Belépés
klarika47.blog.xfree.hu
Ha érted a saját lényedet, érted mindenki lényét. Kiss Tiborné
1947.10.29
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/20 oldal   Bejegyzések száma: 199 
Kalapos kisfiú
  2021-10-15 11:45:12, péntek
 
  Néha, amikor csodára van szükségem
csak belenézek a gyermekem szemébe,
és rádöbbenek, hogy már van csoda az
életemben.





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Hiszek magamban
  2021-10-15 08:24:03, péntek
 
  Hiszek abban, hogy mindaz, amit megálmodtam, megvalósul.
Hiszek a pozitív gondolkodás erejében és hiszem, hogy
nincsenek véletlenek.
Hiszem, hogy minden okkal történik.
Hiszek abban, hogy amit másoknak adok, azt visszakapom
az élettől.
Hiszem, hogy az emberek okkal lépnek be az életembe és
meggyőződésem, hogy a távozásuknak is oka van.
Hiszem, hogy egy kedves szó, egy mosoly, egy nem várt
gesztus, egy apróság szebbé teheti a másik napját.
S amiben a legjobban hiszek, az én magam vagyok.
Hiszek a kitartásomban, a meg nem szűnő
optimizmusomban, az életkedvemben, abban, hogy bármi
történjék is, mindig, minden helyzetből felállok!
Szó szerint, menthetetlenül hiszek magamban.





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Egyszer majd
  2021-10-15 07:18:08, péntek
 
  Egyszer majd
szép lesz minden,
a telet s az őszi
félelmet, hidd el,
szerelmünk levetkőzi.

Kányádi Sándor





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Őszi csoda
  2021-10-15 06:48:32, péntek
 
  Nemes Nagy Ágnes:

Találtam egy falevelet,
gesztenyefa levelét.
Mintha megtaláltam volna
egy óriás tenyerét.

Ha az arcom elé tartom,
látom, nagyobb, mint az arcom.
Ha a fejem fölé teszem,látom,
nagyobb, mint a fejem.

Hogyha eső cseperegne,
nem bánnám, hogy csepereg,
az óriás nappal-éjjel
óriási tenyerével
befödné a fejemet.





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Őszi levél
  2021-10-15 06:45:59, péntek
 
  Csanádi Imre: Ősz köszöntő

Szállj, szállj ökörnyál,
jön az ősz, megy a nyár.
Megy a nyár, a nevetős,
komolykodva jön az ősz,
csillámló derekkel,
sárga levelekkel,
szőlővel, mosolygóval,
fűre koccanó dióval.





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Gyümölcstál
  2021-10-13 08:10:00, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Burgonya
  2021-10-11 16:19:07, hétfő
 
  A burgonya bizony rászolgál arra, hogy gyógynövénynek nevezzük.

A hiedelemmel ellentétben a burgonya fogyasztása igenis egészséges, bár le kell szögezni, hogy nem mindegy milyen módon van elkészítve.

A zsírban, vagy olajban sültburgonya ugyanis kétségtelenül az egészségtelenebb ételek közé sorolható, mivel a krumpli nagyon könnyen megszívja magát zsiradékkal. A vízben főtt, vagy párolt, esetleg sütőben, néhány csepp zsírral sütött burgonya egészséges eledel.

A nyers burgonya hosszú utazásokon a skorbut gyógyszere volt, a népi orvoslás pedig már annak előtte elfogadta, és élt is vele, mielőtt a tudósok megerősítették volna terápiás hasznát.

A skorbut ugyanis nemcsak a tengerészeket sújtotta, hanem a szárazföldi lakosokat is. A betegség járványos előfordulása csak a burgonyatermelés elterjedésével szűnt meg.

Burgonyatörténelem
A burgonya őshazája Peru illetve Chile, ahol az őslakosok már 5000 éve termesztik és fogyasztják a növény étkezésre alkalmas gumóját. A 16-17. században innen indult hódító útjára, és jutott el Európába a spanyol hódítók jóvoltából az 1540-es években. Hamarosan a legfontosabb termesztett, nem gabonanövény lett világszerte.

Hazánkban nem sokkal később jelent meg, ahol - sok európai országhoz hasonlóan - bizalmatlanul fogadták. Ennek legfőbb oka az volt, hogy a növény ismeretlensége miatt helytelenül, annak mérgező levelét és bogyótermését kezdték el fogyasztani. Így érthető módon, sem fogyasztani, sem termeszteni nem akarták az emberek. Ezt felismerve a legtöbb ország vezetője különféle módokon próbál kedvet csinálni a burgonyához, nem riadva vissza az erőszaktól, sőt a katonai segédlettől sem.

A Habsburg Birodalomban 1802-ben jelent meg egy rendelet, miszerint a szerb és horvát parasztok 40 botütéssel büntetendők, amennyiben nem kezdenek el burgonyát termeszteni földjeiken.

A cukorbetegeknek és fogyókúrázóknak számolnia kell a benne található nagy mennyiségű szénhidráttal, de ezt a hátrányát ellensúlyozza az, hogy igen sok C-vitamin, fehérje, rostanyag és B-vitamin található benne. A C-vitamin tartalma akkor a legmagasabb, amikor betakarítják, és ez a hosszas tárolás következtében folyamatosan csökken, ezért ezt is frissen a legjobb fogyasztani. Érdemes tudni azt is, hogy nem csak a főzés során veszít a C-vitamin tartalmából, hanem már az előkészítés során is. Ugyanis a burgonya a levegő hatására fokozatosan elveszíti a C-vitamin tartalmát, ezért minél több vágási felület van rajta, annál kevesebb marad benne.

Salaktalanító és lúgosító hatása miatt kiválóan alkalmas regeneráló kúrák alapjaként.

Érdemes tudni, hogy a nem zöld gumók kivételével a burgonya minden része mérgező.

A megzöldült, és kicsírázott burgonyában szolanin található, ami mérgező, ezért a zöld krumplikat dobjuk ki. Ebből kis mennyiség elfogyasztása is migrént, hányingert, álmosságot és lázat okozhat.

A burgonya héja védi a C-vitamint, elbomlását akadályozza, ezért tároláskor, télen csak lassan csökken a vitamintartalma. Az újburgonya fontos korai C-vitamin-forrás. A héjában főtt burgonyában vagy krumpliban marad meg a legtöbb belőle.

A nyers burgonya gyógyhatása
A nyers burgonyát a népi orvoslás gyakrabban alkalmazza külsőleg, mint belsőleg. Nyers burgonyareszeléket tesznek például a gyulladt, gennyes sebekre, kelésekre, sérülésekre vagy ütés következtében megdagadt testrészekre.

Sikeresen alkalmazható reumára, kötőhártya-gyulladásra, bőrbajokra is.

Fejfájás, migrén esetén nyers burgonya szeleteket tehetünk a halántékra: "kiszívja" a fájdalmat, leviszi a lázat is.

A nyers burgonya lé gyomorfekély, gyomorfájás ellen jó, naponta 1 dl fogyasztandó belőle két hétig. A nyers, lehetőleg rózsaszín burgonya leve a krónikus savtúltengés gyógyszere.

Héjában főtt-, sült burgonya
Emésztési zavarokra, gyomor- és bélbajokra kitűnő étel a héjában főtt és sült burgonya.

A sótlan vagy mérsékelten sós burgonyapüré és főtt burgonya közömbösíti a túl sok gyomorsavat, ezáltal hat a gyomorhurut, gyomorfekély és a bélgyulladás kiváltó oka ellen is.

A főtt burgonya keményítőnek számít, mert anyagcserei végterméke sav.

Ha azonban héjában főzzük, az ásványok megmentésével lúgos végterméket kapunk. Ilyen esetekben a burgonya nem a keményítők, hanem a zöldségek közé tartozik.

A burgonya méregtelenít
A burgonya szerves keményítőtartalma kitűnően párosul a benne lévő sok ásvánnyal.

Olyan tulajdonsága van, amely megtisztítja a testet a nehéz fémek lerakódásától, akár a munkahelyen történik a mérgezés, akár a forgalom által elhalmozott levegőből jut a szervezetünkbe.

Évente néhány napos tisztító kúrát minden nagyvárosban élő lakónak kellene tartania, hogy felszabadítsa az amúgy is terhelt májat.

Naponta két fél pohár burgonya lé elegendő, más zöldség lé ízesítésével.

Gyulladásra, gennyes sebekre
A tiszta keményítő, kitűnő szer a test bármely részén előforduló gennyes sebekre. Ha még nem fakadt ki a seb, várjunk addig, amíg megérik. Akkor fertőtlenítsünk egy tűt, és szúrjuk ki a sárga részt, majd az előre elkészített borogatást helyezzük a sebre. A borogatás burgonya lében áztatott ruha, amire nyers pépet is tehetünk, majd erre ismét ruhát. Így bekötjük a sebet és várunk, míg megszárad a borogatás. Addig ismételjük az eljárást, amíg a seb tisztán össze nem húzódik. Mindezt nagyon tisztán végezzük, nehogy újabb fertőzést okozzunk. Amikor kitisztult a gennytől, alkohollal, jóddal, vagy három százalékos hidrogénnel mossuk körül a sebet és készítsük elő a végső gyógyulásra.

Székrekedés
A burgonya kitűnő ellenszere a székrekedésnek. Ezt a finom rostjának köszönhetjük. A főtt burgonya magas káliumtartalma serkenti a bélműködést. A burgonyapürét hatékonyan alkalmazhatjuk a téli egyhangú ételtől kapott székrekedés megszüntetésére.

Epekő elhajtás
Alaposan mossuk meg a burgonyát, hámozzuk meg, és a héját egy órán át lassan forralva főzzük. Amikor kihűlt, a levét öntsük le, és naponta kétszer, háromszor fogyasszunk egy fél pohárral belőle, a pohár másik felét pótoljuk ki ízesebb zöldség lével.

Gyomorfekély, bélgyulladás
A burgonya kicentrifugázott nyers keményítőjének hatása jótékony az emésztőszervek gyulladásos megbetegedéseire. Csupán fél pohárral kell fogyasztani étkezés után. A másik felét ajánlatos kipótolni káposzta, vagy savanyú káposzta lével, ami ugyanazt a célt szolgálja.

Húgyhólyag-, vesegyulladás
A húgyhólyag- és vesegyulladás nagyon könnyen jelentkezhet, különösen a téli, hideg időben, vagy felfázástól. A burgonya kicentrifugázott nyers keményítőjét keverhetjük egyszer sárgarépa lével, máskor káposztalével, amelyek szintén a gyulladást hivatottak gyógyítani. Vehetünk be egy kiskanál búzacsira olajat (E vitamint) is.

Rovarcsípés
A megmosott burgonyát elvágjuk, és levével bekenjük a csípés helyét. Ha megszáradt, levágjuk a felső részt és újra burgonya léhez jutunk. Borogatást is tehetünk a veszélyesebb csípésre burgonya pépből.

Lázcsillapítás
A legjobb, ha kettévágunk egy nagy burgonyát, és a lázas talpaira erősítjük. Lehúzza a lázat és elalszik.

Köszvény
A nyers burgonya káliumtartalma és a rengeteg féle ásvány, ami benne található a köszvénytől elmerevedett végtagokra is jól hat. A kálium tisztítja a vért, a burgonya nyers állapotban ugyanis lúgosító hatású a vérre, ami a köszvény gyógyulásának egyik feltétele.

Elkészítési mód
A belső betegségekkel szemben gyakran nyersen hasznosítjuk a burgonyát. Ehhez a megmosott burgonya levét kicentrifugázzuk, és lehetőleg hasonló gyógyhatású zöldségfélével kipótoljuk. Egy-egy alkalommal ne fogyasszunk fél pohárnál és egy napon három fél pohárnál többet. Ügyeljünk arra, hogy nyersen piros rózsaburgonyát használjunk, megtisztítva a csiráktól.

A nyers burgonyaszeletek nedve lágyítja, tisztítja a bőrt. Reszeléke enyhíti a szem körüli duzzanatokat, hűsíti a nap égette bőrt. Pépjével pattanásokat, aranyeres csomót kezelnek. Nedvével keléseket vagy forrázott sebeket gyógyítanak.

Fogyasztásra kizárólag a gumója alkalmas. A virágából kifejlődő bogyók, a növény felszíni zöld részeiben, a gumó rügyeiben, valamint a napon, fényben tárolt gumó megzöldülő héjában méreganyagot, szolanint termel!





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Őszibarack
  2021-09-10 08:00:33, péntek
 
 

 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Banán
  2021-09-10 07:31:03, péntek
 
  Egyre több kutatás fókuszába kerül a banán - és egyre több pozitív
tulajdonságára derül fény. Aki eddig is kedvelte, ezután is fogyassza
rendszeresen, aki pedig nem szereti, jól teszi, ha megkedveli, mert a
banán többek között a szív működésére is jó hatással van.

Manapság nagyon sokan küzdenek súlyfelesleggel. A zöldségek és a
gyümölcsök magas rosttartalmuknál fogva sokat segíthetnek a túlsúly
leküzdésében, az ideális testsúly megtartásában.
A banánnal kapcsolatban korábban az a hír járta, hogy elősegíti a hízást
a magas gyümölcscukor-tartalma miatt. A mai kutatások szerint azonban
a rendszeres banánfogyasztás jót tesz a szív egészségének, támogatja
a fogyást és még a rákos betegségek kialakulásának kockázatait is
csökkenti.

A banán egyáltalán nem hizlal, persze csak akkor, ha mértékkel fogyasztjuk.
Éppen ezért fogyókúrázók, életmódváltók is nyugodtan beilleszthetik az
étrendjükbe, hiszen akár még a fogyásban is segíthet, hiszen magas a
rosttartalma, könnyen eltelít, így kevésbé fogunk megéhezni.

A banán ráadásul roppant tápláló is, hiszen alapvető vitaminokat és ásványi
anyagokat tartalmaz, illetve emészthető szénhidrátokban is gazdag, melyek
csak kevés kalóriát tartalmaznak. Mivel csak természetes cukrok vannak
benne, ezek lassabban szívódnak fel, mint a mesterséges társaik. Ezért ez
a táplálék a szóbeszéddel ellentétben nem emeli meg drasztikusan a vér
cukorszintet.

A banán rendkívül gazdag rostokban, így könnyen eltelít, csökkenti az étvágyat
és az ételek utáni sóvárgást is, így válhat hasznunkra a fogyásban. A banán
emellett prebiotikus tápláléknak is tekinthető, amely segíti a jó bélbaktériumok
elszaporodását, amivel hozzájárul a bélflóra egyensúlyához, mindez pedig
megakadályozhatja az elhízást.

Egy a finom gyümölcs gazdag forrása a B6-vitaminnak, amely segít a dopamin
és a szerotonin szintetizálásában. Ennek köszönhetően pedig nyugodtabbá,
kiegyensúlyozottabbá válhatunk és jobban tudunk aludni.

Kutatások igazolják, hogy a banán antioxidáns és gyulladáscsökkentő
hatásokkal is rendelkezik, aminek köszönhetően segít a káros hatású
szabad gyökök semlegesítésében. Magas káliumtartalma pedig a szív
egészségéhez járul aktívan hozzá. Ez az alapvető ásványi anyag részt
vesz a stroke elleni védelemben, illetve a vérnyomás és a szívverés
szabályozásában. Mivel rostokban rendkívül gazdag, csökkentheti a
2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.

A banánból nagyon sokféle ételt készíthetünk. Hozzáadhatjuk gyümölcs
salátákhoz, de finom turmixitalt is készíthetünk belőle.

Egy ilyen receptjét olvashatja most.

Kókusztejes, fahéjas banános turmixital

Hozzávalók:

1 banán
2 dl kókusztej
ízlés szerint méz és fahéj

Elkészítése:

Turmixoljuk le a banánt a kókusztejjel, majd öntsük bele egy pohárba.
Ízesítsük ízlés szerint mézzel és fahájjal. Egy csipet kurkumát is
tehetünk bele.





 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
Mi a gyűlölet
  2021-09-07 00:18:47, kedd
 
 

 
 
0 komment , kategória:  PNG képek 7.  
     2/20 oldal   Bejegyzések száma: 199 
2021.09 2021. Október 2021.11
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 302 db bejegyzés
e év: 1418 db bejegyzés
Összes: 34577 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 78
  • e Hét: 6954
  • e Hónap: 16338
  • e Év: 148892
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.