Belépés
taltos1.blog.xfree.hu
Bármit tesznek ellenem, az a javamra fordul! Tatiosz: Ne kívánd mások balsorsát, mert a sors közös, és a jövő előre nem látható. Ossian: A ritka tisztes... Gábor Gabriella Táltos
1940.08.08
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 8 
Villámlik
  2015-01-11 23:59:33, vasárnap
 
  Ma már nem először, de erőteljesen villámlik.
Hózivatar is volt viharos széllel.

Ilyen az ég fölöttünk:


Link

Link
(katt az animációkra)

Videó:
Link
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Minden napra szeretet
  2015-01-11 23:42:53, vasárnap
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Tatiosz  
Immunerősítő ételek
  2015-01-11 23:16:14, vasárnap
 
  Immunerősítő ételek

Bár a hidegebb idővel a vírusok és baktériumok szezonja is beköszönt, étkezhetünk úgy, hogy a baciknak ne legyen esélyük ellenünk. Tanácsaink abban segítenek, miként vértezhetjük fel immunrendszerünket a betegségek kivédésére.

Segítenek az omega-3 zsírsavak

Miért fontos? Nemcsak a szív- és érrendszeri betegségektől óvnak, az immunrendszer védelmében is jelentős szerepet játszanak ezek az anyagok, és gyulladásgátló hatásuk is ismert. Legnagyobb mennyiségben a mélytengeri halakban (lazac, tonhal, makréla, hering, szardínia) és a lenmagban fordulnak elő.

Tippek:
- Olcsó és könnyen hozzáférhető hal a szardínia. Az omega-3 zsírsavak mellett sok fehérjét, vasat és cinket tartalmaz. Konzerv szardíniából pillanatok alatt készíthetünk szendvicskrémet: villával törjük össze, adjunk hozzá kevés tejfölt, mustárt és borsot, csipetnyi citromlevet és egy teáskanál szárított rozmaringot.
- A lenmagot érdemes összetörni fogyasztás előtt, mert így a mag belsejében rejtőző fontos hatóanyagokhoz is hozzájuthatunk. Daráljunk le egy-egy evőkanál lenmagot, napraforgómagot és mandulát, így értékes esszenciális olajokban és ásványi anyagokban gazdag masszát kapunk. Fogyaszthatjuk önmagában vagy joghurtba, kefirbe keverve.





Kiadós, praktikus a szardínia, gyors szendvicskrém készülhet belőle, és a benne lévő omega-3 zsírsav az immunrendszerünket is segíti

Igyunk minél több folyadékot!

Miért fontos? Az elfogyasztott folyadék segíti az anyagcsere-termékek, kórokozók mielőbbi kiürülését a testünkből. Lehet, hogy a hidegebb időben ritkábban érzünk szomjúságot, pedig télen sem szabad elhanyagolni szervezetünk hidratálását: a nőknek naponta 1,5-2 litert, a férfiaknak 2-2,5 liter folyadékot kellene meginniuk (ebbe nemcsak a víz számít bele, hanem az elfogyasztott italok és az élelmiszerek folyadéktartalma is). Az őszi-téli időszakban jó alternatíva lehet a teaivás, az elkortyolgatott meleg vagy langyos ital bármelyik napszakban jólesik.

Tippek:
- Kiváló immunerősítő a dél-amerikai örökzöld fa, a lapacho kérgéből (drogériákban, gyógynövényboltokban beszerezhető) készített tea: 1 evőkanálnyi kérget főzzünk 10 percig 1 liter vízben, majd szűrjük le. Egész napra elosztva kortyolgathatjuk.
- Az arabokhoz hasonlóan a hibiszkuszvirág szirmából mi is főzhetünk különleges aromájú gyógyteát. Szálas és filteres változatban is kapható, sok benne a C-vitamin, torokgyulladásra is alkalmazható. Ebből is érdemes reggel elkészíteni egy nagy kancsóval, így egész nap iszogathatjuk az enyhén savanykás italt.
- A vadrózsa termése, a piros csipkebogyó is rengeteg C-vitamint tartalmaz. A filteres változat helyett vásároljunk gyógynövényboltban csipkebogyóhúst. Egy púpozott teáskanál bogyót tegyünk 3 dl hideg vízbe (ha forró vizet használnánk, kárba veszne a C-vitamin), és áztassuk benne egy éjszakán át. Reggel szűrjük le, ízesíthetjük kevés mézzel. Ha valaki langyosan szereti, megmelegítheti egy kicsit, csak ne forróra. Napi két-három csészével fogyaszthatunk belőle.





A hibiszkuszból készülő tea egy kis mézzel nagyon finom, nem csak egészséges!

Rostokban gazdagon

Miért fontos? A rostok emészthetetlen ballasztanyagot képeznek, ezáltal megakadályozzák a székrekedést, és táplálékul szolgálnak a vastagbélben lakó hasznos baktériumoknak, így azok hatékonyabban képesek védelmezni szervezetünket a kórokozóktól. Gyümölcsöket és zöldségeket nemcsak vitamintartalmuk miatt érdemes enni, hanem a bennük lévő rostok miatt is. A gabonamagvak rosttartalma is jelentős, emellett B- és E-vitaminban, vasban, magnéziumban cinkben, szelénben gazdagok. Aki eddig rostszegényen táplálkozott, annak célszerű a rostokat fokozatosan beépítenie az étrendjébe, így elkerülhető a puffadás, hasfájás.

Tippek:
- A boltban vásárolt magas cukortartalmú édességek helyett süssünk otthon süteményeket teljes kiőrlésű liszttel, gabona- és zabpehellyel, mézzel, aszalt gyümölccsel.
- A búzacsíra is kiváló élelmi rostforrás, emellett jelentős a B-vitamintartalma is. Fogyasztható salátában, szendvicsekre szórva, müzlibe keverve.





A rostoktól nem kell megijedni: lehetnek ilyen finom kis zabkekszek is, na meg a gyümölcsökről se feledkezzünk el... :)

Védelmező E-vitamin

Miért fontos? Az E-vitamin védi a szív koszorúereit, ezáltal az érelmeszesedést is segít megelőzni. Gátolja a vérrögképződést, jótékonyan hat az idegsejtekre, és támogatja az immunrendszer működését. Sok van belőle a növényi olajokban, a gabonacsírákban, a mogyoróban, a mandulában, a májban és a tojásban. Más zsírban oldódó vitaminokkal ellentétben az E-vitamin rövid ideig raktározódik a szervezetben. Érdemes C-vitamin- és szeléntartalmú ételekkel együtt fogyasztani, mert így jobban hasznosul.

Tippek:
- Salátákhoz, főtt tésztákhoz az olívaolajon kívül kipróbálhatunk más hidegen sajtolt növényi olajat is, például a regeneráló hatású tökmagolajat vagy a magas kalciumtartalmú szezámmagolajat.
- Fél maroknyi mandula elropogtatásával hozzájuthatunk az ajánlott napi E-vitamin mennyiséghez, emellett niacint és B-vitamint is tartalmaz, ezek a stressz ellen hatásosak.





Mogyoró, mandula és más magok az immunrendszerért :)

C-vitamin nélkül soha!

Miért fontos? Az aszkorbinsav segíti a szervezetbe került kórokozókkal szembeszálló fehérvérsejtek munkáját. A C-vitamin jelentősen csökkenti a meghűléses betegségek tüneteit. A leghatékonyabban akkor tud hasznosulni, ha természetes formában vesszük magunkhoz. Nagyon sok van belőle a zöldpaprikában, a ribizliben, a tormában, a karalábéban, a brokkoliban, a kiviben, a savanyú káposztában, a csipkebogyóban, a homoktövisben, a citrusfélékben.

Tippek:
- A narancssárga bogyós homoktövisben tízszer annyi a C-vitamin, mint a citromban, de egyéb antioxidánsban (például E- és A- vitaminban) is nagyon gazdag. S hogy miért van szükségünk antioxidánsokra? Ezek a vegyületek védelmezik szervezetünket az úgynevezett szabadgyökök romboló hatásaitól. A homoktövisből készítenek lekvárt, ivólevet, teát, olajat, zselét. Fogyasztása általános legyengülés esetén, valamint fertőzéses megbetegedések megelőzésére is ajánlott.
- Ha megeszünk két-három kivit, azzal már el is láttuk a szervezetünket egy napra elegendő C-vitaminnal. Fogyaszthatjuk magában vagy gyümölcssalátába aprítva. Érdemes dobozos kiszerelésben megvenni, az sem baj, ha keményen, még nem teljesen éretten vásároljuk meg: ha egy alma társaságában zacskóba tesszük, pár nap alatt megérik a gyümölcs.





Legolcsóbb és legegyszerűbb C-vitaminpótlás? Kivi!

Sok szelént és cinket!

Miért fontos? Antioxidáns hatásuk révén a nyomelemek közül a szelén és a cink segítik leginkább az immunrendszer működését. Jó cinkforrás a marha, a sertés, a szárnyasok húsa és a tejtermékek. Szelénben gazdag a paradicsom, a cékla, a brokkoli, a hagyma, a búzacsíra, az állati belsőségek, a húsok és a tejtermékek.

Tippek:
- A cékla nemcsak főzve, hanem nyersen is fogyasztható: nagylyukú reszelőn reszeljünk le két kisebb céklát és egy nagyobb almát, keverjük össze, cseppentsünk rá citromlevet, kevés mézzel, sóval, szárított bazsalikommal ízesíthetjük.
- Sokféle ételt készíthetünk mélyhűtött brokkoliból: köretként párolhatjuk vajon, főzhetünk belőle zöldséglevest vagy tejszínes krémlevest. Egyszerű és vitamindús ételhez jutunk, ha a megpárolt brokkolit kevés olajon kicsit megfuttatjuk, ráöntünk két felvert tojást, majd készre sütjük, és kedvünk szerint fűszerezzük.





A brokkoli mellett a húsfélék és tejtermékek is sok cinket és szelént tartalmaznak

Bátran a csípőssel!

Miért fontos? Amellett, hogy a csípős ételek felmelegítik a testet és vérbőséget okoznak, emésztést serkentő hatásuk is van, mert fokozzák a nyál és a gyomornedvek elválasztását, melyek az étel mielőbbi lebontásához szükségesek. A paprika csípősségét adó kapszaicin gyorsítja a kóros váladék eltávozását, ezáltal tisztítja a légutakat. Éppen ezért aki náthával küzd, egyen minél több csípőset, így még az orrdugulásán is enyhíthet.

Tippek:
- Kitűnő vírusölő és köhögéscsillapító a gyömbér. Citrommal-mézzel nagyszerű gyógyital készíthető belőle: egy hüvelykujjnyi gyömbérgyökeret hámozzunk meg, vágjuk fel vékony szeletekre és főzzük egy liter vízben 10 percig. Langyosra hűlés után facsarjunk bele egy citromot, és ízesítsük mézzel.
- A tormában lévő csípős anyagok erősen fertőtlenítenek, a népi gyógyászatban arcüreggyulladás és különféle megfázásos betegségek gyógyítására használják. A reszelt tormát házilag készítsük el, mert a bolti tormákban gyakran mesterséges anyagokkal helyettesítik a csípős ízt.
- A chilipaprikát felhasználhatjuk frissen, paszta formában, olajként és őrleményként. Bármilyen ételt feldobhatunk vele, de azért óvatosan használjuk, mert egyes fajtái nagyon erősek lehetnek!
- A nyers fokhagymában lévő allicin gátolja a kórokozókban lévő kéntartalmú fehérjék működését, ezáltal segít megszabadulni a felesleges váladéktól. Akkor a leghatékonyabb, ha nyersen esszük, kenhetjük pirítósra, de bele is reszelhetjük a kész ételekbe.





Fokhagyma, chili, gyömbér... Nem csak immunerősítők, de belülről melegítenek a hűvös őszi és téli napokon

A nélkülözhetetlen A-vitamin

Miért fontos? Az A-vitamin és előanyaga, a béta-karotin (bőségesen megtalálható a sárgarépában, a sütőtökben, az aszalt sárgabarackban) azon túl, hogy ösztönzi az immunrendszert, hozzájárul a bőr és a nyálkahártya épségéhez, amely azért lényeges, mert a sérült nyálkahártyán a kórokozók könnyebben bejutnak a szervezetbe.

Tippek:
- Egészséges finomság a fűszeres-mézes sült tök. Ehetjük önálló ételként, de desszertként és vendégváráshoz is kiváló: egy sonkatököt feldarabolunk, kikaparjuk a magját, a darabokat tepsibe tett alufóliára helyezzük, belsejüket megkenjük olívaolajos-mézes-fahéjas-borsos keverékkel, és megsütjük.
- A répás zellersaláta igazi vitaminbomba: a zellert és a sárgarépát meghámozzuk és csíkokra vágjuk, gépsonkát szeletelünk, összekeverjük őket, meglocsoljuk kefirrel, amelybe kevés majonézt és napraforgómagot kevertünk, sóval, borssal ízesítjük.





Jó hír a hideg hónapokra, hogy a fűszeres sült sütőtök is segíti az immunrendszerünket - és szerencsére még finom is!

Flavonoidokban az egészség

Miért fontos? A flavonoidok a zöldségek és a gyümölcsök színét adó anyagok, nélkülözhetetlenek az immunrendszer megfelelő működéséhez. Együnk tehát minél változatosabb színű ételeket, hogy megőrizhessük egészségünket.

Tippek:
- A népi gyógyászatban a feketeribizlit az egyik leghatékonyabb természetes orvosságnak tartják a benne lévő rengeteg egészségvédő anyag miatt. Ihatjuk szörpként vagy szárítva teaként, de érdemes a belőle készült lekvárt is kipróbálni.
- A paradicsom a likopintól kapja élénkpiros színét. Szerencsére ez az anyag hő hatására sem károsodik, ezért biztosak lehetünk abban, hogy az értékes tápanyaghoz akkor is hozzájutunk, ha sűrített paradicsomot, paradicsomszószt vagy ketchupot fogyasztunk. Sőt, mivel ezek koncentráltan tartalmazzák a paradicsomot, sokkal több bennük a likopin mennyisége, mint a nyersen fogyasztott termésben.





Éljenek a színes ételek és a paradicsom minden mennyiségben!

Óvnak minket a probiotikumok

Miért fontos? A bélflórában élő hasznos baktériumok megakadályozzák a káros mikroorganizmusok túlzott mértékű elszaporodását. Mindennap együnk tejterméket, saláták készítéséhez használjunk joghurtot, kefirt.

Tippek:
- Kiváló reggeli italt készíthetünk, ha natúr joghurtot összeturmixolunk friss gyümölccsel vagy fagyasztott eperrel, gyümölcsökkel.
- Azon kívül, hogy nagyon sok vitamin és rost van benne, a savanyú káposzta tejsavtartalma hasonló a joghurtéhoz, ezért influenzaszezonban érdemes minél többet enni belőle. Salátaként is fogyaszthatjuk: egy maréknyi savanyú káposztához keverjünk ugyanennyi felkockázott almát, a tetejét megszórhatjuk dióval.





A probiotikumok mellett a savanyú káposzta is nagyon jótékony az imunerősítésben magas tejsavtartalma miatt

VK

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Joghurtos tésztasaláta
  2015-01-11 20:40:02, vasárnap
 
  Joghurtos tésztasaláta

Hozzávalók:

2 személynek:
10 dkg penne tészta
1 paradicsom
2 főtt tojás
1/2 csokor petrezselyem
1 nagy pohár natúr joghurt
pár csepp citromlé

bors
oregánó
10 dkg trappista sajt

Elkészítés:

Míg a tésztát enyhén sós vízben megfőzzük - al dente -, addig a paradicsomot megtisztítjuk, majd apró kockákra vágjuk. A tojást keményre főzzük - 10 perc -, majd a sajttal egyetemben, szintén apró kockákra vágjuk. A petrezselymet is felaprítjuk.

Miután a tésztát megfőztük és lecsepegtettük, egy nagy tálba tesszük, hagyjuk kicsit kihűlni. Ezután rátesszük a tésztára a tojást, a paradicsomot, a petrezselymet, a sajtot, valamint egy csipet sót, borsot, oregánót, ráfacsarjuk negyed citrom levét. Ezt az egyveleget nyakon öntjük a doboz joghurttal, és jól összekeverjük. Amennyiben túl savanyúnak éreznénk, akár kevéske cukrot is rakhatunk bele. Bár véleményem szerint éppen jó lesz mindenféle édesítőszer nélkül is.

A tetejét megszórjuk a maradék petrezselyemzölddel, esetleg egy kevés sajttal, és lehűtve tálaljuk!





Megjegyzés:

Nagy kedvencem a saláta bármilyen módon és bármilyen mennyiségben! Így a tésztasalátákat is kifejezetten szeretem.

A receptet és a fotót Kvirag82 küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek:saláta,hidegtál,egyéb  
Tejbedarás hókocka
  2015-01-11 20:37:38, vasárnap
 
  Tejbedarás hókocka

Hozzávalók:

A tésztához:
5 dkg "Vénusz sütőmargarin
40 dkg liszt
15 dkg porcukor
1 tojás
1 kávéskanál szódabikarbóna
3-4 evőkanál tej
6 dkg méz
A krémhez:
20 dkg "Vénusz sütőmargarin
20 dkg porcukor
1 citrom reszelt héja
3 dl tej
6 dkg búzadara
baracklekvár

Elkészítés:

A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük, és alaposan összedolgozzuk. 3 cipót formálunk, majd a cipókat kinyújtjuk, előmelegített sütőben 180 fokon 8-10 perc alatt megsütjük.

A krémhez a tejet felforraljuk, és megfőzzük benne a búzadarát. Félretesszük hűlni. Közben a margarint habosra keverjük a porcukorral. Hozzákeverjük a kihűlt tejbedarát és a citrom reszelt héját.

A tésztalapokat egyenként megkenjük vékonyan lekvárral, rásimítjuk a krémet, majd egymásra helyezzük a lapokat. Néhány óráig pihentetjük, akár egy egész éjszakát, hogy megpuhuljanak a lapok. Ezután felszeleteljük, és meghintjük porcukorral.





Megjegyzés:

A receptet és a fotót Nikol1105 küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek-sütemények-desszertek  
Gombás-cukkinis töltött csirkemellrolád salátával
  2015-01-11 20:35:33, vasárnap
 
  Gombás-cukkinis töltött csirkemellrolád salátával

Hozzávalók:

6 személynek:
2 nagyobb csirkemellfilé
30 dkg szeletelt bacon
4 dl natúr joghurt
4-5 gerezd fokhagyma
20 dkg csiperke gomba
3 dkg szárított trombita gomba
2 db kisebb cukkini
1 csokor újhagyma
2 dl főzőtejszín
1 db tojás
3 dkg vaj
pici olívaolaj
1 ág friss kakukkfű
1 teáskanál friss vagy szárított borsikafű

fehérbors

A salátához:
4 marék madárbegysaláta
1 közepes fej lilahagyma
3 közepes paradicsom
2 szál újhagyma
1 csokor hónapos retek
1 evőkanál extraszűz olívaolaj
1 teáskanál friss citromlé

frissen őrölt bors

Elkészítés:

Előző nap a csirkemellfiléket vékony szeletekre vágjuk, a joghurtba belereszeljük a fokhagymát, a hússzeleteket jól beleforgatjuk, hogy mindenhol érje. Jól zárható edénybe tesszük, és másnapig a hűtőben pihentetjük.

Másnap a szárított gombát beáztatjuk, ebből csak keveset használjunk, mert nagyon intenzív íze van, inkább csak ízesítésként. A csiperkét megtisztítjuk, felszeleteljük. A cukkinit megmossuk, hámozás nélkül, hosszában félbe, majd szeletekre vágjuk. Az újhagymát megtisztítva felkarikázzuk.

Serpenyőben vaj és pici olívaolaj keverékén az újhagymát, a gombát és a cukkinit megpirítjuk, hozzáadjuk a kinyomkodott trombitagombát. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, hozzáadunk egy kevés borsikafüvet és kakukkfüvet, felöntjük a tejszínnel és beforraljuk. Mikor kész és egy kissé hűlt, hozzákeverünk 1 felvert tojást.

Egy őzgerincformát kibélelünk baconszeletekkel, 2 csíkot meghagyunk a tetejére. A húst kivesszük a joghurtból, lesimítjuk róla a felesleget, sózzuk, borsozzuk, és rátesszük a baconszeletekre úgy, hogy teljesen befedje, de ne vastagon. A tetejére is hagyjunk annyi szeletet, amivel be tudjuk fedni. A mélyedést kitöltjük a tejszínes zöldségmasszával. Befedjük a csirkemellszeletekkel és a baconnel.

Beletesszük egy nagyobb tepsibe, és közepes hőfokon megsütjük. Ami kisül belőle folyadék, azt a végén leöntjük róla. Kissé hagyjuk kihűlni, majd szeleteljük. Hidegen és melegen is finom étel.

A salátához a madársalátát megmossuk, lecsepegtetjük, 1 fej lilahagymát felkarikázunk, 3 paradicsomot gerezdekre vágunk, 2 szál újhagymát és 1 kis csokor hónapos retket vékonyra szeletelve hozzákeverünk, meglocsoljuk kevés extra szűz olívaolajjal, néhány csepp citromlével, teszünk rá egy pici sót, frissen őrölt borsot, összeforgatjuk, és tálaljuk a hús mellé.





Megjegyzés:

Tökéletes fogás vendégvárásra, vagy csak azért, hogy valami különleges étellel lepjük meg a családot.

A receptet ás a fotót Veruss74 küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek-húsos   
Kolbászos káposztaleves
  2015-01-11 20:33:01, vasárnap
 
  Kolbászos káposztaleves

Hozzávalók:

fél új fejes káposzta
1 szál főzőkolbász
30 dkg burgonya
1 dl tejföl
5 dkg "Vénusz sütőmargarin
1 erőleveskocka
bors

Elkészítés:

A megtisztított fejes káposztát vékony csíkokra metéljük. Nagy lábosba tesszük, megsózzuk és vajon 6-8 percig pároljuk. Felöntjük 1 liter vízzel, beletesszük a leveskockát, és fedő alatt fél órát főzzük. Hozzáadjuk a megtisztított, kockára vágott burgonyát., majd 20 perc után a felkarikázott kolbászt is. Ízlés szerint fűszerezzük. A kolbászos káposztalevest kitálaljuk, a tányérban megtejfölözzük.

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek-levesek  
Heti menü ajánlat – 2015. január 12-18.
  2015-01-11 20:31:54, vasárnap
 
  Heti menü ajánlat - 2015. január 12-18.

Hétfő:

Előétel: Kolbászos káposztaleves
Főétel: Gombás-cukkinis töltött csirkemellrolád salátával
Desszert: Tejbedarás hókocka
Vegetáriánus ajánlat: Joghurtos tésztasaláta

Kedd - Jabaki receptjeiből válogatunk

Előétel: Savanyú krumplileves sonkával
Főétel: Marosszéki heránytokány juhtúrós puliszkával
Desszert: Meggyes-pudingos sütemény
Vegetáriánus ajánlat: Majonézes karfiolkrém pirítóssal és salátával

Szerda:

Előétel: Karfiolleves pirított karfiolból
Főétel: Gyors töltött paprika
Desszert: Rákóczi túrós egyszerűen
Vegetáriánus ajánlat: Padlizsános köles-egytál

Csütörtök:

Előétel: Sóskakrémleves
Főétel: Dubarry szelet
Desszert: Banán
Vegetáriánus ajánlat: Rozmaringos-sajtos sült tök

Péntek:

Előétel: Zöldségleves húsgombóccal
Főétel: Juhtúrós lasagne gombával és hússal
Desszert: Mákos-pudingos tejbegríztorta
Vegetáriánus ajánlat: Céklás lasagne

Szombat:

Reggeli: Sajtos-petrezselymes tojáskrém pirítóssal, teával
Előétel: Boros szilvakrémleves habgaluskával
Főétel: Tepsiben sült csirke aszalt gyümölcsökkel töltve
Desszert: Hajtogatott sajtos pogácsa
Vacsora: Tejfölös-majonézes tésztasaláta, pohár könnyű rozé borral
Vegetáriánus ajánlat: Svédgomba saláta

Vasárnap:

Reggeli: Parajos omlett, ropogós croissant és gyümölcslé
Előétel: Hagymaleves sajtos zsemlekockával
Főétel: Ínyenc marhafelsál kertész módon
Desszert: Almás-gesztenyés piskótatekercs
Vacsora: Virslis *lábtörlő*, pohár sörrel
Vegetáriánus ajánlat: Zöldbabsaláta feta sajttal

Forrás: Mindmegette.hu - Pasik blogja
 
 
0 komment , kategória:  Receptek-menük  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 8 
2014.12 2015. Január 2015.02
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 375 db bejegyzés
e év: 4135 db bejegyzés
Összes: 32631 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 59
  • e Hét: 1812
  • e Hónap: 6850
  • e Év: 136557
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.