1 komment , kategória:  Barátaim képei és videói

0 komment , kategória:  Barátaim képei és videói
A magyar csapat emelt fővel hagyhatja el a világbajnokságot
  2013-01-24 13:11:00, csütörtök

Magyarország - Dánia 26:28 Kézilabda VB2013
Góllövők.
Harsányi G. 4 (2), Nagy L. 8, Császár 4 (3), Zubai, Putics, Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus), Nagy K. 4, Schuch, Szöllősi Sz. 1, Mocsai 2, Vadkerti A., Lékai 2, Krivokapics.
....

Kapusaink védései:
4. perc Mikkel Hansen lövését védte Tatai.
7. perc Tatai védett
15. perc Tatai védett.
18. perc Tatai lábbal védett
24. perc Dán hétméteres Büntető dobást Mikler Roland védte.
...... ........... ..........

34. perc Mikler Roland bravúrral védett..
35. perc Nagy Laci 10 méterről gólt lőtt.
38. perc Mikler védése.
42. perc Mikler elképesztő bravúrja- védett
52. perc Mikler sarkáról pattant ki.
58. perc Mikler óriásit védett, mi támadunk.
Tipikus kézis védekezés
.........

Mocsai Lajos:
Hősies elégedetlenség.
- Kettős érzésem van a mérkőzéssel kapcsolatban. Támadásban több faultot követtünk el, a játékvezetők öt-hat labdát is elvettek tőlünk; hogy ebből mennyi volt korrekt, majd videón kielemezzük. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, így inkább most sem teszem... A legfontosabb probléma, hogy a szélről nagyon sok gólt kaptunk. Mi azonban a szélről nem tudtuk belőni a helyzeteinket. Ha ez megvan, akkor már az elejétől fogva sokkal kiegyenlítettebb lehetett volna a mérkőzés. Azt gondolom, hogy a stratégia, amit választottunk, nem volt jó, nem vagyok a mérkőzés hangulatával elégedett. A félidőben megbeszéltük, hogy úgy álljunk hozzá, mintha 0-0 lenne. Azt gondolom, hogy egy hősies csatát hajtottunk végig.
Egymás után fújják a dánoknak a heteseket a szlovén bírók, amit sajnos gólra váltottak
Mocsai Lajos mindjárt idegbajt kap, mondjuk, amit a szlovén bírók fújnak néha, az botrányos.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 28-26-ra kikapott a világbajnoki ezüstérmes és Európa-bajnok Dániától a spanyolországi világbajnokság negyeddöntőjében, így a nyolcadik helyen végzett. A mieink a második félidő elején nyolcgólos hátrányban is voltak már, de az utolsó előtti percben már csak eggyel vezettek a dánok.
Óriási teljesítményt nyújtott a magyar válogatott az Európa-bajnok Dánia ellen a mérkőzés második félidejében, de a végén hiába volt lehetősége egy gólra feljönni, nem sikerült.
A mieink az első félidőben hétgólos előnyt adtak Nöddesbóéknak, akiknél a világ legjobb játékosa, Mikkel Hansen nem tudott maradandót alkotni. A két szélső viszont szabadon fickándozhatott a mérkőzésen, Eggert, de legfőképpen Lindberg fantasztikusan játszott - ezzel egy időben a mieink szélső védekezése nem volt meggyőző.
A magyar csapatban Nagy László világklasszis teljesítményt nyújtott, neki köszönhető, hogy a második 30 percben feljebb tudtunk kapaszkodni. Lékai Máté, valamint Mikler Roland is kiváló teljesítménnyel rukkolt elő a második félidőben, de ez is kevés volt.
Hősies második félidőt produkáltunk, de ismét bebizonyosodott, hogy a lerohanások ellen nem tudunk mit tenni, és viszont: nem tudunk gyors indításokkal hatékonyan élni.
A vb-negyeddöntő az első félidőben ment el a másik játékrészben alig kaptunk 10 gólt az Európa-bajnok dánoktól

A magyar csapat a 8. helyen zárt
...... ......

....

A második félidőben már 8 góllal is vezettek a dánok, végül majdnem hosszabbításos lett az ellenük lejátszott vb-negyeddöntőnk. De sajnos a majdnem az nem. Dánia a végletekig kicentizte a meccset a maga szempontjából, éppen annyit kiadva magából, amennyit a győzelemhez kellett.
Véget ért tehát a világbajnokság a magyar csapat számára, a Mocsai-gárda teljesítette a kitűzött célt és szép játékkal búcsúzott a spanyolországi világbajnokságtól.
A magyar kézilabda ezzel együtt a világ élvonalában van, és ezt a pozíciót senki sem veheti el tőlünk. A magyar csapat ismét bizonyította tartását, emelt fővel hagyhatja el a világbajnokságot.

A magyarok eddig csak 1986-ban és 1997-ben jutottak a legjobb négy közé - előbbi alkalommal a második, utóbbi esetben a negyedik helyen zártak.