a ragyogó napsugárba.

0 komment , kategória:  Verses képek
VB foci 2014 - Spanyolország - Hollandia 1-5
  2014-06-13 23:43:19, péntek

Bombameglepetés a labdarúgó-világbajnokság B csoportjában: a címvédő öt gólt kapva szenvedett vereséget.
Mérkőzésről Link

Góllövők:
Hollandia Robben (80', 52'), van Persie (72', 44'), de Vrij (65')

...... .......

Családja tájékoztatása szerint "Grosics Gyula, a Nemzet Sportolója 2014.06.13.-án 11.20 perckor, álmában, megtért Teremtőjéhez" - közölte az MTI

Ditke írta:
Szia Maroka, jó a kép, amit szerkesztettél!!

1 komment , kategória:  saját készítés
Mai fagylalt - eperfagyi
  2014-06-13 11:37:16, péntek

Szép természeti környzetben lévő focipályák
  2014-06-13 10:56:05, péntek

A 2000 méteres magasságban fekvő svájci Ottmar Hitzfeld stadion a legmagasabban fekvő focipálya Európában.

........

A zenés, táncos műsor a természetről, az emberekről és a futballról szólt, ennek keretében a szereplők többek között felidézték Amazóniát, a tradicionális brazil hangszereket és a világ legnépszerűbb sportágának kultúráját.
...... .........

A torna sokat kritizált hivatalos dalát a némi figyelemfelkeltő huzavona után mégiscsak fellépő Jennifer Lopez, valamint Claudia Leitte és a rapper Pitbull adták elő

MTV videó a megnyitóról - teljes adás Link

A világbajnokságok történetében brazil öngól született.
  2014-06-13 09:46:11, péntek

Forrás: Hír24
A mérkőzés ráadásul történelmi góllal nyitott, hiszen Marcelo a 11. percben saját kapuját vette be ÖNGÓL - erre pedig még nem volt példa a brazil válogatottban a világbajnokságok alatt.
.......

Játékvezetők ismét hibáztak
  2014-06-13 09:35:24, péntek

Rezgett a léc, de Brazília behúzta a nyitómeccset
A házigazda egygólos hátrányból fordított Horvátország ellen, végül 3-1-re győzött. Neymar két góllal vette ki a részét a sikerből. A másodikat egy jogtalan tizenegyesből. - Fred elesett a tizenhatoson belül: a játékvezető tizenegyest ítélt, pedig csatár csak feldobta magát. Neymar állt a labda mögé és ugyan némi szerencsével, de értékesítette a büntetőt (2-1)
A 84. percben a brazil kapuba juttatta a labdát Horvátország, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a támadás során Olic szabálytalankodott a brazil kapussal szemben, így szabadrúgást ítélt kifelé - ez is egy vitatható döntés volt

- Brazil-horvát: "szégyenletes játékvezetés"
A brazil-horvát nyitómeccs után Niko Kovac élesen kritizálta a játékvezetőt,Yuichi Nishimurát a rossz döntések miatt. A világbajnokság nyitómérkőzésén a japán bíró többször is komoly hibát vétett. Ivica Olic fejesénél ugyan még mondhatjuk, hogy valóban támadta Julio Cesart, ám Fred kamuesését a tizenhatoson belül nehezen lehetett ennyire elnézni. A mérkőzés alatt a horvát szövetségi kapitány, Niko Kovac a negyedik számú játékvezetővel osztotta meg sérelmeit, majd a lefújás után a nagyközönséggel is.
"Ha ez büntető volt, akkor hagyjuk is a focit, játsszunk kosárlabdát. Ha így folytatjuk, lesz száz tizenegyes a vb-n. Úgy hiszem, 2,5 milliárd ember látta a közvetítés során, hogy Fred esése nem ért büntetőt. Nevetséges az egész. Egyébként nem Fredet hibáztatom, hanem a játékvezetőt. Más szabályokat alkalmazott velünk, és mást a brazilokkal szemben. Szégyenletes az ilyen bíráskodás a világbajnokságon" - adta ki dühét a szakvezető.