Belépés
taltos1.blog.xfree.hu
Bármit tesznek ellenem, az a javamra fordul! Tatiosz: Ne kívánd mások balsorsát, mert a sors közös, és a jövő előre nem látható. Ossian: A ritka tisztes... Gábor Gabriella Táltos
1940.08.08
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 15 
Pékpecsenye
  2015-04-11 22:59:07, szombat
 
  Pékpecsenye

Hozzávalók:

1 kg sertéstarja
4-5 gerezd fokhagyma
2 dl száraz fehérbor
2-3 dl húsleves
3-4 evőkanál libazsír

őrölt bors
pirospaprika
liszt
10 szelet szendvics kenyér
5 db kovászos uborka

Elkészítés:

A tarját kicsontozom, 10 szeletre vágom. A csontból készítek egy kellemes húslevest, aminek levéből használok majd az ételhez.

A hússzeleteket kiklopfolom, széleit több helyen bevagdosom, lisztben megforgatom, sózom, borsozom, kicsit pihentetem. A fokhagymagerezdeket fokhagymaprésen átnyomom.

Egy mélyebb teflon serpenyőben felhevítem a libazsírt, a hússzeletek mindkét oldalát hírtelen átsütöm, meghintem a pirospaprikával, felöntöm a borral, hozzáadom a zúzott fokhagymát. A hússzeleteket átfordítom, ha kell, másik oldalukra is hintek kevés pirospaprikát, majd felöntöm annyi húslevessel, hogy ellepje. Fedő alatt közepes lángon omlósan puhára párolom. Amikor kész, a húskat kiemelem a szaftból, melegen tartva félreteszem.

Közben a kenyérszeleteket kenyérpirítóban megpirítom, a koviubit felcsíkozom, tálalhatok is. A pirított kenyérszeleteket megmártom a hús szaftjában, 2-2 szeletet adok egy tányérra, minden szeletre kerül 1-1 szelet tarja, a kovászos uborkával díszítve adom az asztalra.

Jó étvágyat hozzá!

Megjegyzés:

A receptet Nanasnani küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek-húsos   
Tárkonyos marharaguleves
  2015-04-11 22:57:56, szombat
 
  Tárkonyos marharaguleves

Hozzávalók:

40 dkg marhalábszár
1 közepes vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
1 teáskanál piros arany
1 marhahúsleves kocka
30 dkg zöldség vegyesen (sárgarépa, gyökér, zeller, karalábé)
15 dkg fagyasztott zöldborsó
2 közepes krumpli apró kockákra vágva
1 kávéskanál tárkony (szárított)

bors
pirospaprika
darabka citromhéj
kb. fél citrom leve
1 mokkáskaál cukor
2 dl tejszín vagy tejföl
1 csapott evőkanál liszt
3-4 dkg szárított csigatészta

Elkészítés:

A marhalábszárat apró kockára, a vöröshagymát és fokhagymát finomra vágjuk. Kevés olajon a vöröshagymát megpirítjuk, beletesszük a fokhagymát, majd az apró kockára vágott húst, és fehéredésig pároljuk. Pirospaprikával megszórjuk, és annyi vízzel engedjük fel, amennyi ellepi. Sózzuk, tárkonnyal, borssal, piros arannyal ízesítve félpuhára főzzük (kb. 1-1,5 óra, függ a hús minőségétől).

Közben a vegyes zöldségeket apró kockára vágjuk, kevés olajon, állandó kevergetés mellett megpirítjuk, és a félig megfőtt húsalaphoz öntjük. Felengedjük vízzel, sózzuk, beledobjuk a leveskockát, a citromhéjat, tovább főzzük, amíg a hús teljesen megpuhul. (Mielőtt teljesen megpuhulna, hozzátesszük a zöldborsót, a krumplikockát és a levestésztát.)

A tejszínt vagy tejfölt elkeverjük a liszttel, elvégezzük a hőkiegyenlítést, behabarjuk a levest, és lassú tűzön főzzük még 10 percig. Közben ízlés szerint ízesítjük még tárkonnyal, borssal, citromlével, cukorral (ki hogyan szereti).





Megjegyzés:

Finom, tartalmas, a tárkonytól külenleges ízű leves, ajánlom mindenkinek. Egy könnyű édes tészta utána... Szoktam borjúból, sertésből is hasonlóan készíteni, pl. krumplikocka helyett gombával és apró krumpligombóc golyókkal levesbetétnek.

A receptet és a fotót Gaby53 küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek-levesek  
Túrós bukta II.
  2015-04-11 22:56:05, szombat
 
  Túrós bukta II.

Hozzávalók:

A tésztához:
50 dkg finomliszt
3 evőkanál cukor
csipet só
2 tojás sárgája
2,5 dl tej
3 dkg élesztő
10 dkg olvasztott vaj
A töltelékhez:
25 dkg túró
1 kis pohár tejföl
1 csomag vaníliás cukor
pici reszelt citromhéj
ízlés szerint cukor
A tetejére:
1,5-2 dl tej
1 csomag vaníliás cukor
tojás a kenéshez

Elkészítés:

A lisztet átszitáljuk. Az élesztőt langyos, cukros tejben felfuttatjuk. A liszthez adjuk a cukrot, a csipet sót, a tojások sárgáját, az olvasztott vajat és a felfuttatott élesztőt. Begyúrjuk a tésztát, jól kidolgozzuk, és kb. 50 percet meleg helyen kelesztjük.

A töltelékhez a túrót villával összetörjük, majd a vaníliás cukorral, a reszelt citromhéjjal, a tejföllel és ízlés szerinti cukorral összekeverjük.

A tésztát 3-4 mm vastag téglalap alakra nyújtjuk. Megkenjük olvasztott vajjal, kb 10*15-ös téglalapokra vágjuk, ráhalmozzuk a tölteléket. Szorosan felcsavarjuk a tésztát, mint a bejglit. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. 15-20 percet hagyjuk pihenni, majd megkenjük egész tojással.

Előmelegített sütőben (200 Celsius fok) 25-30 perc alatt megsütjük. Még forrón megkenjük vaníliás-cukros tejjel, ettől finomabb és puhább lesz.





Megjegyzés:

A receptet és a fotót Kiscsimpi küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek-tésztafélék,szendvics  
A kínai egészségmegőrzés fegyvere: a fésű
  2015-04-11 20:28:20, szombat
 
  A kínai egészségmegőrzés fegyvere: a fésű

Pár nappal ezelőtt egy, a kínai orvoslást kevéssé ismerő magyar barátommal beszélgettem, megkérdeztem, mi a laikus benyomása a kínai orvoslásról? Azt válaszolta: "nagyon misztikus!" Azokat a hosszú, vékony, félelmetes acéltűket beledöfködik az emberbe, majd amikor kihúzzák, egyszerre megszűnnek a fájdalmak és enyhülnek a tünetek. Szerinte a kínai orvoslás nehezen elsajátítható, kiismerhetetlen misztérium.

Elárultam neki, hogy a kínai orvoslás márpedig nem olyan nagy ördöngösség, gyakorlatiasan használható a mindennapokban, a nagy egésztől halad a kis részletek felé, a HKO kezelési eljárásai magukon hordozzák a kínai filozófia jellegzetességeit.

Példának okáért vegyük a fésülködést, ez is egy könnyen elvégezhető, egészségmegörző-betegségmegelőző módszer.






Az ősi Kínában mindennap fésülködtek az emberek, természetesen nem akárhogyan, hanem a meridiánok haladási irányát követve. A fejünkön több tucat akupunktúrás pont található, csak a halántékunkon az epe meridián több mint húsz pontja helyezkedik el. Nincs szükség arra, hogy ismerjük a pontos helyüket, nevüket vagy hatásukat, mindössze annyi kell, hogy a lelkiismeretes fésülködés közben legyünk figyelemmel, a fejbőrünkön hol érzünk fájdalmat. Ha fájdalmat észlelünk, ott bizony vér-qi elakadás van.

Az ilyen helyeket nyugodtan masszírozzuk át az ujjbegyeinkkel. Amikor a finom dörzsölés hatására elmúlik a fájdalom, az azt jelenti, hogy a qi-vér ismét szabadon áramlik. Ha a művelet közben a bőr alatt apró csomókat vagy homokszemcseszerű képződményeket észlelünk, azokat mindenképpen masszírozzuk el jó alaposan.

A kínaiak nagy jelentőséget tulajdonítanak annak, hogy a fésű természetes anyagból készüljön, általában 100%-ig fából, egzotikus fafajokat használnak, de bivalyszarvból is készítenek fésűt. Mégis a legjobb fésű "alapanyag" a saját ujjaink, reszeljük le alaposan a körmeinket és kész is a hús-vér "érző fésűnk". Fésülködéskor a meridiánok mentén haladjunk, előről hátrafelé.

Mennyi a napi ideális időtartam? A legjobb, ha mindennap tudjuk tartani a "száz végighúzást". Ha valaki időmilliomos és azt kérdezné, nekem napi 3000 is belefér, nem teszek kárt a fejemben? Természetesen nem! Nem kell félni a fésülködéstől, minél több, annál jobb. A HKO azt mondja, a fej (azon belül is a koronacsakrának megfelelő "baihui" pont) az "összes yang meridián találkozási pontja", a test vérkészletének 70%-a a fejet látja el vérrel, az egész qi-vér keringési rendszer folyamatosan a fejtető felé áramlik. Ha a fejen "dugulás" keletkezik az nemcsak, hogy hajhulláshoz, fejfájáshoz, álmatlansághoz stb. vezethet, de olyan életveszélyes akut betegségek kialakulásához is hozzájárul, mint a szívkoszorúér és az agyi trombózis. Hát nem zseniális, hogy napi pár perc fésülködéssel megtornáztathatjuk, felfrissíthetjük a fejünket és még ezektől a félelmetes nyavalyáktól sem kell tartanunk?


Lehet, hogy valakiben felmerülnek kételyek, mondván "én nem merek fésülködni, mert eleve nincs sok hajam, ráadásul állandóan hullik". A helyzet az, hogy pont ezeknek az embereknek lenne a legnagyobb szükségük a fésülködésre, mivel azok a hajszálak, amelyek már attól kihullanak, hogy csak végighúzzuk az ujjbegyeinket a fejünkön, mind gyengék vagy halottak és már csak a "szentlélek tartja" őket a fejbőr tetején... Sokszor végig se kell simítsuk a fejünket, reggeli felkeléskor azt vesszük észre, hogy a párna tele van hajjal.

Az ilyen esetekben akkor már többet ér, ha elébe megyünk a problémának és ezeket kifésüljük, a megmaradt hajszálakról pedig elmondhatjuk, hogy ők a "fejbőrünk krémje". Olyan ez mint a gyomlálás: a fonnyadó, elszáradt hajtásokat kigyomláljuk, hogy ne vegyék el a tápanyagot az életerős zöld hajtásoktól.

Vannak, akik azért nem mernek fésülködni, mert korpás a hajuk, minden fésülködés után úgy néznek ki, mintha "hóviharba kerültek volna", látszólag a korpa egyre csak szaporodik.

Ha képesek vagyunk tartani a napi 300-at, egy hét után azt vehetjük észre, hogy már “nem szálldosnak a "hópelyhek". Ha fésűnek az ujjunkat használjuk és a művelet után zsíros marad a kezünk, a kínai orvoslás ezt úgy nevezi, hogy "bent rekedt nedvességgel és nyákkal" küszködünk. Fésülködjünk csak tovább, ezek a tünetek, mint a korpa, maguktól meg fognak szűnni.






A HKO szerint a haj minősége és fénye a májunk és a vesénk állapotától függ. Egy másik kínai orvosi axióma, hogy "minden belső megbetegedésnek van külső megjelenési formája", mert a belső és a külső folytonos összeköttetésben van egymással. Mi köti össze a vesét és a májat? Nem más mint a fejünk, a rendszeres fésülködéssel, a májunk és vesénk közti átjárót is megnyitjuk. Nincs olyan, hogy valaki dús, csillogó hajkoronát hord, de a mája és a veséje ramaty állapotban van. Természetesen olyan viszont létezik, hogy a máj és a vese állapotának javulásával a hajunk is fokozatosan "kivirul". Tehát fésülködéssel kezelhetjük a hajhullást, az őszülést és a fénytelen hajat, mert ez mind máj-vese gyengeségre utal.

A rendszeres fésülködés még a megfázás ellen is segít, mivel a homlokunktól hátrafelé halad a húgyhólyag meridián, amelynek elsődleges szerepe a hideg-szél ártóval való megbirkózás. Sőt a fésülködés még az öregkori szenilitás ellen is hatásos...





Szóval ne fitymáljuk le a fésülködést, ezt a mindennapi "felesleges cicomát", mivel segít átjárhatóvá tenni a meridiánjainkat, megelőzni és kezelni számos betegséget.

A kínai orvoslás is úgy véli, hogy az "ördög a részletekben lakozik" :)

Forrás: http://akupunktura-prof.hu

Link

Szuromi Esztertől kaptam a cikket, így találtam az oldalra - köszönöm.
 
 
0 komment , kategória:  Egészség  
Szeretetben eltöltendő hétvégét!
  2015-04-11 12:47:22, szombat
 
  Kedves Barátaimnak, kedves Látogatóimnak

További jó napot!
és




 
 
0 komment , kategória:  Hétvégét  
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 15 
2015.03 2015. április 2015.05
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 442 db bejegyzés
e év: 4135 db bejegyzés
Összes: 32631 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 528
  • e Hét: 7329
  • e Hónap: 12367
  • e Év: 142074
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.