Ha a betegeim kimennek a városba, és senki nem mondja meg, hogy a pszichiátrián kezeljük őket, na, az már valami Link

0 komment , kategória:  Egészségünk megörzése
Magyarország így továbbra is az élen áll úszásban
  2016-05-21 21:15:19, szombat

Nagyobb kép Link

...... .......

Szombaton sem maradtak el a magyar sikerek a londoni vizes Európa-bajnokság úszóversenyében, előbb Kapás Boglárka 1500 méter gyorson, majd Cseh László 100 pillangón diadalmaskodott. Ráadásul mindketten Európa-bajnoki csúcsot úsztak.

Magyarország így továbbra is az élen áll úszásban a kontinenstornán: Hosszú Katinka három, Cseh és Kapás két-két aranyérmet nyert eddig, emellett az élen zárt a 4×200-as női gyorsváltónk is. Még három ezüst és négy bronz eddig a termés, összesen 15 érmünk van a vasárnapi zárónap előtt.

Cseh László fantasztikus hajrával lett Európa-bajnok
Cseh László a legjobb idővel, 51.64-gyel jutott be a 100 méteres férfi pillangóúszás döntőjébe a londoni vizes Európa-bajnokságon, így a négyes pályán tempózhatott a szombat délutáni fináléban. Cseh nem kezdett túl jól (ezt már megszokhattuk tőle), de harmadikként fordult, és jobban bírta a hajrát, így ő csapott be a célba elsőként. 50.86-os ideje ráadásul új Európa-bajnoki csúcs és egyéni legjobbját, így az országos csúcsot is megjavította.
Ez volt Cseh pályafutásának 33. Európa-bajnoki elsősége, Londonban pedig harmadszor érmes, miután 50 méter pillangón második lett, a 200 méter pillangót pedig megnyerte a 30 éves magyar klasszis

Eredmény - vizes Eb, 100 pillangó, férfiak, döntő
Cseh László 50.86
Konrad Czerniak (lengyel) 51.22
Mehdy Metella (francia) 51.70

Kapás Boglárka tönkreverte a mezőnyt és aranyérmes az úszó Eb-n
Szombaton az 1500 méteres női gyorsúszással indult a délutáni program a londoni vizes Európa-bajnokságon, a mezőnyben két magyar induló is volt, Kapás Boglárka és a mindössze 17 éves Juhász Adél. Kapás kvalifikálta magát a legjobb idővel a fináléba.