1/23 oldal   Bejegyzések száma: 224
Megérkezett Budapestre az EYOF-láng
  2017-06-26 22:37:14, hétfő

Péntek este, az olimpia nemzetközi napján Budapestre érkezett a július 23-án, Győrben kezdődő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángja (EYOF).
Az EYOF-ot július 23. és 29. között rendezik, ahol a 14-18 éves fiatalok 10 sportágban állnak a rajthoz. Összesen 915 érem talál gazdára.
Az EYOF-lángot Kuczora Csenge és Merkovszki Pál kézilabdázók vihették a színpadra péntek este, de Bálint Bence kézilabdázónak is volt szerencséje a kezében tartani a lángot.

2017-06-23 23:12:49, péntek

Pénteken Zágrábban kisorsolták a januárban sorra kerülő horvátországi férfi Európa-bajnokság csoportbeosztását. A 4. kalapból húzott magyar válogatott a varasdi D-csoportban szerepel majd, és sorrendben a dán, a spanyol és a cseh ellen lép pályára a torna első szakaszában.

Férfi Európa-bajnokság, 2018. január 12-28., Horvátország
A-csoport (Split): Horvátország, Svédország, Szerbia, Izland
B-csoport (Porec): Franciaország, Fehéroroszország, Norvégia, Ausztria
C-csoport (Zágráb): Németország, Macedónia, Montenegró, Szlovénia
D-csoport (Varasd): Spanyolország, Dánia, Csehország, Magyarország

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.

A középdöntő helyszínei: Zágráb, Varasd
Az elődöntők, a döntő és a helyosztók helyszíne: Zágráb

Férfi kézilabda E.B. selejtező
  2017-06-19 08:28:50, hétfő

2017. jún. 18. Magyarország - Hollandia 35:30
Egy mérkőzés aminek már nem volt tétje, mégis emlékezetes marad. Fantasztikus hangulatban búcsúztatta el a Veszprémi publikum a magyar válogatott két legendás játékosát Fazekas Nándort és Gulyás Pétert. A szövetségi kapitány, Xavi Sabaté is utoljára ült a nemzeti csapat kispadján.
Videó teljes mérkőzésről Link

Lettország - Magyarország férfi kézilabda
  2017-06-16 07:50:22, péntek

LETTORSZÁG-MAGYARORSZÁG, FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
Eredmény: 23:35 Magyar férfi csapat 12 góllal verte az ellenfelét.
Egyszerű a feladat a jelentősen megfiatalított magyar válogatott számára a lettországi eb selejtezőn. Győzelem esetén kijutottak a kontinenstornára és a vasárnap lejátszandó, hollandok elleni utolsó csoportmeccsen már nem kell számolgatni a továbbjutást illetően.

2017 06. 15. csütörtök. Valmeira, 500 néző. V: Kristiansen, Pettersen (norvégok)
LETTORSZÁG: PURIN - Pancenko 1, Versakovs, Dude 4, Libergs 2, JURDZS 4, Kreicbergs. Csere: Tihanovs (kapus), Trifanovs 3, Lielais 1, PIJPUKS 3, Strazdins, Leja 3, Kurzemnieks, Kirsteins 1, Meiksans 1. Szövetségi kapitány: Ugis Vikstems
MAGYARORSZÁG: MIKLER - Iváncsik T. 3 (1), Ancsin G. 1, Lékai 4, Bánhidi 2, Bodó 2, JUHÁSZ Á. 6. Csere: FAZEKAS (kapus), Ligetvári, VILOVSZKI 7, SCHUCH 2, Tóth A. 2, GYŐRI 4, Fekete B. 1, Szita 1, Szeitl. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté

Videó Link

Nemzeti sport:
Magabiztos győzelmével kiharcolta az Eb-részvételt a magyar válogatott. A magyar férfi kézilabda-válogatott 12 góllal, 35-23-ra nyerni tudott Lettországban, így bebiztosította részvételét a 2018 januárjában, Horvátországban megrendezendő Európa-bajnokságon. A magyar válogatott kissé nehezen lendült játékba, de a második félidőben a szinte állandóan kapus nélkül támadó lettek ellen üres kapus gólok sorát szerezve végleg sikerült felőrölni a hazaiak ellenállását.

ÖSSZEFOGLALÓ
Nagyon nehezen lendültek játékba a csapatok a családias hangulatú, nagyjából 700 néző előtt rendezett mérkőzésen, az első gólra egészen a 8. percig kellett várni, Aivis Jurdzs juttatta előnybe a hazaiakat.
A mieink egy további percig őrizték a gólcsendet, végül Ancsin Gábor törte meg a jeget. Továbbra is sokat akadozott a mieink játéka, amiben a remek napot kifogó lett kapus, Raitis Purins is ludas volt sorban bemutatott szép védéseivel. A magyar válogatott az első negyedóra végén tért magához és Bodó Richárd valamint Lékai Máté góljaival a vezetést is megszerezte.
Az utolsó tíz percben aztán sebességet váltott a magyar válogatott és Vilovszki Uros révén többször is kihasználta, hogy a lettek olykor kapus nélkül támadtak: a beálló többször is a saját kilenceséről talált a lett kapuba. A félidő hajrájában mutatott teljesítményével a magyar válogatott megnyugtató, hatgólos előnyt halmozott fel.
Ez az előny aztán a 40. percre 10 gólossá duzzadt, köszönhetően annak, hogy a lettek szinte állandóan kapus nélkül támadtak, az ilyen akciók során szerzett labdákat a mieink pedig előszeretettel dobták mihamarabb a kapuba - ebben külön jeleskedett ekkor Juhász Ádám, aki végül Vilovszkival holtversenyben 7 góllal a magyar válogatott legeredményesebbje lett.
Az utolsó tíz percben ugyan a lettek némileg közelebb jöttek, de a közvetlen hajrára fordulva helyre állt a világ rendje és a magyar válogatott a második játékrészt is hat góllal nyerve 35-23-as győzelmet aratott.
A siker azt jelenti, hogy a vasárnap esti, Hollandia elleni utolsó selejtező eredményétől függetlenül a mieink biztosan a második helyen zárnak a csoportban, és biztosan ott lesznek a jövő évi horvátországi Európa-bajnokságon.