Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/19 oldal   Bejegyzések száma: 180
Fovi V.B. Spanyolország - Portugália 3:3
  2018-06-16 08:42:02, szombat

A portugál klasszis beállította Puskás Ferenc rekordját. Döntetlen a v.b. első szuper rangadóján.
Csak az oroszországi labdarúgó-világbajnokság második napjáig kellett várni, hogy egy igazi szuperrangadót láthassunk, ugyanis a B csoportban, Szocsiban a az Európa-bajnok Portugália, valamint Spanyolország feszül egymással. A spanyolok teszik mindezt úgy, hogy egy nappal a vébé kezdete előtt cserélték le Julen Lopeteguit, akit azta már bemutattak a Real Madrid vezetőedzőjeként. Helyette Fernando Hierro irányította a spanyolokat.
Nem kellett túl sokat várni az első gólra, Nacho már a meccs elején felrúgta Cristiano Ronaldót a tizenhatoson belül, a sértett pedig belőtte a tizenegyest. Történelmi volt ez a gól, ő ugyanis az első játékos, aki zsinórban nyolc nagy tornán is betalált, illetve ő a történelem során a negyedik, aki négy különböző világbajnokságon gólt szerzett.
Minden a portugálok második gólja mellett szólt, a spanyolok csak keresték önmagukat. Aztán egy felívelt labda és egy Costa-könyökös után a brazil születésű csatár lövőhelyzetig cselezte magát, majd kiegyenlített a 25. percben. Nagy fordulatot hozott ez a gól, szinte azonnal Isco lőtt a keresztlécre (a labda a vonalon pattant), és sorra jöttek a spanyol helyzetek. Aztán a 44. percben De Gea bevédte Ronaldo lövését, így ismét a portugálok vezettek.

A meccs összefoglalója:
A második félidő eleje a spanyoloké volt, olyannyira, hogy az 58. percre fordítani tudtak: előbb Costa kotorta be a labdát közelről, majd Nacho jött és egy távoli, kapufás bombával javított a korábbi hibája után. A portugálok ekkor padlón voltak, egyszerűen nem volt benne a meccsben, hogy kiegyenlítenek. Mégis sikerült, egy felesleges szabálytalanság után Ronaldo rúghatott szabadrúgást, és nagy tornán 49. nekifutásra ilyen játékhelyzetből is sikerült betalálnia, beállítva a 3-3-as végeredményt. Nem mellesleg ez volt a 84. válogatott gólja, amivel az európai rangsorban utolérte Puskás Ferencet. Csak az iráni Ali Daei előzi meg, ő 109 gólt szerzett címeres mezben. Puskás egyébként 85 meccsen jutott 84 találatig, Ronaldónak 151 kellett hozzá.
33 évesen és 130 naposan így ő lett minden idők legidősebb triplázója a v.b.-ken
Fantasztikus játékot, megannyi fordulatot és hat gólt hozott a világbajnokság első szuperrangadója, és az igazat megvallva, nehéz lesz ennél jobb meccset játszani. Portugália Marokkóval, Spanyolország Iránnal játszik legközelebb.

- Cristiano Ronaldo triplával érte be Puskást, iksz a portugál-spanyolon
A labdarúgó-világbajnokság B csoportjában az Európa-bajnok Portugália Cristiano Ronaldo triplájával játszott 3-3-as döntetlent a szövetségi kapitányát a torna előtt lecserélő Spanyolországgal. Diego Costa duplázott, Nacho Fernández pedig emlékezetesen nagy gólt szerzett. Ez volt Ronaldo 84. válogatott gólja, amivel az európai ranglistán utolérte Puskás Ferencet.
Hihetetlen! Ronaldo meglövi a harmadik gólját!
A 88. percben rúghatott szabadrúgást Portugália, Cristiano Ronaldo állt a labda mögé, akinek korábban 48 kísérletből még nem sikerült betalálnia szabadból sem Eb-n, sem vébén. Erre most eltekeri a labdát a sorfal felett, ezzel 3-3 az állás!
Videó Link

Mérkőzés góljairól videó Link

0 komment , kategória:  Real Madrid - Cr. Ronaldo
A Real kapusa állítólag meg akarta ütni Zidane-t, mert .....
  2018-06-15 16:18:27, péntek

A Real kapusa állítólag meg akarta ütni Zidane-t, mert nem őt rakta a kezdőbe. Elég erős sztori jelent meg a spanyol médiában. Cristóbal Soria sportújságíró egy televíziós műsorban beszélt arról, hogy
Kiko Casilla, a Real Madrid labdarúgócsapatának kapusa meg akarta ütni Zinédine Zidane vezetőedző, amiért a francia inkább a saját fiát, Luca Zidane-t nevezte a kezdőbe a Villarreal elleni, májusi bajnokin.
A madridi As azt írja, hogy Casilla oldaláról szinte azonnal érkezett a cáfolat. Azt írták: Zidane elmondta, a keretből egyedül a fia nem játszott még a szezonban, így őt küldené pályára, amit Kiko Casilla megértett és elfogadott. A bónuszról is azt mondták, ez az egy mérkőzés kevés lett volna hozzá, hogy érvénybe lépjen. Zinédine Zidane-nal kapcsolatban az is friss hír, hogy a britek tudni vélik a távozása okát, állítólag összekülönbözött Floréntino Pérez klubelnökkel az átigazolásokról. A francia múlt csütörtökön, pár nappal a zsinórban harmadszor is megnyert Bajnokok Ligáját követően jelentette be, hogy távozik a Realtól.

- Megvan, miért távozott sebesen Zinédine Zidane Madridból. A brit bulvárlap, a Sun írja - úgyhogy muszáj némi fenntartással kezelni az információt -, hogy a Real Madriddal zsinórban három Bajnokok Ligáját nyerő francia menedzser, Zinédine Zidane az átigazolások miatt összebalhézott főnökével, a Real Madrid elnökével, Florentino Perezzel. A bulvárlap forrása állítja, szerda este vesztek össze a felek, csütörtök délután egy órakor pedig a sajtótájékoztatón ezért búcsúzott a francia. A vita két pillére a Chelsea belga szupersztárja, Eden Hazard, illetve a Manchester United spanyol kapusa, David de Gea lehetett.
Előbbit Zidane szerette volna a csapatába, ám az elnök nemet mondott; utóbbit pedig maga az elnök szerette volna hosszútávú megoldásként Madridban látni, azt viszont a vezetőedző vétózta meg, mondván hisz jelenlegi első számú kapusában, Keylor Navasban. Mindez csak feltételezés, de a Sun úgy tudja, Zidane a vita hevében döntött a távozásról, és a végén még oda is bökte Pereznek, hogy ,,végeztem, tiéd a csapat."
A játékosként és edzőként is mindent megnyerő Zidane 2016 telén vette át a Real Madrid vezetését a bukdácsoló Rafa Beníteztől, majd nem egész két és fél év alatt három Bajnokok Ligája-győzelmet és egy bajnoki címet nyert. Regnálása alatt 149 meccsen ült a kispadon, a mérlege egészen parádés: 104 győzelem, 29 döntetlen és 16 vereség. Ez alatt az időszak alatt 393 gólt szerzett a csapata, és mindössze 160 gólt kapott. Helyére több igen komoly nevet hallani: az Arsenaltól 22 év után távozó Arséne Wenger, a Real Madrid legendája, Guti, de a Tottenham Hotspur menedzsere, Maurico Pochettino is esélyes lehet.
Forrás: 24.hu