Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/58 oldal   Bejegyzések száma: 577
Robbantás volt a Dortmundi busz közelében
  2017-04-12 09:10:27, szerda

Kedd este három robbanás történt a Borussia Dortmund csapatbuszánál az AS Monaco elleni Bajnokok Ligája negyeddöntőt megelőzően. Az eddigi hírek szerint robbanószerkezeteket dobtak a járműre. A találkozót szerdára halasztották, a balesetben a sárga-feketék egy játékosa sérült meg
A német rendőrség szerint a Borussia Dortmund futballcsapata volt a célpontja a kedd esti robbantásoknak a dortmundi szállodánál, amelyből a csapat autóbusza elindult az AS Monaco elleni mérkőzésre a városi stadionba.
Az egyik robbanásban egy motoros rendőr is megsérült - közölték hivatalosan.
Egyelőre nem tudják, hogy mi volt a merénylet indítéka, és egyelőre nem terrortámadásként, hanem “emberölési kísérletként" tekintenek rá.
A másnapra halasztott mérkőzésre a rendőrség nagy létszámú biztosítással készül - közölték.
Sandra Lücke ügyész pedig bejelentette, hogy a megtámadott busz közelében egy levelet találtak, amelyet szövege szerint az elkövető vagy elkövetők írtak, de mint az ügyész hozzátette, a hitelességét ki kell vizsgálni. Többet nem árult el a levélről.
A robbanószerkezetekről még mindig nem lehet tudni semmit, csak azt, hogy súlyos hatásúak voltak, és valószínűleg a szálloda parkolója melletti sövényben helyezték el őket. A Bild című német lap úgy értesült, hogy házi készítésű pokolgépekről lehet szó, valamint hogy a rendőrség köröz egy külföldi rendszámú gépkocsit, de ezeket az információkat a rendőrség nem erősítette meg.
Az egyik robbanásban megsérült játékosnak, Marc Bartrának az üvegszilánkok okozta felületi sérülések mellett eltörött az egyik csont a jobb csuklójában, és ezt meg kellett operálni - közölte a futballklub. Roman Bürki, a Borussia Dortmund svájci kapusa a Blick című svájci lapnak azt mondta: Bartrával együtt a busz hátuljában ült. A robbanástól kitört hátsó ablak szilánkjai azonban őt nem sebesítették meg.
A busz éppen kifordult a parkolóból az utcára, amikor a robbanás történt - mondta.
Légnyomási sérülést szenvedett és sokkot kapott az egyik robbanástól egy motoros rendőr is, aki a busz előtt haladt felvezetőként - közölte a dortmundi rendőrség szerda hajnalban.
A rendőrség a környéken drónnal esetleges további pokolgépek után kutatott, és találtak egy gyanús tárgyat, de nem tudták felrobbantani, és még nem tudják, hogy mi az.
A merényletet elítélte a nemzetközi (FIFA) és az európai (UEFA) labdarúgó-szövetség is. Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke azt mondta: mind a Borussia Dortmund, mind az AS Monaco csapata példamutatóan reagált az incidensre, és mérkőzésük elhalasztása másnapra szintén jó döntés volt. A német kormány szóvivője mihamarabbi felépülést kívánt Bartrának, és dicsérte a Monaco szurkolóit, amiért a stadionban, ahol már várták a csapatokat, majd értesültek az esetről,
együttérzésből az ellenfél nevét skandálták.
Több más futballcsapat is kifejezte szolidaritását a Dortmunddal.

A B.L. mérkőzés tegnap elmaradt a sajnálatos esemény miatt

-Robbanás a Dortmund-Monaco BL-negyeddöntő előtt. képek, videó itt megnézhető Link

0 komment , kategória:  Külföldi foci
Felkészülési mérkőzés: Franciaország-Spanyolország 0-2
  2017-03-29 09:49:59, szerda

A videóbíró alkalmazása igazságos eredményt hozott.
videóbíró egy gólt elvett, egyet meg visszaadott a francia-spanyolon - videó
A Franciaország-Spanyolország barátságos mérkőzés 48. percében Antoine Griezmann "papíron" vezetést szerzett ugyan a házigazdának, de a találkozón is tesztelt videóbíró segítségével újranézette a jelenetet a német Zwayer játékvezető, majd lesállás miatt visszavonta a gólt - a visszajátszások szerint jogosan. A hazai játékosok sem igazán reklamáltak.
A 77. percben aztán megint a spanyoloknak kedvezett a külső segítség, csak épp a másik kapunál, és megint csak joggal. Gerard Deulofeu gólját előbb lesállás miatt nem adta meg a bíró, de a videós asszisztens tanácsát is kérte egyben. Érdekes jelenet volt, hiszen az asszisztens elsőre lest jelzett, de jött a technika, a videóbíró. A visszajátszás alapján jól látható volt, hogy a spanyol játékos egy vonalban volt Umtitivel, vagyis a játékvezető jogosan bírálta felül az asszisztensét és adta meg a spanyol gólt. A visszajátszás szerint a szélső nem volt lesen, így a spanyolok 2-0-s előnyre tettek már szert (és végül nyertek is 2-0-ra
Góllövők: David Silva 68 (11-es), Deulofeu 77
Videó bíró nélkül 1:1 lett volna a mérkőzés vége. Lassan kezdhetünk hozzászokni, hogy eltűnnek a leshibák a futballból.