Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/53 oldal   Bejegyzések száma: 528
Férfi vízilabda OB I, 2016–2017
  2017-04-23 12:48:29, vasárnap

A nyolc-nyolc csapat oda-vissza játszik egymással, ami 14 mérkőzést jelent. Ezután az A-csoport első négy helyezettje játszik a B-csoport első négy csapatával oda-vissza alapon. A szakasz végén az első négy a bajnoki cím reményében folytatja az elődöntővel, s lesz külön csata az 5-8., a 9-12., valamint a 13-16. helyért is. Az első párharcokba a csapatok magukkal viszik a bajnokság során játszott két mérkőzésükön szerzett pontok számát (ez legfeljebb hat), a párharcok az egyik fél hetedik pontjáig tartanak.

A 16 csapat négy kasztban folytatja az 1-4., az 5-8., a 9-12. és a 13-16. helyért, a négyesek legjobbjai a negyedikekkel, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak. A csapatok magukkal viszik az egymás elleni eredményeiket (zárójelben a szerzett pontok), a párharc pedig az egyik fél hetedik pontjáig tart.

Összes eredmény itt látható Link

0 komment , kategória:  vízi sport
Még mindig Debreceni hírek - vízilabda
  2017-04-23 12:45:28, vasárnap

Debrecen kiharcolta a döntő meccset a vízilabda országos bajnokságán
A Debrecen a nagyszünet után ötgólos hátrányt ledolgozva nyert a Honvéd vendégeként a férfi vízilabda ob I rájátszásában, ezzel egyenlített a párharcban, amelynek így a második találkozóján dől el, melyik együttes játszhat a kilencedik helyért.
FÉRFI VÍZILABDA OB I
A 9-12. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
RacioNet-Honvéd-Debreceni VSE 11-12 (4-2, 4-1, 1-6, 2-3)
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc állása: 4-4
Kőér utca, 300 néző. V: Mucskai P., Tordai G.
HONVÉD: Decker A. - Kiss B. 1, SZÍVÓS 3, Shimizu 1, Kalanovics 1, Gyárfás T. 2, Simon R.
Gól - ötméteresből: 2/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Somlai (16. p.), Simon R. (21. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Szőke (6. p.)

Eredmények 04.19-én Link

Indul a vb-n a Kemény Dénes féle vízilabda Aranycsapat!
  2017-04-20 14:10:53, csütörtök

A szövetségi kapitány újra Kemény Dénes lesz. A háromszoros, kétszeres, egyszeres olimpiai bajnokaink az augusztusi Masters-világbajnokságon szállnak vízbe!
Bővebben itt olvasható Link

Vizes-vb: úszik szinte minden helyszín,
  2017-04-20 14:07:28, csütörtök

A 24.hu fotósa elsétált a Városligetbe, a Batthyány térre és a Margitszigetre, és kevesebb, mint három hónappal a vizes-vb rajtja előtt egyelőre felvonulási területen kívül semmi biztatót nem látott..

Mérkőzés leírása Link
A magyar férfi vízilabda-válogatott ötgólos hátrányból felállva 9-7-re legyőzte a horvátokat a vízilabda Volvo-kupa harmadik mérkőzésén, ezzel a második helyen zárt.
Decker Attila parádésan védett (Fotó: Szabó Miklós)
...... .............

Nagyon rosszul kezdte a mérkőzést Märcz Tamás együttese, s már az első negyedben ötgólos hátrányba került (1-6).
A második játékrészt a mieink kezdték jobban, lőttünk két gólt, amire a horvátok csak másfél perccel a félidő vége előtt tudtak válaszolni, így a nagyszünetben 7-3-ra vezetett Horvátország.

A harmadik negyedben Bátori Bence, Vámos Márton és Nagy Ádám találatával feljöttünk egy gólra (6-7). A magyar védelem rendkívül felszívta magát, a horvátok nem is tudtak mit kezdeni vele, mint ahogy Decker Attilával sem, aki szenzációsan védett!
A negyedik játékrészben Manhercz Krisztián találatával egyenlítettünk, két perccel a vége előtt pedig egy nagyszerű centerezés után a vezetést is átvettük (8-7)! A 9-7-es végeredmény Vámos ötméterese után alakult ki. Igazából 10:7 lenne az eredmény, csak egy szabályos magyar gólt nem adott meg a játékvezető.

- A XI. Volvo-kupa magyar kerete
Kapusok: Decker Attila (Honvéd), Lévai Márton (Debrecen)
Mezőnyjátékosok: Bátori Bence (OSC), Bedő Krisztián (Eger), Decker Ádám (Eger), Erdélyi Balázs (Eger), Fülöp Bence (Szolnok), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Gergő (Eger), Manhercz Krisztián (Szeged), Mezei Tamás (Szolnok), Nagy Ádám (OSC), Salamon Ferenc (OSC), Tóth Márton (Ferencváros), Török Béla (BVSC), Vámos Márton (Szolnok), Zalánki Gergő (OSC)

- Mivel már 11. alkalommal rendezik meg a tornát, a Volvo magyar gólonként tizenegyszer tízezer, azaz 110 ezer forinttal támogatja a hazai utánpótlást. Az első meccsen így 2.2 millió forint jött össze.
Magyarország - Szlovákia 20:5 (3-0, 7-2, 7-1, 3-2)
Tüske uszoda, 500 néző. V: Obradovics (montenegrói), Stampalija (horvát)
MAGYARORSZÁG: Lévai M. - MANHERCZ K. 3, Erdélyi 1, HOSNYÁNSZKY 4, Bedő 2, VÁMOS 4, Decker Á. 1. Csere: Decker A. (kapus), Mezei 1, Török B., Bátori, Kovács Gergő 1, ZALÁNKI 3. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás