Anglia:
James - Johnson, A. Cole, Terry, Carragher - Lennon, Gerrard, Lampard, Barry - Rooney, Heskey
Algéria:
Mbolhi - Bougherra, Belhadj, Yahia, Halliche - Boudebouz, Lacen, Ziani, Yebda, Kadir - Matmour

A stadion neve Green Point, de az angol válogatottnak nem biztos pontja a kapusposzt, és nem is az első meccsen védő kapus, Green véd majd. Nomen est omen. Az amerikaiak ellen potyagólt szerző Green helyett James áll majd a háló előtt.
Az angoloknak nem jól kezdődött a világbajnokság, és nem csupán az USA elleni 1-1 miatt. Megsérült Ladley King a nyitányon, igaz, Garreth Barry felépült, így ő ott lehet Algéria ellen a pályán. Wayne Rooney a kulcsfigura az első találkozón nem igazán találta a helyét, és Capello csapatának játéka egyáltalán nem volt meggyőző. Ha tovább akar jutni a csoportból a háromoroszlános együttes, az afrikaiakat mindenképp le kell győzniük, hiszen ezt korábban Szlovénia is megtette.
Algéria szerencsétlen módon kapott ki Matjaz Kek fiaitól, az a meccs egyenrangú ellenfelek csatáját hozta. Manszuri nem játszott azon a találkozón, kérdés, kibékült-e már vele a szövetségi kapitány (szerinte nincs jó fizikai állapotban a csapat kapitánya).
A találkozó játékvezetője az üzbég Ravshan Irmatov

1. PERC: Ma ünnepli 64. születésnapját az angol válogatott szövetségi kapitánya, Fabio Capello. Ugyancsak meghúzhatták a fülét az algír Belhadjnak is, ő ma 26 éves.
13. PERC: James a maga 39 évével a világbajnokság legidősebb pályára lépő játékosa lett.
VÉDÉS 33'Mbolhi, Algéria Lampard 14 méterről leadott lövését védte.
VÉDÉS 39'Mbolhi, AlgériaBarry lőtte rá 19-ről, újabb védés
VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, AZ ÁLLÁS GÓL NÉLKÜLI DÖNTETLEN!
Összefoglaló: Nem volt meggyőző az angol válogatott, az ellenfelet nem tudták megtörni. Wayne Rooney továbbra is örlődik, Heskey nagyobb ellenállásra késztette eddig a zöld védőket. Gerrard nagyon sokat van játékban, a támadások általában rajta mennek keresztül.
Belhadj és az afrikai együttes baloldala sokkal aktívabb, mint a jobboldal, az angoloknál ugyanez a helyzet fordítva igaz.
A két szövetségi kapitány várhatóan frissíti majd a csapatokat, Crouch megoldás lehet a magas afrikai védők ellensúlyozására. Fontos, hogy Gerrard és Carragher már besárgult az első meccsen, így a két fontos láncszemnek számító játékosnak vigyáznia kell a feltehetően aktívabb és eseménydúsabb második félidőben.
80. PERC: Ha marad a 0-0, a szlovéneknek 4, az amerikai és az angol capatnak 2-2, az algériai együttesnek 1 pontja lesz az utolsó kör előtt.
90. PERC: 3 perc lesz a hosszabbítás. Defoe egy visszapattanó labdát 18 méterről egyből rálőtte, fölészállt, nagy lehetőség volt
SZÖGLET 94' AngliaUtolsó esély!! Nem éltek vele.
VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! NEM BÍRTAK AZ ANGOLOK ALGÉRIÁVAL! 0-0 A VÉGE!

azóta jött két hosszú levél.
Minden jó, minden rendben megy ott náluk.

Szlovénia:
Handanovics - Jokics, Cesar, Suler, Brecko - Kirm, Radosavljevics, Koren, Birsa - Novakovics, Ljubijankics
Szövetségi kapitány: Matjaz Kek
USA:
Howard - Bocanegra, Onyewu, Demerit, Cherundolo - Dempsey, Bradley, Torres, Donovan - Findley, Altidore
Szövetségi kapitány: Bob Bradley

A Szlovénia - Amerikai Egyesült Államok mérkőzésen az első kör alapján utóbbi tűnik esélyesebbnek. Landon Donovanék 1-1-es döntetlent harcoltak ki Anglia ellen az emlékezetes Green potyával, de az USA összességében meggyőző játékot produkált. Nem meglepő, aki figyelemmel kíséri a Major League Soccert, az láthatja, hogy a tengerentúlon egyre komolyabban veszik a foci európai változatát is - David Beckham Los Angeles-i ténykedésének is köszönhetően.
Szlovénia ugyanakkor a vébé eddigi leggyengébb meccsén verte Algériát úgy, hogy igazándiból az afrikai csapat győzte le saját magát: az eseménytelen meccsen Ghezzal állíttatta ki magát feleslegesen, majd a végig remekül védő Chaouchi nézte be az alsóba a csapatkapitány Koren lövését. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy Matjaz Kek játékosai egy Oroszország ellen elszenvedett 2-1-es vereség óta (mint ismert a pótselejtező visszavágóján 1-0-ra nyertek és így jutottak tovább a szlovénok - a szerk.) nem hogy legyőzőre nem talált déli szomszédunk, de négy meccset is sikerrel zártak.
A találkozóra a johannesburgi Ellis Park Stadionban kerül sor, a meccs játékvezetője a mali Koman Coulibaly lesz. A hamarosan a negyedik ikszbe lépő sípmester már 1999. óta tartozik a FIFA kötelékébe, több Afrikai nemzetek Kupáján is dirigált meccseket. Igazi focis hőmérséklet várja a csapatokat, napos, 14 Celsius-fokos időben rendezik a meccset

13. PERC: Birsa kaparintotta meg a labdát középen, majd jó 21 méterről senkitől sem zavartatva Howard kapujába lőtt, 1-0!
Videó link Link
42. PERC: Ljubijankics kapott remek kiugratást, nem volt lesen, így egyedül lépett be a tizenhatoson belülre ahol nagyszerűen gurította el a labdát a kapujából kilépő Howard mellett..2:0
Vége az első félidőnek, Szlovénia két remekbeszabott góllal vezet 2-0-ra..
Félidő: Szlovénia már a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést és Birsa egy jól eltalált lövéssel szűk negyedóra után megszerezte a vezetést déli szomszédainknak.
A folytatásban az USA közel járt az egyenlítéshez, azonban a játékrész hajrájában Ljubijankics egy pazar akció végén tovább növelte az előnyt, 2-0-al fordulnak a felek.

48. PERC: Donovan lódult meg a jobb oldalon, senki nem érkezett középen így közelről a kapus feje fölött a léc alá bombázott a szélről, 2-1!
Donovan

66. PERC: Ugyan még nem telt el sok a játékrészből, de Bob Bradley változtatása beválni látszik, az USA sokkal magabiztosabb eddig.
81. PERC: Bradley kapott egy labdát középen, lövésre vállalkozott jó 20 méterről, Handanovics azonban magabiztosan fogta a középre tartó löketet.2:1
82. PERC: Egy felívelt labdát a fizikai fölényét rendre érvényesítő Altidore fejelt le a tizenhatoson belül, a büntetőtelütre a második hullámban berobban Bradley,a szövetségi kapitány fia pedig közelről a léc alá bombázott, visszahozva ezzel az első félidőben már-már elvesző USA-t. 2:2
Videó link
Link
90. PERC: 3 perc a ráadás, amit valljunk meg nem bánunk, mivel elképesztően jó és izgalmas az összecsapás.
95. PERC: Vége ennek a fantasztikus mérkőzésnek, az USA kétgólos hátrányból felállva hozta le 2-2-re a meccset úgy, hogy a játékvezető érzésünk szerint szabályos góltól fosztotta meg a tengerentúli brigádot.