Dortmund - Real Madrid 1:3
  2017-09-27 17:09:22, szerda

Labdarúgás B.L. 2. fordulójában
Videó a gólokról Link
A Real átszaladt a németek magasra tolt védelmi vonalán, Ronaldo duplázott, Bale csodagólt lőtt.

Zidane a BL-ben megszokott 4-3-1-2-vel állt fel, Ronaldo és Bale mögött Isco irányított. A sérült Marcelót Nacho pótolta a balhátvédposzton.
A Dortmundnál Schürrle, Guerreiro, Schmelzer, Reus, Rode és Durm is sérült, így Bosz a Bürki - Piszczek, Papasztathopulosz, Toprak, Toljan - Götze, Sahin, Castro - Jarmolenko, Aubameyang, Philipp csapattal kezdett.

Ronaldo és a 35 km/órás Bale ellen egyenes út a vereséghez. A Real már a 10. percben végigrohant a Dortmundon, Casemiro labdájával Carvajal lépett meg a jobb oldalon, de ahelyett, hogy az üresen érkező Ronaldónak passzolt volna, egyedül próbálta megoldani - Bürki védte a lövését.
További írás az origó oldalon Link

- BL: a Real Madridot a játékvezető segítette győzelemhez 24.hu oldalon Link
Felvetődik a kérdés, ha ilyen nyilvánvaló kezezést követett el a spanyol, miért maradt el a jogos büntető? Azt korábban már kielemeztük, hogy szegény Björn Kiupers holland játékvezetőt és alapvonali asszisztensét miért hagyta cserbenh a látása a Borussia Dortmund-Real Madrid (1-3) meccsen, amikor még 0-0-nál nem ítélt büntetőt Sergio Ramos nyilvánvaló kezezését követően.
Védő olyan mozdulatot nem tehet a gólvonalon, mint amilyet Sergio Ramos a Dortmund elleni BL-csoportmeccs 12. percében, mégis elmaradt a büntető.
A mérkőzésen még egy vitatott helyzet adódott A Real Madrid harmadik találata előtt a lassításban az látszik, hogy Modric labdája, ha minimálisan is, de lesen találta Ronaldót.

0 komment , kategória:  Real Madrid - Cr. Ronaldo
Cristiano Ronaldóra, de ahol tud, segít
  2017-09-26 18:50:23, kedd

Sok mindent lehet mondani Cristiano Ronaldóra, de ahol tud, segít. Rengeteget adakozik, Magyarországra érve pedig egy ifjú rajongója legnagyobb álmát is valóra váltotta.
A portugál és a magyar futball válogatott tegnap megmérkőzött egymással, amiből sajnos mi jöttünk ki rosszabbul: Dzsudzsákék 1-0-s vereséget szenvedtek, ezzel nem sikerült kvalifikálniuk magukat a 2018-as világbajnokságra. Az Európa-bajnok portugálok pénteken este érkeztek meg Budapestre, Cristiano Ronaldo pedig egyből egy magyar szurkolója segítségére sietett.
A Real Madrid klasszisát sokan szidják a személyisége miatt, de a játékát és a jó szívét nem lehet megkérdőjelezni. Ronaldo ahol tud, segít. Most éppen egy magyar kisfiú legnagyobb álmát váltotta valóra, akinek az volt a vágya, hogy találkozzon a focistával. Nos, Cristianónak több sem kellett, csapattársát, Pepét és magával vitte - jelenlétük élménye pedig örökre megmarad a kisfiúban.
........

A sportoló egyébként nagy figyelmet fordít a gyerekekre, hiszen azt szeretné, hogy ne olyan körülmények között nőjenek fel, ahogy annak idején ő. Egy ideje már ő is háromszoros apukának mondhatja magát.

Alig várják, hogy világra jöjjön a pici
  2017-09-26 18:41:53, kedd

Júliusban jelentette be Cristiano Ronaldo, hogy párjával, Georgina Rodríguezzel gyereket várnak. A Real Madrid klasszisának már van három, de mind béranyától. Alig várják, hogy világra jöjjön a pici
- Cristiano Ronaldonak már van három gyermeke: első fia már hétéves, aki az ifjabb Cristiano Ronaldo nevet kapta, és akiről a mai napig nem derült ki, hogy egy egy éjszakás kalandból vagy béranyától született. Egy spanyol lap szerint a focistának június 8-án, az Egyesült Államokban születtek meg ikrei, méghozzá egy béranya hordta ki őket, akinek átszámítva több mint 2 milliárd forintot fizetett, hogy ne fedje fel kilétét. Nemrég azonban újabb jó hírt közölt: barátnője, Georgina Rodriguez első közös gyermeküket várja.
A születendő baba nemét azonban eddig nem árulták el. Most sem ők beszéltek róla, hanem csak egy véletlennek köszönhető, hogy kiderült. A kismama táncoktatója árulta el a titkot. ,,Megtiszteltetés téged salsát oktatni. Boldogok vagyunk, ahogy az első órádat végigcsináltad. A lány, akivel most állapotos vagy, biztosan jó táncos lesz" - idézte a Daily Mail.

Real Madrid elhasalt, nem lett egyedülálló ...
  2017-09-21 12:20:29, csütörtök

Szerda este jöhetett volna a 74., de már-már csodának számító módon ezúttal nem termett gól a Santiago Bernabeuban, holott épp a Betis ellen tért vissza az öt mérkőzésből álló eltiltása után Cristiano Ronaldo is.
Mégis 1-0-ás vereség lett a vége, ami egyúttal azt is jelentette, megszakadt a pazar sorozat, ami így nem egyedülálló, a Real Madrid nem lesz egyedüli rekorder.
Real Madrid - Betis 0:1
A Betis győztes találatát Antonio Sanabria szerezte a 94. percben
Pedig a madridiak többször is közel álltak a gólszerzéshez. Vagy Ronaldo orra előtt pattant fel a labda, és hagyta ki a kihagyhatatlannak hitt helyzetet - lásd fent - , vagy a kapufa hárított - mint az 56. percben Daniel Carvajal, a 75-ben pedig Gareth Bale esetében -, vagy a végig egészen parádésan védő Antonio Adan akadályozta meg a labda hálóba jutását.
A mérkőzés összefoglalója alapján az látszik, hiába mutat a statisztika jelentős hazaiak fölényt - a kapura lövések száma 27-12 volt -, azért a vendégeknek is akadt helyzetük jócskán. A madridiak a harmadik bajnoki meccsüket játszották hazai pályán az új idényben, de eddig csak két pontot szereztek. Összességében nyolc szerzett pontjukkal jelenleg csak a hetedikek, de a csütörtöki játéknapon a hazai pályán játszó Villareal és a Levante is simán megelőzheti. Ráadásul immár hét pont a madridiak hátránya a száz százalékos, listavezető Barcelona mögött.

Visszavágó mérkőzés: Real Madrid - Barcelona 2:0
Gólszerzők:: Asensio (4.), Benzema (39.)
Teljes mérkőzés: videó Link
A szuper kupát a Ral Madrid csapata nyerte.
A labdarúgó Spanyol Szuperkupa visszavágóján is nyert a Real Madrid a Barcelona ellen, így Zinédine Zidane legénysége 5--1-es összesítéssel ezt a trófeát is kiérdemelte.

Forrás: hatharom.com
Öt meccsre eltiltották C. Ronaldo a bíró meglökéséért.
Cristiano Ronaldo ötmeccses eltiltást kapott, amiért meglökte a játékvezetőt a spanyol Szuperkupa-döntő első meccsén. A csereként beálló portugál sztár első sárga lapját a gyönyörű gólja utáni mezlevételért kapta, a másodikat pedig azért, mert Ricardo De Burgos Bengoetxea játékvezető műesésnek ítélte, amikor földre került Samuel Umtitivel harcolva.
...... .....

Ronaldo a piros lap felmutatása után meglökte a bírót, aki ezt meg is említette a játékvezetői jelentésben. Ronaldo legjobb esetben négy, legrosszabb esetben tizenkét meccset is kaphatott volna, úgyhogy az öttel végülis nem járt olyan rosszul.
A szerdai, Barcelona elleni visszavágó mellett a bajnokság első négy fordulójában sem léphet pályára, így a Deportivo, a Valencia, a Levante és a Real Sociedad védőinek is valamivel könnyebb dolguk lesz.
Zinedine Zidane pedig abban bízhat, hogy Karim Benzema és Gareth Bale végre magára talál, vagy Marco Asensio hasonló dolgokat művel majd, mint a vasárnapi meccs legvégén, amikor hatalmas gólt akasztot
Cristiano Ronaldo RED CARD videó Link

UEFA Szuperkupa döntő - labdarúgás
  2017-08-09 21:53:25, szerda

Real Madrid - Manchester United 2:1
Ronaldo nélkül is magabiztosan nyerte meg az európai Szuperkupa-döntőt a Real Madrid. A Manchester United 0-2-nél jött vissza a meccsbe, de végül csak egy gólig és egy ziccerig jutott.
Kényelmes tempóban kezdte a két csapat a Szuperkupa-döntőt, érthetően, mert mindkettőnek ez volt az idénybeli első tétmeccse, és mert a szkopjei hőségben még ivószünet is tarkította a két félidőt.
A Real Madrid fölényben játszott az első félidőben Cristiano Ronaldo nélkül is. Bár Benzema, Isco, Bale és Modric is játszott, a Real legveszélyesebb embere Casemiro volt, aki előbb felső lécet fejelt, majd átlövésből riogatott, végül be is talált:
Későn ébredt az MU, a Real Madrid lett Európa királya.
Nyilvánvaló a különbség a Bajnokok Ligája és az Európa-liga győztese között, de nyerni akarunk" - vezette fel a szezont gyakorlatilag megnyitó európai Szuperkupa-meccset José Mourinho, a Manchester United menedzsere. Bár dicséretes volt a portugál szakember hozzáállása, az előjelek közel sem a ,,vörös ördögök" mellett szóltak: Mourinho még sohasem tudott nyeri a Real Madrid ellen, egy döntetlen mellett három vereségre futotta a kedd esti meccset megelőzően. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a legutóbbi nyolc alkalomból hétszer spanyol csapat nyerte meg a Szuperkupát.
A statisztika persze önmagában mit sem ér, tudta ezt a Real is, amely gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Az első lehetőség ennek ellenére az angolok előtt adódott, a másik két nyári szerzeményhez, Victor Lindelöfhöz és Nemanja Maticshoz hasonlóan a kezdőcsapatban helyet kapó Romelu Lukaku a rosszul kijövő Keylor Navas elől fejelte el a labdát az 1. percben, a madridiak szerencséjére nem lett nagyobb veszély a helyzetből.
A spanyolok Gareth Bale révén majdnem góllal válaszoltak a manchesteri lehetőségre, a walesit azonban meglepte, hogy megtalálta őt a labda, így a kapu mellé pöckölt az ötösről.
A 16. percben Toni Kroos sarokrúgása után Casemiro a lécről visszapattanó fejessel jelezte, hogy támadásban is figyelni kell rá, ennek nyomatékosításaképpen néhány perccel később megszerezte a vezetést csapatának: bár Isco beívelését még blokkolták az MU-sok, a labda Dani Carvajalhoz került, a spanyol bekk pazarul tálalt a brazil középpályás elé, aki szép mozdulattal továbbította a labdát a bal alsóba - tegyük hozzá, erősen lesgyanús helyzetből (1-0)... A Real egyébként sorozatban a 66. tétmeccsén talált be, ez topligás futórekord.
A hajrában Karim Benzema lövése, valamint Lukaku fejese okozott némi riadalmat, újabb gól azonban nem született a szünet előtt, amelyre megérdemelten mehetett Zinédine Zidane legénysége egygólos előnnyel.
A második félidőre már Marcus Rashford is kifutott a pályára, Jesse Lingardot váltotta. Az angol támadó nagy kedvvel vetette be magát a játékba, szegényt Carvajalt úgy megkeverte, hogy a Real védője bizonyára azt hitte, ismét Martiallal van dolga.
Bár a cselsorozat zseniális volt, sokra nem ment vele az MU, nem úgy, mint az ellenfél Isco és Bale kényszerítőjével: a két madridi nagyszerű összjátékát követően előbbi kapta meg a labdát hat méterre a kaputól, és nem is hibázta el a ziccert, higgadtan a bal alsóba lőtt (2-0).
A manchesteriek szinte rögtön egyenlíthettek volna, Paul Pogba azonban nagy helyzetben nem túl jó fejessel tesztelte Navast, Lukaku viszont még ennél is nagyobb helyzetet hibázott el, amikor a kipattanót az égbe bombázta.
Nem sokon múlt, hogy Bale újabb góllal lezárja a trófea sorsát, a walesi azonban a lécre bombázott, ez pedig különösen fájó lehetett a Madridnak, mivel az újabb helyzetét már nem hibázta el Lukaku: Matics lövését rossz helyre ütötte Navas, pont a középen ólálkodó belga elé, aki közeli találatával visszahozta a manchesteri reményeket (2-1). Lukaku egyébként az ötödik belga játékos, aki betalált egy európai Szuperkupa-meccsen.
A szépítés után fellelkesült Mourinho együttese, érezte is Zidane, hogy frissítenie kell csapatán, így beküldte Marco Asensiót és Lucas Vázquezt is. A hajrára ennek ellenére kissé leült a játék, ivószünet, valamint ápolás miatt is állt a játék, így a manchesteriek nem tudtak igazán lendületbe jönni. Esély így is adódott az egyenlítésre, viszont Rashford ziccerénél Navas - némiképp jóvátéve korábbi hibáját - óriási bravúrral az alapvonalon túlra tolta a labdát.
A hajrában - melyben már a csereként beállt Cristiano Ronaldo is részt vett - itt is, ott is akadt lehetőség, de a gól elmaradt, így a Real Madrid nyerte meg az európai Szuperkupát, története során negyedszer. Zidane lett az első, aki játékosként és vezetőedzőként is két alkalommal hódította el a trófeát, míg a Real sorozatban 11. nemzetközi döntőjét vívta meg sikerrel - legutóbb 2000-ben, a Boca Juniors elleni Interkontinentális kupán vallott kudarcot.
Mourinho tehát negyedik európai Szuperkupa-meccsét is elbukta, és továbbra is nyeretlen korábbi csapata ellen. A kudarc feledtetésére nem kell sokat várnia, a Manchester United vasárnap a West Ham United ellen kezdi meg a Premier League 2017-2017-as kiírását. Az európai Szuperkupát címvédőként mindössze harmadik együttesként megnyerő Real legközelebb az FC Barcelona elleni spanyol Szuperkupa-találkozókon lép pályára.

EURÓPAI SZUPERKUPA
REAL MADRID (spanyol)-MANCHESTER UNITED (angol) 2-1 (1-0)
Szkopje, II. Philipposz Nemzeti Stadion. Vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Real Madrid: K. Navas - Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Isco (Lucas Vázquez, 74.), Kroos - Bale (Marco Asensio, 74.), Benzema (Cristiano Ronaldo, 83.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Manchester United: De Gea - A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian - Ander Herrera (Fellaini, 56.), Pogba, Matics - Mhitarjan, R. Lukaku, Lingard (Rashford, a szünetben). Menedzser: José Mourinho
Gólszerző: Casemiro (24.), Isco (52.), ill. R. Lukaku (62.)
Forrás: Nemzeti sport