Belépés
taltos1.blog.xfree.hu
Bármit tesznek ellenem, az a javamra fordul! Tatiosz: Ne kívánd mások balsorsát, mert a sors közös, és a jövő előre nem látható. Ossian: A ritka tisztes... Gábor Gabriella Táltos
1940.08.08
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 9 
Virágkonyha
  2015-05-26 23:45:48, kedd
 
  Virágkonyha Halmos Monikával: Szép Ilonka bodzafánkja


Bodzaszörpöt szinte minden házban kreálnak bodzanyílás idején, ki így, ki úgy: van, aki a mézesre esküszik (pedig mindig megbuggyan, és bodzamurci lesz belőle), van, aki mentával turbózza fel, így kissé fogkrémes feelinget ad neki. És sok helyen sütik a bodzavirágokat palacsintában, bortésztában, mindenféle furfangos bundában.

Nemrégiben egy fesztiválon, ahol csudafinom krumplis ételeket sütöttek-főztek, több helyütt is laska sült a masinán. Nem akartunk nagyon buta "messziről jötteknek" tűnni, gondoltuk, előbb-utóbb úgyis megtudjuk, hogyan sül az a nevezetes laska - és min. Nos, aztán elmesélték, mi is az a laska:

Mi kigombócoljuk a főtt, összetört, liszttel összegyúrt krumplit, kinyújtjuk, megsütjük a tűzhely platniján. Olcsó és egyszerű étel, lekvárral, mákkal, túróval lehet tölteni.






Vagyis egy zsír nélkül sült krumplis palacsintaféleséget tisztelhettünk a laska személyében, ami akkor, ott a fává nőtt bodzák alatt bodzavirággal is sült. Túróval megtöltve zseniális volt! (És stílusosan bodzás sör is akadt mellé a büfében!)

Az én nagyanyám egyszerű palacsintatésztát kavart, abba mártva sütötte ki a virágokat, legjobban azt imádtam, amikor a virág kikandikált a bundából, és szép aranyszínűre, ropogósra sült. A leánykáim nagymamája Matyóföldről hozta magával a bodzavirágos fánk receptjét, ami a gyűjteményemben az ő nevét viseli. Első virágos szakácskönyvemben, a 2000-ben megjelent Varázslatos virágízekben tettem közkinccsé a receptet, azóta sokan átvették, saját képmásukra formálták - de a bodzás fánk most már ezen a néven vonult be a gasztrotörténelembe.

Mindenképpen ki kell próbálni, mert elképzelhetetlenül finom, amikor a lágy fánktésztában megbújó kis virágok tavaszi íze szétomlik a szánkban: egy nagy-nagy falatnyi május, minden mámorával. Kellemes szórakozást hozzá - és ha elmúlt május, akkor se sajnáljuk, mert lesz jövőre is, és ha szép lesz a nyár, augusztus végén egy szép másodvirágzással örvendeztet meg a bodza - akkor pedig mindenképp meg kell sütni Szép Ilonka bodzafánkját!

Hozzávalók:

3 dl tej,
3 dkg élesztő,
50 dkg liszt,
5 dkg vaj,
5 evőkanál cukor,
2 tojássárgája,
csipetnyi só,
8 tenyérnyi bodzavirág,
a sütéshez olaj, a tetejére porcukor

Az élesztőt kevés cukorral ízesített, meglangyosított tejben megfuttatjuk, majd a liszthez adjuk. A cukorral, a vajjal, a tojások sárgájával és csipetnyi sóval összedolgozzuk. A lecsipkedett virágokat is beledagasztjuk, majd letakarva a kétszeresére kelesztjük. Lisztezett deszkán másfél cm vastagra elnyújtjuk és egy közepes méretű fánkszaggatóval kiszaggatjuk. (Én egy szép nagy virágformájúra esküszöm). Forró olajban mindkét oldalát aranysárgára sütjük. Az olajból kiemelve szalvétán lecsöpögtetjük, majd azon melegében, porcukorral megszórva kínáljuk.

Halmos Monika

Forrás: http://www.life.hu/sztarszerzok/viragkonyha
 
 
0 komment , kategória:  Ehető virágok és receptek  
Heti útravaló Müller Pétertől - 180. rész
  2015-05-26 22:39:30, kedd
 
  Heti útravaló Müller Pétertől - 180. rész

Müller Péter: "A szerelmet a földön túlról hozza magával az ember"

Egy-egy mondat néha többet ér, mint száz könyv. Egy érzés- és gondolatmagocska megtermékenyít, a tiéd lesz, és segít élni. Jobban megismered önmagadat, a társadat - és talán az életedet is.

Müller Péter minden héten ilyen "lelki útravalót" ad. Olvasd el, és hagyd magadban megérni.

"A szerelmet a földön túlról hozza magával az ember, ezért nevezik szentnek ezt az érzelmet. Bizony a földön csodaszámba megy, ha valaki biztosan rátalál a párjára. Az igazira, akivel lelkében-testében ugyanegy. Ezért olyan kevés a boldog házasság."






Azt hittem, én írtam ezt a szöveget. De nem. Krúdy Gyula, a nagy álmodó, s a nagy titkok tudója. Még azt is hozzátette, hogy ,,az igazi szerelmet csak a nagyon kiválasztottak ismerik".

Pontos mondatok ezek. És igazak.






Mert más a szerelem - és más az IGAZI szerelem. Bár azt hiszem, mindegyik hétköznapi, kisbetűs szerelemben van egy picike IGAZI is. Egy villanás. Egy érintés. Egy suhanó pillanat. Csak annyi, mint amikor egy kicsit megszédül az ember, s utána elfelejti az egészet.

Az élmény föllobban és elhalványul, mint az elégett gyufaszál tüze. Picit fáj utána az ujjunk, ha megperzseli a tűz, de aztán az is elmúlik. És leélünk egy életet, IGAZI nélkül. De azért sejtjük, mi az. Homályosan, tudattalanul, mint anyánk testének tejszagára. És néha eltűnődünk, melyik szó a nagyobb misztérium: az ÉN, vagy a TE?

Egy materialista érzületű ember egész jól megvan Isten nélkül. De szerelem nélkül már nehezen. Próbál nevetve emlékezni rá, fölényesen és okosan, elmondja, hogy milyen őrült volt... és mégis... ha még nem fagyott meg teljesen, irigyli néha az őrülteket. Találkoztam persze ilyen jégemberekkel. Néha nagyon eszesek. Csak nem tudnak semmit.

Forrás: http://www.life.hu/sztarszerzok
 
 
0 komment , kategória:  Heti útravaló - Müller Péter  
Korai cseresznye és eper
  2015-05-26 22:31:43, kedd
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Virágok, gyümölcsök, termések  
A rántott hús dicsérete
  2015-05-26 22:19:57, kedd
 
  A rántott hús dicsérete

Mi, magyarok, amit csak lehet, kirántunk. Eleink, Rúzsa Sándor, Angyal Bandi, Sobri Jóska és betyártársaik fokosukat, bugylibicskájukat rántották ki nyeregtáskájukból. Mi ma mást teszünk, minden étkezési célra szolgáló alapanyagot, legyen az állati vagy növényi eredetű, kirántunk.

Honnan is erednek a panírozott ételek? Ma ennek nézünk kicsit utána, kiindulópontnak a bécsi szeletet tekintve, persze kis olasz, közelebbről lombardiai kitérővel.





Hmmm... Jó kis bécsiszelet

Ettetek már aranyat?

Nem, nem ment el a józan eszem, sőt (sajnos nem jutottam igen komoly örökséghez, lottó ötösre sincs reményem, mivel kerülöm a szerencsejátékok minden fajtáját). A huszonnégy karátos arany ártalmatlan az egészségre. Magyarországon E175-ös ételszínezékként tartják számon, és ehető. Igaz, tápanyaga nulla, íztelen és szagtalan. Akkor minek együk, kérdem én, hisz sokkal mutatósabb dívák ékszereként. De ez nem mindig volt ám így! Sőt ma is vannak elszállt agyszülemények!

A londoni Bombay Brasserie étterem fehér szarvasgombával töltött aranyozott homárt kínál potom hatszázezer forintért, és a svájci DeLafée csokoládégyár aranyreszelékkel bevont pralinéi is a minimálbér kétszeresébe kerülnek, az aranyevés mégsem újgazdagok találmánya. A bizánciak kezdték, az arabok folytatták, a középkori Európa tőlük tanulta. Benedetto Salutati firenzei bankár például aranyporba forgatott mandulás kalácsot szolgáltatott fel azon a lakomán, melyet 1476-ban a nápolyi király tiszteletére adott. Középkori angol szakácskönyvek pedig beavatnak bennünket a dió és a halkocsonya aranyozásának rejtelmeibe is. (Hol van ma már az angol konyhaművészet ettől?) Az aranyport évszázadokon át afrodiziákumnak, sőt gyógyszernek is használták. 1514-ben egy velencei kalmár arany borjúszeletet tálalt fel vendégeinek.

Ez a pazarló életforma úgy felbőszítette a milánói szakácsokat, hogy feltalálták a szegények aranyát, a panírt. Lisztben, tojásban és kenyérmorzsában hempergették meg a bordát, így az ő húsuk is aranysárga lett. (A nagytanács pedig egyszer s mindenkorra betiltotta az ételek aranyozását.) Elmondhatjuk hát, az aranyevés hóbortjának köszönhetjük a rántott húst!





Aranybundás hússzelet

Bécsiszelet, Wiener Schnitzel, vínersnicli

A Wiener Schnitzel a bécsi konyha közismert, hagyományosan borjúhúsból készített, panírozott, sült étele. Az étel első leírása egy 1884-ben kiadott szakácskönyvben szerepel. Katharina Prato 1907-ben kiadott nevezetes délnémet szakácskönyve ,,zsemlemorzsás borjúszelet"-ként említi. Egyes, nem bizonyított feltételezések szerint az étel az észak olasz Cotoletta alla Milaneséből származtatható, melynek elkészítési módja a 15. század folyamán juthatott el Bécsbe.

Egy másik elmélet szerint Radetzky tábornagy (Trebnitz, Csehország, 1766. november 2. - Milánó, 1858. január 5.) révén került 1857-ben Lombardiából Bécsbe. Ez az elmélet elsőként egy olasz gasztronómiai kiadványban, az 1969-ben kiadott Guida gastronomica d'Italia-ban, illetve annak 1971-ben németül is kiadott változatában jelent meg, miszerint Radetzky tábornagy Ferenc Józsefnek küldött lombardiai helyzetjelentésében említést tett az ízletes borjúszeletről, a cotolettáról is. Radetzky hazatérését követően pedig személyesen adta át annak receptjét a császárnak. Heinz Dieter Pohl osztrák nyelvész szerint azonban ez az elméletet sem helytálló, mivel csupán egy kitalált anekdotán alapszik, melyet más források nem támasztanak alá. Sőt még az anekdotában szereplő, a Radetzky-jelentést Bécsbe juttató bizonyos Attems gróf kiléte is teljesen megalapozatlan.

Radetzky mars a 20010-es Bécsi újévi koncertről (ezt az évköszöntőt én már hosszú évtizedek óta sosem hagyom ki):


Link

Lombardiai vonal

Látogassunk el Lombardiába, Milánó környékére. Forrásaim, tapasztalataim szerint az ottani családok asztalán gyakran szerepel a rántott hús, de ők leginkább borjúhúsból készítik, a nálunk hagyományos liszt, tojás, zsemlemorzsa hármasból a lisztet elhagyják, és végül nem olajban, hanem vajban sütik ki. Ez tehát egy másik variánsa a rántott húsnak.

Érdekesség az itthon közkedvelt milánói borda recepthez, hogy nem létezik! Ez magyar találmány, helyi étlapokon ezzel az étellel nem találkozhat, ki arra jár.





Akkor jó, ha ropogós a bundája!

Hazai szokások

Nincs mit tennünk, nézzünk körül hazai tájakon, hisz mi itt élünk, vásárolunk, sütünk-főzünk, és persze mindezt jóízűen el is fogyasztjuk.
Azt hiszem, joggal kijelenthetem, hogy a magyar családok jelentős részénél a vasárnapi ebéd egyik elengedhetetlen fogása a rántott hús. Ennek leggyakoribb alapanyaga a sertéshús, abból is a karaj, a szűzpecsenye, illetve a szaftosabb, zsírosabb húsok kedvelőinél a tarja, esetleg comb, de akár oldalas is lehet. A karajt és a tarját készíthetjük csontos, illetve csont nélküli, erősebben, illetve gyengébben kiklopfolt (szép magyar szó, tudom) szeletekből.

Hagyományos módon a hússzeleteket besózzuk, esetleg borsozzuk, majd lisztbe, felvert tojásba, zsemlemorzsába forgatjuk, olajban kisütjük. Kissé variálva a dolgokat a zsemlemorzsát gazdagíthatjuk különféle magvakkal, mint szezámmag, de őrölt dió, reszelt sajt is számba jöhet, Pistucot ismerve a mák sem kizárt!





Tölthetjük is mindenféle finomsággal a hússzeleteket

A sertéshúsból készült rántott húst akár meg is tölthetjük, ennek nálunk leginkább elterjedt változata a sajttal, sonkával töltött cordon bleu névre hallgató fogás. Tippként készítéséhez had mondjam el, hogy szeleteléskor célszerű a húst csak minden második szeletnél teljesen átvágni, a közbeesőknél hagyjunk olyan öt-hat milliméternyi összefüggő részt, az így kapott dupla szeletet kettéhajtjuk, az egyik oldalára ráhelyezzük a sonkát és a sajtot, majd ráhajtjuk a hús másik oldalát, és már is mehet a panírba.

A sertéshús mellett igen elterjedt fogás a hazai asztalokon a rántott csirke is. A baromfiudvar eme kedvelt jószága tán még röfi barátunknál is változatosabb kínálatot nyújthat kedvelői számára. Rántott csibét készíthet ki-ki kedvére kedvenc részéből, legyen az combja, mellehúsa, szárnya, de akár a püspökfalatja is. Rántott csirkemell készítésénél mindenképpen érdemes azt kifilézni, szeletelni, és ha egy órányit fokhagymás tejben hagyjuk állni készítés előtt, isteni omlós lesz a végtermék. Comb esetén én a csont mellett mind az alsó-, mind pedig a felsőcombot mindkét oldalán alaposan bevágom, hogy jól átsüljön, ne maradjon véres. Az, hogy panírozás előtt a bőrét eltávolítjuk vagy sem, egyéni ízlés dolga. Drága Nagymamám specialitása volt a csirkemájjal töltött rántott szárny. A szárnyakból szép háromszögeket formázott, azok közepébe helyezett egy fél vagy egész májat, és így panírozva sütötte ki.

Húsokból természetesen az eredeti bécsiszelet mintájára használhatunk borjúhúst, de nagyon sok ismerősöm rántja ki a sertés vagy borjú körmét, sőt - bár én még nem ettem - hallottam már rántott pacalról is. Létezik még rántott nyúl- vagy békacomb, nem is beszélve a halfélékről, akár tengeri halfilék, akár édesvízi halak legyenek. Nálunk nagy kedvenc a rántott ponty például, hagyományos patkószeletben, de filézett változatban is.





Rántott halfilék

A húsfélék mellett igen kedveltek a különféle bundázott zöldségfélék. Rántva igen népszerű a gomba, de mára elterjedtté vált a karfiol, a cukkini, a padlizsán, a különféle tökök vagy a hagymakarikák bundázása is.





Rántott cukkini




Rántott hagymakarikák

Visszatérés Bécsbe

Bécsben járva mindenképpen érdemes betérni a Figlmueller étterembe, ahol hatalmas méretű, a szó szoros értelmében vett ,,tányérról lelógós" Wiener Schnitzel-t tálalnak elénk. A Figlmueller Bécsben fogalom, pesti viszonylatban tán a Siposhoz hasonlíthatnám. Az 1905-ben alapított éttermet immár a negyedik generáció viszi családi vállalkozásként, a belvárosban, Stephanskirchétől légvonalban alig 150-200 méterre találjuk. Nem is egy étterem ez, hanem kettő! Egyik az eredeti, régi és pici, tőle pár lépésnyire, a sarkon befordulva pedig az új és korszerű. A régibe alig pár vendég fér, az újban több szinten várják a vendégeket, akik - ha nem foglaltak előre asztalt - sokszor a bejárat előtt kénytelenek várakozni, mire bejutva éhüket csökkenthetik.

De ha bejutottunk! Pizza méretű rántott húsokkal, más ételremekekkel és persze finom borokkal, hűsítő sörökkel randevúzhatunk. Érdekesség, hogy itt a rántott húst nem borjúból, hanem sertésből készítik, de higgyétek el, remek! Különleges szeletelési és klopfolási eljárást használnak, ha a hír igaz, a konyhai személyzet közül műszakonként 4 fő csak a hússzeletek veregetésével foglalkozik! Az eredmény: papírvékonyság, szeletenként olyan negyedkilónyi súly és mintegy 32-33 centiméteres átmérő! Valóban pizza méret! Ezeket a panírozott szeleteket egymás után három serpenyőben sütik ki, olyan fél perc alatt, tehát serpenyőnként 10-10 másodpercet töltenek a különböző hőmérsékletű zsiradékban! Hát nem semmi!

A húst citrommal tálalják, rendelhetsz mellé krumplisalátát (persze ha nagy a bendőd), de amit a tányérodon hagysz, elviheted későbbre. Remek, könnyű borokat kóstolhatsz, és hagyományos osztrák italokból válogathatsz még. Érdemes kipróbálni, ajánlom!


Link

Finom rántott húst mindenkinek!

Üdv
Nani és a Pasik

Forrás: Mindmegette.hu -- Pasok a konyhában blog
 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
A tökéletes rántott hús
  2015-05-26 21:55:07, kedd
 
  A tökéletes rántott hús

Szinte hagyomány a vasárnapi rántott hús, de hogy finom is legyen, annak bizony van néhány titka. A ropogós bunda és az omlós hús tökéletes párosa néhány praktikával biztosan sikerülni fog!

Az előkészületek

A hús előkészítésénél a vastagabb szeleteket érdemes kicsit kiklopfolni, hogy a rostok felpuhuljanak. Nem szükséges ehhez húsklopfolót használni, elég lehet, ha egy kés nyelével vagy az öklünkkel kissé megütögetjük a húst.

Fontos, hogy a tojást jól verjük fel panírozás előtt, különben nyúlós, ragacsos marad. A felvert tojásba ne tegyünk sót!

A lisztet szitáljuk át felhasználás előtt, és csak finomlisztet használjunk erre a célra. Viszont fűszerezhetjük őrölt borssal vagy fűszerpaprikával, ezeket jól keverjük el a liszttel.

Lehetőleg házi zsemlemorzsát használjunk. Ehhez nem kell mást tenni, mint a kenyér- és zsemlemaradékokat sütőben kiszárítani, majd kézi reszelővel lereszelni, végül átszitálni. Ezt is ízesíthetjük: keverhetünk bele reszelt citromhéjat, parmezán sajtot, apróra vágott rozmaringot, kakukkfüvet vagy tök-, napraforgó- és szezámmagot. Ebben az esetben a nagyobb darabokat nyomkodjuk rá a tojással már bevont húsra, nem elég, ha csak megforgatjuk a keverékben.





Akkor tökéletes, ha a bunda ropogós, a hús pedig omlós!

A panírozás

A húst hagyományosan lisztbe, tojásba, majd zsemlemorzsába forgatjuk. A lisztbe forgatás után jól rázzuk le a húsról a felesleges lisztet, különben nem tapad rá a tojás. A tojást is alaposan csorgassuk le a húsról, mielőtt a zsemlemorzsába forgatnánk. A zsemlemorzsában csak éppen forgassuk meg a húst, nem kell megnyomkodnunk. Csak annyi zsemlemorzsa kerüljön rá, amennyit magától felvesz!





Megunhatatlan klasszikus a rántott hús

A sütés

Válasszunk minőségi olajat. A rántott ételek készítéséhez tanácsos Vénusz Sütőolajat választanunk, mely Omega-9-ben gazdag. Ennek köszönhetően az olaj jobban bírja a hőt sütés közben, így nehezebben ég meg az étel. Nagy előnye ennek az olajnak, hogy nem habzik, ráadásul sokszor süthetünk benne.

A sütéshez mindig bő olajat használjunk. Sütéskor nagyon fontos az olaj hőmérséklete - akkor ideális, ha mindenütt egyformán serceg, de nem bugyborékol. A túl forró olaj megégeti a panírt, ha nem elég meleg, akkor inkább fő benne a hús, mint sül.





A csirkecombbal legyünk türelmesebbek, lassabban sül át, no de milyen finom!

A vastagabb húsokat (pl. a csirkecombot) fedő alatt 10 percig kell sütni, menet közben pedig egyszer megfordítani. Csak az utolsó öt percben emeljük le az edényről a fedőt, hogy a panír ropogós legyen.

(x)

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Gomba görögösen
  2015-05-26 21:47:30, kedd
 
  Gomba görögösen

Hozzávalók 4 személyre:

50 dkg gomba
5 dkg vaj
1 citrom leve

bors
A mártáshoz:
5 dkg kapribogyó
kevés liszt
vaj
2 dl hús- vagy csontlé
3 evőkanál tejföl

Elkészítés:

A megtisztított gombát nagyobb tálba tesszük, megöntözzük a felolvasztott vajjal, megsózzuk-borsozzuk, s két órát állni hagyjuk. Közben elkészítjük a mártást. Világosbarna vajas mártásba tesszük az összevagdalt kapribogyót, keveset pároljuk. Feleresztjük a hús- vagy csontlével, belekeverjük a tejfölt és felforraljuk. A két óra elteltével a gombát előmelegített sütőben nyolc-tíz perc alatt szép pirosra sütjük. Meleg tálra rakjuk, meglocsoljuk a citromlével, s a kaprimártással tálaljuk.

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek-húsmentes ételek  
Paradicsomos húsgombóc
  2015-05-26 21:45:28, kedd
 
  Paradicsomos húsgombóc

Hozzávalók:

60 dkg darált hús
1 csésze rizs
1 kis hagyma
1 tojás
1-2 doboz paradicsompüré

bors
ételízesítő
leveskocka
2-3 babérlevél

Elkészítés:

A felaprított hagymát a darált húshoz adom, és a rizzsel, a fűszerekkel és a tojással formázható keveréket készítek. (Több tojást nem szabad hozzáadni, mert kemények lesznek a gombócok.)

Egy nagyobb edényben kb. 2 liter vizet forralok, beledobom a leveskockát. Amikor forr, lobog, a húsos keverékből kézzel kisebb alma nagyságú gombócokat formázok, és a forrásban lévő lébe teszem, lefedem, és kb. 1 órát közepes lángon főzöm. Nagyon nem szabad zubognia, mert széteshetnek a gombócok. Szükség szerint a főzőlevet pótolni kell, mert a gombócok szépen megdagadnak. Nem baj, ha rizsszemek vagy húsdarabkák válnak le, mert a mártást gazdagítják.
Egy idő után kiveszek és kettévágok egy gombócot, ellenőrzöm, hogy a közepén is puha-e a rizs. Ha igen, tálra szedem.

A paradicsompürét kevés vízzel és 1 evőkanálnyi liszttel simára keverem, és a főzőlébe öntöm. Felfőzöm, és ízlés szerint cukorral, sóval ízesítem. A gombócokat visszahelyezve tálalom, sós vízben főtt burgonyát is kínálok hozzá.





Megjegyzés:

A receptet Szolcash, a fotót Pampalini küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek-húsos   
Fűszeres szalonnaleves
  2015-05-26 21:43:10, kedd
 
  Fűszeres szalonnaleves

Hozzávalók:

15 dkg húsos szalonna
3 fej vöröshagyma
5 dl világos sör
4 szelet fehér kenyér
1 csokor metélőhagyma
1 csokor petrezselyemzöld
tejföl
1 evőkanál ételízesítő
majoránna
köménymag
őrölt feketebors

vaj

Elkészítés:

Elővarázsoljuk kedvenc levesfőző fazekunkat, beleszórjuk a felkockázott szalonnát, kiolvasztjuk, majd a hagymával együtt üvegesre sütjük. Felöntjük kedvenc sörünkkel, hozzáadunk még ugyanannyi vizet, belehintjük az ételízesítőt, és felforraljuk. Köménnyel és majoránnával ízesítjük, majd lassú tűzön fél óra alatt készre főzzük. Sózzuk, borsozzuk.

Kedvenc serpenyőnkben felolvasztunk 5 dkg vajat, kenyerünket felcsíkozzuk, és a vajban ropogósra sütjük.

Levesestányérokba porciózzuk, meghintjük a finomra vágott fűszernövényekkel, rámerítjük a forró levest, és 1-1 evőkanál tejfölt csapunk a tetejére.

Megjegyzés:

mlovrani@cablenetworks.hu

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek-levesek  
Szeretetben eltöltendő hetet!
  2015-05-26 11:27:05, kedd
 
  Kedves Barátaimnak, kedves Látogatóimnak

További jó napot!
és




 
 
0 komment , kategória:  Hetet  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 9 
2015.04 2015. Május 2015.06
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 425 db bejegyzés
e év: 4135 db bejegyzés
Összes: 32631 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 4412
  • e Hét: 8993
  • e Hónap: 22898
  • e Év: 152605
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.