2015-07-06 11:04:30, hétfő

Copa America döntő: Chille - Argentina büntető rúgásokkal 4:1
gólok videó Link
Messi nemet mondott, eltüntették a nyomokat?
Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó Copa América 2015-ös kiírását a házigazda Chile nyerte meg, miután tizenegyesekkel legyőzte Argentínát a döntőben. A találkozót követő díjátadásnál sokaknak feltűnhetett, hogy a legnagyobb egyéni elismerést, a torna legjobbjának járó díjat nem osztották ki - mégpedig Lionel Messi miatt.
A szomorú argentin klasszis újra meglepte a szervezőket
........

- Az Argentínával a döntőben megtorpanó Lionel Messi nem nyújtott igazán kiemelkedő teljesítményt a Copa América 2015-ös kiírásában - az FC Barcelona kiválósága egy gólig jutott -, ám így is őt választották meg a kontinenstorna legjobb játékosnak
Bár az argentin klasszis már a Paraguay elleni találkozót követően is visszautasította az elismerést, a többek között az angol BeIN Sports és a spanyol As által is hozott hír szerint a díjátadás koordinátorait meglepte a döntés, így titkos akcióba kezdte.
Mivel a szervezők el akarták kerülni a kellemetlen helyzetet, amikor meghallották, hogy Messi nemet mondott, beküldtek gyorsan valakit a pályára, akinek az lett volna a feladata, hogy feltűnésmentesen eltüntesse az MVP-díjat a pódiumról.
Mint látható, a ,,titkos" akció nem sikerül a legjobban videó Link

1 komment , kategória:  Lionel Messi  - Barcelona
Női foci VB: Carli Lloyd volt a vb-döntő hőse
  2015-07-06 10:57:06, hétfő

........

A harmadik percben Megan Rapinoe laposan középre lőtt szöglete után Carli Lloyd bal külsővel a kapuba pörgette a labdát (1-0). Két perccel később a jobb oldalról végezhettek el szabadrúgást az amerikaiak, a lecsorgó labdát az ismét nagyszerű ütemben érkező Lloyd öt méterről nem hibázott (2-0).
A japánokat érthető módon megfogta a két korai gól, ráadásul az 53 314 szurkoló többsége is a fehér mezeseket támogatta, akik nem vettek vissza a tempóból, minél hamarabb el akarták dönteni a világbajnoki cím sorsát - sikerült is.
A 14. percben az ázsiai védő által magasan felfejelt labdát Lauren Holiday tizenkét méterről, kapásból Kaihori Ajumi ,,szeme között" a kapuba vágta (3-0), míg újabb két perc elteltével valószínűleg a világbajnokság legszebb jelenetét láthattuk. Az amerikaiak a saját térfelükön szereztek labdát, amely Lloyd elé került, aki egy igazítás után a felezővonalról, mintegy 50 méterről átívelte a japánok kapusát. Csodálatos megoldás volt, ezzel a 16. percben már 4-0-ra vezetett az Egyesült Államok!