Belépés
jupiter21.blog.xfree.hu
" Elég, ha megértjük, hogy mindannyian valamilyen célból vagyunk itt, és elég, ha elkötelezzük magunkat ennek a célnak. " Paulo Coelho "Né... Keller Istvánné
1946.04.10
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/5 oldal   Bejegyzések száma: 49 
Ablak mosó punk:-)))
  2012-01-11 15:21:14, szerda
 
 
Ablak mosó punk:-))) Saját videótáramba teszem ezt!
feltöltve: 2012-01-11 10:06:39
feltöltő: hetfield2
nézettség: 3516
szavazatok: 3
kommentek: 1
kulcs: jfl, just, for, laughs, gags,
kategória: baki/vicces
leírás: [m32]

URL:  

Küldöm ismerőseimnek!
Tetszik a videó! Szavazok rá!


 
 
0 komment , kategória:  Videók : Vicces.......   
pepsi cola
  2012-01-11 15:15:12, szerda
 
 
pepsi cola Saját videótáramba teszem ezt!
feltöltve: 2007-08-12 22:09:39
feltöltő: hatarvadasz
nézettség: 407
szavazatok: 0
kommentek: 0
kulcs: kaja, kutya,
kategória: baki/vicces
leírás: huncut kutya

URL:  

Küldöm ismerőseimnek!
Tetszik a videó! Szavazok rá!


 
 
0 komment , kategória:  Videók : Vicces.......   
Egyiptomi amulettek,talizmánok
  2012-01-11 15:04:31, szerda
 
 
Az egyiptomiak rengeteg olyan titkot rejtenek magukba, mely még a mai napig nem lett feltárva.
Az amulett védelmül szolgáló apró tárgy, amelyet általában a testen elrejtve, például a nyakban viselnek. Sok különböző fajtája ismeretes, a nyúllábtól a farkasfogig, a színes kavicsoktól a nemesfémből készült vésett és díszes alkotásokig.

Az amulett szó arab gyökerű, jelentése viselni, hordani. Így egy olyan dolgot jelent, amit magunkon viselünk, ezt a nevet használják mindenféle tárgy megjelölésére, aminek természetfeletti hatalmat tulajdonítanak. Nem egyértelmű, hogy először az élő vagy a halott test megvédésére használták-e, de úgy tűnik, eredetileg azért viselték, hogy megóvja tulajdonosát a vadállatoktól és a kígyóktól. Ahogy telt-múlt az idő, a vallási tanok fejlődésével új amulett-felfogások alakultak ki.

A test minden tagját valamely amulett különleges védelme alá helyezték, nemcsak az éloket, hanem a halottakat is rengeteg amulett védte a gonosz erőktől. A legkorábbi időkben az amulettek felett papok mormoltak mágikus imákat, később a hatalom szavait belevésték az amulettbe, így az erő kétszeresen hatott: egyszer maga az amulett, egyszer pedig a szavak révén. A legrégebbi ismert egyiptomi amulettek zöld agyagpala darabok voltak, változó formájúak, általában állat vagy egyéb teremtmény alakját öltötték fel, és az elhunyt mellére helyezték.

Nagy számban találtak ilyeneket a prehisztorikus eredetű sírokban. Amulettet csak beavatott pap készíthetett. Az egyiptomiak rengeteg amulettel rendelkeztek, például igen elterjedtek voltak Isis szemének vagy Osiris gerincének különböző motívumai. Az amulettek általában aranyból, ezüstből, gránitból, vagy lazúrkőből készültek, de a színes egyiptomi ,,fajansz"-ból is. A dendarai templom papjai minden évben különlegesen bonyolult rituális szertartás keretében bebalzsamozták Osiris képmását. Az isteni múmia mágikus védelmét amulettek biztosították, melyek aranyból és drágakövekből készültek. Listájuk nem kevesebb, mint száznégy tételről tesz említést.






Az egyik legfontosabb amulettként az ankh-ot, az egyiptomi hurkos keresztet viselték . A kereszt ősi, Atlantiszból származó jelkép, melyet az egyiptomiak Tau formájában tiszteltek. A Tau az egyiptomi hajók jele volt, mely a lelkeket az alvilágba szállította. Az ankh, füleskereszt vagy Nílus-kereszt máig népszerű és egyetemes szimbólum, az élet kulcsa. Crux ansata néven is ismerik. Számlálhatatlan mennyiségben tűnik fel az egyiptomi és kopt emlékeken.

Nemcsak a véges földi életet jelképezte, hanem a halál utáni megdicsőült halhatatlanságot is. Ez nyitotta meg a Nílus zsilipjeit az életadó árvíz előtt, és szimbolizálta az isteni erőket. Minden főbb egyiptomi istenséget ankh-hal a kezében ábrázoltak. A fáraók a tudás, a hatalom és az örök élet jelképeként viselték. Később az ankh vált minden titkos tudomány jelképévé, nemcsak Egyiptom, de Káldea, Fönícia, Mexikó és Peru földjén is.

A brahmin papok ma is ezt a jelet írják homlokukra. A kerek hurokban végződő ankh a még meg nem nyílt méh szimbólumaként a szüzek jelképe, míg a csepp formájú hurokban végződő ankh az érett asszony szimbóluma volt. Az ankh kerek része ugyanakkor a felkelő napot is jelképezte, a vízszintes vonal a horizont vonala, alatta a függőleges vonal a Nap felfelé vezető útja. A hagyomány szerint az ankh viselése fokozza az életerőt, távol tartja a betegségeket és egyéb káros hatásokat, elűzi a démonokat, megtöri a rontást, valamint hosszú és boldog életet biztosít viselőjének. Készülhetett bármilyen fémből, fából, fajanszból, esetleg féldrágakőből is.

Az ankh a későbbi időkben is megőrizte népszerűségét, igen elterjedt volt például a kopt keresztények körében. Horus szeme, más néven az udzsat-szem szintén népszerű amulett volt, egyszerre jelképezte a napot és a holdat, mivel azok időnként ugyanúgy elveszthetik épségüket (nap- és holdfogyatkozások, holdfázisok), mint Horus a Seth-tel vívott harca során, akit azután Thot gyógyított meg. Maga az udzsat szó épet jelent. Horus jobb szeme felelt meg a napnak, a bal pedig a holdnak.

Az udzsat-szemet gyakran lapis lazuliból vagy smaragdból készítették, vagy zöld, esetleg kék színű fajanszból, és arannyal díszítették. Feladata, mint általában a szemamuletteknek, a rontás elhárítása, a szemmel verés visszafordítása. Különösen a nők körében volt népszerű az Isis-csomó néven ismert tjet amulett.
Mivel ez az ankh-ra emlékeztető forma Isis vérét jelképezi, ezért általában valamilyen vöröses árnyalatú féldrágakőből készítették, például karneolból, jáspisból vagy achátból. Készülhetett vörösre festett fajanszból is. Egyik hatása az volt, hogy enyhítette a nők menstruációs fájdalmait, és gyógyította a különbözo női betegségeket. De mivel Isis a mágia istennője is, ezért a mágikus támadások elhárítására is hasznosnak vélték ezt az amulettet. Az élőket védte a rontásoktól és a szemmel veréstől, a halottakat pedig az alvilági szörnyek támadásaitól.





Amíg a tjet amulett Isist jelképezi, addig a dzsed-oszlop férjét, Osirist. A dzsed-oszlop egyike a legősibb egyiptomi amuletteknek, már az I. dinasztia korából is találtak példányokat. Ez tulajdonképpen egy olyan oszlop, mely az alapjánál szélesebb, mint a közepénél, a tetejét pedig négy vízszintes rúd szeli át. A dzsed eredetileg talán egy gabonakévékkel övezett májusfaszerű oszlop kicsinyített mása lehetett. Az. i. e. II. évezredtől kezdve Osiris hátgerinceként értelmezik, vagyis a Világfa egy ősi szimbólumaként szolgált.

A piramisszövegekben a fáraó két dzsed-oszlopon hág fel az égbe. Az eredetileg fekvő helyzetű oszlop felállításának ünnepsége Osiris feltámadását szimbolizálta. Hieroglifa formájában a tartósságot, az állandóságot jelenti. Amulettként tehát ezeknek a tulajdonságoknak a biztosítását és megőrzését szolgálta. Mivel Osiris a halottak ura, természetesen az ő amulettje a legbiztosabb védelmező a halottak számára.

Szintén népszerű amulett volt az uadzs-oszlop. Az uadzs szó papiruszt jelentett, de használták a frissnek lenni, zöldellni, virulni fogalmak jelentésében is. Ezért ezt
az amulettet zöldre festett fajanszból, zöld színű féldrágakőből vagy smaragdból készítették. Az uadzs-oszlop megőrizte viselőjének fiatalságát, frissességét és egészségét. Az egyiptomi mitológia örökifjú istennőit is gyakran uadzs-oszlopban végződő jogarral a kezükben ábrázolták.

A szkarabeusz, az egyiptomiak szent állata is gyakran használatos amulett volt. Egyaránt védte az élőket és a holtakat. Készültek agyagból, fából, fajanszból, üvegből, bronzból, aranyból és számtalan egyéb anyagból szkarabeuszok. Méretüket tekintve az alig észrevehetőektől a közel egy tonnásakig terjednek. A jelenleg ismert legnagyobb szkarabeusz öt láb hosszú, három láb széles és több, mint két tonnát nyom a súlya. Jelenleg a British Museumban található. A legtöbb óriásszkarabeusz III. Amenophis (Amenhotep) uralkodása alatt készült, ezekre rendszerint feliratokat véstek, melyek elbeszélik a fáraó dicső tetteit.







Az ékszerként viselt szkarabeusz az egyiptomi hit szerint megőrzi az életerőt, távol tartja a betegségeket és meghosszabbítja az életet. A szkarabeusz egy változatát, az úgynevezett szívszkarabeuszt pedig a túlvilágon használhatták jól a halottak. Ezt a holttest mellé helyezték, és funkciója szerint a romolhatatlan szívet jelképezte a túlvilágon, mely nélkül nem volt lehetséges a további élet.

Ugyancsak a túlvilági újjászületést és a halott életfunkcióinak zavartalanságát szolgálta a szema (egyesíteni) jelentésű hieroglifa, valamint a két összezárt ujj alakú amulett. Ez az érzékek visszaadásának rituáléjára emlékeztette a halottat, mikor a sírban helyezés előtt a pap hasonló mozdulattal érintette meg a múmiát fedő koporsó érzékszerveit, hogy visszaadja számára a látás, a hallás, szaglás, ízlelés és a beszéd, a táplálkozás képességét.

A menat Hathor amulettje volt, boldogságot, életet, termékenységet hozott tulajdonosának. Általában az elöl viselt nyaklánc ellensúlyaként a nyakban hátravetve hordták. Gyakran mázas kerámiából készült, és a halottal együtt eltemették. Az isteni védelem szimbóluma volt; a nőknél a termékenységet és az egészséget védte, a férfiaknál a férfiasságot jelentette.

Népszerű amulett volt Bes törpe isten képmása. Bes valószínűleg idegen isten volt eredetileg, még a dinasztiák előtti időkben. Tiszteletét azonban hamar átvették az egyiptomiak. Később Horus-szal azonosították. A szépség és vidámság
patrónusaként, a gyerekek védelmezőjeként tisztelték. Amulettje a nevetést, a jószerencsét és a boldogságot biztosította.

A nefer a jószerencse szimbóluma volt, a sikert, a boldogságot, a vitalitást vonzza, és segít barátok szerzésében is. Maga a név jelentése is megfelel tartalmának: jó, gyönyörű, boldog.

Az egyiptomiak gyakran tettek a halottak mellé ún. névamulettet. Ez biztosította azt, hogy ne felejtsék el a nevét, a következő világban is pontosan meghatározható legyen személyisége. Igen fontos amulett volt, mert a halott a neve nélkül nem jelenhetett meg az istenek színe előtt.

Az ókori Egyiptomban négy téglát helyeztek a szülő nők alá, melyek az anyagi világot jelképezték. És mivel hitük szerint a szülésnél jelen volt Isis, Nephtys, Nut és Tefnut, ezért a négy tégla őket is jelképezte. A születési téglákat minden egyiptomi nagy becsben tartotta, és élete végéig megőrizte. A téglákat a sírokban is elhelyezték, hogy az új élet megszületésénél is hasonlóképpen segédkezzenek. Ezeknek a varázserejű tégláknak fajanszból vagy féldrágakőből készített apró másolatai voltak az egyiptomiak egyik legegyszerűbb amulettjei.

A toll az isteni világhoz való tartozás, az égi eredetű hatalom szimbóluma volt. Amon isten magas, kettős tollat viselt a fején, Ptah pedig gyakran öltött tollruhát.
A toll Maat jelképe is, az igazság és igazságosság szimbóluma.

Népszerűek voltak a különböző varázsgyűrűk is. A fáraók szkarabeuszt vagy udzsat-szemet ábrázoló gyűrűt viseltek, mely az istenek világához kapcsolta őket. A harcosok szintén szkarabeuszt hordtak gyűrűként, hogy egészséget, erőt nyerjenek. Az egyiptomiak olyan varázsgyűrűket is ismertek, melyek mágikus hatalommal ruházták fel viselőjüket.


 
 
0 komment , kategória:  Képek - Egyiptom  
Talizmánok, amulettek
  2012-01-11 14:54:21, szerda
 
 
Talizmánok, amulettek

Kevesen gondolják, hogy a ma ékszerként viselt nyaklánc, gyűrű vagy karkötő valójában a talizmánként hordott ősi relikviák kései utóda.


A kaldeusok, az ősi indiaiak, később pedig a görögök, törökök aranyzsinórral kötötték össze az ifjú vőlegényt és menyasszonyt, és ők a zsinór darabkáját az ujjukra, csuklójukra kötve hordták, hogy szerencsés, boldog legyen a házasságuk. (Ennek a szokásnak kései utóda a jegygyűrű!)

A TALIZMÁN

A jóindulatú, kedvező befolyások vonzására szolgál. Indiából és Kaldeából jutott el a perzsákhoz, arabokhoz, zsidókhoz, görögökhöz, és az évszázadok folyamán az egész világon elterjedt.
Talizmánnak bármi megfelelt, drágakő vagy csak egy egyszerű kavics, de akár egy gyümölcsfa ága is. A régi germánokról írta Tacitus az időszámítás utáni első században, hogy a germánok nagy súlyt fektetnek a szimbólumokra. Leírta, hogy az északi népek egy gyümölcsfa ágát kis részecskékre vágták, és ezekbe a részecskékbe runáknak nevezett (faágakra hasonlító) jeleket karcoltak.
Az amulettet meg is lehet vásárolni, de a talizmánt általában meghatározott körülmények között (például szigorú bolygóállások mellett), meghatározott rituálé keretében maga a tulajdonos készítheti el.
Khaldeából és Babilóniából származik az asztrológia ősi tudománya, nem véletlen hát, hogy a bolygókhoz kapcsolódó talizmánok is innen terjedtek el. (A khaldeai asztrológiával a Krisztus előtt 275-ben Babilonban élő Berossos nevű pap ismertette meg a görögöket és Kos szigetén asztrológiai iskolát alapított. Tőle terjedt tovább az asztrológia is, és a hozzá tartozó talizmán-művészet is szerte a világban.) Babilon romjaiban találtak jó néhány talizmánt és amulettet, ezek többnyire onixba vagy egyéb drágakőbe metszett, titokzatos ábrák voltak.
Mivel az asztrológiai hagyomány szerint minden bolygóhoz tartozik egydrágakő, egy fém, egy szín, egy szám és a hétnek egy napja - a talizmánkészítés rítusának, idejének (a talizmán alkotórészeinek) ezekhez kellett igazodnia.

AZ AMULETT

Valószínűleg a talizmánból fejlődött ki, a gonosz erők elhárítására szolgál, ezért előszeretettel akasztják a gyermekek nyakába, de az otthonok védelmére is használják.
Amulett általában a védelmező szent (vagy ősi szellem) arcképe. (Ilyen amulett a feszület, a Mária-medál, vagy a szentek képe is, annak ellenére, hogy a kereszténység elítéli a babonaságot!) Julius Cézárról feljegyezték, hogy örökké egy Vénusz képmást hordott magánál, s ha nehéz helyzetbe került, az amulettétől kért tanácsot.
Az írás kialakulása óta az amulett-zacskóba már nemcsak tárgyak kerültek, de varázsigék is. Fadarabkába vésve, vagy kőre festve, később papíruszra rajzolva. Leginkább gyógyító varázsigék, mágikus szavak vagy az isteni védelmezők neve került a papírra a háromszögbe, vagy négyszögbe. Az arabok “hamalet"-nek nevezték az ilyen varázsigével teleírt cédulát, amit zsinórra fűzve a nyakukban hordtak. Mivel az arab ábécében a betűk (a göröghöz hasonlóan) számértékkel is rendelkeztek, sok esetben a betűket számok helyettesítették
 
 
0 komment , kategória:  Ezoteria : Rituálék  
A talizmánok mágikus ereje
  2012-01-11 14:51:16, szerda
 
 

Az indiánok egyszerű kavicsokból, ágacskákból, csontokból készült amulettel is magukhoz tudják vonzani a jót. Ők hisznek a természet erejében, és abban, hogy a jó szellem mindenben ott rejtőzik. Aki tehát a neki megfelelő kavicsra rátalál, magához vonzza a szerencsét is.

Az egyiptomiak úgy vélték, a bolygók ereje a drágakövekben rejtőzik. Ez a hit évezredek óta tartja magát. ,,A növények között vannak hasznosak és károsak, de a kövek között egyetlen sincs, mely ártalmas lehetne - írta Orpheusz kr. előtti 7-6. században A kövekről című 774 hexameterből álló versében, amelyben a drágakövekből áradó varázserőt énekli meg. Ez persze csak részben igaz, ha a kő tiszta, ha nem gyűjtött magába negatív energiákat, ha nem bűnös úton jutott tulajdonosához.

Nincs varázsereje a hamisítványoknak, a lopott drágakő pedig kifejezetten szerencsétlenséget hoz. A perzsák szerint a fémek is vonzzák a jót és taszítják a rosszat, ezért Haftdjus-láncot viseltek talizmánként a nyakukban, ezt hétféle fémből ötvözték, aranyból, ezüstből, rézből, vasból, cinkből, ólomból és ónból. Mert biztosak akartak lenni a dolgukban. A fém talizmánnál is fontos, hogy amikor készítik, a hozzáillő bolygó a megfelelő asztrológiai konstellációban, a megfelelő állatövben álljon, távol az ártó sugárzásoktól.

Salamon pecsétje

A hit szerint Salamon pecsétje (a két egymásba forduló háromszög) mindenkinek szerencsét hoz. Amikor érdekellentétek kereszttüzébe kerülünk, amikor választani kell a munka, a család, a függetlenség és a kötöttség, a kockázat és a biztonság vagy a jól bevált dolog és az izgalmas újdonság között, a salamonpecsét segít felismerni a helyes megoldást. Ezt a jelet több vallás is magáénak tartja, valójában már jóval Salamon előtt is létezett, de állítólag ő is e jel segítségével uralkodott a szellemeken, embereken, állatokon. Nagyon gondosan készítették az aranyművesek, mert tudták: ha egyet véletlenül elrontanak, oda a varázslat.

A szerencsepénz is lehet talizmán, hiszen aki szerencsepénzt hord magánál, az sosem fog szűkölködni. Még biztosabb a szerencsepénz varázsereje, ha a tulajdonosának születési évét is belevésik. De szerencsét hoz az az aprópénz is, amit hátrafelé dobnak el, újhold éjszakáján, lehetőleg éjfélkor - valamelyik keresztútnál.

A talizmánt olykor meg kell tisztítani a rárakódott negatív sugárzásoktól. A tisztítás valójában nagyon egyszerű dolog: folyó hideg vízzel le kell öblíteni, majd telihold idején egy kő- vagy üvegedényben ki kell tenni két éjszakára és két napra a szabadba, hogy érje a hold és a nap fénye. A talizmán tehát nagyon sokféle lehet. A legfontosabb, hogy aki viseli, higgyen benne. Mert a tehetséget, a tudást leginkább a hit és az önbizalom tudja megsokszorozni.

Az a talizmán segítheti a viselőjét, amelyiknek a rezgése azonos a tulajdonos rezgéseivel, azaz a születési napja, órája szerinti. A középkortól nemcsak a kő-talizmán volt fontos, hanem az is, hogy milyen foglalatba kerül az a drága- vagy féldrágakő. Minden csillagjegynek megvan a maga féme is. Fontos volt, hogy a felhasznált fém a megfelelő órában, megfelelő módon megolvasztva készüljön.

KOS - KOS Gyémánt, ametiszt, szárd-ónix (+ vas)
BIKA - világos zafír, moha-achát, karneol (+réz)
Ikrek - hegyikristály, berill, topáz, akvamarin (+higany)
RÁK - smaragd, kalcedon (+ezüst)
OROSZLÁN- rubin (+arany)
SZŰZ - jáspis, smaragd (+bronz)
MÉRLEG - gyémánt, berill (réz)
SKORPIÓ - topáz, ametiszt (+vas)
NYILAS - sötét zafír türkiz, gránát (+cink)
BAK - ónix, krizopráz (+ólom) Vízöntő - kék zafír (+platina)
VÍZÖNTŐ kék zafír (+platina)
HALAK - krizolit, fehér zafír (+ón)




 
 
0 komment , kategória:  Ezoteria : Rituálék  
Talizmánok
  2012-01-11 14:48:00, szerda
 
 




A talizmánok ősidők óta jelen vannak mindennapjainkban: érme a pénztárcában, karkötő a kézen, medál a nyakban és még sorolhatnánk. Apró, elsőre hasznavehetetlen tárgyaknak tűnnek, azonban viselőjüknek szerencsét és boldogságot hoznak.

Mint ahogy minden, a tárgyak is rendelkeznek egy olyan energetikai rezgéssel, ami csak rájuk jellemző, rendszeres viseléssel, egyszerű, de nagyszerű trükkökkel feltölthetjük őket, hogy utána segítsék boldogulásunkat az életben. Míg az amulettek elsősorban a védelmet szolgálják, addig a talizmán szerepe a szerencsehozás. Az indiaiak, egyiptomiak és még sok más nemzet már évezredekkel ezelőtt használta ezeket, különleges szertartásaikkal az univerzum, a csillagok és bolygók erejét alkalmazva töltötték fel apró tárgyaikat.

Az egyik legismertebb talizmán, ami főleg a zarándokoknak van segítségére, Szent Kristóf, az úton járók védőszentjének képmása vagy szobrocskája. Az autósok, kamionvezetők máig előszeretettel helyezik a képmásával díszített medálokat a visszapillantó tükrökre, kulcscsomóra, hogy szerencsét hozzon a közlekedésben. Hogy helyesen teszik-e? Valószínűleg igen, még annak ellenére is, hogy sokan azt tartják az ilyen jellegű talizmánok akkor fejtik ki a legjobban hatásukat, ha azt a nyakban vagy testen, a bőrrel közvetlenül érintkezve viselik.

Egyiptomban a bogarakat is talizmánként viselték, míg ott a szkarabeuszt, addig hazánkban a hétpettyes katicát tartják szerencsehozónak. Különböző írásos leletek szerint a szkarabeuszokat megszentelték, preparálták és erre a célra egy külön napot is kijelöltek. A bogártalizmán erejét állítólag megsokszorozta, ha azt olyan smaragdba ágyazva hordták, melyet előzőleg három napig liliom- és mirhabalzsamban áztattak, és mirhagőzzel füstöltek.

A szkarabeusz ,,leszármazottja" Európában a katicabogár, azonban korántsem kell a fentiekhez hasonló procedúrán keresztülmennie ahhoz, hogy szerencsét hozzon. A néphit szerint már akkor is áldásos a hatása, ha az ember kezére száll. A katicáról mintázott, nyakban hordott arany medál elősegíti az anyagi javak áramlását, folyamatosan viselőjéhez vonzza a pénzt, csakúgy mint a négylevelű lóhere.

A babból készült ékszereket is talizmánként tartják számon. Mivel sosem romlik meg, a középkorban a halhatatlanság jelképe volt, az aztékok a szerencsehozás mellett jóslásra is használták. A babból készült nyaklánc vagy karkötő nemcsak gazdagságot hoz viselőjének, de a szerelmeseket is összeköti és segíti a párkapcsolat előrehaladását.

Ne dobjuk unottan félre az ősszel talált első gesztenyét sem, inkább rakjuk zsebre! Ha következő őszig magunknál tartjuk, elkerül bennünket a betegség, ezenkívül pedig a néphit szerint a párok között is békességet teremt.

Talán a legtöbb ember szerencsepénz formájában hord magánál talizmánt, mely állítólag megvéd a nélkülözéstől. A perzsák hite szerint a fém a jót bevonzza az életbe, és taszítja a rosszat, így a fémből készült érmék több jelképpel is rendelkeznek, melyek mágiáját hitünkkel tovább erősíthetjük


...... .....

 
 
0 komment , kategória:  Ezoteria : Rituálék  
Add, Uram !
  2012-01-11 14:19:23, szerda
 
  Add, Uram, hogy utamon magammal vihessem szüleimtől, tanáraimtól, nagyszüleimtől szerzett bölcsességet, de ne feledjem, hogy az ő bölcsességük nem feltétlenül az én igazságom. Add, hogy Jézusban való hittel járjam az utamat, és mindig meghalljam szívemben halk szavát!

Daniel Gottlieb: Drága Sam!




 
 
0 komment , kategória:  Vallás - Áldások, imák   
3D-kép
  2012-01-11 14:09:30, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Képek - Sztereogramok és 3D   
Mindenkinek !
  2012-01-11 14:05:04, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Mindenkinek
  2012-01-11 14:02:43, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Általános  
     1/5 oldal   Bejegyzések száma: 49 
2011.12 2012. Január 2012.02
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 1343 db bejegyzés
e év: 8914 db bejegyzés
Összes: 26968 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 94
  • e Hét: 2594
  • e Hónap: 11264
  • e Év: 67197
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.