1/19 oldal   Bejegyzések száma: 181
EI CLASICO 2017.04.22
  2017-04-24 19:28:10, hétfő

Real Madrid - Fc Barcelona 2:3
Góllövők: Casemiro (28'), James Rodríguez (85'), ill. Lionel Messi (33', 90+2'), Ivan Rakitic (73')
Szuper jó volt a mérkőzés. Mind a két csapat támadó futballt játszott, rengeteg helyzet volt mind a két oldalon. Kapusok remek védéseinek köszönhető, hogy nem esett sok gól.
Videó Link Jóval nagyobb képernyőn látható a felvétel.

Youtube videó Link

- Hatalmas meccsen nyert a Barcelona a Real Madrid otthonában vasárnap este, és tartotta életben bajnoki reményeit. A hazaiak 10 emberrel még egyenlítettek, aztán jött a dráma a végén. 3-2 a vége.
A Real Madrid nagyon bekezdett a rangadón, és már a 2. percben kidolgozott egy helyzetet: Sergio Ramos adta középre a labdát, amire Ronaldo robbant be a tizenhatoson belülre, eltolta a labdát, ezután rúgta meg Umtiti, ráadásul kétszer is, simán kaphatott volna tizenegyest a Real.. - Mérkőzés vezetők nem nőttek fel a feladathoz, sok téves ítéletet hoztak
Nem lassított a következő percekben sem a hazai csapat: az 5. percben már Ronaldo adott le egy erős lövést tizennyolcról, ezt Ter Stegen fogta. A 10. percben jelezte a Barcelona is, hogy itt van, Suárez vette át a labdát a Real tizenhatosa előtt, és leadott egy lapos lövést, de ez jó másfél méterrel elkerülte a kaput.
Nem sokkal később Messi kapott hatalmasat, Marcelo ugrott fel a labdáért mellette, és eltalálta a könyökével az argentint, akinek a szájából dőlt a vér, ápolni kellett, de folytatni tudta a játékot.
Messi sérülése videón Link

Maradt támadásban a Real, és a 24. percben megint Ronaldo adott le egy lövést, de fölé szállt a labda. A 28. percben aztán csak meglett a hazaiak vezető gólja: egy kapu elé ívelt beadásra Ramos érkezett a védők közül, a rövid kapufára tette a labdát, onnan pattant az érkező Casemiro elé, ő már közelről nem hibázott. A lassításon látszott, hogy Ramos épphogy nem állt lesen..
Videó a gólról Link
Öt percig tartott az előny, mert a 33. percben Messi beindult, eltolta a labdát Modric mellett, majd úgy kicselezte Carvajalt, hogy a Real-védő majdnem seggre ült, ezután a kapuba lőtt laposan.
Videó Messi első góljáról Messi az első gólját tamponnal a szájban lőtte. Link

Újabb csapás volt a Realnak, hogy Gareth Bale megsérült, és le kellett cserélni, Asensio állt a helyére a 39. percben. A félidő végén a vendég Barcelona volt az aktívabb, mert előbb Messinek, majd Jordi Albának volt helyzete. Sőt, Messi a 47. percben könnyedén megszerezhette volna a második gólját, amikor egy szögletre berobbant, ám néhány méterről nem találta el a kaput.
A Real a második félidőt is erősen kezdte, Ter Stegennek Kroos lövésénél kellett nagyot védenie a 48. percben. Nem sokkal később lábbal védett reflexből, amikor Marcelo beadása után Benzema közelről fejelt kapura.
A következő lehetőség a Barcelonáé volt: Alcácer került helyzetbe, de lapos lövését a Real-kapus Keylor Navas lábbal hárította, ezzel kezdett ébredezni a vendégcsapat. Az 58. percben már bravúr kellett Navastól, hogy Piqué erős fejesét ki tudja tolni.
Közel tíz perc telt el, amikor megint jött egy-egy lehetőség mindkét oldalon. Előbb Ronaldo lőtt fölé azok után, hogy Asensiótól kapott egy nem túl jó labdát, aztán Iniesta zseniális passza után Suárez közeli bombájánál védett megint nagyot Navas. A Realon volt a sor, érkezett is az újabb lehetőség: ezúttal Asensio rövidbe tartó lövését fogta Ter Stegen.
Aztán jött az újabb fordulat: a 72. percben Rakitic óriási bal lábas bombagóllal szerezte meg a vezetést a Barcelonának azután, hogy elküldte Kroost egy lövőcsellel.
Rakitic óriási bal lábas bombagóllal videó Link

Még nagyobb bajba kerültek röviddel ezután a hazaiak, mert Sergio Ramost kiállították. Messi indult volna meg a 78. percben, de a Real-védő két lábbal rácsúszott, mikor már nem volt ott a labda, a bíró egyből kiállította. - Igazságos ítélet volt a játékvezető részéről
Ráadásul Ramos lefelé menet gúnyosan megtapsolta a bírót, a Barcelonából Neymart pont ugyanezért tiltották el három mérkőzésre, emiatt kellett kihagynia a Clasicót.

De nem volt még vége, mert jött a csereként beállt James Rodriguez, és a 86. percben Marcelo beadása után lehagyta az emberét, és közelről a kapuba lőtt, ezzel lett 2-2.

Felpörgött a Real, és a 87. percben már megint veszélyeztettek, Ter Stegen viszont megfogta James újabb lövését, majd a rendes játékidő utolsó percében Asensio bombáját hárította.
Az igazi dráma viszont még hátravolt: Messi a hosszabbítás lejártakor megszerezte a harmadik gólt. A barcelonások létszámfölényben indultak meg egy kontránál, a végén Jordi Alba tette vissza a labdát az argentinnek, aki futtából a jobb alsó sarokba tekert.
Messi második gólja videó Link
Messi örömében levette a felső mezt és jutalma egy sárga lap volt.
....

0 komment , kategória:  Lionel Messi  - Barcelona
Egy gyermekrák ellen küzdő alapítványt támogat L. Messi
  2017-04-08 08:48:10, szombat

Egy gyermekrák ellen küzdő alapítványt támogat az argentin szupersztár. Lionel Messi
Utóbb kiderült, nemes célt szolgál, egy gyermekrák ellen küzdő alapítványra hívta fel a figyelmet. A most futó kampány célja egy új szárny felépítése a Sant Joan de Deu kórházban, melyben kizárólag a rákkal küzdők kezelésére fókuszálnának.