fél kilogramm eper félbevágva

Elkészítése:
25 darab csokoládéostya, 85 gramm finomra vágott étcsokoládé, 2 teáskanál repceolaj, 170 gramm zsíros krémsajt, 1/3 csésze porcukor, 1 teáskanál vanília eszencia, 2 csésze tejszín, 2 evőkanál eperlekvár, 1 evőkanál eperlikőr (lehet más bogyós gyümölcsből is), fél teáskanál citromlé, fél kilogramm eper félbevágva.

Elkészítés:
A csokoládéostyát egy robotgéppel zúzd össze, az étcsokit mikróban olvaszd meg, 15 másodpercenként megkeverve.
Az olvasztott csokit és az olajat add a csokoládéostyához, és a robotgéppel dolgozd össze őket, majd nyomkodd a masszát egy kiolajozott piteforma aljába, majd tedd legalább 15 percre a fagyasztóba. Habverővel keverd össze a krémsajtot, a cukrot és a vaníliát, majd óvatosan forgasd hozzá a felvert tejszínt is.
Melegítsd fel mikróban a lekvárt, majd add hozzá a likőrt és a citromlevet, végül forgasd bele az epret is. A csokoládéaljra simítsd rá a krémsajtot, majd halmozd a tetejére az epret.

0 komment , kategória:  receptek
Ritkaság: Ronaldo a 11-es rúgáskor kapufát találta el
  2015-04-18 23:09:38, szombat

A madridiak hazai pályán nyertek 3-1-re a Málaga ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában
Ronaldo kihagyott büntetője is belefért a Realnak
.......

A Real a 67. percben eldönthette volna a meccset, de Cristiano Ronaldo kihagyott egy tizenegyest. Nem sokkal később gólpasszal jelentkezett a portugál, James Rodríguez találatához asszisztált. Szinte azonnal szépített a vendégcsapat Juanmi révén, azaz ismét nyílt lett a találkozó, de a Madrid már nem engedte ki a győzelmet a kezéből, sőt, Cristiano Ronaldo a ráadás percekben visszaállította a kétgólos különbséget - ez volt az 50. gólja a szezonban.