Belépés
jupiter21.blog.xfree.hu
" Elég, ha megértjük, hogy mindannyian valamilyen célból vagyunk itt, és elég, ha elkötelezzük magunkat ennek a célnak. " Paulo Coelho "Né... Keller Istvánné
1946.04.10
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/14 oldal   Bejegyzések száma: 138 
Annie Besant - idézetek
  2014-11-01 09:22:46, szombat
 
 



"Minden szolgálatra kész erő a természet sötét erőivel folytatott harcból keletkezik. Más dolgokat más úton is el lehet érni, de az, az erő, hogy szolgálatra képesek vagyunk, az a sötét erőkkel vívott harcból keletkezik és nem a fehér erők segítsége folytán. Haladni lehet, és erőt kaphatunk, fejlődésünket is követhetjük, de hogy méltóvá legyünk a világon, akkor le kell mennünk az alvilágba is és meg kell küzdenünk a Sötét Hatalmakkal és bizony sokszor el is bukni, míg végül diadalmasan felemelkedhetünk, mint az élet és a halál urai. Ez az a sötétség mely körülveszi az Ember megfeszített Fiát, és ez a Halál árnyékának völgye, melyen az emberiség mindegyik megváltójának keresztül kell mennie. Nincs más út elnyerni a Megváltó helyét, csak azokkal való küzdelemben, akik ellenállnak és csak a fájdalom töviskoronáját hordozva lehet megtanulni, hogy hogyan gyógyíthatók meg az emberiség szenvedései, és hogyan lehet levenni az emberiségről a fájdalom terhét."

/Annie Besant/





"Amint a külső világ jelenségei és tárgyai az ember előtt már kevésbé értékeseknek tűnnek, akkor elérkezett az ideje a spirituális élet ápolásának. És pedig nem a cselekvés jutalmazásaként, hanem azért, mert ez kötelességünk."

/Annie Besant/





" A Gonosz erői mindig éberen figyelnek az alkalmakra, hogy rosszat tehessenek, hogy a fejlődésünket megakasszák, és így felhasználnak minden felbuzdulást, amit rossz irányba lehet ferdíteni. Áruló befolyásukat nemcsak a képzőművészetben, akár festészet, akár szobrászat az, de az úgynevezett zenében is, a táncban, a gyászosnak erkölcstelen kultuszában és a szándékosan durvában és csúfban. Mindebben és sok más dologban is, azok, akik tudnak, meglátják egy óriási és gondosan megszervezett összeesküvés jeleit, amely annál veszedelmesebb, mert olyan ügyesen öltözik a divat, újdonság, modernizmus álarcába."

/Annie Besant/










leánykori nevén WOOD (szül. 1847. okt. 1. London - megh. 1933. szept. 20. Adyar, Madras [ma Tamil Nadu], India), brit társadalmi reformátor, egykori fabiánus szocialista, teozófus és indiai függetlenségi vezető.

Besant 1873-ig egy anglikán lelkész felesége volt. Akkor különváltak, és Besant hosszú évekig az ateista és szociális reformer Charles Bradlaugh társául szegődött. Egyik első szószólója volt a születésszabályozásnak, és George Bernard Shaw hatására az 1880-as évek végén a fabiánus szocialisták egyik ismert képviselője lett. volt. Végül 1889-ben az orosz születésű Helena Blavatskynek, a Teozófiai Társaság társalapítójának vallási-misztikus tanait tette magáévá. A társaság tanításai az emberi szolgálatot, a keleti és a nyugati ezoterikus filozófiai forrásokból táplálkozó lelki evolucionizmust hirdették, és az emberek fölött álló bölcs tanítómesterek szerepét hangsúlyozták. Besant teljes odaadással vetette bele magát a teozófia művelésébe, előadásokat tartott, számos könyvet és cikket írt, s ezeket mindmáig a teozófia tanait legjobban megvilágító írások között tartják számon. 1907-től haláláig a Teozófiai Társaság nemzetközi elnöke volt, s többnyire annak székhelyén, Madrasban lakott. Indiában oktatásügyi és humanitárius célokért dolgozott. Az indiai függetlenségi mozgalomba is bekapcsolódott, 1916-ban megalapította az indiai Önkormányzati Ligát. Támogatta pártfogoltját, Jiddu Krishnamurtit, akiben az egész világ potenciális tanítómesterét vélte felfedezni, mígnem 1929-ben Krishnamurti megtagadta az intézményesült teozófiát.


Forrás : Link.....



 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
A szenvedés
  2014-11-01 07:49:47, szombat
 
  "A szenvedés, mint Eckhart mester mondja, a leggyorsabb paripa, amely a tökéletesség felé visz benneteket. A nagyobb tudatosság üdve elégtételt adó válasz a szenvedésre, amely különben értelmetlen s ezért elviselhetetlen lenne. A jó szándékú isteni akarat kinyilatkoztatása nem szüntetheti meg ugyan az emberben a tökéletlen teremtés miatti szenvedést, de csillapíthatja és értelemmel töltheti meg."

/Carl Gustav Jung/



 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
Tündököljön a fényed
  2014-11-01 07:32:50, szombat
 
 
Nem az a legmélyebb félelmünk,hogy nem vagyunk megfelelőek.
Az a legmélyebb félelmünk,hogy tulságosan nagy a hatalmunk.
A fényünk ijeszt meg a legjobban,nem a sötétségünk.
Azt kérdezzük magunktól:hogyan lehetnék nagyszerü,remek,tehetséges és csodálatos?
Tulajdonképpen hogyan ne lehetnél az?Isten gyermeke vagy.
Az nem szolgálja a világot,ha kicsiben játszol.
Nem bölcs dolog összehúzni magad,hogy mások ne érezzék magukat bizonytalannak körülötted.
Mindannyian azért vagyunk,hogy ragyogjunk,mint a gyermekek.
Arra születtünk,hogy kifejezzük Isten dicsőségét,amely bennünk van.
Nem csak néhányunkban,mindannyiunkban.
És amikor hagyjuk,hogy fényünk ragyogjon,tudat alatt másoknak is megengedjük,hogy ugyanezt tegyék.
Ha megszabadulunk saját félelmünktől,a jelenlétünk autómatikusan felszabadít másokat.

(Marianne Wiliamson)



 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
Vonzás törvénye
  2014-10-25 19:12:00, szombat
 
  Bármilyen érzéseket is melengetsz magadban
ezek vonzzák be a holnapodat.
Az aggodalom, újabb aggodalmat vonz.
A szorongás, több szorongást
A boldogtalanság, több boldogtalanságot.
Az elégedetlenség több elégedetlenséget...

ÉS

Az öröm további örömöket vonz.
A boldogság több boldogságot.
A békesség több békét.
A hála több hálát
A jóság, több jóságot.
A Szeretet, több szeretetet.

Ez belső munka.
Nem kell mást tenned világod megváltoztatásához
amit odabent érzel.

 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
Köszönöm
  2014-10-25 18:55:56, szombat
 
  Van egy szó melyet ha kimondasz mérhetetlen erőket mozgósít életed megváltoztatására
Ha ez a szó elhagyja ajkadat, felhőtlen öröm és boldogság lesz az osztályrészed.
Ez a szó csodákat tesz, elűzi a rosszat, és te minden jóban jóban bővelkedni fogsz.
Ha ezt a szót kimondod, és őszintén átérzed, Az univerzum összes erőit felsorakoztatja,
hogy érted munkálkodjanak.

Mindössze ezen az egy szón múlik a boldogságod, és álmaid élete....."Köszönöm"



 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
Legfontosabb felismerés
  2014-10-25 18:52:34, szombat
 
  Nemzedékünk legfontosabb tapasztalata az a felismerés, hogy az ember benső hozzáállását, megváltoztatva a külső körülményeiben is változást idézhet elő...

WILLIAM JAMES-(1842-1910)



 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
Fejlődés
  2014-10-24 09:03:05, péntek
 
  Az ember természeténél fogva idegenkedik a fájdalomtól és a kényelmetlenségtől. Azt akarjuk, hogy minden simán menjen. Pedig ha mozdulatlanok maradunk, nem fogunk fejlődni. Ha mindig a biztonságos játszmát választjuk, álmaink sosem válnak valósággá. Nem kapjuk meg, amit akarunk, ha azt várjuk, hogy Isten a küszöbünkre helyezze azt. Magunkhoz kell ölelnünk a nehézséget és a változást, ha kiteljesedett életre vágyunk. Ha a hajó nem inog, az azt jelenti, nem tart sehová.

Yehuda Berg

...... ........... ........... .........



A TERMÉSZET úgy van berendezve, mind köröttünk, mind bennünk, hogyha vele összhangban élünk, akkor a természet az emberi test tökéletesítésének feladatát végzi,minden beavatkozás nélkül (gyógyszerek, kivonatok, kúrák stb). Ezért kell a TERMÉSZETES ÉLETM?"D, ezért, hogy a test a lehető legtökéletesebb legyen,mint műszer... Mert amilyen fejlettségű lesz a test, mint műszer, olyan finoman fogja fel a kozmikus jelzéseket, rezonál a ráhatásokra. A-természettel való összhang elengedhetetlen előfeltétele a felsőbbrendű lelki életnek, amelyet csakis a modern aszketizmussal érhetünk el. "MENS SANA IN CORPORE SANO", vagyis ép testben ép lélek-latin bölcsessége eleve feltételezi az ép testet
 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
A tükör törvényei
  2014-10-23 06:17:14, csütörtök
 
 
1. Minden, ami másokban dühössé tesz, zavar, "én jobban csinálnám", megváltoztatnám stb. AZ ÖNMAGAMBAN VAN. Minden tehát, amit én kritizálok a másikban, ami ellen harcolok - bennem van

2. Mindaz, amit a másik személy rajtam kritizál, harcol ellene, meg akar változtatni -, és ha ez engem sért, bánt, érint stb. - AZ NINCS FELDOLGOZVA BENNEM, NINCS MEGOLDVA BENNEM. Ilyenkor az EGO sérül, mert az EGO-m erős.

3. Minden, amit a többiek kritizálnak bennem, harcolnak ellene, meg akarják változtatni, de ha ez engem nem érint, AKKOR AZ AZ Ő PROBLÉMÁJUK, FELDOLGOZATLANSÁGUK, tökéletlenségük, melyet kivetítenek rám, mert önmaguk nem tudnak, nem mernek szembenézni vele.

4. Minden, amit én a másikban szeretek, MAGAMBAN VAN MEG, magamban szeretem, mert felismerem magam a másik személyében, mivel az egylényegűségünk mutatkozik meg.

Szeretném elmondani, nekem ezek mit jelentenek.
1: Amikor dühös vagyok, és zavar, hogy valaki valamit nem úgy csinál, ahogyan nekem tetszik, vagy talán kritizálom, akkor bizony el kell gondolkodnom:
- lehet, hogy én jobban csinálnám, vagy nem tudnám így csnálni?
- amit tesz, lehet, hogy én nem engedem meg magamnak, pedig én is szeretnék így viselkedni?
- esetleg én nem engedem meg magamnak, hogy ne legyek tökéletes, pedig nagyon szeretném tenni, amit ő is tesz.

2: Ha valaki engem bánt, és én megsértődök, akkor bizony el kell gondolkodnom:
- lehet, hogy igaza van?
- ha nincs igaza, vajon mért sért engem ez a dolog?
- ha mégis igaza van, akkor hogyan tudom feldolgozni magamban ezt a problémát?

3: Ha mások kritizálnak engem, bántanak, de az engem nem érint, akkor talán elgondolkodom:
- mivel váltottam én ezt ki belőlük?
- mivel tudnék segíteni nekik, hogy fel tudják dolgozni?

4: Amit a másikban szeretek, felismerem-e önmagamban?
- Tudok- e segíteni a másiknak, hogy megszeresse önmagát?

Amikor ezeken a dolgokon gondolkodom, a fenti kérdések rendszeresen előjönnek bennem.Igyekszem megválaszolni őket, mert sokat segít, hogy fejlődhessek, hogy tovább léphessek utamon.

Még egy pár gondolat az előzőekhez:

Ne feledd:

Ha önmagadat bírálod és kritizálod, mások is ezt fogják tenni veled.
Ha önmagadat megbántod, mások is meg fognak bántani.
Ha hazudsz magadnak, mások is hazudni fognak neked.
Ha meggondolatlan, felelőtlen vagy, mások sem fognak megbízni benned.
Ha hibáztatod magad, mások is hibáztatni fognak.
Ha megsérted magad, mások is sértegetni fognak, de lehet, hogy nemcsak érzelmeidben, hanem fizikailag is.
Ha nem követed érzéseidet, mások a te érzéseidet fogják figyelmen kívül hagyni.
Ha szereted önmagad, mások is szeretni fognak téged.
Ha becsülöd magad, mások is becsülni fognak.
Ha van önbizalmad, mások is meg fognak bízni benned.
Ha őszinte vagy önmagadhoz, mások is őszinték lesznek hozzád.
Ha gyengéd és jószívű vagy önmagaddal szemben, mások is jószívűen fognak bánni veled és gyengédek lesznek hozzád.
Ha jó az önértékelésed, mások is megfelelően értékelnek téged.
Ha tiszteled magad, mások is tisztelni fognak.
Ha élvezed az életed, mások is szívesen lesznek veled.
Shakti Gawain: Élj a fényben

A tükör, ha helyesen használjuk, nagyon jó szolgálatot tehet nekünk.Segít azon az úton haladni előre, amelyet kijelöltünk magunknak valaha.Ám nagyon könnyen torz képet is láthatunk, ha nem akarjuk elfogadni választott életünket, és azt, hogy mi magunk alkotjuk saját világunkat.
Mint minden magunkkal kapcsolatos tettnek, gondolatnak, érzelemnek, legjobb tükre a párkapcsolat, hiszen, ez az, ami jobb esetben mindig velünk van.Már kifejtettem egyszer, hogy a párkapcsolaton nem csak a Férfi- Nő szerelmi kapcsolatát értem. Ebben az esetben értek minden olyan kapcsolatot, amelyben eléggé jelen vagyunk ahhoz, hogy napi szinten foglalkozhassunk vele.

Önmagunk megismeréséig,, és legfőképpen megszeretéséig ( hiszen ez a cél), az én véleményem szerint kétféleképpen lehet eljutni.Ám mindkét esetben szükséges hozzá a párkapcsolat.A könnyebb érthetőség miatt maradjunk a Férfi- Nő kapcsolatánál.
- Az első esetben felismerjük, hogy valami nem stimmel, mert a külvilág folyton rossz képet mutat nekünk.Belenézünk a tükörbe, és utáljuk magunkat.Csúnyának látjuk, és torznak a tükörképünket. Szeretném elmondani, hogy mind képzeletbeli- tükör a külvilág- és mind nagyon is fizikai tükörről beszélek.Tehát rosszak a kapcsolataink, nem sikerülnek a terveink, és csúnyának látjuk magunkat a tükörben. Mindenki vitázik velünk, és mi mindenkivel vitatkozunk, folytonos győzködés az életünk.Csak azzal foglalkozunk, hogy bebizonyítsuk az igazunkat, mert akkor megkönnyebbülünk, és jobb lesz nekünk, és mások is így gondolják, és így tesznek.Tehát életünk harcok sokasága, és folyamata.Egyszer csak találkozunk valakivel, valamivel ( mester, könyv, dal st ami, aki elindít az önmegismerés útján.Ám lehet ez a valami egy tragédia is, ami megállít, és elgondolkodtat, hogy hátha valamit nem jól teszünk.Jönnek a meditációk, a sok könyv, tréningek.Ezek jobb esetben segítenek, hogy önmagunkra találjunk, és kikerekítsük a világunkat.
A rosszabbik esetről, mert ez is sok esetben előfordul ( amikor hiába a sok könyv, tréning, stb. csak átfut rajtunk, és nem tesszük magunkévá) inkább most nem beszélek.

Tehát ott tartunk, hogy kerekítjük a világunkat, de még egyedül vagyunk. Igen, a világ tisztulni kezd körülöttünk. Egyre tisztább, és egyenesebb reakciókat kapunk vissza, s már egyre kevesebbek a vitáink, a harcaink.A tükör egyre sűrűbben mutat tiszta vonásokat, és csillogó szemeket.S amikor már képesek vagyunk egyenes tekintettel a tükörbe nézni, és mosolyogni, és azt mondani a tükörképünknek : szeretlek Téged; akkor láss csodát!
Képesek leszünk elismerni mások igazát, meglátni a mások munkájában, életében a szeretetet.
Megmutatkozik a csoda egész kapcsolatrendszerünkben.Egyre több igaz barát kerül mellénk, egyre több mesterünk, segítőnk akad, és egyre közelebb kerülünk ahhoz a valakihez, aki valójában vagyunk. És ekkor , mikor világunk kitisztul, és elcsendesedik, vagy éppen felerősödik, megjelenik a MÁSIK. NEM A MÁSIK FELÜNK. Csak simán a másik.Ha a másik felünk lenne, az azt jelentené, nem vagyunk rendben, hiszen kiegészítést várunk ahhoz, hogy teljesek legyünk.De ekkor már teljesek vagyunk, mert szeretjük önmagunkat minden jó, és rossz tulajdonságunkkal egyaránt.Tehát jön a Párunk. Aki aztán lesz az igazán jó tükör, hogy felismerjük benne önmagunkat.És ekkor jön el az igazi tanuló idő.Ám ha teljes állapotban vonzol magadhoz egy másik embert, akkor ő is biztosan teljes.És akkor a viták nem egymás ellen, hanem egymás mellett szólnak, azért, hogy fejlődjünk, s ezt meg is értjük.Amikor a másikkal egyet nem értés alakul ki, akkor nem legyőzni, vagy meggyőzni akarjuk a másikat, és ő bennünket, hanem átadni a másiknak a gondolatainkat, érzéseinket, hogy azt magáévá téve saját szűrőjén keresztül ő is megértse.És ha valami nem stimmel, rögtön tudjuk, hogy Ő a mi tükrünk, és azt bizony tisztogatni kell, hogy újra fényes legyen, és a torz kiegyenesedjék.

- A második eset az, amikor a tükör segít megszeretni önmagunkat. Tehát harcolunk a világgal, se egyszer csak jön a Másik. Mi történik? Egymásba szeretünk. Ha elég tudatosak vagyunk, akkor már tudjuk, hogy az igazi szerelem nem vakít, hanem élesíti látásunkat.Azt is tudjuk, vagy legalábbis sejtjük, hogy a hasonló a hasonlót vonzza, tehát nem véletlenül jött életünkbe az az ember, aki jött.A tükör törvényei alapján elkezdünk gondolkodni, mi miért történik közöttünk.És mivel szeretjük a másik embert, ha felismerjük benne Önmagunkat, akkor szép lassan megszeretjük magunkat is.Hiszen ha benne szeretjük például a makacsságot, akkor az mért is lenne rossz bennünk? Mért ne használhatnánk arra, hogy kitartóbbak legyünk? Mért ne fordíthatnánk "rossz" tulajdonságainkat a magunk, a fejlődés javára? S mindezt, amit szűk kapcsolatainkban felismerünk, elkezdjük alkalmazni tágabb világunkra is.És a tágabb világ is szebb lesz) Rendbe jönnek tágabb kapcsolataink is.Ebben az esetben csak az lehet probléma, ha csak az egyik fél eléggé tudatos ahhoz, hogy felismerje a másik emberben önmagát. Mert akkor bizony ez a kapcsolat nem bizonyul tartósnak, hiszen nem együtt változnak, és fejlődnek, hanem egymástól eltérő gyorsasággal, s ez egy idő után nagy távolságot eredményez.

Persze sokan vannak, akik nem értenek egyet velem.Nem baj)
Ez csak az én megértésemet segítette, de remélem, hogy hozzásegít másokat is a saját megértésükhöz, akkor is, ha az egy másik úton történik))
Figyeljünk arra, hogy csak azt adjuk a külvilágnak, amit adnánk saját magunknak! De ezt tiszta szívvel))

 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
12 jótanács
  2014-10-23 03:34:24, csütörtök
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
Szellemi törvények
  2014-10-23 03:32:11, csütörtök
 
 























Szellemi törvények.

Áldás törvénye

A világba küldött áldás a gondolatenergia legtisztább és legfinomabb formája, és az univerzum leghatalmasabb erejét, az isteni szeretetet mozgósítja. Megáldani annyit jelent, hogy egy személy vagy egy helyzet számára Isten kegyelmét kérni. Amit tiszta szívemből megáldok, az abban a pillanatban áldott lesz és az áldás hatalma azonnal megkezdi áldásos tevékenységét. Amit tiszta szívemből megáldok, az áldásként száll vissza rám. Hagyhatom, hogy az áldás csak úgy megtörténjen, de el is képzelhetem, amint fény vagy sugár formájában alászáll.

Boldogság törvénye

A boldogságot nem lehet birtokolni. Mindaddig, amíg kívül keresem a szerencsémet, a boldogságomat, keresésem eredménytelen marad. A boldogságot csak magamban találhatom meg, ha feltétel nélkül igent mondok az életre, s elfogadom olyannak, amilyen. Valahányszor szenvedek, az azt is jelenti, hogy nem fogadom el az életet, ezen csak én tudok változtatni. Ha a szerencsémet, boldogságomat nem teszem külső körülményektől függővé, akkor minden helyzetben boldog lehetek. Boldognak lenni annyit jelent, hogy önmagammal és az élettel harmóniában vagyok, helyemet minden pillanatban optimálisan töltöm be, így teljes életet élve boldog vagyok

Gondolkodás törvénye

Minden egyes gondolat megváltoztatja sorsunkat, sikert vagy sikertelenséget, betegséget vagy egészséget, szenvedést vagy örömet von maga után. Meg kell hát tanulnunk, hogy a lehető legoptimálisabban használjuk gondolkodásunkat. Legfontosabb a pozitív gondolkodás, felismerni, hogy mindaz, ami velem történik, valójában jó nekem. A legtöbb ember azért nem tudja vágyait megvalósítani, mert nem tud uralkodni gondolatain. A gondolatok energiát mozgatnak és formálnak. Minden gondolat egy teremtés, amelynek meg kell valósulnia. A pozitív gondolkodás abban rejlik, hogy felismerem, minden ami van, engem szolgál és nekem segít még akkor is, ha kifejezetten kellemetlen vagy fájdalmas. Negatív nem is létezik, csupán kellemetlen jó. A sikertelenség mindig csak közbülső eredmény a végleges sikerhez vezető úton.

Harag törvénye

Szinte nincs olyan ember, aki valamiért ne mérgelődne. A harag, a düh a gyenge érzelmi kontroll terméke, nagyon sok hátránnyal jár. A harag idegességet idéz elő, szívverésünk szabálytalanná válik, vérnyomásunk emelkedik, rossz lesz az emésztés, alvászavarokkal és fáradtsággal küszködünk. Rosszkedvűek leszünk, elveszítjük uralmunkat gondolkodásunk és cselekedeteink felett. A bosszúság egyúttal agresszió is, negatív energia, amely diszharmóniát okoz, ami pedig betegséget idéz elő. Aki bosszankodik, az nem ért egyet az élettel, nem fogadja el az életet úgy, ahogy van. - Minden embert olyannak fogadok el, amilyen, ráhagyom, hogy megváltozik-e és mikor. - Megszabadítom magam minden elvárástól és hagyom, hogy az élet olyan legyen, amelyen. - Felismerem, hogy a világon senki és semmi nem bosszanthat engem.

Harmónia törvénye

Ez a rendkívül fontos törvény arról gondoskodik, hogy a különféle hatásokat kiegyenlítse és ezáltal a harmónia mindig megmaradjon vagy gyorsan visszaálljon. Ahol sok a fény, ott sok az árnyék; aki elvesz, attól elvétetik; aki ad, annak adatik. A harmónia törvénye nemcsak a természetben mutatkozik meg, hanem a mindennapi életünkben, mindabban, ami velünk történik. Valahányszor az ember önhatalmúlag megzavarja a harmóniát, ez a törvény haladéktalanul kiegyenlít.

Hit törvénye

A hit belső tudás, amely nem a külső bizonyítékokon nyugszik. Nem az történik amit akarunk, hanem az, amiben hiszünk. Az igazi hit az a bizonyosság, hogy amit kívánok, az meg kell hogy jelenjen, ha megnyitom magamat. A hit nemcsak azt jelenti, hogy igent mondok az igazságra, hanem bizonyos is vagyok benne, és amire hitemmel igent mondok, arról tudom, hogy meg is valósul. Aki csak abban hisz, amit lát, az csupán akkor fogja hinni a vetés következményét, ha már be is takarította. Akinek nincs hite, az is hisz, csak éppen annak ellenkezőjében, amit el kíván érni.

Kegyelem törvénye

Úgy működik, hogy az ember minden pillanatban kiléphet tudatlanságából a felismerés fényébe, és magához veheti szellemi örökségét, a tökéletességet. Kegyelem, hogy imádkozhatom, és imádságom meghallgatásra talál. Kegyelem az is, hogy Isten átfogó szeretetében mindig és mindenütt részesülhetünk. Kegyelemben élni annyit jelent, mint nyitottnak és befogadónak lenni.

Képzelet törvénye

Minden képszerű elgondolásunk arra törekszik, hogy megvalósuljon. Ha eközben a hittel szemben fellép az akarat, mindig a hit győz. Minden ember képes arra, hogy elgondolásait képszerűen jelenítse meg. A kép a tudatalatti és a lélek nyelve. A belső képek életünk nagy részét meghatározzák. Képzelőerőre van szükségünk ahhoz, hogy a kívánt végeredményt képszerűen meg tudjuk jeleníteni, és ezeket a képeket szemünk elé tudjuk varázsolni. Minél pontosabban képzelek el valamit, és minél hosszabb ideig tartom a szellemi képernyőmön, annál több energia árad, és annál gyorsabban fog a fizikai síkon is megjelenni.

Köszönet törvénye

Az igaz hála és köszönet minden nehézségen átsegít az életben. Adjon hálát teljes szívéből valamiért, amije még nincs, úgy, mintha már megvolna - és meg fogja kapni. A szüntelen hála és köszönet aktivizálja a hitet, amely hegyeket mozgat. Mennyi minden van az életünkben, amely tökéletesen rendben van, és figyelemre sem méltatjuk, mert mindig csak arra a kevésre figyelünk, amely éppen nincs egészen rendben. Amint szívemet hála tölti el életem minden körülményéért, eseményéért, az univerzum legmagasabb rendű ereje működni kezd rajtam keresztül, mert a hálás és szeretetteljes szív a legtisztább csatorna az egyetlen erő számára, amit mi Istennek nevezünk.

Megfelelés törvénye

"Mint fent, úgy lent, mint lent, úgy fent. Miként bent, úgy kint." Az ember, mint mikrokozmosz, pontos képe a makrokozmosznak. Egy adott tartalomhoz egy adott forma illik. Minden létezőnek a létezés minden szintjén megvan a megfelelője. Ez a törvény a legkisebbtől a legnagyobbig mindenre érvényes finomanyag szintjén és szellemi szinteken is.

Ok okozat törvénye

A világon minden az ok és okozat elve szerint működik. Minden teremtés okozat, amely mögött egy teremtő áll, akinek az akarata a teremtettben nyilvánul meg. Ahol teremtés van, ott teremtőnek is lenni kell, hiszen a törvény így szól: "Semmiből nem lesz semmi." Az, ami volt, mindig összefügg azzal, ami lesz. Amit mi véletlennek nevezünk, az nem más, mint valamely rejtett ismeretlen ok kifejeződése. Csak addig beszélünk véletlenről és szerencséről, amíg fel nem ismerjük az összefüggéseket. Soha semmi nem történik ok nélkül.

Polaritás törvénye

Minden létezőnek két pólusa van ugyan, valójában azonban minden egy. Minden látszólag ellentétes, lényegét tekintve azonos. Boldogság és boldogtalanság, szeretet és gyűlölet valójában ugyanannak a dolognak a két oldala. Minden jelenségnek két oldala van, ám a kettő között egy és ugyanazon tartomány húzódik meg. A gyűlölet így fordítható át szeretetre. Nem kell mást tenni, csupán álláspontot változtatni és a dolgok is megváltoznak. A félelmet bátorsággá alakíthatjuk, a sötétséget fénnyé. Tudatom rezgésének megváltoztatásával álláspontomat változatatom meg. Tudatunk rezgésszintjének emelésével nem csupán magunkat változtatjuk meg, hanem egész életünket is, hiszen a rezonancia törvénye értelmében más eseményeket, személyeket és életkörülményeket vonzunk magunkhoz.

Rezgés törvénye

Minden mozgásban van, semmi sem áll, minden rezeg. Az energia és az anyag csupán különböző frekvenciájú rezgések manifesztációja. Még a legkeményebbnek tűnő anyagban is állandó rezgésben vannak a molekulák, s ugyanez igaz a fényre, a melegre vagy az energiára. Minden gondolat, minden érzés, minden kívánság vagy akarat különböző frekvenciájú rezgés. Minden egyszerre sokféle rezgésben van, s ez egyszeri és megismételhetetlen egészet képez. Minden mindennel összefügg, minden rezgés egyszerre ok és valamely korábbi ok okozat. Testünk azonnal reagál minden gondolatunkra. Meg kell tanulnunk fegyelmezni gondolatainkat, mert ez a feltétele annak, hogy helyesen, tudatosan cselekedjünk. Minél magasabb rezgésű az az energia, melyet mozgósítunk, annál súlyosabb következményekkel jár, ha helytelenül használjuk. A negatív gondolatokat negatív cselekedetek követik. Ha a gondolataink irányát megváltoztatjuk, megváltoztatjuk egész életünket.

Rezonancia törvénye

A hasonló hasonlót vonz magához, és általa megerősödik. Két különböző dolog taszítja egymást. Az erősebb meghatározza a gyengébbet, és önmagához hasonlóvá teszi. Mindenki csak azt tudja magához vonzani, ami pillanatnyi rezgésének megfelel. A félelem tehát magához vonzza azt, amitől félünk. Viselkedésünk meghatározza a körülményeinket. Tőlünk függ, mely rezgésre vagyunk fogékonyak, melyhez csatlakozunk.

Ritmus törvénye

A nappal után az éjszaka következik, a születést követi az elmúlás, amely egy újabb születésnek az kezdete. Az aktivitás, a pihenés és lazítás szakaszai váltakoznak és együttesen hozzák létre a harmóniát. A ritmus törvénye a teremtésben mindenütt kifejezésre jut. Az egész lét egy állandó ki- és beáramlás, amely két pólus között jön létre, ezért a ritmus törvénye szorosan összefügg a polaritás törvényével. Ez a törvény az ember örök létezését biztosítja, függetlenül attól, hol van: születés, halál és újjászületés.
Sors és végzet törvénye
2010. 04. 02.
Az ember szabadon választhat, cselekedeteinek következményeivel számolni kell. Ezt a végzet törvénye rója ki rá, vagy az ok és okozat törvénye, amely végzetként jelentkezik. "Mindenki azt kapja, amit előidézett. Sem többet, sem kevesebbet és nem is mást." A sorssal való szembesülés, a vele való elmélyült foglalkozás végül elvezet az egyetlen erőhöz. Nincsen sem véletlen, sem jutalom vagy akár büntetés, hanem kizárólag ok és okozat. Cselekedeteim következményei elől nem menekülhetek. A végzet törvénye arra kényszeríti az embert, hogy teljes felelősséget vállaljon életéért, szembesüljön cselekedeteinek következményeivel, míg a saját maga által okozott problémákat fel nem oldja, és ezáltal szabaddá nem teszi magát. A végzet törvénye akkor avatkozik be, amikor a teremtésben az ember nem tudja megteremteni a harmóniát. Mindenki tehát azt kapja, amit okozott. És valahányszor kap valamit, azt maga okozza. A végzet törvénye szembesít bennünket cselekedetein következményeivel, és az egyén szabadságát semmiben nem korlátozza. Mindenki szabadon döntheti el, mit akar vetni, ám aratni azt lesz kénytelen, amit elvetett.

Szabadság törvénye

Az ember életének minden pillanatában a teremtés teljessége elé állítja, és szabadságot ad neki a választásra. Ő határozza meg a "belső képeket", amelyek életét meghatározzák. Szabadságában áll választani, hogy a felismerés királyi útja mellett dönt, vagy pedig a megszokott utat választja, amely a betegségen és szenvedésen keresztüli tanulás útja. A szabadságnak három szintje van: - szabadság, mint megszabadulás valamitől - szabadságomban áll valamit tenni - az igazi szabadság /kiszabadulni a vágyak rabságából, megszabadulás másoktól, elengedés/ Mindent el kell engedni, a régi tudatállapotot, amelyhez a következő érzések tartoznak: harag, Félelem, gond, stressz, bűntudat, érzékenység, kisebbrendűségi érzés, önsajnálat, irigység, Bizonytalanság, utálat, izgalom, agresszió, düh.

Szeretet törvénye

Feladatunk, hogy megtanuljunk szeretni. A mindent átfogó szeretet képességét kell elsajátítanunk. Szerelmesnek lenni és igazán szeretni két különböző dolog, miként a virág és a gyümölcs. A gyümölcs megjelenésével eltűnik a virág. A szeretet azt jelenti, hogy megértően, tudatosan elfogadom a tökéletlent. A szeretet az az öröm, amelyet akkor érzünk, amikor a szeretett emberre gondolunk. A szeretet azt jelenti, hogy megnyitom magam, és beengedem a másikat. A szerelmes birtokolni akarja szerelmét, kisajátítani, függővé tenni. Csakhogy mindaddig, amíg a szeretetben a függőség bármilyen formája megvan, a kapcsolat nem tökéletes. A szeretet azt a vágyat keli szívemben, hogy a másik boldog legyen, és kész vagyok ennek érdekében bármit megtenni és időt adni neki, ha időre van szüksége, figyelmet, ha figyelemre van szüksége, és szabadságot, ha szabadságra van szüksége. A szeretetben nem várok feltétlen viszonzást. Cselekedeteim mozgatórugója a gyengéd odafigyelés, nagyrabecsülés és csodálat. Szerethetek mellette másokat is, és ezt a jogot neki is megadom. Érzelmileg független vagyok a másik reakcióitól, mert szeretem őt, függetlenül attól, hogy érzelmeim viszonzásra találtak-e vagy sem. A szeretet egyszerre jelenti, hogy adok és kapok, és mindig adással kezdődik.

Teljesség törvénye

Az élet teljessége szellemi örökségként áll rendelkezésünkre minden pillanatban. Csakhogy hibás szellemi beállítottságunk és csekély hitünk külső és belső gazdagságunkat korlátok közé szorítja. Az élet csak a belső valóságot tudja a külső valóságban visszatükrözi. Ne hagyjuk, hogy a külső kép megzavarjon bennünket. Semmiféle erőfeszítés és pozitív gondolkodás nem vezet eredményre, ha belül folyton arra gondolunk, milyen korlátaink vannak, és miben szenvedünk hiányt. Az elfogadás a törvény egyik oldala, a másik az adás. Aki csak a törvény egyik felére figyel, önzésével érvényteleníti a törvényt. "Aki nem ad, nem is kap, aki nem vet, az nem is arathat." Csak olyan mértékben lehet hatékony a törvény, amilyen mértékben mi megnyitjuk magunkat, hogy rajtunk keresztül a teljesség manifesztálódhasson. Megnyitjuk magunkat, hogy az élet rajtunk keresztül a maga sokféleségében kifejezésére juthasson és mások hasznára is szolgálhasson. Aki a teljességben él, annak mindig minden rendelkezésére áll ahhoz, hogy létét tökéletesen kifejezésre juttassa. A mindenbe beletartoznak a leckék is, amelyeket az élet kínál számunkra, hogy tanuljunk és fejlődjünk. Aki teljességben él, az valóban bőségben, teljességben éli az életét, és élete minden aspektusa harmóniában van.


Utószó

Minden úgy van jól, ahogy van, függetlenül attól, hogy kellemes-e számodra vagy sem, elfogadod-e vagy tiltakozol. Ha nem fogadod el, akkor szenvedsz. Ám, ha feltétel nélkül igent mondasz, felfedezed a boldogság titkát. A levél ősszel magától hullik le a fáról. A hó apró pelyhekben esik, a tavasz beköszönt, a fű növekedésnek indul. Mindez könnyedén, félelem nélkül, kötöttségek és erőlködés nélkül. Nem szükséges hozzá terápia, nem kellenek traumák. A dráma csupán illúzió, az igazság egészen egyszerű. Sem nem jó, sem nem rossz, egyszerűen csak van. Semmit sem birtokolhatsz, hiszen minden te vagy. Minden, ami létezik, abból az egyetlen realitásból jött létre, amely Te magad vagy. Az emberek akikkel találkozol, a tárgyak, amelyek hozzád tartoznak vagy amelyeket elveszítesz, csupán ajándék, mellyel önmagad megleped, hogy léted újabb aspektusait megtapasztalhasd. A valóságban semmit sem lehet nyerni, sem pedig veszíteni, kivéve önmagad Igaz Valójának megtapasztalását. Az életjátékban csak te nyerhetsz. Ez a játék ugyanis a te örömödre jött létre, örvendj hát léted csodálatos teljességének.





Link...
 
 
0 komment , kategória:  Idézetek - Spiritualitás  
     2/14 oldal   Bejegyzések száma: 138 
2019.09 2019. Október 2019.11
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 6 db bejegyzés
e év: 139 db bejegyzés
Összes: 26968 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1148
  • e Hét: 2438
  • e Hónap: 11108
  • e Év: 67041
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.