Barcelona - Las Palmas 3:0 a zárt stadionban

Barcelona - LasPalmas 3:0 a zárt stadionban

Gólllövők: Busquets (49'), Lionel Messi (70', 77')

-Zárt stadionban a katalán zavargások miatt - vasárnapi függetlenségi népszavazás során történt atrocitások miatt..
Időben elkezdték a balhés felvezetés után a Barcelona-Las Palmast, a katalán csapat verte a spanyolt. Egy néző így is beszaladt.
Kaotikus oszlatások, több száz sérült a katalán népszavazáson
A spanyol rendőrök tonfákkal, gumilövedékekkel oszlatták a voksolni próbálókat a Madrid által illegálisnak minősített függetlenségi referendumon.
Tovább
Hiába kérte a Barcelona a kezdés előtt pár órával, hogy halasszák el a katalán függetlenségről tartott népszavazás napjára kiírt bajnokijukat a Las Palmas ellen, végül a spanyol és a katalán futballszövetség sem engedélyezte ezt nekik: elég nagy kavarodás után, zárt kapuk mögött álltak ki a mérkőzésre a csapatok.
A kezdés előtt felmerült, hogy a Barcelona akár pontlevonás árán is vállalná, hogy nem áll ki, de a Barcelona vezetősége a játékosokkal egyeztetve a zárt kapuk mögötti játék mellett döntött. Bartomeu elnök saját hatáskörében jelezte, kiállnak, de nézőket nem engednek be.
Ugyanis akár hat pontot is levonhattak volna a Barcától, ha nem játszanak. Ez meggyőzte a klub vezetőségét is, és fél órával a kezdés előtt kiadott egy közleményt a Barca:
A klub elítéli a Katalónia szerte tapasztalt intézkedéseket, amelyek gátolják a polgárok demokratikus szavazását és a szabad vélemény-nyilvánítását. A körülmények hatására az FC Barcelona úgy döntött, hogy zárt kapuk mögött játssza le a Las Palmas elleni mérkőzését, mivel a futball-liga elutasította az egyesület halasztási kérelmét.
A Spanyol Labdarúgó Szövetség csak abban az esetben engedte volna a halasztást, ha a rendőrség nem tudta volna biztosítani a mérkőzést, de ők kellő mennyiségű rendőrt a helyszínre küldtek, így ez az opció kiesett. Madridból érkeztek rendőrök a választásokra Barcelonába, és a hatóságok jelezték a Barcának, tőlük mehet a meccs.
Negyed ötkor a Nou Campban elkezdődött a mérkőzés teljesen üres lelátók előtt.
A stadion 98 ezres, de most csak újságírók voltak bent, a pálya körül, a tribünökön senki. A Barcában ott voltak a sztárok, Messi, Luis Suarez, Busquets, Piqué; Iniesta nem kezdett csak a nagy nevek közül. Piqué állítólag nem akart pályára lépni, és Carles Villarubi, a Barca alelnöke sem akarta, hogy játsszanak, ezért ő le is mondott a posztjáról. (Bartomeu elnök a lemondást elfogadta - számolt be a Sport1.)
...... ..........

Közvetlenül a gól után kisebb incidens zavarta meg a meccset, a középkezdés előtt valaki befutott a pályára, de a biztonságiak a Barca-térfél közepén elkapták, és kivezették. Egy elégedetlen nézőnek vélhetően mégis sikerült bejutnia a stadionba. Videó Link

- Sosem volt ilyen meccse a Barcának otthon
Sajtóhírekben másfél órával a 16.15-ös kezdés előtt jelent meg, hogy nem lesz meccs, de végül mégis megtartották, annak ellenére is, hogy a barcelonai szurkolók csoportja közölte, amennyiben mégis elkezdik, ellepik a pályát tiltakozásul.
A Nou Camp körül óriási volt a tömeg és a tumultus, a drukkerek próbáltak bejutni a stadionba, de ezt a rendfenntartók nem engedték nekik. Két kordon is volt, mint kiderült, legalább egy ultrának sikerült áttörnie.
Zárt kapus meccsről nem tudni a Barcelona történetében, legalábbis az utóbbi 40 évben nem valószínű, hogy volt.

Messi 4 gólt lőtt 09.19
  2017-09-20 09:54:05, szerda

- 2017 09.19 Barcelona - Eibar 6:1
Góllövők: Lionel Messi (20', 59', 62', 87'), Paulinho (38'), Denis (53'), ill. Sergi (57')
Videó Link
Barcleona vs Eibar 6-1 - All Goals & Extended Highlights - La Liga 19/09/2017 HD
Videó Link

Lionel Messi triplázott a mérkőzésen
  2017-09-10 17:34:46, vasárnap

- Spanyol La-Liga: Barcelona - Espanyol 5:0
Góllövők: Lionel Messi (26', 35', 67'), Piqué (87'), Luis Suarez (90')
Videó Link

Alaves vs Barcelona 0-2
  2017-08-27 17:13:42, vasárnap

Lionel Messi duplázott a gólokkal Videó Link

Barcelona 3–2-re legyőzte a Real Madridot
  2017-07-30 14:33:34, vasárnap

A Barcelona 3-2-re legyőzte a Real Madridot a Bajnokok Nemzetközi Kupáján, amelyet az Egyesült Államokban rendeztek meg. A Miamiban lejátszott mérkőzésen a Barcelona brazil játékosa, Neymar egészen kiemelkedően futballozott.
A meccs előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogy az elmúlt napok eseményei után Ernesto Valverde a kezdőcsapatba teszi-e Neymart, akinek állítólag azért húzódik az átigazolási ügye, mert ha még július 31-én is a Barcelona játékosa lesz, a szerződése értelmében a klubnak 25 millió eurót kell fizetnie neki.
Ennek ellenére Neymar ott volt a kezdőben, csakúgy, mint Messi és Suárez.
- A meccs elején nagyon bekezdett a Barca, és Messi révén már a negyedik percben vezetést szerzett. A Real a felezővonalat sem tudta átlépni, sőt, a hetedik percben már kétgólos volt a hátránya: Neymar passzát Suárez - tudatosan vagy sem - átlépte, majd Rakitic lőtte ki a jobb alsót.
A Real a 13. percben ért fel először az ellenfél kapuja elé, és Mateo Kovacic egyéni akciója után a szépítést is megszerezte. Az első félidő végig gyors tempóban zajlott, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, amiből végül a Real jött ki jobban: egy 60 méteres sprint végén Marco Asensio egyenlített.
A szünet után ismét a Barcelona játszott jobban,
és Neymar szabadrúgása után Gerard Piqué a vezetést is megszerezte.
Később Umtiti, Suárez és Neymar is gólt lőhetett volna, de vagy Keylor Navas védett, vagy az egyik Real-védőben akadt el a labda. A 60-70. perc között mindkét csapat kezdője lecserélődött, jöttek a fiatalok, akik új lendületet adtak a meccsnek. Isco bal sarokba tartó lövését bravúrral védte Cillessen, majd néhány perccel később az U21-es Európa-bajnokság legjobb játékosának választott Ceballos tekert kapura, de a labda néhány centivel mellé szállt.
A Barcelona története során először nyerte meg a Bajnokok Nemzetközi Kupáját.