázadok óta tanulmányozzuk már. Manapság többségükben vezető egyetemek és kutatóintézeteket foglalkoznak a témával, melyek mind fel és elismerték ezen törvények létezését.

1. Az irányítás/kontroll törvénye:

Az irányítás vagy kontroll törvénye igen egyszerű. Mindössze annyit jelent olyan mértékben érezzük jól magunkat, vagy érzünk, pozitívan önmagunk iránt amennyire tudjuk, hogy életünk irányítása saját kezünkben van. Illetve olyan mértékben érzünk negatívan önmagunk iránt, amilyen mértékben érezzük, hogy az irányítás nem a miénk.

Az erős önkontrollal rendelkező emberek sokkal sikeresebbek, elégedettebbek, önállóbbak és boldogabbak. A belső irányítás a gondolatainkkal kezdődik. Érdekes, hogy a gondolataink - amire és ahogy gondolunk - meghatározzák érzéseinket, és azt is hogy mi megy végbe bennünk.

Ha egyszer elraktároztuk őket érzésekké válnak. Érzéseinket mindig a gondolataink határozzák meg: hogy boldog vagy boldogtalanok vagyunk, esetleg félünk vagy bízunk magunkban.

Cselekvéseinket érzéseink határozzák meg. Így tehát a kontroll törvényével máris kimondtuk a siker kulcsa nem más, mint hogy érezzük életünk irányítása egyedül a saját kezünkben van. Azáltal hogy tökéletesen uraljuk gondolataink.

A gondolataink irányítják érzéseinket, azok pedig a tetteinket, és ne feledjék: mindig a tetteink határozzák meg sikerünket vagy sikertelenségünket.

2. A véletlen törvénye:

A kontroll törvényével szemben annak ellentéte áll a véletlené. A véletlen törvénye valójában egy metafizikai elv. Olyan mint egy közlekedési vagy jogi szabály, abban a mértékben van jelen, amilyen következetesen élünk vele. A véletlen törvénye az ami szerint a lakosság körülbelül 80%-a éli az életét. A véletlen törvénye azt mondja ha rosszul tervezünk, a bukást tervezzük meg.

A rossz tervezés tehát a kudarc tervezése. Sajnos, az emberek többsége nem hiszi el hogy eszerint él. De ha megnézzük életünket láthatjuk hogy így van. A rossz tervezés tehát kudarchoz vezet. Ezek az emberek akik azt mondják: Ki gondolta volna? Ez nem lehet igaz!

A hely és az idő megfelelő volt..csak hát..a szerencse..hát nem volt szerencsém. Ezek az emberek abból következően hogy úgy érzik életüket rajtuk kívül álló erők irányítják nem rendelkeznek világos tervekkel és célokkal mert nem ügyködnek rajta nap mint nap hogy amit akarnak azt el is érjék. Életük sodródni látszik mint a kormányos nélküli hajó, annál az embernél akinél nem működik a belső irányítás úgy érzi mint ha csúszna lefelé és nem tudna megállni. Az ilyen emberek mind boldogtalanok.

Ez az oka annak hogy az emberek kedvetlenek. Ez az oka annak hogy boldogtalanok, csalódottak és sikertelenek, mert többségük a véletlen törvénye szerint él. És ha így tesznek nem is lesznek képesek életük irányítására, nem lesz meg a lelki békéjük stb.

3. Az ok és okozat törvénye:

Az ok és okozat törvénye kimondja hogy az életben minden okozatnak meg van a maga oka. Minden ami a világmindenségben történik okkal történik, nem pedig véletlenül.

A siker nem a véletlenen múlik mint ahogy a kudarc sem a véletlen műve. A boldogság vagy annak hiánya kapcsolatainkban ok és okozat eredménye. A vetés és aratás törvényének is hívják hiszen ki mint vet úgy arat.

Az ok és okozat törvénye a világegyetem alaptörvénye. Ez az a törvény amire ha akarunk állandóan visszatérhetünk mert sok törvényünket az alap vagy vastörvények magyarázzák. A vastörvény az ok és okozat törvénye, kezünkbe adja az irányítás lehetőségét. Ha hisszük hogy van ok, okozati összefüggés hogy minden történésnek oka van, felismerhetjük a pozitív okokat, megerősíthetjük őket hogy azzá váljunk amivé csak akarunk.

Az ok és okozat törvényének legfontosabb tanítása számunk az hogy gondoltaink az okok. Gondolataink az okok, körülményeink az okozatok. Gondolataink az okok, körülményeink pusztán okozatok. Mert mindig mindennek a kezdete egy gondolat a fejünk, a munkánkkal, kapcsolatainkkal, a jövőnkkel kapcsolatban.

Gondoltaink indító okokká, körülményeink okozatokká válnak. Ha meg akarjuk változtatni életünk egy körülményét a gondolatot kell megváltoztatni ami a helyzetet létrehozta. Azon kell változtatni ami fejünkben van. Csodálatosképpen a világegyetemben egyetlen dolog van ami felett korlátlan hatalmunk van és ez pedig a gondolkodásunk. Ha határozottan és tudatosan irányítjuk gondolatainkat, melyek szándékainkat erősítik akkor pozitív okozatként körülményeink maguktól tisztázódnak vagy elrendeződnek.

4. A hit törvénye:

A hit törvénye egyszerűen azt mondja: bármi amiben hiszünk, mégpedig érzéssel - és ez a lényeg -, tehát minél nagyobb érzelmi elkötelezettséggel valósággá válik számunkra. Valósággá válik mert cselekedeteinket belső hitünk vezérli.

Az amiben élünk és mozgunk mindig, mindenkor fényesen tükrözi belső hitünket, kialakult meggyőződésünket. Ha valamiről úgy hisszük hogy pozitív vagy negatív, vagy Henry Ford szavaival: akár azt hiszed megtudod csinálni, akár azt hogy nem: igazad van.

Valóságunkat hitünk formálja. Amilyen mértékben hisszük valamiről hogy igaz, olyan mértékben válik a valóságunkká. Hitünk olyan mint egy szűrő, mindent kiszűr ami nem áll összhangban meggyőződésünkkel.

Ezért van hogy folyton figyeljük világunkat, megpróbáljuk megérteni, ésszerűsíteni hogy összhangba kerüljön hitünkkel, kialakult meggyőződésünkkel. Szkotomákat építünk. Ez egy pszichológiai szakkifejezés ami azt jelenti hogy vak foltokat építünk. Nem vesszük észre a lehetőségeket, ha az a meggyőződésünk hogy nincsenek lehetőségeink.

Nem vesszük észre a siker lehetőségét, ha eleve úgy hisszük hogy a siker számunkra nem lehetséges. Ha azonban megváltoztatjuk hitünket, valóságunk is meg fog változni. Mindnyájunknak vannak önkorlátozó meggyőződései.

Úgy hisszük hogy valamilyen módon korlátozva vagyunk. Korlátozott az eladó és alkotó képességünk. Azt hisszük nem tudunk pontosan érkezni, nem tudunk jó képet vágni a dolgokhoz. Pedig egzakt felmérések és kutatások igazolják, hogy a képességekből nagyon is egyformán részesülünk.

A legtöbb korlát amit mi korlátnak nevezünk, valójában nem létezik, ezek pusztán a tudatunkban léteznek. A nagy teljesítmények egyik kiindulópontja hogy megkérdőjelezzük önkorlátozó meggyőződéseinket, és kihajítjuk őket. Ha úgy teszünk mintha nem is léteznének észrevesszük hogy egyszerűen eltűnnek.

5. Az elvárás törvénye:

Az elvárás törvényéről rengeteget beszéltek már az emberiség történelme folyamán, csak úgy mint a hit törvényéről. . A hardwardi William James szerint a hit törvénye hozza létre a tényleges valóságot, mert olyanok vagyunk amilyennek hisszük magunkat.

Az elvárás törvénye azt mondja hogy amit várunk azt meg is szerezzük. Nem azt szerezzük meg amit akarunk, hanem amit várunk. Elvárásaink, különösen az eredményekkel kapcsolatban, elképzeléseink a dolgok jövőbeli alakulásáról önmegvalósításunk proféciáivá vállnak. Dr. Robert Rosental a Hardward egyetemen körülbelül 100 kísérletet végzett az elvárási elmélettel kapcsolatban, az úgynevezett elvárási elmélettel kapcsolatban

És úgy találta hogy elvárásaink hatással vannak más emberekre, körülményekre, eseményekre. Még akkor is ha az információ amire az elvárást alapoztuk teljesen hamis. Bármit is vár el, más szóval. Ha bizakodva várja hogy jó dolog fog történni önnel, akkor jó dolog fog történni önnel. Ha várakozásával kellemetlen eseményre számít, akkor kellemetlen eseményben lesz része. A legsikeresebb emberek

hozzáállása a következő: hisznek abban hogy mindig csak jó dolog történhet velük, a győztes bízik a győzelmében és el is éri azt. Mindaz amit bizakodással várunk valóra válik. Barbara Kollins szerint, aki Chicago legjelentősebb tanára: "Ha tanulókat intelligensnek tartják, és úgy dolgoznak velük mintha tényleg kiválóak lennének, valósággal ámultba ejtene szellemi teljesítményeikkel".

Mindent számba véve a legjelentősebbek az önmagunkkal szembeni elvárások. Ha nagyon pozitív elvárásaink vannak önmagunkkal szemben, ámulttal tapasztaljuk milyen hatása lesz életünkre. Mindig várjuk a legjobbat. Mindig várjuk a legjobbat.

6.A vonzás törvénye:

A vonzás törvénye azt mondja, hogy minden ember egy élő mágnes. Egy élő mágnes. Amely ellenállhatatlanul magához vonzza azokat az embereket és körülményeket melyek összhangban állnak uralkodó gondolataival. A vonzás törvényét sokat az emberi lét egyik legfontosabb törvényének tartják, és okkal. Mindig magunkhoz vonzunk pozitív vagy negatív embereket és körülményeket, melyek összhangban állnak uralkodó gondolatainkkal. Bármi is legyen uralkodó gondolatunk annak a körébe vonzzuk az annak megfelelő körülményeket és személyeket. Ezért rendkívül fontos arra gondoljunk amit akarunk, arra gondoljunk amire vágyunk, nem pedig arra amit nem akarunk. És ne feledjék amint egyre gyakorlottabbak és pontosabbak lesznek ennek a módszernek az alkalmazásában a vonzás törvénye is annál gyorsabban és pontosabban működik.

7.A megfelelés törvénye:

A megfelelés törvénye azt állítja - és ez Jézustól való - amilyen belül, olyan kívül. Hogy ez mit jelent? Nagyon egyszerű. Külvilágunk egy tükör, valószínűleg ez a legjobb kifejezés rá, a külvilág egy tükör ami visszatükrözi mindazt, ami belül, belső világunkban van.

A jólét igen fontos dolog, az anyagi jólét és biztonság, kényelmünk szintje, közvetlen kapcsolatban áll azzal amit a fejünkbe vettünk mint gondolatot és előkészületet a jólét és gazdagság állapotáról.

A legnagyobb hiba és sok ember boldogtalanságának oka hogy a külvilágot próbálja megváltoztatni, amit nem tudnak irányítani, miközben belső világuk zűrös.

Ez körülbelül olyan vállalkozás mintha azzal próbálnánk gyorsabbá varázsolni egy autót hogy a külsejét csinosítjuk, kereket cserélünk rajta. Mindig a belső problémákkal kell kezdeni. Külső világunk belső világunk eredménye. Azaz a belső történések külső történésekben nyilvánulnak meg. Jézus szép során idézném az Új testamentumból mert mindig az eszemben van: "Gyümülcsükről ismerni meg őket".

Ami egész egyszerűen azt jelenti hogy megtudjuk mondani egy emberről hogy mi megy végbe benne, milyen a jelleme, a személyisége, milyen gondolatok járnak a fejébe, ha szemügyre vesszük külső életének gyümölcseit: egészségét, érzelmi kapcsolatait, sikereit, eredményeit.

8.A tudatalatti tevékenység törvénye:

A tudatalatti tevékenység törvénye kimondja hogy bármit is ültetünk el tudatalattinkba, az azon munkálkodik hogy a realitásunkba hozza. És a tudatalatti, anélkül hogy gondolnánk rá minden szavunkat és tettünket hozzáigazítja az énképünkkel összhangban lévő mintához.

Úgy tárolja tehát összes szavunkat és tettünket, hogy az az énképünkkel (énkép=önmagunkról és a világról alkotott hitrendszerünk) vagy a korábban betáplált információkkal összhangban lévő mintához illeszkedjenek.

Szavainkat és tetteinket céljainkkal és összhangban tartja. Amelyek végső soron az énképünk részévé vállnak. Ez azt jelenti hogy testtartásunk, energiaszintünk, a mód ahogyan másokkal érintkezünk, önbizalmunk szintje, társadalmi ismereteink mindenünk összhangban van énképünkkel.

Ha valóban jól érezzük magunkat akkor énképünk pozitív: ruganyosan lépkedünk, testtartásunk magabiztos, bátor, érzelmeinket kimutató. Ha negatívan érzünk akkor énképünk is negatív és így is cselekszünk.

9.A koncentráció törvénye:

A koncentráció törvénye nagyon-nagyon-nagyon-nagyon fontos. Valójában a maga nemében minden törvény van olyan fontos hogy önmagában elegendő hogy sorsunkat irányítsa.

A törvény nagyon egyszerű. Minden amire sokat gondolunk az megnő. Bármi amin újból és újból elgondolkozunk belenő a valóságunkba. Ez nagyon egyszerű. Tartottam egy előadást a kreatív gondolkodásról melyet így magyaráztam el: képzeljék el hogy ez itt értelmi képességeink összessége.

És ha ebbe belehelyezünk egy gondolatot, az ekkora nagyságú helyet foglal el, de közben szellemi képességeink többi részét (ez a gondolat), többi részét tehát egyéb gondolataink kötik le. De minél többet gondolunk rá, annál több szellemi képességünket foglalja le ez az egy bizonyos gondolat. És ha állandóan csak egy bizonyos gondolatra gondolunk akkor eljutunk oda hogy már semmi másra nem gondolunk. És ha semmi másra nem gondolunk hamarosan felépítünk egy vibráló mezőt.

A tudatalatti a vonzás törvényének a magja, és a vibrálás és a sugárzás törvényének. Hamarosan felépítjük ezt a vibráló mezőt ami az éppen minket foglalkoztató gondolatnak megfelelő gondolat energiát sugározza belőlünk, ami valóságunkba vonz embereket és körülményeket. Csak fel kell tennünk a kérdést, mire gondolok folyton? Hol kalandoznak állandóan a gondolataim? A koncentráció törvényéből következő alapszabály az hogy azon kell gondolkoznunk amit szeretnénk, amit el akarunk érni, nem pedig azon amitől félünk.

10.A helyettesítés törvénye:

A helyettesítés törvénye a legfontosabb lelki törvény a tanultak közül. Azon a tényen alapul hogy a tudat egyszerre csak egy gondolattal tud foglalkozni, legyen az pozitív vagy negatív. Ha meg akarunk szabadulni egy negatív gondolattól, mivel az egy nem légüres tér, soha nem maradhat üresen, ki kell ütnünk azt egy pozitív gondolattal.

A a régi gondolat helyébe egy másikat ültethetünk. Ha ezt következetesen végezzük, ha lecserélünk minden negatív gondolatot, az összes önkorlátozó gondolatot, minden negatív elvárást, mindent ami visszatart, a kudarctól való félelmet, szükséget, hiányt, elutasítást, bármit és ezt egy vágygondolattal helyettesítjük.

És a kulcs félelem kontra vágy. Ha arra gondolunk amit akarunk, és nem arra amit nem akarunk, félelmeink csökkennek, lassan eltűnnek. Ha mindig arra gondolunk amit akarunk a helyettesítés és koncentráció törvényéből következően egyre kevesebb időnk és egyre kevesebb energiánk marad hogy arra gondoljunk amit nem akarunk.

11.A megbocsátás törvénye:

A megbocsátás törvénye azt mondja annyira vagyunk lelkileg egészségesek, amennyire képesek vagyunk megbocsátani a minket ért sérelmekért. A megbocsátásra való képesség a kulcs, meghatározója életünkben elért sikereknek. A másoknak való megbocsátás a bűntudat kiiktatásának előfeltétele.

A másoknak megbocsátás és a múlt sérelmeinek elfeledése az egyetlen fontos meghatározó tényező annak, hogy teljesen szuverén, jól működő felnőttek vagyunk, vagy sem. Mert a vádaskodásra és a haragtartásra való hajlam gyerekes és patologikus hajlam, ami sok lelki betegségben szenvedő ember jellemzője.

A haragról való lemondás, a jellemzője, ismertetőjegye az igazán felnőtt embereknek. Bocsássunk meg a szüleinket, másoknak és önmagunknak. Ne feledjük hogy a megbocsátás maximálisan önös érdek, ennek az ég világon semmi köze a másik emberhez. A megbocsátás garancia arra hogy gyors léptekben haladjunk képességeink kibontakoztatása felé.

12.A szokás törvénye:

A szokás törvénye nagyon hasonló a tehetetlenség törvényéhez. E szerint a törvény szerint a nyugalomban lévő test, nyugalomban is marad, mindaddig amíg egy külső erő nem hozza és tartja mozgásban, addig amíg egy újabb külső erő ha rá és le nem állítja.

A szokás törvénye tehát azt mondja hogy ha a határozott döntéskészség nincs meg bennünk hogy változtassunk életünkön, továbbra is megmaradunk az addigi megszokott úton. Továbbra is a bizonytalan úton fogunk haladni, egészen addig amíg nem teszünk konkrét és határozott lépéseket a változásra. Cselekedeteink 95%-át szokás csináljuk.

A sikeres és sikertelen emberek közti különbség csupán annyi hogy a sikereseknek sikeres szokásaik vannak, a sikertelenek pedig sikertelenek. Ha jók a szokásaink szinte biztos hogy sikeresek leszünk.

13.Az érzelem törvénye:

Az érzelem törvénye azt mondja ki hogy minden döntés amit hozunk az érzelmi döntés. Az egyik legnagyobb felfedezés amit a kutatásaim folyamán tettem az az hogy az ember 100%-ig emocionális, még csak nem is 99%-ig. Minden egyes döntés amit meghozunk érzelmi döntés.

Ha valaki azt mondja ez a logikus döntés azt jelenti hogy még több érzelmet visz abba a döntésbe, akkor is ha az logikusan hangzik.

Az érzelem törvénye még azt is kimondja hogy az erősebb érzelem uralkodik a gyengébb érzelmen. Ha valamelyik érzelem erősebb, az lesz a domináns érzelem és az határozza meg cselekedeteinket. Ha a legerősebb érzelem éppen a félelem, akkor a félelem uralja tetteinket.

Ha az a vágy, akkor a vágy uralja tetteinket. Két legfontosabb érzelem amire egyszerre van meg bennünk és folyton küzd egymással az a félelem és a vágy. Hogyan billentsük ki az egyensúlyt hogy a vágyaink nyomjanak többet a latba?

Ez roppant egyszerű. A koncentráció törvényével, állandóan arra kell gondolni, szinte minden idegszálunkkal vágyainkra gondoljunk. És ahogy korábban említettük félelmeink fokozatosan megszűnnek.

14.A kifejeződés törvénye:

A kifejeződés törvénye sok-sok évre nyúlik vissza, egészen Arisztotelészig, tőle származik az az idézet miszerint: "Bármilyen benyomás ér minket az kifejeződik". Bármilyen benyomás ér minket az kifejeződik, nos mit jelent ez?

Ez egyszerűen azt jelenti hogy bármilyen hatás, benyomás érte valaha a pszichénket bármilyen okból, bárhonnan, bármilyen érzelemmel is vegyült az az énképünk részévé vált és mindképpen kifejezésre jut személyiségünk vagy realitásunk részeként. Ez a törvény valójában azt mondja hogy a világot énképünkön keresztül látjuk.

Vagyis amit látunk az a saját világképünk. Soha nem azt hisszük amit látunk. Hanem azt látjuk amit hiszünk. Bármilyen hatás is ér minket, amit tényként élünk meg, realitásként a saját valóságunkban jut kifejezésre. Azt látjuk tényként, igazságként, valóságként.

Ha bizonyos embereket jónak látjuk, akkor őket jónak fogjuk tartani. Ha egy bizonyos politikai párt tagjait bolondnak látjuk, akkor ennek a pártnak a tagjait mind bolondnak tartjuk, legyenek bármilyen bölcsek vagy intelligensek.

Ha úgy hisszük hogy mindenütt van számunkra lehetősé, akkor mindenhol találunk is majd lehetőséget. Ha úgy hisszük hogy a sorsunkat magunk irányítjuk akkor rátalálunk az erre utaló jelekre. Ha úgy hisszük magunkról hogy befolyásos, , népszerű, megbízható, bátor emberek vagyunk, akkor ennek megfelelően fogunk cselekedni és ilyen visszajelzéseket kapunk a világtól.

15.A megfordíthatóság törvénye:

A megfordíthatóság törvénye egyszerűen azt mondja hogy ha már elértünk egy bizonyos sikerszintet egy egészségi szintet, egy bizonyos minőségi szintet egy kapcsolatban, akkor ez a bizonyos minőség, ez a szint létrehoz egy szubjektív állapotot.

Hogy megvilágítsam ha például győzünk akkor győztesnek érezzük magunkat, ha beleszeretünk valakibe akkor szerelmesnek érezzük magunkat. Ha sikert érünk el akkor sikeresnek érezzük magunkat. Az objektív körülmények, vagyis a valóság, a tények hozzák létre a szubjektív, azaz érzelmi állapotot. A megfordíthatóság törvénye a következőket mondja és ha ezt most megértik az egész életüket teljesen megváltoztathatja.

Arról van szó ha mesterségesen létre tudjuk hozni ezt a szubjektív állapotot, az érzést, akkor ez az érzés előidézi, mozgásba hozza a vonzás és a megfelelés törvényét. Olyan embereket és körülményeket vonz az életünkbe, melyek szükségesek ahhoz hogy megteremtsük a külső körülményeket, melyek megfelelnek a szubjektumunknak.

És most jöjjön a módszer. Meg fogják látni milyen döbbenetesen egyszerű. Ha arra a dologra gondolnak amire igazán, tiszta szívükből vágynak, képzeljék el hogy már meg is szerezték. Ez most úgy hangzik mint valami gyerekjáték, de olyan félelmetes hatása van, hogy meg fognak lepődni ha egyszer is kipróbálják.

Amit melegen ajánlok. Tehát hunyjuk be a szemünket, ahogy a legkényelmesebb, könnyedén, gondoljanak erősen rá. Képzeljék el hogy már megtörtént, és éljék át az érzés. Éljék át az érzést, mintha már megtörtént volna, mintha az egész múltidőben lenne, mintha már nem kellene miatta aggódni. Az érzést átélték. És ha újra meg újra elképzelik hogy már átélték akkor a megfordíthatóság törvénye előidézi magát az érzést. Minél gyakrabban és erősebben gondolnak rá.

Az érzés ténylegesen megváltoztatja mind a belső és a külső körülményeket, egyre közelebb visz célunkhoz. Az objektív körülmények működésbe lépnek pontosan a megfelelő módon és időben. Tulajdonképpen nekünk nincs is semmi dolgunk ezzel a törvénnyel, csak gondoljunk gyakran és intenzíven az érzésre.

16.A gyakorlás/ismétlés törvénye:

Szeretnének-e önök pozitív, lelkes személyiséggé válni? Mi az amit az életben el akarnak érni? Bármi is az, ha megállás nélkül egyfolytában gyakorolják, a végén új szokássá válik. Ahhoz hogy egy új szokás kialakuljon 21 nap is elegendő.

De 21 napon keresztül álladóan gyakorolni kell. Nos, ennek tanfolyamnak és beszélgetéseinknek egyik célja hogy megpróbáljuk rávenni önöket, szeretnénk javasolni hogy tartsanak egy 21 napos pozitív lelki magatartás tréninget. A PLM tréning. 21 napon keresztül meglehetősen nehéz dolguk lesz. Csak arra gondoljanak amit el akarnak érni, és arra ne amit nem. Csak arról beszéljenek amit szeretnének, szóba se kerüljön amit nem akarnak. Nem nehéz, de mégsem könnyű. Ma megtudják csinálni, ha gyakorolni tudják a végén új szokássá válik. Minden megváltozik önök körül a lehetőségeik, a kapcsolataik, az életminőségük.

17.Az akkumuláció törvénye:

Az akkumuláció törvénye szellemi és fizikai törvény egyaránt. Bármi amit teszünk pozitív vagy negatív beépül. Életünkben minden nagy teljesítmény sok ezer kis teljesítmény eredménye. Ahhoz hogy ma (1990-es évek) Amerikában valaki milliomos lehessen, átlagban 20 évig kell keményen dolgozni. Más szóval ha látunk egy embert aki gazdag, szép háza, autója van mi csak azt mondjuk: Hát nem szerencsés pasas? Pedig a dolog mögött nem a szerencse áll, hanem a beépülés hosszú-hosszú folyamata, és az hogy minden számít. Minden dolog amit teszünk jó vagy rossz számít, minden a világon számít. Azért mert felhalmozódnak és hatnak. Ez annyit jelent figyeljünk arra mivel tápláljuk szellemünket, miket olvasunk, milyen emberekkel vesszük körül magunkat, miket teszünk, mire gondolunk.

18.A relaxáció törvénye:

A relaxáció törvénye azt állítja hogy a szellemi szférában az erőlködés kudarcra van ítélve. Az szellemi szférában az erőlködés csak árt. Minél kevés erőlködünk, minél könnyedebbek vagyunk annál jobban megy annál nagyobb a siker. Érdekes dolog ez. Találó példa erre a kapcsolatok. Ha valamit szándékosan fel akarunk gyorsítani, vagy lassítani válságok idézünk elő a kapcsolatban. Ha elengedjük magunkat és hagyjuk a kapcsolatot a maga útján akkor a kapcsolat megfelelően alakul.

19.A szolgálat törvénye:

A szolgálat törvénye szerint annyi jutalmat kapunk az életben, pontosan olyan mértékben, amennyit a mi más embereknek tett szolgálataink érnek. Hogyha arra törekszünk hogy minél többet kapjunk növelni kell szolgálataink mértékét. De az a csodás dolog is bele van foglalva hogy a legnagyobb örömöt a legnagyobb elégedettséget akkor érezzük az életben, ha másokat szolgálunk. Akkor ha jól végezzünk a munkákat, ha adunk valami értéket a többieknek. Ehhez kapcsolódik a viszonzás törvénye:Bármilyen szolgálatot végzünk mások számára, azért kapunk valami jutalmat.

20.A túlkompenzálás törvénye:

Szerintem és sok más ember szerint is a túlkompenzálás törvénye a kulcs a sikerhez. Ennek a törvénynek az a lényege: mindig tegyünk többet mint ami a fizetségünk. Tegyünk többet mint amit elvárnak. Sose keresünk többet mint most, ha nem teszünk többet amennyiért megfizetnek. Akkor állunk majd igazán a jó oldalon ha többet és többet teszünk mint amiért megfizetnek.

21.A tudatfeletti/Univerzum tevékenységi törvénye:

A tudatfeletti elme erejénél fogva, minden ötlet, terv, cél, gondolat amely huzamosan foglalkoztatja a tudatos elmét meg kell hogy valósuljon a tudatfeletti segítségével. Minden ötlet, terv, cél, gondolat amely huzamosan foglalkoztatja a tudatot, minden amire nagyon vágyik vagy amitől nagyon fél megvalósul a tudatfeletti által.

Legyen bár pozitív, vagy negatív, jó vagy rossz önnek. Ha huzamosan rögzíti a tudatos elmében, ha átéli, átérzi, képet alkot róla, a tudatfeletti a tapasztalatok összességét bocsájtja a rendelkezésére hogy összehozza azokat az embereket és körülményeket melyek a gondolat megvalósulásához szükségesek. Az egész tanfolyam során hangsúlyoztuk hogy az ön gondolatainak rendkívüli ereje van.

A ön gondolatai tárgyiasulnak, a gondolatból valóság lehet. Ha elfogadja hogy van egy tudatfeletti elme biztos hogy minden gondolata valóra válik! Tehát csak arra gondoljon amit el akar érni, űzze el amit nem akar. Gondoljon állandóan, megállás nélkül arra, amit nagyon akar és a világért se gondoljon arra amit nem akar.

Csak nagyon kevés ember, az elit, boldog és sikeres, mert csak arra koncentrál amit akar. A Biblia mondja: A gazdag gazdagabb lesz a szegény szegényebb. Egy másik Bibliai idézet: Akinek kevese van, attól a kevés is elvétetik, akinek sok van, annak még több adatik.

A gazdag gazdagszik a szegény szegényedik. Miért? Mire gondol a gazdag ember, mire koncentrál, mivel vonzza magához a tapasztalatok összességét? Azzal hogy folyton a sikerre, a pénzre, a termelésre, a befolyásra gondol. És mire gondol a szegény? Folyton csak a hiányra, veszteségre, bukásra gondol. Arra hogy nincs elég készpénze. És amire az ember állandóan azt a tudatfeletti megvalósítja. Ha bármilyen nagy is egy cél, ha bármilyen távolinak látszik is, gondoljon állandóan arra és a tudatfeletti segít valóra váltani.

http://atudatosteremtesmuveszete.blogspot.hu/2012/11/lelki-torvenyek_5.html

 
 
0 komment , kategória:  Ezotéria : Vegyes**  
Szellemi törvények
  2015-08-18 06:56:44, kedd
 
 



Ezeket a Szellemi törvényeket Kurt Tepperwein A szellemi törvények című könyvéből származnak.



"A szellemi törvények valóságosak, valóban hatnak, függetlenül attól, hogy hiszek-e bennük vagy sem. Tagadhatom őket, és megpróbálhatok ellenükben létezni, ám ekkor betegség vagy szenvedés formájában korrepetálást kapok a sorstól. Ám együtt is működhetek velük, harmóniában élhetek ezekkel a szellemi törvényekkel és teljes életet élhetek. A választás a kezemben van.

Lehet, hogy a szellemi törvényeket nem tudom mérni, de a hatását igen. A szellemi törvényeket nem tudjuk megváltoztatni, legfeljebb fellázadhatunk ellenük. Csakhogy mihelyt önfejűen cselekszünk, hatályba lép az ok és okozat törvénye, és cselekedetünk következményével szembesít bennünket.

A szellemi törvényekkel együtt is működhetünk. Ez esetben engedelmesen szolgálnak bennünket, miként mindazok, amik velünk történnek, csak segítségünkre és szolgálatunkra vannak, bármennyire is kellemetlennek tűnhetnek alkalmanként. Ha megtanuljuk, miként tudunk a szellemi törvényekkel összhangban élni, akkor magával az élettel is összhangban leszünk. Akkor megtanuljuk, miként lehet "a teremtés könyvében" olvasni, és egyre tisztábban felismerjük a látszat mögött rejlő valóságot.



SZERETET TÖRVÉNYE



Feladatunk, hogy megtanuljunk szeretni. A mindent átfogó szeretet képességét kell elsajátítanunk. Szerelmesnek lenni és igazán szeretni két különböző dolog, miként a virág és a gyümölcs. A gyümölcs megjelenésével eltűnik a virág.

A szeretet azt jelenti, hogy megértően, tudatosan elfogadom a tökéletlent.

A szeretet az az öröm, amelyet akkor érzünk, amikor a szeretett emberre gondolunk.

A szeretet azt jelenti, hogy megnyitom magam, és beengedem a másikat.

A szerelmes birtokolni akarja szerelmét, kisajátítani, függővé tenni. Csakhogy mindaddig, amíg a szeretetben a függőség bármilyen formája megvan, a kapcsolat nem tökéletes.

A szeretet azt a vágyat keli szívemben, hogy a másik boldog legyen, és kész vagyok ennek érdekében bármit megtenni és időt adni neki, ha időre van szüksége, figyelmet, ha figyelemre van szüksége, és szabadságot, ha szabadságra van szüksége. A szeretetben nem várok feltétlen viszonzást. Cselekedeteim mozgatórugója a gyengéd odafigyelés, nagyrabecsülés és csodálat. Szerethetek mellette másokat is, és ezt a jogot neki is megadom. Érzelmileg független vagyok a másik reakcióitól, mert szeretem őt, függetlenül attól, hogy érzelmeim viszonzásra találtak-e vagy sem.

A szeretet egyszerre jelenti, hogy adok és kapok, és mindig adással kezdődik.



HARMÓNIA TÖRVÉNYE



Ez a rendkívül fontos törvény arról gondoskodik, hogy a különféle hatásokat kiegyenlítse és ezáltal a harmónia mindig megmaradjon vagy gyorsan visszaálljon.

Ahol sok a fény, ott sok az árnyék; aki elvesz, attól elvétetik; aki ad, annak adatik. A harmónia törvénye nemcsak a természetben mutatkozik meg, hanem a mindennapi életünkben, mindabban, ami velünk történik. Valahányszor az ember önhatalmúlag megzavarja a harmóniát, ez a törvény haladéktalanul kiegyenlít.



EVOLÚCIÓ TÖRVÉNYE



Minden állandó változásban van. Az egész univerzumban nincs két dolog, lény vagy jelenség, amely tökéletesen azonos volna. Minden egyszeri és egyedülálló Az evolúció törvénye magába foglalja a változékonyság elvét. Semmi nem maradhat úgy, ahogy most van. Semmit sem ragadhatok meg, nem tarthatok meg, mert minden, ami elkezdődik, az véget is ér. Már a kezdet magába foglalja a véget, ami egyidejűleg valami újnak a kezdete. Az örök létezés, bár állandó változásban van, sem nem csökken, sem nem növekszik - van. Változtatja kifejeződését, és mégis állandó. Minden, ami van az "Egyből" jött létre, és az "Egy" mindenben benne van. Minden része az egésznek, és mégis egy egész.



REZGÉS TÖRVÉNYE



Minden mozgásban van, semmi sem áll, minden rezeg. Az energia és az anyag csupán különböző frekvenciájú rezgések manifesztációja. Még a legkeményebbnek tűnő anyagban is állandó rezgésben vannak a molekulák, s ugyanez igaz a fényre, a melegre vagy az energiára. Minden gondolat, minden érzés, minden kívánság vagy akarat különböző frekvenciájú rezgés. Minden egyszerre sokféle rezgésben van, s ez egyszeri és megismételhetetlen egészet képez. Minden mindennel összefügg, minden rezgés egyszerre ok és valamely korábbi ok okozat. Testünk azonnal reagál minden gondolatunkra. Meg kell tanulnunk fegyelmezni gondolatainkat, mert ez a feltétele annak, hogy helyesen, tudatosan cselekedjünk. Minél magasabb rezgésű az az energia, melyet mozgósítunk, annál súlyosabb következményekkel jár, ha helytelenül használjuk. A negatív gondolatokat negatív cselekedetek követik. Ha a gondolataink irányát megváltoztatjuk, megváltoztatjuk egész életünket.



POLARITÁS TÖRVÉNYE



Minden létezőnek két pólusa van ugyan, valójában azonban minden egy. Minden látszólag ellentétes, lényegét tekintve azonos. Boldogság és boldogtalanság, szeretet és gyűlölet valójában ugyanannak a dolognak a két oldala. Minden jelenségnek két oldala van, ám a kettő között egy és ugyanazon tartomány húzódik meg.

A gyűlölet így fordítható át szeretetre. Nem kell mást tenni, csupán álláspontot változtatni és a dolgok is megváltoznak. A félelmet bátorsággá alakíthatjuk, a sötétséget fénnyé. Tudatom rezgésének megváltoztatásával álláspontomat változatatom meg.

Tudatunk rezgésszintjének emelésével nem csupán magunkat változtatjuk meg, hanem egész életünket is, hiszen a rezonancia törvénye értelmében más eseményeket, személyeket és életkörülményeket vonzunk magunkhoz.



6. RITMUS TÖRVÉNYE



A nappal után az éjszaka következik, a születést követi az elmúlás, amely egy újabb születésnek az kezdete. Az aktivitás, a pihenés és lazítás szakaszai váltakoznak és együttesen hozzák létre a harmóniát. A ritmus törvénye a teremtésben mindenütt kifejezésre jut. Az egész lét egy állandó ki- és beáramlás, amely két pólus között jön létre, ezért a ritmus törvénye szorosan összefügg a polaritás törvényével. Ez a törvény az ember örök létezését biztosítja, függetlenül attól, hol van: születés, halál és újjászületés.



MEGFELELÉS TÖRVÉNYE



"Mint fent, úgy lent, mint lent, úgy fent. Miként bent, úgy kint." Az ember, mint mikrokozmosz, pontos képe a makrokozmosznak.

Egy adott tartalomhoz egy adott forma illik. Minden létezőnek a létezés minden szintjén megvan a megfelelője. Ez a törvény a legkisebbtől a legnagyobbig mindenre érvényes finomanyag szintjén és szellemi szinteken is.



8. REZONANCIA TÖRVÉNYE



A hasonló hasonlót vonz magához, és általa megerősödik. Két különböző dolog taszítja egymást. Az erősebb meghatározza a gyengébbet, és önmagához hasonlóvá teszi. Mindenki csak azt tudja magához vonzani, ami pillanatnyi rezgésének megfelel. A félelem tehát magához vonzza azt, amitől félünk. Viselkedésünk meghatározza a körülményeinket. Tőlünk függ, mely rezgésre vagyunk fogékonyak, melyhez csatlakozunk.



9. TELJESSÉG TÖRVÉNYE



Az élet teljessége szellemi örökségként áll rendelkezésünkre minden pillanatban. Csakhogy hibás szellemi beállítottságunk és csekély hitünk külső és belső gazdagságunkat korlátok közé szorítja. Az élet csak a belső valóságot tudja a külső valóságban visszatükrözi. Ne hagyjuk, hogy a külső kép megzavarjon bennünket. Semmiféle erőfeszítés és pozitív gondolkodás nem vezet eredményre, ha belül folyton arra gondolunk, milyen korlátaink vannak, és miben szenvedünk hiányt.

Az elfogadás a törvény egyik oldala, a másik az adás. Aki csak a törvény egyik felére figyel, önzésével érvényteleníti a törvényt. "Aki nem ad, nem is kap, aki nem vet, az nem is arathat." Csak olyan mértékben lehet hatékony a törvény, amilyen mértékben mi megnyitjuk magunkat, hogy rajtunk keresztül a teljesség manifesztálódhasson. Megnyitjuk magunkat, hogy az élet rajtunk keresztül a maga sokféleségében kifejezésére juthasson és mások hasznára is szolgálhasson.

Aki a teljességben él, annak mindig minden rendelkezésére áll ahhoz, hogy létét tökéletesen kifejezésre juttassa. A mindenbe beletartoznak a leckék is, amelyeket az élet kínál számunkra, hogy tanuljunk és fejlődjünk. Aki teljességben él, az valóban bőségben, teljességben éli az életét, és élete minden aspektusa harmóniában van.



10. SZABADSÁG TÖRVÉNYE



Az ember életének minden pillanatában a teremtés teljessége elé állítja, és szabadságot ad neki a választásra. Ő határozza meg a "belső képeket", amelyek életét meghatározzák. Szabadságában áll választani, hogy a felismerés királyi útja mellett dönt, vagy pedig a megszokott utat választja, amely a betegségen és szenvedésen keresztüli tanulás útja.

A szabadságnak három szintje van:

- szabadság, mint megszabadulás valamitől

- szabadságomban áll valamit tenni

- az igazi szabadság /kiszabadulni a vágyak rabságából, megszabadulás másoktól, elengedés/ Mindent el kell engedni, a régi tudatállapotot, amelyhez a következő érzések tartoznak: harag, Félelem, gond, stressz, bűntudat, érzékenység, kisebbrendűségi érzés, önsajnálat, irigység, Bizonytalanság, utálat, izgalom, agresszió, düh...





11. GONDOLKODÁS TÖRVÉNYE



Minden egyes gondolat megváltoztatja sorsunkat, sikert vagy sikertelenséget, betegséget vagy egészséget, szenvedést vagy örömet von maga után. Meg kell hát tanulnunk, hogy a lehető legoptimálisabban használjuk gondolkodásunkat. Legfontosabb a pozitív gondolkodás, felismerni, hogy mindaz, ami velem történik, valójában jó nekem.

A legtöbb ember azért nem tudja vágyait megvalósítani, mert nem tud uralkodni gondolatain. A gondolatok energiát mozgatnak és formálnak. Minden gondolat egy teremtés, amelynek meg kell valósulnia.

A pozitív gondolkodás abban rejlik, hogy felismerem, minden ami van, engem szolgál és nekem segít még akkor is, ha kifejezetten kellemetlen vagy fájdalmas. Negatív nem is létezik, csupán kellemetlen jó. A sikertelenség mindig csak közbülső eredmény a végleges sikerhez vezető úton.



12. HARAG TÖRVÉNYE



Szinte nincs olyan ember, aki valamiért ne mérgelődne. A harag, a düh a gyenge érzelmi kontroll terméke, nagyon sok hátránnyal jár. A harag idegességet idéz elő, szívverésünk szabálytalanná válik, vérnyomásunk emelkedik, rossz lesz az emésztés, alvászavarokkal és fáradtsággal küszködünk. Rosszkedvűek leszünk, elveszítjük uralmunkat gondolkodásunk és cselekedeteink felett. A bosszúság egyúttal agresszió is, negatív energia, amely diszharmóniát okoz, ami pedig betegséget idéz elő. Aki bosszankodik, az nem ért egyet az élettel, nem fogadja el az életet úgy, ahogy van.

- Minden embert olyannak fogadok el, amilyen, ráhagyom, hogy megváltozik-e és mikor. - Megszabadítom magam minden elvárástól és hagyom, hogy az élet olyan legyen, amelyen.

- Felismerem, hogy a világon senki és semmi nem bosszanthat engem.



13. IMAGINÁCIÓ TÖRVÉNYE



Minden képszerű elgondolásunk arra törekszik, hogy megvalósuljon. Ha eközben a hittel szemben fellép az akarat, mindig a hit győz.

Minden ember képes arra, hogy elgondolásait képszerűen jelenítse meg. A kép a tudatalatti és a lélek nyelve. A belső képek életünk nagy részét meghatározzák. Képzelőerőre van szükségünk ahhoz, hogy a kívánt végeredményt képszerűen meg tudjuk jeleníteni, és ezeket a képeket szemünk elé tudjuk varázsolni. Minél pontosabban képzelek el valamit, és minél hosszabb ideig tartom a szellemi képernyőmön, annál több energia árad, és annál gyorsabban fog a fizikai síkon is megjelenni.



14. HIT TÖRVÉNYE



A hit belső tudás, amely nem a külső bizonyítékokon nyugszik. Nem az történik amit akarunk, hanem az, amiben hiszünk. Az igazi hit az a bizonyosság, hogy amit kívánok, az meg kell hogy jelenjen, ha megnyitom magamat. A hit nemcsak azt jelenti, hogy igent mondok az igazságra, hanem bizonyos is vagyok benne, és amire hitemmel igent mondok, arról tudom, hogy meg is valósul. Aki csak abban hisz, amit lát, az csupán akkor fogja hinni a vetés következményét, ha már be is takarította. Akinek nincs hite, az is hisz, csak éppen annak ellenkezőjében, amit el kíván érni.



15. ÁLDÁS TÖRVÉNYE



A világba küldött áldás a gondolatenergia legtisztább és legfinomabb formája, és az univerzum leghatalmasabb erejét, az isteni szeretetet mozgósítja.

Megáldani annyit jelent, hogy egy személy vagy egy helyzet számára Isten kegyelmét kérni. Amit tiszta szívemből megáldok, az abban a pillanatban áldott lesz és az áldás hatalma azonnal megkezdi áldásos tevékenységét. Amit tiszta szívemből megáldok, az áldásként száll vissza rám. Hagyhatom, hogy az áldás csak úgy megtörténjen, de el is képzelhetem, amint fény vagy sugár formájában alászáll.



16. OK ÉS OKOZAT TÖRVÉNYE



A világon minden az ok és okozat elve szerint működik. Minden teremtés okozat, amely mögött egy teremtő áll, akinek az akarata a teremtettben nyilvánul meg. Ahol teremtés van, ott teremtőnek is lenni kell, hiszen a törvény így szól: "Semmiből nem lesz semmi." Az, ami volt, mindig összefügg azzal, ami lesz. Amit mi véletlennek nevezünk, az nem más, mint valamely rejtett ismeretlen ok kifejeződése. Csak addig beszélünk véletlenről és szerencséről, amíg fel nem ismerjük az összefüggéseket. Soha semmi nem történik ok nélkül.



17. SORS ÉS VÉGZET TÖRVÉNYE



Az ember szabadon választhat, cselekedeteinek következményeivel számolni kell. Ezt a végzet törvénye rója ki rá, vagy az ok és okozat törvénye, amely végzetként jelentkezik. "Mindenki azt kapja, amit előidézett. Sem többet, sem kevesebbet és nem is mást." A sorssal való szembesülés, a vele való elmélyült foglalkozás végül elvezet az egyetlen erőhöz. Nincsen sem véletlen, sem jutalom vagy akár büntetés, hanem kizárólag ok és okozat. Cselekedeteim következményei elől nem menekülhetek. A végzet törvénye arra kényszeríti az embert, hogy teljes felelősséget vállaljon életéért, szembesüljön cselekedeteinek következményeivel, míg a saját maga által okozott problémákat fel nem oldja, és ezáltal szabaddá nem teszi magát. A végzet törvénye akkor avatkozik be, amikor a teremtésben az ember nem tudja megteremteni a harmóniát.

Mindenki tehát azt kapja, amit okozott. És valahányszor kap valamit, azt maga okozza. A végzet törvénye szembesít bennünket cselekedetein következményeivel, és az egyén szabadságát semmiben nem korlátozza. Mindenki szabadon döntheti el, mit akar vetni, ám aratni azt lesz kénytelen, amit elvetett.



18.ÚJJÁSZÜLETÉS TÖRVÉNYE



Mindig újabb és újabb testet öltünk magunkra, s ez a test olyan, mint az iskolai egyenruha. Ahogy az iskolában újabb és újabb leckét kell megtanulnunk, az életben is pontosan azt a leckét osztja ránk az osztályfőnökünk: dr. Mindennap, amit még nem tanultunk meg, hogy újabb és újabb felismerésekre tegyünk szert. Mindaddig, amíg önakaratból cselekszünk, újabb okokat idézünk elő, s bár pozitív okok pozitív következményekkel járnak, a negatívok negatívval, mindenképpen inkarnálódnunk kell, hogy az adott következményekkel szembesüljünk.



19. KEGYELEM TÖRVÉNYE



Úgy működik, hogy az ember minden pillanatban kiléphet tudatlanságából a felismerés fényébe, és magához veheti szellemi örökségét, a tökéletességet. Kegyelem, hogy imádkozhatom, és imádságom meghallgatásra talál. Kegyelem az is, hogy Isten átfogó szeretetében mindig és mindenütt részesülhetünk. Kegyelemben élni annyit jelent, mint nyitottnak és befogadónak lenni.



20. BOLDOGSÁG TÖRVÉNYE



A boldogságot nem lehet birtokolni. Mindaddig, amíg kívül keresem a szerencsémet, a boldogságomat, keresésem eredménytelen marad. A boldogságot csak magamban találhatom meg, ha feltétel nélkül igent mondok az életre, s elfogadom olyannak, amilyen. Valahányszor szenvedek, az azt is jelenti, hogy nem fogadom el az életet, ezen csak én tudok változtatni. Ha a szerencsémet, boldogságomat nem teszem külső körülményektől függővé, akkor minden helyzetben boldog lehetek.

Boldognak lenni annyit jelent, hogy önmagammal és az élettel harmóniában vagyok, helyemet minden pillanatban optimálisan töltöm be, így teljes életet élve boldog vagyok.



21. KÖSZÖNET TÖRVÉNYE



Az igaz hála és köszönet minden nehézségen átsegít az életben. Adjon hálát teljes szívéből valamiért, amije még nincs, úgy, mintha már megvolna - és meg fogja kapni. A szüntelen hála és köszönet aktivizálja a hitet, amely hegyeket mozgat.

Mennyi minden van az életünkben, amely tökéletesen rendben van, és figyelemre sem méltatjuk, mert mindig csak arra a kevésre figyelünk, amely éppen nincs egészen rendben. Amint szívemet hála tölti el életem minden körülményéért, eseményéért, az univerzum legmagasabb rendű ereje működni kezd rajtam keresztül, mert a hálás és szeretetteljes szív a legtisztább csatorna az egyetlen erő számára, amit mi Istennek nevezünk.

Minden úgy van jól, ahogy van, függetlenül attól, hogy kellemes-e számodra vagy sem, elfogadod-e vagy tiltakozol. Ha nem fogadod el, akkor szenvedsz. Ám, ha feltétel nélkül igent mondasz, felfedezed a boldogság titkát.

A levél ősszel magától hullik le a fáról. A hó apró pelyhekben esik, a tavasz beköszönt, a fű növekedésnek indul. Mindez könnyedén, félelem nélkül, kötöttségek és erőlködés nélkül. Nem szükséges hozzá terápia, nem kellenek traumák. A dráma csupán illúzió, az igazság egészen egyszerű. Sem nem jó, sem nem rossz, egyszerűen csak van.

Semmit sem birtokolhatsz, hiszen minden te vagy. Minden, ami létezik, abból az egyetlen realitásból jött létre, amely Te magad vagy. Az emberek akikkel találkozol, a tárgyak, amelyek hozzád tartoznak vagy amelyeket elveszítesz, csupán ajándék, mellyel önmagad megleped, hogy léted újabb aspektusait megtapasztalhasd. A valóságban semmit sem lehet nyerni, sem pedig veszíteni, kivéve önmagad Igaz Valójának megtapasztalását.

Az életjátékban csak te nyerhetsz.

Ez a játék ugyanis a te örömödre jött létre, örvendj hát léted csodálatos teljességének. "

Kurt Tepperwein






Forrás : : Link ..
 
 
0 komment , kategória:  Ezotéria : Vegyes**  
Gyulladáscsökkentő koktél
  2015-08-18 06:35:31, kedd
 
 



Forrás : Link...
 
 
0 komment , kategória:  **** Gyógynövények**  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
2015.07 2015. Augusztus 2015.09
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 9 db bejegyzés
e év: 266 db bejegyzés
Összes: 26968 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 292
  • e Hét: 1735
  • e Hónap: 7263
  • e Év: 55175
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.