0 komment , kategória:  Ujpest-Fradi meccs szeptember

2012-08-20 13:15:09, hétfő

Őrült hajrában győzött az Újpest a Ferencváros ellen

2012.08.19. Utolsó módosítás: 2012.08.20 02:59:27
313 hozzászólás. Szóljon hozzá Ön is!
A labdarúgó NB I 4. fordulójának rangadóján az Újpest a Ferencvárost fogadta, és őrült hajrá után a hazaiaké lett a három pont, miután 2-1-re megnyerték az összecsapást.

A meccs előtt az újpesti olimpikonokat köszöntötték (Fotók: Veres Viktor)
A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!
BEHARANGOZÓ ÍRÁSAINK
Détári: Erőben senki sem veri meg a Fradit az NB I-ben
Jos Daerden tudja, milyen egy igazi derbi hangulata
,,Soha annyi rendőrt nem láttam még, mint az Újpest-Fradin"
Kabát: Nyerni akarunk!; Böde: Ez is csak egy bajnok
Kiváló időjárás, hosszú hétvége, két feljövőben lévő csapat, felfokozott szurkolói várakozások és hatalmas médiakörítés - minden adva volt a mérkőzés előtt egy újabb emlékezetes Újpest-Ferencváros rangadóhoz.
A lila-fehérek mestere, Jos Daerden meglehetősen óvatos taktikai felállásban küldte pályára legénységét, de nagy segítség volt számára Szélesi Zoltán leigazolása és Kabát Péter visszatérése. Kollégája, Détári Lajos a hazaiak 4-2-3-1-es felállására némileg rímelő 3-4-3-as hadrendrendet választotta a derbire, Máté Jánossal a csapat ,,élén".
Ritkán látható szigorral készültek a rendőrök és a rendezők is a találkozóra; mellettük a Magyar Labdarúgó-szövetség sem maradt el, hiszen előre bejelentette: a játékvezető mellett a két asszisztens munkáját is külön ellenőrök tartják figyelemmel.
AZ ÉRKEZÉS PILLANATAI

Parádés élőképekkel készültek a szurkolótáborok a mérkőzésre, amely előtt a Londonban sikeresen szereplő újpesti olimpikonokat köszöntötték.

Egy-egy veszélyes támadást vezettek a felek az első tíz percben: előbb Kabát Péter elé vetődött ki szépen Jova Levente, majd Somália törte el a labdát ígéretes helyzetben. A sokat faragott, ezekre némileg rá is játszó Kabát egy méterrel célt tévesztett szabadrúgása zárta le ezt a periódust; az újpesti éppen Détári legendás, lengyelek elleni szabadrúgására emlékeztető pozícióból próbálkozott.
6 PERC 52 MÁSODPERC
Ennyi ideig tartott a szurkolói idill, jöttek a sajnos ismert rigmusok...
A hangulat remek volt, ehhez azonban nem zárkózott fel a mérkőzés színvonala, a sarabolásból egy mellé szálló Böde Dániel-lövés és egy élesen meglőtt Remili Mohamed-beadás is képes volt így messze kiemelkedni. Néha azért meg-meglódult a mérkőzés: a 24. percben Kabát kiharcolhatott volna egy büntetőt (paradox módon éppen akkor, ha nem akart volna mindenképpen kiharcolni egy büntetőt, mert túl könnyen elesett), majd a még emiatt reklamáló hazaiak mellől Böde lőtt kapura tíz méterről, ám Balajcza Szabolcs szépen védett.
A 28. percben aztán vezetést szerzett a lila-fehér alakulat: a borzalmasan helyezkedő vendégvédők előbb engedték egy kontra során Jadin Zariszt kiugrani és kapura lőni, majd hiába védett Jova, a kipattanóra csak Kabát Péter érkezett, aki öt méterről gondolkodás nélkül az elárvult kapuba fejelt. 1-0
Nem sokkal később duplázhatott volna az Újpest, de Kabát parádés lekészítését Alessandro Iandoli az ötösről is mellé tudta lőni.
Némi malíciával azt is mondhatnánk, a fekete mezes védők nemcsak akkor tűntek el, amikor a pálya árnyékos, bal oldali részére tévedtek...

Somália (középen) hiába próbálkozott az első félidőben
A félidő hajrájában Grúz Tamás kis híján jóvátette a gólnál elkövetett hibáját, mert az árnyékos bal oldalon szinte észrevétlenül tört előre (árnyékék?), beadását azonban Böde pár méterről fölé fejelte. Détári cserélt a szünetben, Mátét Beliczky Gergő váltotta, aki hamar helyzetbe került, de rossz megoldást választott.
CSI KI?
Az utolsó 30 percre a mérkőzést online közvetítő Ritz kolléga őszinte rémületére beállt Zarisz helyére Bavon Tshibuabua.
A fordulás utáni első negyedóra mezőnyharccal telt el, helyzetek nélkül. Ez egyértelműen a hazaiaknak kedvezett, míg a zöld-fehérek számára kínosan tétlenül csordogáltak a percek.
A szép sorjában pályára lépő cserejátékosok sem tudtak változtatni ezen, a szurkolók jobb híján ellőtték petárdáikat, és füstölögtek egy jót.
A hajrában Jova a 16-oson kívül kezezett, de Bognár Tamás játékvezető nem fújt sípjába, akár csak az első félidőben, amikor Grúz kezére pattant egy lövés a büntetőterületen belül. A 90. percben bánkódhattak csak igazán emiatt az újpestiek, amikor a csereként beálló Orosz Márk a bal alsóba tekert egy szabadrúgást jó húsz méterről. 1-1
Amikor talán már mindenki elkönyvelte a döntetlent, a 94. percben Vermes Krisztián lefejelt labdáját Tshibuabua a kapuba kotorta: 2-1.
Nyert tehát az Újpest a Ferencváros ellen, és éppen ősi riválisa ellen szerezte meg első idénybeli győzelmét. A lilák legutóbb áprilisban örülhettek a három pontnak a Megyeri úton, azaz ráfért már a siker a Daerden-alakulatra.

A két gólszerző együtt ünnepelt a végén
És miért diadalmaskodott most az Újpest? Kezdeti rohamai egy gólt eredményeztek, majd a Ferencváros sokáig ártalmatlanul támadott. Amikor a 90. percben egyenlítettek a zöld-fehérek, akkor sem adták fel a hazaiak, és egy újabb védelmi megingást ismét góllal büntettek.
Apropó, az MLSZ sporttárs-megfigyelőinek is lesz mit kielemezniük...
MIÉRT VAN AZ, HOGY A BÍRÓ IS FEKETÉBEN VAN ÉS MI IS?! - DÉTÁRI

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

DÉTÁRI LAJOS: GYŐZNÜNK KELLETT VOLNA
,,Jó első félidőt produkáltunk, balszerencsénk volt, hogy csak 1-0-ra vezettünk a szünetben - mondta Jos Daerden a Magyar Televíziónak a lefújást követően. - A végén szerencsénk volt, hogy 1-1 után még egyszer sikerült betaláltunk."
Kabát Péter, az újpestiek első góljának szerzője szerint igazságtalan lett volna, ha nem csapata nyeri meg a találkozót: ,,A Fradi egyáltalán nem támadott, nem voltak lehetőségei."
Détári Lajos, az FTC szakmai igazgatója úgy véli, nem volt szerencséje a zöld-fehéreknek. ,,A második játékrészben lefociztuk az Újpestet, a hajrában az egyenlítés után kaptunk egy bosszantó gólt. Győznünk kellett volna, nem volt szerencsénk. Hiába mondtam a játékosoknak, hogy 1-1 után is a győzelemre játszanak, már nagyon figyelték az órát. Sajnálom a vereséget, jobbak voltunk" - mondta a meccs után.

Ferencvárosi foci, Détári távozott
  2012-08-20 12:50:37, hétfő

Détári Lajos távozott a Fraditól
[origo]|2012. 08. 20., 10:30|Utolsó módosítás: 2012. 08. 20., 12:00|
12 komment
Címkék:Détári Lajos, Kubatov Gábor, magyar foci, foci, FTC

Már nem Détári Lajos a Ferencváros labdarúgócsapatának szakmai igazgatója - ezt Kubatov Gábor, az FTC elnöke jelentette be a Facebook-oldalán.

"Ma reggel, közös megegyezéssel szerződést bontottunk a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzőjével, Détári Lajossal. Fájdalmas de elkerülhetetlen volt..." - írta hétfőn Kubatov. "A Ferencváros nagyra értékeli a vezetőedző Fradiért tett erőfeszítéseit, ugyanakkor úgy gondoljuk, hogy a csapat gyorsabb szakmai fejlődését egy új koncepció tudja biztosítani. Megtisztelő volt a magyar labdarúgás egyik élő legendájával együtt dolgozni, a Ferencváros sok sikert kíván Détári Lajosnak további szakmai karrierjéhez" - olvasható a klub hivatalos honlapján. A Ferencváros kedden mutatja be az új vezetőedzőt. A Nemzeti Sport úgy értesült, hogy Hollandiából érkezik az új tréner.

A Fradi vasárnap 2-1-re kikapott az Újpesttől, és négy forduló után egy győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel áll a bajnokságban. A szurkolók már tavaly kikezdték az egykori világválogatott játékost, hogy nincs taktikája a csapatnak, Détári a Pápa ellen 4-1-re megnyert bajnoki után ironikusan üzent is a szurkolóknak, hogy ők edzés helyett csak kártyáznak.