0 komment , kategória:  Verses képek
Női kosárlabda 06.04
  2011-06-05 11:31:53, vasárnap

Magyarország - Finnország 65:51

Vasárnap Ukrajnával játszik. Az a mérkőzés akár a csoport elsőségről is dönthet.
A magyar női kosárlabda-válogatott 14 pontos győzelmet aratott szombaton Finnország felett a Sopronban zajló Európa-bajnoki pótselejtező-torna második játéknapján, ezzel továbbra is százszázalékos. A nyitónapon a hollandokat 68-39-re legázoló magyarok 2-0-ig vezettek a Bulgária feletti győzelemmel kezdő finnek ellen, akik közelről és távolról is eredményesen "tüzeltek", és hét pontra megléptek (6-13). Székely Norbert szenzációsan védekező együttese azonban egy 10-0-ás rohammal fordított - főként Horti Dóra és Honti Kata révén -, a vendégek négy percen át nem találtak a gyűrűbe. A folytatásban is kevés északi akció végződött kosárral, a túloldalon csak Heta Korpivaara volt veszélyes, így hamarosan 13 pontra nőtt a hazai előny (35-22). A nagyszünetben 37-26 volt az állás, Horti ekkor 11 pontnál tartott.Fordulás után a torna második legidősebb játékosának, a 34 éves Taru Tuukanennek a sérülése keltett némi riadalmat, a 16 pontos különbségnek köszönhetően egyéb izgulnivaló ekkor már nem akadt. Az utolsó játékrész 48-36-ról indult, mivel jelentősen visszaesett a házigazdák dobószázaléka, a 13 addigi triplakísérletből egy sem hullott a kosárba. A 31. percben aztán Vajda Anna "törte meg a jeget" egy hármassal, a finnek mégis visszazárkóztak nyolc pontra (53-45), a szövetségi kapitány pedig időt kért. Az intelmek hatására ismét Honti és Horti vette vállaira a csapatot, Raksányi Krisztina pedig a legjobbkor dobott triplát, így a magyarok végül magabiztos győzelmet arattak, és két forduló után százszázalékosak..
Székely Norbert szövetségi kapitány:
- A finnek kulturáltan játszottak, nagyon örülök az újabb győzelemnek. Ilyen az európai kosárlabda: izzadságszagú és tele van szívvel. Remélem, el tudunk számolni hatig, azaz meccselhetünk majd a másik csoportgyőztessel az Eb-ért.