Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 17 
A mozgás előnyeiről
  2020-05-19 19:00:03, kedd
 
  Életünk utolsó percéig egészségesek maradhatunk, ha mozgunk, sportolunk !

Az ülő, mozgásszegény életmód nagyon sok kockázatot rejt magában. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a rendszeres testmozgást beiktassuk az életünkbe, hiszen számos fizikai és pszichológiai előnyt élvezhetünk, ha rendszeresen sportolunk valamit. Egyáltán nem fontos, hogy kemény edzésbe kezdjünk, már napi harminc perc is elegendő ahhoz, hogy egészségesek maradjunk, vagyis lecsökkentsük a betegségek kialakulásának a kockázatát.

A mozgásszegény életmód következtében nagyon sokan halnak meg szív- és érrendszeri betegségben, különösen a szívkoszorúér-betegség miatti halálozások száma növekszik egyre nagyobb ütemben. Sportolással megelőzhetjük a magas vérnyomás kialakulását, illetve ha valaki ezzel a problémával küzd, hamarosan javulást tapasztalhat ezen a téren. Persze egyes betegségeknél nem mindegy, hogy milyen testmozgást választunk, így ezt minden esetben beszélje meg, egyeztessen a kezelőorvosával!

A rendszeres testmozgás hatására csökkeni fog a vérzsírok és a trigliceridek szintje, ezzel szemben a HDL-koleszterin szintje emelkedő tendenciát fog mutatni. A mozgásszegény életmód rossz emésztést és bélműködést idézhet elő, azonban ha valaki elkezd mozogni, akkor az ilyen jellegű panaszai meg is szűnnek és jelentősen lecsökken az emésztőszervrendszert érintő daganatos megbetegedések kialakulásának a kockázata is.

Mivel mozgással zsírt éget a szervezetünk, így nem fenyeget bennünket az elhízás veszélye. Ha sportolunk, előbb-utóbb a számunkra ideális testalkatot is el tudjuk érni, ami után csak annyi a dolgunk, hogy megőrizzük az álomalakunkat. Sport hatására az izomzatunk is gyarapszik, ami nagyon lényeges, hiszen ahogy idősödünk, úgy gyorsan veszítenek az izmaink mind az erejükből, mind a tömegükből. Emellett a csontjaink is megerősödnek, és a rendszeres testedzés az ízületek szerkezetének és működőképességének a fenntartásához is hozzájárul. A mozgás nagyon hasznos lehet azok számára is, akik csontritkulásban vagy csontízületi gyulladásban szenvednek.

Azok, akik erőt vesznek magukon és a jövőben foglalkozni kezdenek azzal, hogy milyen táplálékot vesznek magukhoz és nem restek napi harminc percet gyalogolni, úszni, futni vagy csak szobakerékpározni, hamarabb hagynak fel káros szenvedélyeikkel, amely még inkább elősegíti, hogy minél tovább, vagy akár életük utolsó percéig egészségek maradjanak. Nem fogja őket álmatlanság sem gyötörni, mindemellett a stressztől is megszabadulnak, hiszen a mozgás boldogsághormonokat szabadít fel a szervezetükben.

A rendszeres testedzésnek énképjavító hatása is van, vagyis a rendszeresen mozgó személyek mindent megtesznek annak érdekében, hogy fittek, izmosabbak és egészségesek legyenek. A mozgástól nem biztos, hogy ötvenévesen ismét olyan alakunk lesz, mint ifjú korunkban, azonban nagyon pozitív hatásokat tapasztalhatunk meg, sokat is fogyhatunk a segítségével, és korunknak megfelelő ideális testalkatunk lehet. Ez pedig jelentősen megerősíti az önbizalmunkat, már csak azért is, mert így sokkal nagyobb teljesítményre leszünk képesek, mint a korosztályunkhoz tartozó ismerőseink vagy barátaink, akiket nem lehet elrángatni a tévé elől, vagy akik délutánonként inkább a szunyókálást és nem a parkban való sétálást választják.

A testedzés emellett csökkenti az elesésekből adódó problémákat és jelentősen lelassítja az öregedési folyamatokat. A testedzés hatására javulhat az életminőségünk, és még a személyes függetlenségünk is megnövekedhet, hiszen egy életerős és energikus nagymamának vagy nagypapának kevesebb segítségre, támogatásra van szüksége, mint egy olyan személynek, aki még a közeli boltba vagy a postára sem tud elsétálni egy olyan betegség miatt, ami ellen tehetne valamit, de nem tesz, mert nincs hozzá semmi kedve.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
Az elhízás rizikófaktorai
  2020-05-19 18:57:09, kedd
 
  Az elhízás ma már népbetegségnek számít szerte a világon. A súlytöbblet rengeteg egészségügyi kockázatot hordoz magába, ezeknek a betegségeknek jelentős hányada pedig halálos kimenetelűnek számít. Azonban nagyon sokat tehetünk annak érdekében, hogy a testünket jó kondícióba hozzuk, hiszen a változás, a változtatás csak tőlünk függ, csak rajtunk múlik.

A túlsúly egyik oka, hogy nem megfelelően táplálkozunk. Azok, akik rendszeresen kalóriadús ételeket vesznek magukhoz, ne csodálkozzanak, ha a mérleg nyelve nem jó irányba billen. Az emésztési problémák is okozhatnak súlytöbbletet, ennek pedig számtalan oka lehet. Többek között okozhatja a gyors étkezés, de az is, ha nem rágjuk meg alaposan a falatokat. Ma már szinte a csapból is az folyik, hogy igyunk eleget, mert különben szerveink képtelenek lesznek egészségesen működni, de a folyadékhiánynak az elhízás is lehet az egyik következménye. Hiszen ha nem iszunk eleget, a vérünk besűrűsödik és az emésztésünk sem lesz kielégítő. A koplalás nem a legjobb módja annak, hogy megszabaduljunk a ránk rakódott zsírpárnáktól, mert ha megvonjuk magunktól az ételt, akkor szervezetünk nem jut elegendő tápanyaghoz, emellett a szervezetünk vészjelként értelmezi a kevés tápanyagfelvételt és rohamos tempóban raktározni kezd, ezzel készíti fel a testünket a szűkösebb időszakokra. A mozgásszegény életmód szintén oka lehet az elhízásnak, hiszen így kevesebb zsírt éget el a szervezet, viszont a rendszeres testedzés lehetővé teszi a kalóriaégetést, amely testsúlycsökkenést eredményez.

Egyes személyek csak legyintenek, amikor meghallják, hogy az elhízás az egészségre nézve mennyi veszélyt és rizikótényezőt hordoz magában. Ezek az emberek nemcsak nem figyelnek a hallottakra, hanem a bűvös szót is kimondják, vagyis azt, hogy genetika. Mármint hogy a genetika tehető felelőssé, hogy elhíztak, és széttárt karokkal csak annyit mondanak, hogy ez ellen még ha akarnának, akkor sem tudnának semmit sem tenni. Ez nem egészen így van. Lehet, hogy egy alapból molettebb ember soha nem lesz nádszálvékony, de az is biztos, hogy ha a genetikailag örökölt testalkat mellett még a mozgást és az egészséges életmódot is hanyagolja, akkor minden bizonnyal hamarosan a túlsúlyos kategóriába fog tartozni. Viszont ha rendszeresen mozog és odafigyel arra, hogy milyen ételeket vesz magához, akkor lehetséges, hogy csak molett marad, viszont arányos lesz a testalkata, és a zsírpárnákat izmok váltják fel. Egy molett ember is lehet szép és arányos, de ehhez valóban tenni is kell lépéseket, és nem csak a kifogásokat kell keresni és gyártani.

Pszichés tényezők is okozhatnak elhízást. Például azok az emberek, akik sokat szoronganak vagy nem kapnak elegendő szeretetet, önértékelési zavarokkal küszködnek és emellett még stresszes életmódot is folytatnak, minden bizonnyal az evésbe menekülnek, hogy megnyugodjanak. Ha azonban sikerül az életmódjukon és a szemléletükön változtatni, akkor a súlyproblémájuk is előbb-utóbb megoldódik.

Az elhízást más faktorok is elősegíthetik, amelyek nagy részén szintén képesek vagyunk változtatni. Súlytöbbletet eredményeznek például a családi szokások vagy a rossz szociális körülmények. A szülők mintaként szolgálnak a gyermek számára, vagyis ahogyan a szülő viselkedik, úgy fog a gyermek is. Hiába szeretne a gyermek egészségesebben táplálkozni, ha a szülőknek ez nem fontos, és rendszeresen csülökpörkölt kerül az asztalra. Azok a családok, akik rossz anyagi körülmények között élnek, általában olyan ételeket fogyasztanak, amelyek zsírban és cukorban gazdagok és nem a legjobb minőségűek. Sajnos ez utóbbi probléma ellen nem sokat lehet tenni, azonban hagyományos alapanyagokból is lehet kicsivel egészségesebb ételeket készíteni, amelyek már egy kis lépéssel közelebb viszik ezeket az embereket, hogy ne kerüljenek az elhízottak táborába.

Az elhízást a dohányzás abbahagyása vagy éppen a kevés alvás is okozhatja. Ezekre az a megoldás, ha elegendő időt fordítunk az alvásra, illetve a dohányzás abbahagyásakor nem édességet, hanem zöldséget nassolunk.

Vannak olyan betegségek, élethelyzetek, amelyek szintén okozói lehetnek a túlsúlynak. Ilyenek lehetnek az anyagcsere-rendszer megbetegedései, a hormonháztartás betegségei, de a menopauza is kiválthatja a súlygyarapodást. Ezekben az esetekben feltétlenül konzultáljon kezelőorvosával, hogy ő milyen étrendet, milyen mozgásformát javasol, illetve milyen lehetőségek vannak a súlygyarapodás elkerülésére, illetve jelenlegi testsúlya megtartására, amennyiben az az Ön számára ideális.
Forrás : [linkhttps://gyogyszernelkul.com/az-elhizas-rizikofaktorai/][/link]
 
 
0 komment , kategória:   Betegségekről  
Kiknek és miért jó választás a gyaloglás?
  2020-05-19 18:45:18, kedd
 
  Akinek nincs elegendő ideje a megerőltetőbb testedzéshez, gyalogoljon annyit, amennyit csak tud. Azonban mindenkinek azt a gyaloglóprogramot szükséges kiválasztania, amely számára a legideálisabb. Hiszen nem mindegy, hogy ki milyen módszerrel szeretne megszabadulni a súlyfeleslegétől és amennyiben más célok is vezérelnek valakit a fogyáson kívül, akkor a legjobb, ha az életmódváltás előtt alaposan átgondolja, hogy mit is szeretne a gyaloglással elérni.

A gyaloglás egy remek stresszcsökkentő program is lehet. Azok, akik túlhajszolt, stresszes életet élnek, könnyebben elhíznak. A rendszeres gyaloglás azonban segít a feszültség csökkentésében, és emellett még a fogyókúrát is megtámogatja. Sőt, még a legkritikusabb testrészen kialakuló zsírpárnáktól is sikeresen segít megszabadulni.

A fogyás nem csupán esztétikai probléma. A súlytöbblet jelentős egészségügyi kockázatokat hordoz magában. A gyaloglás segít egészséges maradni és még a betegség tüneteit is képes lecsökkenteni. A rendszeres gyaloglás erősíti a szívet, jót tesz a keringésnek, és csökkenti többek között a cukorbetegség kialakulásának a kockázatát is.

Ha valakinek az élete része lesz a gyaloglás, nemcsak a fogyást tapasztalhatja meg, hanem sokkal aktívabbnak, energikusabbnak és fittebbnek fogja érezni magát. Mindezt úgy, hogy nem is nagyon kell a napirenden változtatnia, csak a legtöbb helyre nem autóval, hanem gyalog kell elmennie.

A gyaloglás - mint már említettem - megtámogatja a fogyást. Ha emellett sokkal jobb kondícióban szeretne lenni, akkor az élénk tempójú gyaloglást kell beiktatnia az életébe, amelyet kiegészíthet még erősítő és intervall edzéssel is a nagyobb hatás elérése érdekében.

A gyaloglás javítja az állóképességet. Néhány hetes gyaloglást követően látható eredményei lesznek a gyaloglásnak. Nemcsak a fogyás indul be, hanem jelentősen javulni fog az erőnléte, az állóképessége. Mivel az izmok folyamatosan dolgoznak, így azok megerősödésére is számítani lehet.

A menopauza sok nő életét megkeseríti, hiszen rengeteg kellemetlen tünettel kell ebben az időszakban számolni. Többek között az anyagcsere is lelassul, amely súlynövekedést eredményez. Azonban a rendszeres gyaloglás felgyorsítja az anyagcserét, amely segít megszabadulni a súlyfeleslegtől. Emellett pedig kiegyensúlyozottá és boldogabbá is tehet bárkit, ami igencsak hasznos a változókor időszakában, amikor a hangulatingadozások eléggé gyakoriak.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
Miért olyan egészséges a séta?
  2020-05-19 18:42:43, kedd
 
  Sokan azt gondolják, hogy a gyaloglás, a séta nem elég hatékony, pedig ez nem így van. A gyaloglás nemcsak kényelmes és nagyon egészséges sport, hanem bárki számára könnyedén elérhető is.

A gyaloglás enyhén ugyan izmosít, de leginkább a fogyókúrát teszi nagyon hatékonnyá. Kutatások igazolják, hogy a rendszeresen gyalogló emberek vékonyabbak, de legalábbis jobban képesek megőrizni az ideális testsúlyukat, mint azok a személyek, akik nem részesítik előnyben ezt a mozgásformát. A rendszeresen gyaloglással akár heti egy kilogrammot is leadhatunk. A gyaloglást ki lehet egészíteni erősítő edzéssel, például könnyű boka-, illetve kézi súlyokkal.

Nem kétséges, hogy a gyaloglás a szívre is jó hatással van. A gyaloglás csökkenteni tudja ugyanis a testtömegindexet, a BMI-t, a testzsír százalékos arányát és a nyugalmi diasztolés vérnyomást. A gyaloglás segít csökkenteni az LDL-koleszterin szintjét és az összkoleszterinét, miközben jó hatással van a HDL-koleszterinszintre.

A rendszeres gyaloglás fontos az egészséges csontozat fenntartásában. Kutatások igazolják, hogy a sok sport és még egy egyszerű gyaloglás is növelni tudja a csontsűrűséget, ami nagyon jó hír a posztmenopauzába lépő hölgyek számára, hiszen így csökkenthetik a csonttörések kockázatát.

Gyaloglás során endorfin hormon szabadul fel a szervezetben, és ez pozitív hatást gyakorol a hangulatra. A gyaloglás - csakúgy, mint a meditáció - a szervezetet egy relaxációs állapotba helyezi, ami segítheti nemcsak a fizikai, hanem a pszichikai tünetek javulását is.

A gyaloglás az immunrendszert is fellendíti. Ami nagyon jó hír, hiszen így sok fertőzéssel és más, akár komolyabb betegséggel szemben is védelmet élvezhetünk.

Kutatások igazolják, hogy azokak a hölgyeknek, akik naponta legalább harminc percet valamilyen testmozgással töltenek, kisebb az esélyük például a vastagbélrák kialakulására. De a heti háromszori gyaloglás is védelmet biztosíthat például a mellrák ellen.

A rendszerese testmozgás tehát jó hatással van a közérzetre, javítja az állóképeséget, fizikailag is egészségesebbé tesz és még a libidót is fokozni képes. Legfőképpen igaz ez a 45 és 55 éves kor közötti hölgyekre, legalábbis egy tanulmány szerint.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
Tápanyagok az egészséges csontért
  2020-05-19 18:38:43, kedd
 
  A csont egy élő szövet és strukturális szerepet tölt be a szervezetben. A csont ásványi anyagokkal, különösen kalciummal és foszforral erősített fehérjemátrixból áll. A csonttömeg mindössze a húszas évek elejéig növekszik, ekkor érjük el a csonttömeg csúcsát. Ezután egy stagnáló időszak következik, majd negyvenéves kortól a csontvesztés meghaladja a csontképzést, és a csonttömeg fokozatosan ugyan, de csökkenni kezd. A csontszövet túlzott mennyiségű vesztése csontritkuláshoz vezet, amellyel fokozódik a csont törékenysége és a nő a csonttörés kockázata.

Az egészséges csontozat fenntartásában egyes vitaminok és ásványi anyagok játszanak kiemelkedő szerepet. Különösen a kalcium nagyon fontos, hiszen ez az ásványi anyag szerepet játszik a D- és K-vitamin fenntartásában és hasznosulásában. Az aktív életmód szintén nagyon fontos az egészséges csontozat megőrzésében.

Nőknél az ösztrogén is biztosítani tudja a csontok védelmét, így a szabálytalan ciklus vagy a menstruáció elmúlása károsan hathat a csontozatra. Menopauza után már nem termelődik ösztrogén, így a csont sűrűsége is fokozatosan csökkenni kezd. Éppen ezért nagyon fontos, hogy idősebb korban odafigyeljünk azokra a vitaminok és ásványi anyagok pótlására, amelyek elősegítik a csont erősségének fenntartását.

A fizikai aktivitás is nagyon hasznos a csontok megőrzésének szempontjából. A kalcium 99 százaléka van jelen a csontokban. A kalciumbevitel aktív életmóddal párosítva segíthet abban, hogy a csontok erősek maradjanak. A zöld leveles zöldség, mint például a brokkoli különösen sok kalciumot tartalmaz. Fontos forrás még halak közül a szardínia. Egyes táplálékok tartalmazhatnak olyan anyagokat, amelyek a kalciumhoz kötődnek és csökkentik a kalcium felszívódását. Ilyen például a teljes kiőrlésű gabonafélékben és a hüvelyesekben lévő fitátok és a spenótban vagy a rebarbarában lévő oxalát.

A D-vitamin elősegíti a kalcium felszívódását. A legtöbb D-vitamint a napfényből szintetizáljuk. A D-vitamin gazdag forrása a makréla, a szardínia, a pisztráng, a tojás, a máj és a tejtermékek. D-vitamin hatására javul az izomerősség, ami jó hír, hiszen ez pozitívan befolyásolja a mobilitást és az egyensúlyt.

Kutatások igazolják, hogy a csontritkulásban szenvedő betegek szervezete csak kevés K-vitamint tartalmaz. Ennek a vitaminnak a fő forrásai a zöld leveles zöldségek, a hús és a tejtermékek.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Csontritkulás...  
Káros szokások, amelyek csontritkuláshoz vezetnek
  2020-05-19 18:35:47, kedd
 
  A csontritkulás egy nagyon komoly betegség. Idősebb korban pedig rendkívül veszélyes, hiszen többek között ez oka a gyakori csípőtörésnek. Mint mindig, ebben az esetben is a megelőzésre kell törekedni.

Mégis mi okozhat csontritkulást? Az egyik ilyen ok az inaktív életmód. A testmozgás nagyon hasznos, hiszen a csont egy élő szövet, amely pozitívan reagál a terhelésre. Minél többet használja, annál jobban fog pozitív irányba változni, vagyis meg fog erősödni. Olyan mozgásformát kell választani, amely erősíti ugyan a csontokat, de az ízületeket nem terheli meg. Ilyen sport lehet az úszás.

A húsalapú diéta nagyon rossz választás, hiszen ez rossz hatással van a csontok minőségére. A magas fehérjetartalmú diéta arra ösztönzi a veséket, hogy több kalciumot vonjanak ki a csontokból, márpedig a csontoknak szüksége van erre az ásványi anyagra. A túl sok sófogyasztás szintén hozzájárul a csontvesztéshez. Emellett a sok só a vérnyomást is megemeli. Kutatások igazolják, hogy a posztmenopauzába kerülő nők ha sok sót fogyasztanak, nagyobb eséllyel szenvednek csigolyatörést, mint azok a nők, akik csak mértékkel fogyasztanak sót.

A kalcium hasznosulásához D-vitaminra van szükség. Viszont ha valaki még csak nem is megy ki a szabadba, hogy napfény érje, akkor nem is várhatja el, hogy D-vitamin termelődjön a szervezetében.

A kávé felélénkít ugyan, de a csontvesztést is elősegíti. Napi egy-két csésze kávé még nem okoz gondot, de ennél több nem javasolt, mivel a posztmenopauzába kerülő hölgyeknél már az ösztrogén sem nyújt védő szerepet. Az ösztrogén csökkenésével a csontritkulás kockázata is jelentősen megnő.

Az elhízás nagyon veszélyes a csontokra nézve, nem beszélve az ízületekről, amelyeket nagyon megterheli a súlytöbblet. Azonban több kutatás azt támasztotta alá, hogy a sovány testalkat is elősegítheti a csontritkulás kialakulását.

A túlzásba vitt alkoholfogyasztás nem egészséges és még kalciumot is von el a csontoktól. Azonban napi egy pohár - 1 deciliter - bor fogyasztása még megengedett. Ha valaki ennél több bort fogyaszt, akkor megnőhet a szervezetben a kortizolszint, ami szintén csökkenti a csontsűrűséget.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Csontritkulás...  
Csontritkulás, a rettegett kór
  2020-05-19 18:32:47, kedd
 
  A csontritkulás egy nagyon súlyos betegség, amelyet komolyan kell venni. Elsősorban a nők betegsége, mivel a menopauzába lépve megszűnik az ösztrogén nevű hormon védő szerepe, és ezzel sok betegség veszélyeztetheti a hölgyeket, így a csontritkulás is. Alattomos betegségről van szó, mivel a kezdeti stádiumban nem, vagy csak alig okoz tüneteket. Általában a gyakran ismétlődő csonttörések hívják fel rá a figyelmet.

A csontritkulás egyik kiváltója a mozgásszegény életmód. Hozzáértők szerint ha nem használjuk a csontjainkat, elveszítjük azokat. A rendszeres mozgás megnöveli a csontsűrűséget és jelentősen lecsökkenti a csonttörések kockázatát. Már napi 30 perces gyaloglás is csökkenteni tudja a kockázatokat.

Egy kutatásba menopauzába lépő hölgyeket vontak be. Megállapításra került, hogy a változó kór utáni nagymértékű sófogyasztás jelentősen megnövelte a csonttörések kialakulásának a kockázatát. Ilyenkor a vese képtelen kiüríteni a sok sót a szervezetből, ez viszont megakadályozza, hogy a kalcium beépüljön a csontokba, márpedig ez az ásványi anyag nagyon fontos szerepet tölt be a csontsűrűség és a csonttömeg növelésében, illetve azok megtartásában.

A D-vitamint napfényvitaminnak is szokták nevezni, mivel napfény hatására termelődik a szervezetünkben. Ha valaki kerüli a napfényt, akkor nem termelődik elegendő D-vitamin a szervezetében, márpedig ez a vitamin szükséges ahhoz, hogy a csontépítő kalcium hasznosulni tudjon.

Sokszor halljuk azt, hogy az elhízás mennyi betegség rizikófaktora lehet. Ez így is van, viszont, ha túl soványak vagyunk, akkor is megnőhet a csontritkulás kialakulásának a kockázata. Ha a BMI-index kevesebb mint 18,5, akkor jelentősen megnőhet ennek a betegségnek a rizikója.

A mértékkel fogyasztott bor még jó is lehet a csontok egészségének. Ha valaki egy-két pohárnál több bort fogyaszt, akkor éppen az ellenkező hatást érheti el. Hiszen a bor és más alkoholos ital is csökkenti a csontsűrűséget. A hölgyek is veszélyben vannak, ha túl sok alkoholos italt fogyasztanak, mivel az alkohol csökkenti az ösztrogénszintet, ami megemeli a csontritkulás kockázatát.

Kutatások igazolják, hogy idősebb személyek esetében a légszennyezettség is megnöveli a csontritkulás és a csonttörések rizikóját.
Forrás :Link
 
 
0 komment , kategória:  Csontritkulás...  
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 17 
2020.04 2020. Május 2020.06
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 329 db bejegyzés
e év: 3611 db bejegyzés
Összes: 49256 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 795
  • e Hét: 4373
  • e Hónap: 24235
  • e Év: 200110
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.