Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Online
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 12 
Gyaloglás is segíthet a cukorbetegség és magas vérnyomásnál
  2020-09-24 10:42:48, csütörtök
 
  A legújabb kutatások szerint már a séta is jelentősen csökkentheti a cukorbetegség és a magas vérnyomás kialakulásának kockázatát. A rendszeres gyaloglás nagyon jót tesz az egészségnek, hiszen pozitív hatással van az immunrendszer működésére, sőt még a stressz is csökkenhet. Amennyiben sikeresen oldjuk a stresszt, sok betegségtől óvhatjuk meg magunkat.

Hány lépés kell az egészséghez?
Manapság sokan szenvednek cukorbetegségtől és magas vérnyomástól. De vajon mennyi lépést kell ahhoz megtennünk, hogy csökkenjen a kockázat? Egyes szakemberek úgy vélik, hogy tízezer lépésre van ahhoz szükség, hogy ezek a betegségek elkerüljenek bennünket, míg mások szerint már a töredéke is elég ahhoz, hogy egészségesek maradjunk. A kutatók 9 évig vizsgáltak olyan embereket, akik minden nap gyalogoltak. Megállapították, hogy esetükben 40 százalékkal csökkent a cukorbetegség és 30 százalékkal a magas vérnyomás kialakulásának kockázata.

Még az elhízás ellen is jó
A napi gyaloglás nagyon eredményes lehet a fogyókúra kiegészítésére, hiszen már ezer lépés is hozzájárulhat a súlycsökkenéshez, illetve a fogyás után a visszahízás esélye is mintegy 15 százalékkal mérséklődik.

A séta és a cukorbetegség
A napi rendszeres séta nemcsak a testi, hanem a lelki egészségre is pozitívan hat. Cukorbetegek esetében azt figyelték meg, hogy félórányi séta - akár étkezés előtt, akár étkezés után - szerepet játszott a vércukorszint csökkenésében.

A lépésszámláló segíthet
A lépésszámláló is jól jöhet, hogy mindennap teljesítsük a kitűzött célt. Mégis mennyit gyalogoljunk? Hozzáértők szerint nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Ha választani lehetne, hogy hétezer lépést tegyünk meg egy nap egy bevásárlóközpontban vagy csak négyezret emelkedőn, ami kihívás az izmoknak, akkor az utóbbi ajánlatosabb. Még hasznosabb, ha ezt a sétát a természetben ejtjük meg, hiszen ott nem egyenletes a terep, így sokkal hatásosabb lehet a gyaloglás.

A séta hatása
A rendszeres séta jót tesz az immunrendszernek, a keringésnek és a szív egészségének is, ezen kívül az agy véráramlását is javítja. A gyakori testmozgás, így a séta is csökkenti az olyan betegségek kialakulásának a kockázatát, mint az influenza vagy a megfázás, hiszen javulnak az immunfunkciók.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
Hogyan fogyjon, ha pajzsmirigy alulműködésben szenved?
  2020-09-24 07:03:48, csütörtök
 
  A pajzsmirigy egy pillangó alakú szerv, mely olyan hormonokat termel, amik a testünk számos funkcióját befolyásolják, többek között az anyagcserét is. Ezért, amikor a pajzsmirigy alulműködik és kialakul a hipotireoditisz, a normálisnál kisebb mennyiségű hormont választ ki, ezáltal lassul az anyagcsere, a szervezet pedig kevesebb kalóriát éget el. Mindez hízáshoz vezethet.
A megmagyarázhatatlan súlygyarapodás, az étkezési szokások és fizikai aktivitás változása nélkül, a pajzsmirigy alulműködés egyik legfontosabb tünete.

Lelassult anyagcsere mellett nehéz lefogyni vagy megtartani ideális testsúlyunkat, de vannak dolgok, amiket megtehetünk ennek érdekében.

Hogyan lehetséges a fogyás pajzsmirigy alulműködés esetén?

1, Nagyon fontos, hogy ha pajzsmirigy alulműködésben szenved, mindig tartsa be orvosa utasításait és vegye be a felírt gyógyszert, ami segít normális szinten tartani a pajzsmirigy hormon mennyiségét szervezetében.
A pajzsmirigyhormon pótlása nélkül ugyanis nem lehetséges a fogyás.
A gyógyszert reggel éhgyomorra kell bevenni, lehetőleg sok folyadékkal. Kb. egy órával ezt követően lehet megreggelizni.

2, Kerülje az egyszerű szénhidrátokat és a cukrot
Pajzsmirigy alulműködés esetén tartson szénhidrátszegény diétát, szénhidrát bevitelét összetett szénhidrátokból fedezze.

Amikor fogyásról beszélünk, akkor értelemszerűen arról van szó, hogy kevesebb kalóriát vigyünk be, mint amennyit elégetünk. A lassult anyagcsere azonban lassítja a kalóriák égetését is. Figyelni kell azonban arra, hogy a nagyon lecsökkentett kalóriabevitel hatására csökkenhet a pajzsmirigy hormontermelése is, ami nem kívánatos. Próbáljon összetett szénhidrátokat fogyasztani, ezáltal csökkentheti a citokinek termelődését, ami gyulladások kialakulásához vezethetnek a szervezetben.

Vezessen naplót arról, hogy pontosan mikor, mit eszik.

3, Mozogjon
A testmozgás, sportolás a fogyás legjobb módszere még a pajzsmirigy alulműködésben szenvedő betegeknél is.

A mozgás felpörgeti az anyagcserét, ezáltal elősegíti a kalóriák égetését. Sétáljon naponta 45-60 percet!

4, Váltson kókuszolajra
Használjon kókuszolajat a főzéshez. A kókuszolaj egészséges, közepes láncú zsírsavai stimulálják a pajzsmirigy hormontermelését. A kókuszolaj segít a fogyásban és csökkenti a koleszterinszintet is.

Napi 3 evőkanálnál több kókuszolajat ne fogyasszon.

5, Válassza az egészséges magokat
Pajzsmirigy alulműködés esetén ajánlott a napi többszöri, kisebb mennyiségű étkezés. Az étkezések közti időszakban fogyasszon brazil diót, kesudiót, mandulát, siót, tökmagot. Ezek a magok szelénben gazdagok, szelénre pedig nagy szüksége van a nem megfelelően működő pajzsmirigynek.

Másik kiváló szelénforrás a gyógygombák.

6, Fogyasszon halolajat
A halolaj omega-3 zsírsavakat tartalmaz. Az omega-3 zsírsavakat a szervezet nem képes előállítani, így a táplálékból kell felvennie. Az alulműködő pajzsmirigynek szüksége van ezekre az esszenciális zsírsavakra.

Az omega-3 zsírsavak főleg a has környéki felesleg leadásában játszanak szerepet.

7, Próbálja ki az almaecetet
Az almaecet olyan természetes anyag, mely segíthet megküzdeni a pajzsmirigy alulműködéssel és a testsúly gyarapodással. Amellett, hogy az almaecet szabályozza a pajzsmirigy működését, segíti a méregtelenítést és javítja az anyagcserét is.

Adjon 2 evőkanál almaecetet egy pohár meleg vízhez és igya meg. Egy kevés mézet is keverhet az italhoz.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Diéták és fogyókúrák  
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 12 
2020.08 2020. Szeptember 2020.10
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 352 db bejegyzés
e év: 3611 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 4411
  • e Hét: 13193
  • e Hónap: 44679
  • e Év: 249380
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.