Messi elképesztő mennyiségű aláírási pénzt kapott
  2017-12-01 17:20:23, péntek

Az FC Barcelona labdarúgócsapatának szurkolói múlt szombaton megkönnyebbülhettek: Lionel Messi 2021-ig meghosszabbította az idény végén lejáró szerződését. Az ötszörös aranylabdás argentin klasszis az új megállapodás aláírásáért 50 millió eurót (15.7 milliárd forintot) kapott.
]Sokan egy (?) életre megélnének abból a pénzből, amit Lionel Messi az új szerződés aláírásáért kapott
A Forbes számításai szerint Messi eddig 445 millió eurót (139.8 milliárd forint) keresett profi pályafutása során, ez az összeg 2021-ig 735 millióra (230 milliárd forint) emelkedhet. Ha a mostani idényben klubjától megkapja a maximális bónuszt - ami vélhetően a csapat teljesítményének függvénye -, akkor az Adidastól és a napszemüveg gyártásával foglalkozó Hawkerstől érkező 25 millió euróval kiegészülve Messi csaknem 110 millió eurós bevételre tehetne szert, amivel megelőzné Cristiano Ronaldót (78), és a világ legjobban fizetett labdarúgójává válna, sőt az összes sportág képviselőjét tekintve is feljönne az első háromba Floyd Mayweather (168) és Conor McGregor (88) közé.
Lionel Messi: ,,Átlagember vagyok" - exkluzív interjú
Bakancslista, avagy az Aranycipő nyomában Messi-földön
Messi szerződéshosszabbításával járó fizetésemeléséhez hozzájárult, hogy a Paris Saint-Germain a nyáron 222 millió euróért megvásárolta Neymart, akinek a távozásával a katalán klubnál jelentős mennyiségű pénzösszeg szabadult fel, aminek egy részét a vezetők átcsoportosíthatták az argentin futballista bérezésére.
Ahogy arról a bevezetőben szó esett, Messi 50 millió euró (15.7 milliárd forint) aláírási pénzt kapott, az új szerződése értelmében pedig hetente 561 ezer eurót (176 millió forintot) keres.

Véleményem: Nagyon sok ember nálunk 80 és 100 ezer Ft/havi keresetből kéne megélnie. Ezt a nagymértékű aránytalanságot nem tudom elfogadni.

0 komment , kategória:  Lionel Messi  - Barcelona
Fatálisan nagyot tévedett a játékvezető
  2017-11-27 20:13:30, hétfő

Valencia - Barcelona 1:1
Góllövők: Rodrigo Moreno (60'), ill. Jordi Alba (82')
Videó a mérkőzés góljairól Link

Nos, a belga védőnek kevés dolga akadt az első félidőben, mert a Valencia csak igen ritkán támadott - annál inkább támadni fogják Ignacio Iglesias Villanueva játékvezetőt, aki nem adta meg Messi teljesen szabályos gólját. Ennek leginkább Neto kapus örült, aki őrült potya gólt kapott volna
- Origo: Hogy mégsem vezetett a szünetben a Barcelona az a játékvezetői testület közreműködésének volt az eredménye: Ignacio Iglesias ugyanis nagyvonalúan továbbot intett, miután Messi labdája lassítás nélkül is jól láthatóan a gólvonal mögé pattant Neto kapus szerencsétlenkedése után.

A mérkőzésről sokat fognak még beszélni Lionel Messi szabályos, de meg nem adott gólja miatt.
A képen jól látható, hogy a labda belül van a gólvonalon
...... ...........

Véleményem: Ilyen estben kell alkalmazni a videóbírót, s akkor kiderült volna, hogy valóban gól
A játékvezetőnek és a partjelzőnek javasolnám a szemüveg viseletét, mert nem láttak jól.

Lionel Messi gyerekekkel fotózva
  2017-11-12 13:32:26, vasárnap

Messi gyerekek közt
  2017-10-15 08:33:26, vasárnap

Thaiföldön, látogatást a kórházakaban, és integet az osztálytársak a fogyatékos gyerekek számára. Örülünk, hogy ilyen boldog vagy. Thaiföldön touring a kórházakat, és integet a fogyatékos gyerekekkel. Boldogok vagyunk, hogy ilyen boldogok

...... ........

Barcelona - Las Palmas 3:0 a zárt stadionban
  2017-10-04 22:28:12, szerda

Barcelona - LasPalmas 3:0 a zárt stadionban
Üres nézőtér
...... .........

Gólllövők: Busquets (49'), Lionel Messi (70', 77')
Videó Link

-Zárt stadionban a katalán zavargások miatt - vasárnapi függetlenségi népszavazás során történt atrocitások miatt..
Időben elkezdték a balhés felvezetés után a Barcelona-Las Palmast, a katalán csapat verte a spanyolt. Egy néző így is beszaladt.
Kaotikus oszlatások, több száz sérült a katalán népszavazáson
A spanyol rendőrök tonfákkal, gumilövedékekkel oszlatták a voksolni próbálókat a Madrid által illegálisnak minősített függetlenségi referendumon.
Tovább
Hiába kérte a Barcelona a kezdés előtt pár órával, hogy halasszák el a katalán függetlenségről tartott népszavazás napjára kiírt bajnokijukat a Las Palmas ellen, végül a spanyol és a katalán futballszövetség sem engedélyezte ezt nekik: elég nagy kavarodás után, zárt kapuk mögött álltak ki a mérkőzésre a csapatok.
A kezdés előtt felmerült, hogy a Barcelona akár pontlevonás árán is vállalná, hogy nem áll ki, de a Barcelona vezetősége a játékosokkal egyeztetve a zárt kapuk mögötti játék mellett döntött. Bartomeu elnök saját hatáskörében jelezte, kiállnak, de nézőket nem engednek be.
Ugyanis akár hat pontot is levonhattak volna a Barcától, ha nem játszanak. Ez meggyőzte a klub vezetőségét is, és fél órával a kezdés előtt kiadott egy közleményt a Barca:
A klub elítéli a Katalónia szerte tapasztalt intézkedéseket, amelyek gátolják a polgárok demokratikus szavazását és a szabad vélemény-nyilvánítását. A körülmények hatására az FC Barcelona úgy döntött, hogy zárt kapuk mögött játssza le a Las Palmas elleni mérkőzését, mivel a futball-liga elutasította az egyesület halasztási kérelmét.
A Spanyol Labdarúgó Szövetség csak abban az esetben engedte volna a halasztást, ha a rendőrség nem tudta volna biztosítani a mérkőzést, de ők kellő mennyiségű rendőrt a helyszínre küldtek, így ez az opció kiesett. Madridból érkeztek rendőrök a választásokra Barcelonába, és a hatóságok jelezték a Barcának, tőlük mehet a meccs.
Negyed ötkor a Nou Campban elkezdődött a mérkőzés teljesen üres lelátók előtt.
A stadion 98 ezres, de most csak újságírók voltak bent, a pálya körül, a tribünökön senki. A Barcában ott voltak a sztárok, Messi, Luis Suarez, Busquets, Piqué; Iniesta nem kezdett csak a nagy nevek közül. Piqué állítólag nem akart pályára lépni, és Carles Villarubi, a Barca alelnöke sem akarta, hogy játsszanak, ezért ő le is mondott a posztjáról. (Bartomeu elnök a lemondást elfogadta - számolt be a Sport1.)
...... ..........

Közvetlenül a gól után kisebb incidens zavarta meg a meccset, a középkezdés előtt valaki befutott a pályára, de a biztonságiak a Barca-térfél közepén elkapták, és kivezették. Egy elégedetlen nézőnek vélhetően mégis sikerült bejutnia a stadionba. Videó Link

- Sosem volt ilyen meccse a Barcának otthon
Sajtóhírekben másfél órával a 16.15-ös kezdés előtt jelent meg, hogy nem lesz meccs, de végül mégis megtartották, annak ellenére is, hogy a barcelonai szurkolók csoportja közölte, amennyiben mégis elkezdik, ellepik a pályát tiltakozásul.
A Nou Camp körül óriási volt a tömeg és a tumultus, a drukkerek próbáltak bejutni a stadionba, de ezt a rendfenntartók nem engedték nekik. Két kordon is volt, mint kiderült, legalább egy ultrának sikerült áttörnie.
Zárt kapus meccsről nem tudni a Barcelona történetében, legalábbis az utóbbi 40 évben nem valószínű, hogy volt.