2015-04-14 08:15:17, kedd
|
|
|
Az ember és a természet...
A természet varázsa lenyűgöző látvány, minden évszakban. A hosszú téli napok után felüdülés a jó levegőn sétálni. Gyönyörködni a virágzó fákban, bokrokban. Szorgos méhecskék gyűjtögetik a virágport. Tarka pillangók szállnak a napsütötte réten.... A patakpart madárdaltól hangos. Szép, hangulatos a város ezen része. Jobban kellene vigyázni e ritka kincsre.
Ne szemetelj! Óvd a természet nyújtotta szépséget!
A napokban készítettem ezeket a képeket sétám során. Szomorú, de ezek a képek is a városrész "látnivalói"! Talán ismerősek a fotók. A természet szép is lehetne... csend, nyugalom, virágillat, madártrilla...stb. Óvjuk, védjük a természetet!
Link

saját fotó
Wikipédiából...
A környezetszennyezés az emberi társadalom környezetének kedvezőtlen irányú megváltoztatása, a környezeti elemek, levegő, víz, talaj előnytelen összetétel-változásával és minőségromlásával járó tevékenység, illetve jelenség vagy maga az előnytelen összetétel-változást és minőségromlást okozó anyag. A környezetszennyezés lehet fizikai (zajszennyezés, hőszennyezés, fényszennyezés), kémiai (szennyvíz, talajszennyezés, túlzott agrokemizálás), vagy biológiai természetű (mesterségesen átalakított (például GMO) vagy tájidegen élőlények alkalmazása).
Legáltalánosabb típusai: káros szennyezőanyagok kibocsátása, légszennyezés, vízszennyezés és talajszennyezés.
Link

saját fotó
A talajszennyezés leggyakoribb forrásai a szemét- és hulladéklerakók. Ha nem tartják be a környezetvédelmi előírásokat, veszélyes anyagok (mérgek, nehézfémek) szivárognak a talajba.
A talaj számos élőlény élőhelye. A talajt főleg rovarirtó szerekkel, növényvédőszerekkel, hulladékokkal, nitrogénnel és foszfortartalmú műtrágyákkal szennyezik. A talaj szennyezésének egyik mellékhatása az, hogy a növények felszívják a szennyezést és rajtuk át az ember azt elfogyasztva megbetegíti a saját szervezetét is.
Link

saját fotó
A környezetszennyezés egészségi hatásai
A környezetszennyezés hatása az embereknél különféle betegségek megjelenését okozhatja. Levegőszennyezésnél légúti betegségek, asztmás rohamok, fejfájás, szédülést, az immunrendszer felbomlása, érrendszeri megbetegedéseket stb. Vízszennyezésnél : tífusz, amőbiázis, giardiázis, aszkariázis, horogféreg; kiütések, hepatitis, agyvelő gyulladás, gyomorhurut, máj és vesebetegségek; fémmel szennyezett víz esetén: Parkinson kór, Szklerózis Multiplex, Alzheimer kór. Talajszennyezésnél: fejfájás, kiütések, rák, leukémia; a talajban levő ólom különösen gyerekeknél veszélyes, mert agyi fejlődési rendellenességeket okoz; a higany vesebántalmakat.
Állatoknál a levegőszennyezés: a savas eső - elpusztítja a patakokban, tavakban élő halakat; túlzott ultraibolya sugárzás - bőrrákot okozhat egyes fajoknál; az ózon az alsóbb légkörben - tüdő problémákat okozhat. Vízszennyezés: a nitrogén és egyes foszfátok megmérgezhetik a vízi állatokat, a kémiai anyagok károsítják pl. a békák biológiai sokféleségét és az ebihalakat; az olajszennyezés káros hatással van a tengeri állatok fejlődésére, az idegrendszer károsodását; a higany rendellenes viselkedést, szaporodást és növekedést, súlyosabb esetben az állatok pusztulását okozza. Talajszennyezés: Megváltoztatja egyes mikroorganizmusok anyagcseréjét bizonyos talaj környezetekben, ez által elpusztít egyes alapvető rétegeket a táplálékláncban, ami kihatással van a ragadozó fajokra is. A kisebb létformák feldolgozhatják a káros kémiai anyagokat, melyek a táplálékláncban feljebb elhelyezkedő állatok szervezetébe is bekerül, ez pedig akár a halálukhoz, sőt, a faj kipusztulásához is vezethet.
Növényeknél a levegőszennyezés: megölheti a fákat, tönkreteheti a növények leveleit, terméketlenné teheti a talajt, az ultraibolya sugárzás károsítja a növényeket, az ózon az alsóbb légkörökben akadályozhatja a fotoszintézist. Vízszennyezés: akadályozza a vízi növények fotoszintetizációját, ezzel befolyásolva az ezen növényeken alapuló ökoszisztémákat; a növények a káros anyagokat felszívhatják a vízből, és továbbjuttathatják a táplálékláncban az állatokig, vagy akár az emberig is. Az építkezéseken keletkező salak elpusztítja a növényeket. Talajszennyezés: módosítja a növények anyagcseréjét, csökkenti a terméshozamot; a káros anyagok a növényen keresztül bekerülnek az ezeket fogyasztó állatok és az ember szervezetébe.
Forrás: Wikipédia
Link

saját fotó
Hulladékok lebomlási ideje:
Kötél: 3-14 hónap
Papír: 2-5 hónap
Pamutruha: 1-5 év ( A cellulóz ha elásod nedves talajba, évekig nem rothad el. )
Tejesdoboz: 5 év
Nejlonzacskó: 10-100 év
Pelenka: 50-100 év
Konzervdoboz: 50-100 év
Sörösdobozok műanyag karikája: 450 év
Zöld üveg: 1 millió év
Műanyag flakon: soha
A környezetszennyezés régebben létezik, mint a civilizáció: őseink megjelenése óta. Mióta
fajunk első példányai a Földön járnak, azóta termel az emberi tevékenység fizikai és kémiai
hulladékot, amely megváltoztatja a levegő, a talaj és a természetes vizek eredeti összetételét.
A történelem előtti időktől kezdve a környezetszennyezés elválaszthatatlanul kapcsolódik az
egészség és a gyógyítás problémaköréhez.
Link

saját fotó
Link

saját fotó
Link

saját fotó
Link

saját fotó
A természet varázsa lenyűgöző látvány, minden évszakban. A hosszú téli napok után felüdülés a jó levegőn sétálni. Gyönyörködni a virágzó fákban, bokrokban. Szorgos méhecskék gyűjtögetik a virágport. Tarka pillangók szállnak a napsütötte réten.... A patakpart madárdaltól hangos. Szép, hangulatos a város ezen része. Jobban kellene vigyázni e ritka kincsre.
Ne szemetelj! Óvd a természet nyújtotta szépséget!
Link

saját fotó
Link

saját fotó
Link

saját fotó
Link

saját fotó |
|
|
0 komment
, kategória: Az ember és a természet... |
|
|
|