Link

Kezdőcsapatok:
Németország: Neuer - Badstuber, Lahm, Mertesacker, Friedrich - Khedira, Schweinsteiger, Özil - Podolski, Klose, Müller
Ausztrália: Schwarzer - Neill, Moore, Wilkshire, Chipperfield, Garcia - Culina, Emerton, Grella, Valeri - Cahill

8. PERC: Még be sem tudtuk írni, hogy a német szögletből semmi nem lett, amikor Müller kapott egy remek indítást a jobb oldalon, majd középre tett labdája a tizenhatos túloldalán érkező Podolski elé kreült aki állítás nélkül, kapásból bombázott a hálóba, 1-0.
26. PERC: Egy bedobás után Lahm gondolta úgy, hogy középre tekeri a labdát, a bent érkező Klose pedig tanárian bólintott a hálóba, 2-0.
68. PERC: Müller kapott remek labdát, majd a tizenhatos előteréből a bal alsó sarkot vette célba, a játékszer pedig a kapufa érintésével kötött ki a hálóban, 3-0.
70. PERC: Micsoda csere! Cacau robbant be középre egy balról, Öziltől érkező labdára és senkitől sem zavartatva lőtt Schwarzer mellett a hálóba

Link

Ghána megérdemelten győzött. Egyrészt azért, mert lőtt egy gólt, másrészt veszélyesebb helyzeteket dolgozott ki. A 11-est be lehetett fújni, még akkor is, ha a csereként beállt Kuzmanovics nem is szándékoltan pöccintett a labdába.
A szerbek akkor kezdtek el veszélyesebben támadni, amikor már csak tízen voltak a pályán. Hiba lenne azonban lebecsülni őket a folytatásban, a németek és az ausztrálok elleni még kiharcolhatják a továbbjutást.
A meccs legjobbjának nem véletlenül választották Asamoah Gyant. Végig életveszélyesen focizott, ráadásul a tizit is bevágta. Ötször lőtt kapura, 29 passzából 17 sikerült, összesen 9160 méter futott.
Ghána nagy lépést tett 1-0-s győzelmével a továbbjutás felé

Szerbia: Stojkovics - Kolarov, Vidics, Ivanovics, Lukovics - Krasics, Stankovics, Milijas, Jovanovics - Zigics, Pantelics
Ghána: Kingson - Sarpei, Pantsil, Mensah, Vorsah - Annan, Ayew, K. Asamoah - Gyan Asamoah, Tagoe Prince
A szerb Milovan Rajevac vezette ghánai válogatott 1-0-ra győzött a szerb csapat ellen a dél-afrikai világbajnokság D-csoportjának nyitómérkőzésén.
Az előző világbajnokságon nyolcaddöntős afrikai alakulat győztes gólját az az Asamoah Gyan lőtte büntetőből, aki négy évvel korábban is együttese első találatát szerezte. A szerbek Aleksandar Lukovic kiállítása miatt az utolsó negyedórában emberhátrányban játszottak.