1951.01.15
     1/31 oldal   Bejegyzések száma: 303
Ezüstérmes a Veszprém férfi kézilabda csapata a BL-ben!
  2015-05-31 22:54:49, vasárnap

A második helyen végzett az MKB-MVM Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a kölni négyes döntő vasárnapi fináléjában 28-23-ra kikapott a spanyol Barcelonától. A sorozat gólkirálya a magyar csapat szerb átlövője, Momir Ilic lett 114 találattal.
A katalán együttes remekül védekezett, és már a szünetben 14-10-re vezetett. Ezúttal elmaradt a Kiel elleni szombati elődöntő remek játéka. A folytatásban is csak felvillanásai voltak a fokozatosan fáradó magyar bajnoknak, amely egyszer még feljött 19-17-re, de nem bírta a hajrát. A Barcelona kilencedik alkalommal győzött a BL-ben, illetve a jogelőd BEK-ben. Magyar részről változatlanul az 1982-es Budapesti Honvéd az egyetlen győztese a legrangosabb sorozatnak.
Tavaly is találkozott a két csapat Kölnben, a zárónapon, de akkor a harmadik hely volt a tét, és a katalánok vitatható körülmények között nyertek 26-25-re. Kieséses rendszerben, illetve helyosztókon eddig kivétel nélkül a spanyolok bizonyultak jobbnak.
A Final Four 2010 óta íródó történetében egészen mostanáig csak német és spanyol csapatok jutottak a döntőbe, ezt a sorozatot szakította meg a Kiel szombati legyőzésével a Veszprém.

Döntő:
Barcelona (spanyol) - MKB-MVM Veszprém 28-23 (14-10)
Köln, Lanxess Aréna, 20 ezer néző, v: Dinu, Din (románok)
gól: Karabatic 6, Sigurdsson 6/1, Tomas 5, Entrerrios 4, Gurbindo 3, Nöddesbo 3, Sarmiento 1, illetve Nagy 8, Ilic 5/1, Gulyás 2, Sulic 2, Marguc 2, Nilsson 2, Iváncsik 1, Lékai 1