1/22 oldal   Bejegyzések száma: 218
Női Kézilabda Magyar bajnok - Győri ETO
  2017-05-17 08:28:09, szerda

Győri ETO - Mosonmagyaróvár 37:19 - 23. forduló után 45 pontjuk van.
Győr-Moson-Sopron megyei rangadó a női kézilabda bajnokság 23. fordulójában. Ha a friss BL győztes győri lányok nyernek a kiesés ellen harcoló Mosonmagyaróvár ellen, akkor megszerzik a klub történetének 13. magyar bajnoki címét.
Videó Link

.......

Győr, 2150 néző. V: Asztalos, Bárkányi
GYŐR: Kiss É. - Knedlíková 3, N. Mörk 4 (1), Görbicz 3 (2), el-Gaui 4, Amorim 1, PUHALÁK 6. Csere: Binó (kapus), TOMORI 6, MOHAROS 4, Groot 3, Bódi 2, Hudák, Pál 1. Edző: Ambros Martín
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerei 1 - VUKOJEVIC 4, Csala, Bouti 2, Gyimesi 2, Kopecz 2, Bizik R. 2 (2). Csere: Wéninger (kapus), Bardi 1, Hajtai 1, Élő 1, Bizik B. 2 (1), Gerháth 1, Horváth P. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6-2. 14. p.: 7-5. 20. p.: 11-6. 25. p.: 15-8. 34. p.: 21-11. 40. p.: 26-13. 47. p.: 31-16. 54. p.: 35-19
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín: - Bár három mérkőzés még hátra van, remek szezont zárhatunk. Fantasztikus csapat, fantasztikus szurkolók, nagyon boldog vagyok, hogy Európa legjobb bajnokságában vagyunk az elsők.
Varga József: - Gratulálok a Győr bajnoki címéhez. A mi játékosaink nem BL-szintet képviselnek.

0 komment , kategória:  Egyéb sport
Győri ETO kézis lányok a döntőbe jutottak 2017 B.L.
  2017-05-06 21:10:01, szombat

Mérkőzés előtt ünnepélyes megnyitó volt Radics Gigi énekelt.
KÉZILABDA BL FINAL FOUR 2017, ELŐDÖNTŐ
2017. máj. 6. Videó Link
Videó Link

Győri ETO - Buducnost 26 - 20
FINAL FOUR, ELŐDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC-BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 26-20 (12-9)
Budapest, 12 000 néző. V: Nastase, Stancu (románok)
GYŐR: GRIMSBÖ - Bódi 2, N. Mörk 1, GROOT 5, Broch 3, AMORIM 4, GÖRBICZ 9 (5). Csere: Kiss É. (kapus), Tomori 1, al-Gaui, Knedlíková, Hársfalvi 1, Hudák E. Edző: Ambros Martín
BUDUCSNOSZT: Zoqbi - Irman, K. BULATOVICS 6 (1), Achruk 1, Cvijics 2, NEAGU 7 (1), Grbics 1. Csere: Batinovic (kapus), Ramuszovics 1, Jaukovics 2 (2), Ujkics, Novovics, Pavicsevics. Edző: Dragan Adzsics
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4

Mérkőzés leírása Link

A Győr egy kemény, de sima meccsen jutott be az elődöntőbe. A Buducsnoszt egyetlen egyszer sem vezetett, az ETO teljesítményével üzent a másik két elődöntősnek is.

Az eddigi magyar érdekeltségű BEK-, illetve BL-döntők:
1965: HG Köbenhavn (dán)-Bp. Spartacus 21-16 (első mérkőzés: 14-6, visszavágó: 7-10)
1971: Szpartak Kijev (szovjet)-Ferencvárosi TC 11-9
1978: TSC Berlin (NDK-beli)-Vasas SC 19-14
1979: Szpartak Kijev-Vasas SC 27-26 (13-17 és 14-9)
1982: Vasas SC-Radnicki Beograd (jugoszláv) 50-43 (29-19 és 21-24)
1993: Hypo NÖ (osztrák)-Vasas SC 40-25 (17-14 és 23-11)
1994: Hypo NÖ-Vasas SC 45-39 (20-18 és 25-21)
1999: Dunaferr SE-Krim Ljubljana (szlovén) 51-49 (25-23 és 26-26)
2002: Kometal Szkopje (macedón)-Ferencváros 51-49 (25-27 és 26-22)
2009: Viborg (dán)-Győri ETO KC 50-49 (24-26 és 26-23)
2012: Buducnost Podgorica (montenegrói)-Győr 54-54 (27-29 és 27-25)
2013: Győr-Larvik (norvég) 47-43 (24-21 és 23-22)
2014: Győr-Buducnost Podgorica 27-21
2016: CSM Bucuresti (román)-Győr 29-26, hétméteresekkel

Férfi kézilabda E.B. 2017 május
  2017-05-05 17:34:57, péntek

Férfi kézilabda E.B.
Magyarország - Dánia 25:25
Sajnos ebben az eredményben szintén a játékvezetői téves döntése benne van.
A mérkőzést végig a Magyar csapat irányította. Végig gól előnyökben volt a csapat.
5 pontja van Dániának és a Magyar csapatnak. Győzelem estén 6 ponttal csoport első lett volna a Magyar férfi válogatott csapat.

Forrás: Origo sport
- A magyar férfi kézilabda-válogatott 25-25-ös döntetlent játszott az olimpiai bajnok Dánia csapatával a Papp László Budapest Sportarénában rendezett csütörtöki Európa-bajnoki selejtezőn.
A két együttes 36. alkalommal találkozott, 19 magyar és 14 dán siker mellett ez volt a harmadik döntetlen.
Eredmény:
férfi Eb-selejtező, 3. forduló, 1. csoport:
Magyarország-Dánia 25-25 (14-11) - élő
a magyar gólszerzők: Jamali, Lékai 7-7, Császár 5, Balogh Zs. 3, Nagy L., Juhász, Bodó 1-1
A meccs kezdődobását a 88 éves id. Nádori Pál végezte el. Ő a legidősebb élő kézilabdaedző, aki magyar bajnokcsapat trénere volt. 1953-ban játékosként nyerte meg az NB I-et a Bp. Dózsa SK együttesével, majd 1960 és 1965 között, illetve 1967-ben hétszer lett bajnok a Bp. Spartacus női együttesével, amellyel ráadásul 1965-ben BEK-döntős volt.
A két ország himnuszát a Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskolának az Oscar-díjas Mindenki című rövidfilmből megismert növendékei énekelték el.
Az állás: 1. Dánia 5 pont (90-68), 2. Magyarország 5 (77-68), 3. Hollandia 2, 4. Lettország 0

57. perc Juhász Ádám gyönyörűen lövi ki a hosszú felsőt! 25-24
58. perc Söndegaard menne be, de megfogjuk, Olsen pedig eladja a labdát.
Dán időkérés, valamit ki kell találniuk, ha nem akarnak kikapni. És nyilván nem akarnak.
59. perc Mikkel Hansen megy föl, de Mikler fogja a lövést! A dán sztár lent marad, miután Ligetvári megtámasztja mellkason. Viszont a labda a miénk!
60. perc Nagy Laci rántja le a földre Henrik Toft Hansent. Időn túli büntetőt lőhetnek a dánok, ami a bírók szerint lövési kísérlet volt. Eggert fogja lőni. Eggert rossz szokásához híven bedobja, így - nem teljesen megérdemelten - elvisznek a dánok egy pontot. 25-25