Belépés
jupiter21.blog.xfree.hu
" Elég, ha megértjük, hogy mindannyian valamilyen célból vagyunk itt, és elég, ha elkötelezzük magunkat ennek a célnak. " Paulo Coelho "Né... Keller Istvánné
1946.04.10
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/4 oldal   Bejegyzések száma: 36 
Rákkeltő anyagok a lakásban
  2012-09-15 20:39:56, szombat
 
 
Festékek
Az illékony szerves vegyületeket tartalmazó festékek nem csak a festés és a száradás ideje alatt jelenthetnek veszélyt, de ha idővel elkezdenek lepattogni, a levegőbe is jut a mérgező porból. A belső tereken lehetőleg víz alapú, kevésbé mérgező színezőanyagokat használj, az idősödő rétegeket pedig fesd újra, hogy megakadályozd a lepergést.

Kapcsolódó cikk:
Ólom, formaldehid, azbeszt - Mérgező anyagok a lakás levegőjében

Műszálas szőnyeg
A szőnyegek mágnesként vonzzák a port, ezért használatuk semmiképpen sem ajánlott, ha a lakásban allergiás is lakik. A penészen és az atkákon kívül azonban a műszálas szőnyeg és a habszivacs alátét más veszélyeket is rejt, ezek ugyanis mérgező, illékony szerves vegyületeket, például formaldehidet bocsáthatnak ki.

leggyakoribb mérgező termékek a lakásban
Hipó - marásos sérülés
Szavazz!Ki takarít otthon?
Otthoni takarításkor még mindig sokan választják a hipót fertőtlenítésre. Ez azonban korrozív anyag, vagyis károsítja az élő szöveteket, közvetlen érintkezéskor bőrirritációt, sőt, akár marásos sérülést is okozhat.

A korrozív anyagok - amilyenek egyébként a csatornatisztító és vízkőoldó szerek, valamint a lefolyótisztítók is - más anyagokat is megtámadnak. A reakciót víz vagy nedvesség jelenléte válthatja ki.

Így előzd meg a bajt: Tartsd a terméket a saját csomagolásában, elzárt helyen, a biztosítási utasításokat pedig őrizd meg.

Mindig óvatosan vedd elő, és ne tartsd olyan helyen, ahonnan leeshet, például keskeny polcon vagy ablakpárkányon. Használat közben mindig viselj gumikesztyűt és védőszemüveget, hogy megvédd magad a kifröccsenő anyagtól, használat után pedig alaposan mosd meg az arcod és a kezed.

Ha a korrozív anyag sérülést okoz, elsősegélyként azonnal tedd bő folyó víz alá a sérült bőrfelületet legalább tíz percig.

Toxikus fertőtlenítők és folttisztítók - veszélyes mérgek

A koponyával, T vagy T+ jelzéssel ellátott tisztítószerek toxikusak vagy nagyon toxikusak. Ez azt jelenti, hogy már nagyon kis mennyiségben is súlyosan károsíthatják az egészséget. Ezek a termékek belégzéssel, lenyeléssel vagy a bőrön keresztül juthatnak a szervezetbe. Általában ide tartoznak a fertőtlenítőszerek, a folttisztítók, a festékek és az oldószerek, de a metanol és a borszesz is.

Mosogatószerek, amelyek egyetlen cseppje elegendő tányérok és edények tucatjainak elmosásához. Fehérítők, amelyek olyan fehérré varázsolják a ruhákat, mint amilyenek még sosem voltak. Vízkőoldók, amelyek a legmakacsabb vízkővel is pillanatok alatt elbánnak.

Ha a reklámokban elhangzó állítások mögött van is némi igazság, nem szabad elfelejtened, hogy a csodás tisztítószerek mérgek, amelyekért kétszer fizetsz: egyszer az üzletben, másodszor pedig otthon, az egészségeddel.

Vegyszerek helyett:


Hűtő
Citrom
Portörlés
Praktikák
Vízkő ellen
Penész ellen
Csodaszerek - Ha nem akarsz áldozattá válni, ismerd meg a legveszélyesebb összetevőket, amelyektől érdemes távol tartanod magad!

Háztartási tisztítószerek: mind mérgező?

A kereskedelemben kapható tisztítószereket az emberi egészségre és a környezetre gyakorolt hatásuk alapján veszélyes és nem veszélyes kategóriába sorolják. Előbbinek azok minősülnek, amelyek összetevői között legalább egy, a környezetre vagy az emberre káros anyagot találni - a háztartási tisztítószerek túlnyomó többsége ebbe a kategóriába tartozik. Bizonyos hatóanyagaik irritálók, maró hatásúak, más részük allergiás reakciókat okoz, sőt akár gyulladásos és daganatos megbetegedések kialakulásában is szerepet játszhatnak.

Az Európai Unió vonatkozó jogszabályainak megfelelően, a fogyasztók biztonsága érdekében a gyártók kötelesek jelölni az ilyen termékek csomagolásán, hogy veszélyes anyagokat tartalmaznak, és azok milyen arányban vannak jelen. A feliratokon meg kell nevezniük a termék használata során felmerülő veszélyt, fel kell tüntetniük a hozzá tartozó szimbólumot, ráadásul mindezt mindenki számára jól látható helyen.

A legveszélyesebb összetevők

Az azonban, hogy egy terméket veszélytelennek minősítenek, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy teljes mértékben ártalmatlan. Ha a szervezeted érzékenyebb, és hajlamos vagy az allergiára, ezekkel a szerekkel is tanácsos óvatosan bánnod. A tisztítószerekben található felületaktív anyagok, a zsíroldó készítmények bizonyos enzimjei, és a gyakorlatilag az összes termékben megtalálható konzerválószerek, színezékek és illatanyagok mind kiválthatnak allergiás reakciókat.
A következő összetevőket különösen tanácsos kerülnöd:

krezol
formaldehid
butil-glikol
sósav
folysav
naftalin
PDCB vagy paradiklór-benzol
perklór-etilén
kőolaj desztillátumok
fenol
foszforsav
kénsav
triklór-etilén
A krezolt például fertőtlenítő hatása miatt kedvelik a gyártók, a fenolok pedig mérgező hatású vegyületek, amelyek kicsapják a fehérjéket. Az alkoholok közé tartozó glikolok bőr- és nyálkahártya-izgató hatásúak, továbbá irritálják a szemet. A triklór-etilén kis mennyiségben altató hatású, nagyobb mennyiségben mérgezést okoz, míg például a perklór-etilén belélegezve mérgező, a bőrre kerülve pedig komoly égési sérüléseket okoz. A naftalin a májat károsítja, míg a rovarirtó szerekben és légfrissítőkben használt paradi klór-benzol bizonyítottan rákkeltő hatású.


Jó, ha tudod!
Akár tisztítószereket, akár kozmetikai termékeket vásárolsz, lehetőleg kerüld azokat, amelyek a következő allergéneket tartalmazzák: amyl cinnamal, benzyl alcohol, cinnamyl alcohol, citral, eugenol, hydroxycitronellal, isoeugenol, amylcinnamyl alcohol, benzyl salicylate, cinnamal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl, carboxaldehyde, anise alcohol, farnesol, butylphenyl, benzyl benzoate, citronellol, hexyl cinnamal.

Csak óvatosan!
Ha mégis olyan tisztítószereket használsz, amelyek veszélyesek lehetnek, soha ne feledkezz meg a gumikesztyű használatáról, és mindig ügyelj rá, hogy legalább egy ablak nyitva legyen a takarítás során.
Figyelj arra is, hogy a vegyszerekből egy csepp se kerüljön közvetlenül a bőrödre vagy a szemedbe. Ha ez mégis bekövetkezik, akkor bő hideg vagy langyos vízzel öblítsd le az érintett felületet - ha a szer a szemedbe kerül, szintén próbáld meg minél előbb kimosni.
Lenyelés esetén soha ne próbálkozz tejivással vagy evéssel - ezek nem segítenek. A házi gyógymódok alkalmazása helyett azonnal fordulj orvoshoz!

Szintén tanácsos rövid időn belül felkeresned a háziorvosodat vagy a bőrgyógyászodat, ha bármilyen komolyabb allergiás reakciót észlelsz magadon közvetlenül azután, hogy bármilyen tisztítószerrel is volt dolgod.
Ha kiderül, mi a felelős az allergiás reakcióért, az adott terméken túl egyetlen olyan vegyszert se vásárolj, amelyben megtalálható az allergiát okozó összetevő.








 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
Fehér ruhák, fehérítő nélkül
  2012-09-15 20:37:55, szombat
 
 
Így lesznek vakítóan fehérek és illatosak a ruhák fehérítő nélkül:

Címkék:citrom, folt, tisztítás, ruha, szódabikarbóna, mosás

Vakítóan fehér ruhák nem csak a reklámokban léteznek, és nem csak a drága, vegyszerekkel teletöltött, agyonreklámozott termékeknek köszönhetőek. Házi praktikákkal olcsóbban és környezetkímélőbben is fehérré varázsolhatod a ruháidat.

Így használd az ecetet!

Az ecet kiváló fertőtlenítő szer, ezért azoknak a ruháknak a tisztításánál is bevetheted, melyek a szokásosnál piszkosabbak - mint amilyenek a pelenkák, a gyerekruhák, vagy a konyhai törölgetőruhák. Ha ezeket mosod, önts egy pohár ecetet a mosógép dobjába, és a szokásos módon indítsd el a gépet.

A reménytelen állapotú, valaha fehér zoknikat is megtisztíthatod, ha egy jó fazéknyi forró vízhez egy pohár ecetet öntesz, és ebben áztatod őket egy éjszakán át. Másnap mosógépben mosd ki őket. A penészfoltos ruhákat ecet és szódabikarbóna keverékébe áztasd néhány órára, utána mosd ki, és máris megszabadultál a foltoktól.

Így segít a citrom

A rozsdafoltos, szürkült ruhákon a citromlé is segíthet: egy pohárnyit tegyél a szokásos mosáshoz a gépbe. A citromlevet keverheted szódabikarbónával, és az ebben áztatott ruhák ismét fehérek és foltmentesek lehetnek. Az izzadtságfoltos, kellemetlen szagú vagy dezodornyomos ruhák megfelelő részét pedig só és citromlé keverékével dörzsöld be, és nemcsak a foltoknak, hanem a szagoknak is búcsút inthetsz. A lavórt is megtöltheted forró vízzel, melybe szeletelj pár citromot, így kiváló áztató, fehérítő keveréket kapsz.

Só az elsárgult, elszürkült ruhákhoz

A ruhák, de főleg a függönyök, a cigarettafüsttől is besárgulhatnak. Ez esetben a sós vízben áztatás a legjobb módszer arra, hogy ismét fehérek legyenek, az áztatás után azonban mindenképpen mosd ki mosógépben az anyagokat. Azoknak, akik szeretik a bio megoldásokat, jó hír, hogy a mosódiót is forgalmazó bio áruházakban környezetkímélő folttisztító-fehérítő sót is lehet kapni a fehér ruhákhoz.

hirdetés
A szódabikarbóna jótékony hatásai

A szóda ereje kivételesen nem csak reklámfogás: a fogaid mellett a ruháid is fehérebbek lehetnek a használatával. A már kissé megszürkült ruhák vagy függönyök fehérítéséhez engedj a kádba körülbelül 10 liter vizet, ebbe szórj fél kilogramm szódabikarbónát, és a keverékben áztasd néhány órát a nagyobb anyagokat. Utána öblítsd át, és kész is. Ha megteheted, a napon szárítsd a fehérített anyagokat, mert az erősíti a hatást.

Enyhébb szennyeződéseknél csak szórj a mosóporhoz egy kis szódabikarbónát, és moss a megszokott módon. Ha éppen nem találsz a konyhában, néhány zacskó sütőpor is megteszi. A szódabikarbóna egyébként a szőnyeget is szagtalanítja, és a kissé besárgult körmöknek is jót tesz a szódabikarbónás áztatás.

Meglepő megoldások
Néhány szem aszpirin a mosógép vízzel feltöltött dobjába dobva csodát művel az izzadtságfoltos fehér ruhával: dobj egy-kettőt a dobba, majd csukd vissza a gép ajtaját, és mosd ki a fehér ruhát a szokásos módon.
A tányérjaid mellett pedig a ruhákat is tisztíthatod, fehérítheted, ha meleg, mosóporos vízhez egy kevés mosogatógéptisztítót adsz, és ebben mosod ki az anyagot.
Kapcsolódó cikkek:
Így lesznek bársonyosan puhák és illatosak a ruhák drága mosószerek és öblítők nélkül
Így lesz újra tükörsima és karcmentes a vasaló talpa! - A legjobb házi szerek
Űzd el a szagokat és a vízkövet egyetlen öblítéssel! - Hatékony WC-tisztítók körképe
Hova tűnnek a fél pár zoknik? - A fekete lyukak is közrejátszhatnak
Így űzd el végleg a penészt a lakásból! - 200 forintból, természetesen
Zsír-, kávé- és borfoltok ellen - Filléres foltgyilkos csodaszerek
Biotisztítószerek: tényleg jobbak?

0 komment , kategória: Érdekes tudnivalók

 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
A parlagfű hasznosítása
  2012-09-11 05:40:45, kedd
 
  Link..



 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
13 dolog, amire jó a fogkrém
  2012-08-10 05:44:39, péntek
 
 
1. Eltünteti az arc piros foltjait
Szeretnéd, ha gyorsan meg tudnád gyógyítani az arcodon levő pattanásokat és irritációkat?
Vigyél fel a bőrre egy kis fogkrémet, hagyd hatni, míg teljesen rászárad, majd langyos vízzel mosd le.

2. Megnyugtatja az égett bőrfelületet
Ha a nyári forróságban leperzselted magad, esetleg főzési baleset áldozata lettél, alkalmazz finoman az égett bőrfelületre fogkrémet.
Az érintett területet azonnal megnyugtatja, átmenetileg minden fájdalmat enyhít. Megakadályozza a bőr felhólyagosodását is.

3. Sebek, hólyagok és irritációk enyhítése
A bőrirritációk általában égnek, vagy viszketnek - ezeken a tüneteken enyhíti a fogkrém.
Ha például rovarcsípéstől szenvedsz, kend be egy kis fogkrémmel és azonnal elmúlik
a kényelmetlen viszketés és csípő fájdalom.
Gyorsan felszárítja a sebeket, ezáltal ezek gyorsabban begyógyulnak.
Egyik napról a másikra meggyógyítja a sebeket és a hólyagokat.

4. Elveszi a büdös szagokat
A fokhagyma, hal, hagyma és más erős illatú ételeket a bőrünk beissza.
Súroljuk át kezünket egy kis fogkrémmel, és a szagok eltűnnek!

5. Hajzselé helyett
A zselés fogkrémek ugyanazokat az oldódó polimereket tartalmazzák, mint a legtöbb hajgél.
Ha kifogyott a hajzseléd, de szeretnéd fixálni a hajadat, dörzsöld be egy kevés fogkrémmel.

6. A körmök tisztítása
Ha a fogakat képes kifehéríteni és megtisztítani, akkor a körmöket is.
Fogkrémes körömkefével dörzsöld át a körmeidet, így tisztább, ragyogóbb és erősebb körmeid lesznek.

7. Zsírkréta és ceruzafoltok tisztítása
A gyerekek gyakran ,,hagynak nyomokat" a falon, bútoron és egyéb felületeken.
Egy fogkrémes nedves szivaccsal mossuk át a felületet és a foltok eltűnnek.

8. Elszíneződött cipők tisztítása
A sportcipőkön gyakran elszíneződik a bőr, gumi vagy textil.
Csak dörzsöljük át alaposan fogkrémes kefével, és a cipő tisztaságtól fog ragyogni!


9. Foltok eltávolítása
A fogkrém kiveheti a ruhák, szőnyegek és egyéb textilek foltjait.
Alkalmazzunk a fogkrémet közvetlenül a folton, dörzsöljük bele, majd öblítsük ki szokásos módon.
Vigyázat, a fehérítő fogkrém néha fehéríti a szövetet is.

10. Cumisüveg és műanyag edények szagtalanítása
Ha a cumisüveg átvette a savanyú tej illatát, a fogkrém jó tisztítószer, mert nemcsak tisztít,
kellemes illata van, de a szervezetre nem egészségtelen (mint a mosogatószer).
Természetesen le kell öblíteni alaposan.

11. CD, DVD karcolásainak eltüntetése
A fogkrém úgy tűnik jól működik a gyenge karcolások és foltok eltüntetésében.
Vigyünk fel egy kevés fogkrémet a lemezre, gyengéden dörzsöljük be, majd öblítsük le és szárítsuk meg.

12. Ezüst ékszerek tisztítása
Egy régi fogkefével és fogkrémmel kifényesíthetjük régi ezüstékszereinket. Alaposan öblítsük le a fogkrém nyomait és töröljük meg egy puha ronggyal.
Ne használd ezt a módszert gyöngyökre, mert károsíthatja a bevonatot.

13. Eltávolítja a vasaló talpáról az égett foltokat
Még a legmodernebb gőzölős vasalók talpa is megfoltosodhat. A fogkrémben levő szilícium-dioxid gyengéden leöli a fémről az égett réteget.



 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
Semmi vegyszer......
  2012-07-24 17:52:54, kedd
 
 

 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
A FASZÉNről
  2012-05-14 15:29:38, hétfő
 
 
Egy nagyon érdekes leírásra akadtam. Az eredeti ismertetőt évszázadokkal ezelőtt rögzítették, terjesztették, de eltűnt, kikopott az emberiség tudatából. Ami pedig a népi gyógyításban fennmaradt belőle, azt babonasággal, boszorkánysággal vádolták meg.

Ime, olvassuk és alkalmazzuk! Szeretettel küldöm.

Aktív szén

Soha nem látott fontosságúvá vált korunkban, amikor általánossá vált a tömegmérgezés.
Szinte végtelen hatásosságát száz éve már az orvostudomány is elismerte, ma agyonhallgatja, sőt
nevetségessé teszi azt, aki csak megszólal is ez ügyben.
1813-ban egy Bertrand nevű kémikus nagyközönség előtt bevett 5 gr arzént (1 púpos kávéskanálnyi), ami 150 ember halálához elegendő.
1831-ben egy másik francia, Touéry (montpellier-i patikus) tartott bemutatót, de ezúttal a Francia Akadémia tudós orvos urai előtt; 1 gr strychinint nyelt le (10-szer többet a halálos dózisnál). Ez a méreg 10 perc alatt végez az emberrel a teljes tébolyig feszített röhögéssel és lélegzetvesztéssel. (A látványtól is örök sokkot lehet kapni.) Az akadémikus urak teljes döbbenetére Touéry teljesen nyugodt maradt és mosolygott a tudományos urakra.
Az ebers-i papirusztól (ie. 1550) Hippokrátészen keresztül, és századok orvosain át használják és javallják.
A XIX. század végén és a XX. század elején 40 orvosi disszertáció szól róla.
A mai kutatások azt is bizonyítják, hogy megköti a vírusokat és a baktériumokat is, sőt a baktériumok termelte mérgeket a belekben (vagy fordítva).
Megköti a permetszerek, gyomirtók mérgeit, idegen hormonokat, sőt még a radioaktív anyagok egy részét is, valamint orvosságok, ideggyógyszerek, fogamzásgátlók maradékát is.

Az utóbbi tíz évben csak angolul 500 tanulmány jelent meg 10 000 tudományos referenciával ezzel kapcsolatosan.
A legújabb kutatások a vese megtisztítását és ösztönzését is igazolják.

Mindent egybevetve a faszén a legegyszerűbb, a legolcsóbb és leghatásosabb tisztító és felújulást segítő szer, amit sem a népesség, sem a betegek, sem az orvosok java nem ismer.

- 1 cm3- 1 km2 felszívó felülettel rendelkezik, 40-szer több, mint az agyagé;
- 500 gr faszén 50 000 millió pórust tartalmaz;
- tömegének 97-100-szorosát képes megkötni, pl. szén-monoxidból, 180-szorosát ammóniából,
165-szörösét kéngázból.

A faszén hatása a belekben:
A bélfal áteresztő, ozmózis elven működő felület, így kiegyenlíti a bélfalon belüli és kívüli oldható anyagokat.
Vagyis, ha a belek el vannak szennyeződve, akkor a limfatikus rendszer, a nyirokrendszer nem tud a belekbe jutni.
Az aktív szén felszabadítja a bélfalakat, így az ozmózis elven megtisztítja a vért és a nyirokrendszert (vérsavót).

Dr. Denis Burkitt kutatásaiban az alábbi tényeket közli:
- a természeti népek az elfogyasztott étek salakanyagának 80%-át átlagosan 32 óra alatt eltávolítják,
- egy európai organikus élelmiszereket fogyasztó ember 40 óra alatt,
- egy átlagos tömegétkezést folytató angol fiatal 72 óra alatt,
- és egy öreg angol 360 óra alatt! (15 nap!!!).

Ennek ellenőrzésére is kiváló a faszén vagy a céklarépa.
Még teljesen egészséges szervezetű, organikus eredetű növényi étkezésnél is 5 nap, amíg a maradék salakanyag 100%-osan távozik; vagyis a méreg vagy allergiaanyag 6 napig utazik át és szívódik fel!
A mérgek hosszú során túl a faszén semlegesíti a kígyómérget, méh- és darázscsípést, bögöly vagy pöcsök csípését, lódarázs csípését, skorpió- és pókcsípést, tengeri és víziállatok csípéseit.

Semlegesíti az élelmiszerekben felhalmozódott mycotoxinokat (az antibiotikumok hagyatéka) és az egészen kíméletlen aflaxinokat.
Javallott használatához a lista nagyon hosszú, csak a leglényegesebbek az említetteken túl:
- rossz lehelet
- krónikus csuklás
- szapora széljárás
- kivezetett végbélnyílásnál
- hasmenés, gyomorrontás, felfujódás, gázosodás
- túl folyékony széklet
- meleg égövi hasmenés (gyors-fosás)
- minden gyomor- és bélbetegség
- viszketegség (még akkor is, ha már teljesen elszabadult)
- túlzott epeváladék
- újszülöttek sárgasága (besárgulása) esetén 4,5 gr faszén naponta
- májzsugor (cirrózis) és máj okozta agybántalmak
- alkoholizmus (1 gr faszén -1/2 kávéskanálnyi- közömbösít 60 ml pálinkát)
- toxicomániák (drog, dohány, stb.)
- mérges gombák (gombamérgezés)
- gyógyszermérgezés esetén
(pl. aszpirin, paracetamol (jelen pillanatban több, mint 50 gyógyszerben van,
gyulladásgátlókban, fájdalomcsillapítókban, tönkre teszi a májat, vesét, szívet stb.), altatók,
antidepresszánsok, antibiotikumok stb.)
- ételmérgezés
- koleszterol szint
- kígyómarás, méhcsípés (pakolásként és belsőleg)
- szemgyulladás
- fogmosás, fehérítés
Dr. Yatzidis athéni orvos bizonyította, hogy még napi 50 gr mennyiség 20 hónapi fogyasztása sem jár semmilyen hátránnyal.

Adagolás: Kúraként kimérni! Esetenként más-más, de átlagosan:

- 2 evőkanálnyi 3x naponta 15 napig (~ 30 gr naponta)
- aztán 1 kanálnyi naponta 3x 1-4 hónapig (Ez teljes sejtfelújítást eredményez!)
- Gyermekek az evőkanál helyett kiskanálnyit fogyasszanak 15 napig.

Mérgezés esetén:
- 50 gr felnőtteknek
- 1 gr/kg gyermekeknek
- 4-6 óránként 20-50 gr faszenet beveszünk 2 napig
Öngyilkosságnál és kómás állapotnál emelhetünk 100-120 grammig.

1 evőkanálnyi = 5 gr
Faszén kúra alkalmazása: Dr. faszén, maga az orvos
- egyedi esetekben (mérgezés, felfúvódás, hasmenés, gyomorsav túltengés stb.)
- kiegyensúlyozott étkezés mellett: - hetente kétszer
- 1 hétig havonta
- 3 hétig kétszer évente
A lassú égésből visszamaradt faszén a jó (fűz, nyír, nyár, hárs, bükk). Vigyázat! A patikai aktív

szén például csont alapanyagú.

A faszén kúrának semmi nem tud ellenállni, gázok, alkaloidok, oldószerek, a bélflórában megtelepedő rothasztó baktériumok, alkohol, mérgek, drogok, nehézfémek és az arzén sem.

Figyelem! Használatánál egy megkötés van csak:
Olyan orvosságok mellett, amelyek az adott pillanatban szükségesek, NEM alkalmazható!
(Pl. a fogamzásgátlót is közömbösíti)

Faszén készítése:
-lyukat ásunk
-tüzet rakunk a gödörben
-amikor már az egész parázslik, fölé rakjuk az
elszenesítésre váró fát (ágak vagy hasítékok)
-letakarjuk egy fém, cserép vagy falappal
és a kiszedett földdel.

Alkalmazása a húsipar és a tejipar "gyönyörűséges" kettőse okozta "méregzsákká" válás megtisztítására:
-1 kávéskanálnyi szén egy csésze (250 ml) vízben, zöld teában vagy más gyógynövény forrázatában;
-de a legősibb tudás gabonatejben mondja - így nagyon gyorsan közömbösíti a vér savasságát.

adszorbeáció
-magába szív
-fizikai jelenség
-a faszén felületén fennakadnak a molekulák
abszorbeáció
-maga felé szív
(pl. a bélfalon át is, így tisztítja a vért és a
testnedveket)

Amiket a faszén nehezen adszorbeál:
-erős savak: sósav, kénsav, salétromsav
-erős lúgok: nátronlúg (szóda), lúgkő (hamuzsír)
-hígítók: etanol, metanol, aceton, ethylén-glykol, petróleum származékok
-Lítium sók, vas és nehézfémek
-cián, cianid
Ezeket is közömbösíti, csak lassan és ismételt dózisokban.

Az étkezéstől távoli időben vegyük be, ha kúraként használjuk, mert a vitaminokat és egyéb szubsztanciákatis magához veszi!

U:I: A művész ellátóban kapható rajzszén , tökéletes!

Czeglédi Jánosnak köszönöm!


 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
Vegyszerek helyett használjunk ecetet!
  2012-05-14 07:57:16, hétfő
 
 
Ablaktisztítás

Bár igyekeznek meggyőzni minket a reklámok, mégis az ecetes vízzel szépen lehet ablakot pucolni. Nem lesz foltos, sem homályos az üveg utána. Ha esetleg olyan üveget kell megtisztítanunk, amihez csak korlátozottan férünk hozzá (mert nem nyitható az ablak, rács van rajta...), akkor melegítsünk egy edényben ecetes vizet, majd öntsük az üvegre. Garantáltan minden port, esőfoltot le fog vinni róla.





Bővebben itt:...A mindenható ecet - 1. rész...Link

...... ........... .........A mindenható ecet - 2. rész...Link
 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
A sütőpor
  2012-03-07 14:51:00, szerda
 
  A sütőpor erejét már nagyanyáink is ismerték, és nemcsak a sült tészták térfogatnövelésére, és színének feljavítására használták, de a makacs foltok, a penész, a kellemetlen szagok eltávolítására egyaránt. Házi sütőporos praktikákat kerestünk.

Sütőpor
A sütőpor európai elterjedése a német gyógyszerész, Dr. August Oetker nevéhez fűződik, aki 1898-ban kezdte el a sütőpor tömeges gyártását, és 1903-ban szabadalmaztatta is az általa kikevert port. A "sütésre kész lisztet" újságokban, receptekkel együtt, hirdette, vállalkozása pedig annyira beindult, hogy alig pár év leforgása alatt, több mint ötvenmillió tasak sütőport értékesített. Azóta nemcsak az Oetker családi vállalkozás virágzik, de a sütőpor háztartási sikere is töretlen - a hófehér por nemcsak a sütemények felturbózására alkalmas, de a legdrágább tisztítószereknek is odaver.

Sütőpor a hűtőben
A hűtőszekrények kellemetlen szaga ellen a legmodernebb hűtőket már felvértezték a szagok ellen - például egyes hűtőkben az úgynevezett turmalin kristály ionokat hoz létre, amik megakadályozzák a baktériumok elszaporodását és a kellemetlen szagok kialakulását -, de a leghatékonyabb újítások ellenére a hűtők többsége még nem tartalmazza ezeket a hatékony újításokat, és más, olcsóbb praktikákhoz kell nyúlni. Míg egyesek rendszeresen ecetes vízzel mossák át a hűtő belsejét, addig mások egy pohár sütőport állandósítanak a hűtő egyik polcán, ami elveszi a kellemetlen szagokat.

Sütőpor a mosogatógépben és a mikróban
Bár a mosogatógépekhez kifejlesztett speciális tabletták, mosogatószerek megteszik a maguk hatását, és mosogatás után nemcsak az edények, de a gép is csillog-villog, mégis gyakori a panasz, hogy a gép belsejéből kellemetlen szag árad. Sok háziasszony ilyenkor a méregdrága kemikáliák helyett olcsóbb megoldások mellett dönt, és ecetet, szódabikarbónát vagy sütőport tesz a gépbe, és ezzel indít el egy üres programot. Sokan hasonlóképp járnak el a "szagos" mikró esetében is, egy pohár vízben sütőport - vagy szódabikarbónát - oldanak fel, majd pár percre elindítják a gépet, a sütőporos víz forrásnak indul, a pára a gép oldalán lecsapódik, amit eztán csak egy törlőkendővel kell áttörölni.
Sütőpor a mosógépben

Előfordul, hogy - a mosópor és az öblítő ellenére is - a ruhák kellemetlen szagúak maradnak. Egyesek ilyenkor is sütőporhoz nyúlnak, és a mosópor mellé egy tasak port is a gépbe tesznek.

Sütőpor, a házi súroló
Legyen szó a gáztűzhely, a sütő, a mikró vagy a hűtő tisztításáról, a sütőpor súrolóként is helytáll, takarításkor nem kell mást tenni, csak a vizes szivacsra borítani egy tasakot, és mehet a dörzsölés - aki esetleg növelni szeretné a súroló erejét, adagoljon néhány csepp citromot a porhoz. Ez a recept azonban nemcsak a konyhában jöhet jól, egy kis ecettel keverve, a csempéket, fugákat is tökéletesen rendbe rakja.

Sütőpor a nedvesség ellen
A lakásban sajnos számtalan olyan pont van, ahol a magas páratartalom miatt hamar megjelenik a penész. Ahol ez megoldható - például a mosogató dézsa vagy a mosdó alatt - érdemes elhelyezni egy kis tál szódabikarbónát, hogy a nedvességet felszívja.
Sütőpor a rozsda ellen
A rozsdaoldó receptje egyszerű: végy egy pohár ecetet, oldj fel benne egy tasak sütőport, majd súrold át vele a rozsdás felületet - a keverék ezeken a területeken is hatékonyan felveszi a kesztyűt.

Sütőpor a szemetesben
A lakás egyik leggyakoribb szagforrása nem más mint a konyhai szemetes. Akinek nincs elég ideje, hogy rendszeresen fertőtlenítse a kukát, az kiürítése után szórjon egy csomag sütőport a szemetes aljába, és várja a csodát, a szag perceken belül felszívódik. Amennyiben azonban a kuka állapota tarthatatlan, úgy érdemes sütőporos vízzel átmosni a szemetest.

Sütőpor a szőnyegen
Háziállatok tulajdonosai porszívózás előtt gyakran szórnak sütőport a szőnyegre, hogy a házi kedvencek által hátrahagyott kellemetlen szagokat kiszedjék a szőnyegből.(Nedves szőnyegre nem ajánlott sütőport szórni)!

Sütőpor a dugulás ellen
A sütőpor a lefolyót is kiválóan tisztítja, elég egy tasakot a lefolyóba önteni, majd egy-két pohár forró vízzel leöblíteni azt.

 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
A trisó
  2011-11-21 10:25:13, hétfő
 
 
A TRISÓ egy régen elfeledett csodaszer.

Mai világunkban nagyon oda kell figyelni arra, milyen,és mennyi vegyszert használunk a konyhánkban, és a háztartásban. Ezt az olcsó szert minden háztartási, vagy vegyi boltban beszerezhetjük. Fél kilogrammos, fehér, kristályos finomított sóra emlékeztető, gyorsan oldódó mosószer.
Külön van zsíroldó , súroló, vízkőoldó, ablaktisztító, és mind aeroszolos amit ha kifújunk, mi is beszívunk belőle valamennyit, így rongáljuk az egészségünket, pedig vannak egyszerű, egészségre kevésbé ártalmas szerek.Ilyen a TRISÓ, amivel lemoshatjuk a tűzhelyet, a konyhaszekrényre ajtókra rakódó zsíros port, a hűtőt, és a mosogatót. Ablaktisztításra jó az ecetes víz, a legyek nem szeretik, így később lesz piszkos. Zsíros gyümölcsfoltos ruhákat TRISÓS vízbe áztatva sokkal kisebb fokozatú mosással is tisztára moshatjuk. Vérfoltokat, és gyümölcsfoltokat kimoshatjuk szappannal. Védjük egészségünket, ne használjunk ártalmas szereket, és ne terheljük a lefolyókba kerülve a környezetünket sem.

 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
Mire jó a kávézacc ?
  2011-10-31 07:05:21, hétfő
 
  ZACC A LEFOLYÓBAN
A kávéfőző kiürítésekor sokan egyenesen a lefolyóba öntik a zaccot, majd erős vízsugárral átöblítik, erős zsíroldó hatásának köszönhetően remekül tisztítja a lefolyót.
A FAÁPOLÓ
Az összekarcolt, felsértett fafelületeken is segíthet a kávézacc, ehhez nem kell mást tenni, mint a karcolásra tenni egy kevéske nedves zaccot, majd fültisztító pálcikával beledörzsölni a felületbe. (Feltételezzük, sötét színű fabútoroknál működik a technika).
SZŐNYEGTISZTÍTÓ
Mint természetes házi tisztítószer, nemcsak az ecet, de a száraz kávézacc is kiválóan élénkíti a szőnyegek színét. Csak rá kell szórni a felületre, majd pár perc múlva fel kell porszívózni.
HANGYÁK ELLEN
A kávézaccot, a hangyák sem szeretik túlzottan: azokat a területeket, ahol a kis rovarok felütötték fejüket, érdemes kávézaccal felhinteni, de a hangyaboly kellős közepébe is lehet szórni, rövid időn belül odébbállnak majd.
BOLHAIRTÓ
Kicsit bizarr ötletnek tűnik, de állítólag a kávézacc a házi kedvenc bolhátlanításában is kiváló. Csak bele kell masszírozni az állat szőrébe a zaccot, és a bolhák máris egy új gazdi után néznek.
HÁZI, KERTI TÁPOLDAT
A kávézacc felhasználásának talán leismertebb formája, hogy tápoldatként használják olyan növényeknél - mint például az örökzöldek vagy a rózsa - amik szeretik a savas virágföldet. Egyszerűen csak a virágföldre kell hinteni, kicsit belekeverni, majd megöntözni. De nemcsak a virágföldnek tesz jót a zacc, a komposztálóban is jó helyre kerül, odavonzza a gilisztákat, amelyek a szerves hulladékot értékes humusszá alakítják át.
SZAGTALANÍTÓ, ILLATOSÍTÓ
Zsíroldó hatásán túl kiváló szagűző a zacc. Az edényt, ami átvette az étel szagát, vízzel fel kell tölteni, kávézaccot hozzáadni, majd állni hagyni. A szag perceken belül távozik az edényből. Azok a cigarettások, akiket zavar, hogy ujjaik nikotintól ,,illatoznak", dörzsöljenek össze egy kis kávézaccot, a szag hamar eltűnik. A fokhagyma, a hal és egyéb karakteres ételek feldolgozásakor szintén jól jöhet a zacc.
Tipp: aki kimondottan szereti a kávé illatát, a ruhásszekrényben is hasznosíthatja a zaccot, sokan zokniba, nylonharisnyába vagy szövetbe csavarja a száraz kávézaccot, majd a ruhásszekrénybe lógatja fel. Vaníliával, fahéjjal vagy narancshéjjal keverve a házi illatosító különleges aromát kap.
Kávézacc, a házi súroló-
HÁZI SÚROLÓ, ZSÍROLDÓ
A kávézacc tisztítóereje érdességében és savasságában rejlik, éppen ezért kiváló alternatív súrolószer; zsíros, olajos vagy éppen rozsdás felületek tisztításra tökéletes. Elsősorban a grillsütő, a tűzhely, a sütő és a lábosok tisztítására szokták alkalmazni a házi súrolót. Tipp: a nagyon zsíros felületeket érdemes száraz zaccal megszórni, pár percig állni hagyni, hogy a zacc magába szívja a zsírt, majd papírtörlővel átdörzsölni a felületet.
net





 
 
0 komment , kategória:  **** Semmi vegyszer**  
     2/4 oldal   Bejegyzések száma: 36 
2019.06 2019. Július 2019.08
HétKedSzeCsüPénSzoVas
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 5 db bejegyzés
e év: 139 db bejegyzés
Összes: 26968 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 93
  • e Hét: 1683
  • e Hónap: 6089
  • e Év: 62022
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.