Belépés
faciendum.blog.xfree.hu
"Fordítsd az arcodat a nap felé, és minden árnyék mögéd kerül." HELEN KELLER dr Szűcs Ildikó
1961.01.18
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 6 
Xilitol
  2010-11-28 23:43:26, vasárnap
 
  Anti-Candida diiétában csak ez a cukor használható, és egyébként is nagyon egészséges az elhízás és a cukorbetegség megelőzésére.

Xilit, angolul Xylitol, nyírfacukor néven is forgalmazzák

Először nyírfák nedvéből vonták ki francia és német tudósok, majd népszerűsítették Európában olyan természetes édesítőszerként, melyet várandósak, gyermekek és cukorbetegek is fogyaszthatnak.
* 100%-ban természetes édesítőszer
* Génmanipuláció-mentes
* Glikémiás indexe csupán 7, mely lassú, elnyújtott felszívódást eredményez
* 40%-kal kevesebb kalóriát, 75%-kal kevesebb szénhidrátot tartalmaz, mint a finomított cukor (240 kcal/100 g)
* A baktériumok nem bontják
* Késlelteti az éhségérzetet
* Kizárólag fa alapanyagból, hidrolízis útján készül
* Európai (Finnország) termelésből és gyártásból készült kristályosított cukor
* 1:1 arányban kiváltható a hagyományos cukor

Kiknek javasoljuk a használatát?

* Egészségesen táplálkozóknak
* Fogyókúrázóknak, diétázóknak
* Cukorbetegeknek
* Paleolit étrendet követőknek
Mire használhatjuk?

* Sütni, főzni
* Befőzni, eltenni
* Hideg-meleg italokat édesíteni
* Fogszuvasodás ellen
* Egészségmegőrzésre
Felhasználási lehetőségei nagyjából megegyeznek a hagyományos kristályosított cukrokkal. Befőzéshez, sütéshez, főzéshez, hideg-meleg italokhoz (teához, kávéhoz) kiválóan alkalmazható. 1:1 arányban válthatjuk ki hagyományos cukrunkat, így édesség érzetben és térfogatban is ugyanazt az eredményt érhetjük el, és mindezt mellékíz nélkül.
Előnyei közé tartozik azon tulajdonsága is, mely szerint a baktériumok nem tudják bontani, így nagyban elősegítheti száj-higiéniánkat; bár ugyanezen okból, nem tudjuk alkalmazni kelt tészták készítéséhez.

Hidrolízissel, vegyszerek nélkül előállított, növényi alapú ugyanúgy, mint a stevia, ellenben nem érezhető az édesítőket jellemző mellék-, vagy utóíz. Tapasztalatom szerint egy kis "hűvösség" érezhető az édes íz mellett.

Jelenleg ez az egyetlen természetes édesítőszer, melyet minden forrás megbízhatónak, mennyiségi megkötések nélkül szabadon fogyaszthatónak tekint.

Miért a Xukrot válasszuk?

A cikk írásakor Magyarországon az egyetlen olyan xilit termék, mely fa alapanyagból és az Európai Unióban készül (Finnország). Ezzel garantálva a minőséget. A megfelelő szakhatósági engedélyekkel és GNO mentességi bizonyítvánnyal rendelkezik, és mindez verhetetlen áron! A piacon megtalálható további xylitol termékek a gazdaságosság jegyében kukorica-alapanyagból készülnek és többnyire kínai, vagy jelöletlen származásúak.
Miért nem ezt használja mindenki?

Mert bár lassan 2 évszázada ismerjük, nálunk kevéssé ismert. És mivel kevesebb fogy belőle, mint a hagyományos cukrokból, ezért az ára jóval magasabb. De van egy jó hírünk, nálunk olcsón hozzájuthat.
Bár mennyiségi korlátot nem szabnak meg a felhasználás során, aki érzékeny az édesítőkre általában, kisebb adagokkal szoktassa hozzá magát.

Miből és hogyan készül?

Ellentétben sok édesítőszerrel, egyetlen alkotóeleme a xylitol, magyar nyelven xilit, vagy nyírfacukor (mindkét kifejezés egyben termékek neve is). Ha találkozunk a boltokban ezekkel a nevekkel, ne lepődjünk meg, mind ugyanazt a cukor-alkoholt tartalmazza, minimum 99,95 %-os tisztaságban.
A nyírfacukor (xilit, xylitol) öt szénatomos cukoralkohol, egy olyan természetes szénhidrát, amely számos növényben előfordul (például a gyümölcsökben). Sőt, az emberi anyagcsere folyamatok során is keletkezik.

A szerves kémia az 1890-es évek óta ismeri a nyírfacukrot. Német és francia kutatók voltak az elsők, akik több mint 100 évvel ezelőtt felfedezték. Kezdetben nátriumamalgám segítségével D-xilózból (természetes facukor) állították elő.

Elsőként népszerűsítették Európában biztonságos édesítőként, cukorbetegséggel küzdők számára, mivel nincs kiugró hatása az inzulinszintre. A fogászati jelentőségét az 1970-es évek elején kutatták Finnországban, Turku Universitynél, ahol jelentős fogászati előnyöket igazoltak. Jelenleg hidrolízissel állítják elő keményfából, illetve a kukorica különböző részeiből.

Élettani hatások

Alacsony glikémiás indexe (7) és alacsony szénhidrát tartalma ajánlottá teszi mind cukorbetegek, mind az egészséges táplálkozást folytatók számára. 40%-kal kevesebb kalóriát, 75%-kal kevesebb felszívódó szénhidrátot tartalmaz, mint a finomított cukor (240 kcal/100 g).
Mivel a fogszuvasodás esélyét csökkenti - a baktériumokkal szembeni ellenállóságának köszönhetően - előszeretettel használják fogkrémek alapanyagának is. A nemzetközi és hazai egészségügyi szervezetek véleménye alapján korlátlan mennyiségben fogyasztható, mellékhatása több évtizedes használati tapasztalat után sem ismert. Ellenben, mint minden cukoralkohollal, így a xilittel is mértékletesség szükséges. Az arra érzékenyeknél, az első fogyasztáskor bevitt 40g feletti mennyiség hasmenést okozhat.

Mire nem jó?

Mivel antibakteriális hatású, így az élesztogombák sem bírják a társaságát. Ezért le kell mondanunk a kelt tésztákhoz való használatáról.
A kutyáknak, mint bármely cukor, ez sem adható.
Mindezeket figyelembe véve elmondható, hogy ha cukor, akkor Xukor (xylitol) a legkézenfekvőbb választás.

Nézzetek be erre a linkre, itt lehet kedvezményesen rendelni is.
Link
 
 
0 komment , kategória:  Candida  
édes savanyú hal
  2010-11-28 23:24:44, vasárnap
 
 



Hozzávalók 3 főre: 3 db 15-20 dkg-os szálkamentes halfilé, 2 tojás, 2 ek rizsliszt vagy keményítő, só, zsiradék a sütéshez

Hozzávalók a mártáshoz: 2,5 dl paradicsomital,, 2 ek sötét szójaszósz, 3 ek almaecet, só, cukor (2 ek sima, vagy 3 ek nádcukor, vagy 3-4 ek gyümölcscukor, de lehet mézzel is édesíteni), 2 gerezd fokhagyma, 1 tk reszelt gyömbér, csipet cayenne bors, 1 ek fügelekvár, vagy narancslekvár, pici víz, 1 tk étkezési keményítő

Először is készítsük el a mártást.
Egy lábosban keverjük össze a paradicsomlevet, a lekvárt, a szójaszósz, az ecetet, és kezdjük el felforralni.
A fokhagymát és a gyömbért reszeljük le.
TIPP: Gyömbérporral is ízesíthetjük (kb. fél mk).
A keményítőt keverjük ki a vízzel.
Amikor jól felforrt a mártás, ízesítsük a fűszerekkel, és a cukorral. Ezek mennyiségét mindenki maga alakítsa, az ízlésének megfelelően.
Kb. 6-7 percig főzzük, majd a keményítős vízzel besűrítjük.
Majd a halakat mossuk meg.
Sózzuk, és forgassuk meg a rizsliszttel felvert tojásban. Hagyjuk ebben fél órát pihenni.
Majd kevés zsiradékon 2-2 perc alatt süssük meg mindkét oldalát.

Köretként friss salátát, és pirított zöldséges üvegtésztát ajánlok!
 
 
0 komment , kategória:  receptek  
rácponty
  2010-11-28 23:19:55, vasárnap
 
 



Hozzávalók: ponty (legjobb egészben, de jó a szelet, és a filé is), főtt burgonya (fejenként kb. 2-3 közepes nagyságú), paradicsom, paprika, vöröshagyma ízlés szerint, só, pirospaprika, szalonna (vagy bacon=előre szeletelt húsosabb szalonna), tejföl, liszt, zsiradék.
A burgonyát héjastól sós vízben megfőzzük (nem baj, ha nem túl puha, hiszen sütni fogjuk a továbbiakban).
A halat előkészítjük, sózzuk, pirospaprikával átkenjük.
A főtt burgonyát zsírozott tepsibe rakjuk felszeletelve.
A halfiléről eltávolítjuk a bőrét, kiszedjük - ha tudjuk, nekem nem sikerült - a bent maradt szálkákat, majd baconbe tekerjük őket, és ráhelyezzük a szeletelt burgonyára.
A halat körberakjuk tisztított, és tetszés szerint darabolt vöröshagymával, paprikával és paradicsommal (lehet eltett lecsót is használni).




Lefedjük fóliával, majd előmelegített sütőben jó 20 percig pároljuk az egészet.
Ekkor kivesszük a tepsinket, eltávolítjuk a fóliát, és leöntjük az ételt paprikás lisztel kikevert tejföllel. Visszatesszük s sütőbe, és további 15 percig sütjük.
 
 
0 komment , kategória:  receptek  
vicc
  2010-11-28 20:46:38, vasárnap
 
  Két idegen egymás mellett ül egy repülőn. Az egyiknek van egy jó
könyve, azt olvasná, de a másik nem hagyja.
- Beszélgessünk, Úgy jobban telik az idő!
- Miről akarsz beszélgetni?
- Hát ... mondjuk az atomenergiáról!
- Jó, de mielőtt erről beszélgetnénk, meg tudnál magyarázni nekem
valamit? A kecske, a tehén és a ló ugyanazt a füvet eszik, és mégis
más-más a trágyájuk: a kecskéé bogyó, a tehéné lepény, a lóé pedig
száraz fű. Miért van ez így?
- Nem tudom.
- Hát akkor hogyan akarsz te az atomenergiáról beszélgetni,
amikor szarhoz sem értesz?!
 
 
0 komment , kategória:  viccek  
mai gondolat
  2010-11-28 20:39:08, vasárnap
 
 

 
 
0 komment , kategória:  idézetek  
mai napon történt
  2010-11-28 20:22:14, vasárnap
 
 



Megszületett Kozma László villamosmérnök, tudós, az első magyar számítógép tervezője.
1902.11.28 - 108 éve történt

Kozma László professzor, akadémikus a magyar távközléstechnikának és a számítás-technikának egyik legnagyobb alakja, a telefonközpontok egyedülálló tervezője volt.

Brünnben (Brno) szerzett villamosmérnöki oklevelet. 1930-tól 1942-ig az antwerpeni Bell Telphone cég mérnöke volt. 1945 és 49 között a budapesti Standard gyár műszaki igazgatója, majd 1949-tol a Budapesti Műszaki Egyetem tanáraként a Villamosmérnöki Kar egyik alapítója, a Vezetékes Távközlés Tanszék tanszékvezetője volt.

A számítástechnikához is a telefonközpontok révén jutott, sajnos már nem érhette meg az elektronikus kapcsolóáramkörök forradalmát, bár a félvezetők első generációjával még találkozott. Szakmai munkássága egy korai felfedezése a távközlés és a számítástechnika összetartozásának. E témában 37 szabadalomban szerepel a neve. Kozma László a háború után –mint a Standard gyár műszaki igazgatója részt vett a budapesti telefonközpontok helyreállításában. Önéletrajzi írása a Standard perrel foglalkozik, aminek –értehetetlen módon– az egyik főszereplőjévé tették. A börtönből való szabadulása után rehabilitálták, visszaadták a Műszaki Egyetemen a katedráját és Kossuth díjat is kapott. 1960 és 1963 között a BME Villamosmérnöki Karának volt dékánja. A Magyar Tudományos Akadémia 1961-ben levelező, 1976-ban pedig rendes tagjává választotta.

Élete alkonyán elsősorban a telefonhálózat problémájával foglalkozott, fontosnak tartotta az országos távválasztási rendszer, valamint az alközpontok rendszerének a kiépítését, általában a hazai telefonellátottság növelését. 1997-ben az amerikai IEEE Computer Society a "Computer Pioneer Award" posztumusz kitüntetésben részesítette.
 
 
0 komment , kategória:  ezen a napon  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 6 
2010.10 2010. November 2010.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 37 db bejegyzés
e év: 698 db bejegyzés
Összes: 7620 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 364
  • e Hét: 529
  • e Hónap: 4933
  • e Év: 36662
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.