Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 10 
Tengerparton gif
  2019-02-04 20:31:42, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Mozgó állatos képek  
Lovak a hóban gif
  2019-02-04 20:30:14, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Mozgó állatos képek  
Vörös pandamacik gif
  2019-02-04 20:29:09, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Mozgó állatos képek  
A timsóról nem árt tudni...
  2019-02-04 20:24:16, hétfő
 
 



A timsó egy természetes ásvány, mely vérzéscsillapító, antibakteriális és összehúzó hatásairól ismert anyag. Dezodorként ideális.
A timsó a hagyományos dezodorok egyre keresettebb természetes alternatívája. Egy természetes ásványi eredetű dezodor. Nem létezik korlátozás a felhasználási felületre vonatkozóan: arcra, testre, hónaljra, lábakra egyaránt ajánlott.
Számos előnye van: gazdaságos, hipoallergén, nem illatos, hagyja lélegezni a bőrt, nem hagy nyomot a ruhán.

Potassium alum - egy természetes ásvány, egy fehér-átlátszó, szagtalan, kristályos formában megjelenő só. A természetes timsó kő bányákból vagy felszíni ásványlelőhelyekről származik.
Előállítási mód: a stick timsót a nyers ásványi só feldarabolásával és csíszolásával nyerik.

Potasium alum VERSUS Alumínium:
Két egymástól teljesen eltérő anyag, úgy kémiailag, mint a kifejtett hatás szempontjából, külömböző kémiai képlettel. A Potasium alum molekulák negatív töltésű ionokkal rendelkeznek és nem szívódnak a bőrbe. A Potasium alum teljesen ártalmatlan, a bőrrel történő érintkezéskor felszabaduló oxidok és hidroxidok vegyileg stabil anyagok, nem lépnek reakcióba a bőrrel, nem szabadítanak fel aluminiumot, nem oldódnak és nem hatolnak a bőrbe.

Potasium alum VERSUS Ammonium alum
- az első, bányából kitermelt alunitból készült, a második pedig iparilag szintetizált, alumíniumsóval, és elkerülendő (figyelem ! egy sor gyártó kristáyos dezodorként előállítja, ebben a formában is !)

JEGYEZZÜK MEG
Az izzadásgátlók elzárják a pórusokat és megakadályozzák az izzadtság képződését (nem kívánt folyamat, mivel a szervezet nem tudja eltávolítani a méreganyagokat)
A dezodorok az izzadtságtól fejlődő baktériumokra hatnak, főleg azokon a helyeken, ahol nem éri levegő (lábak, hónalj)

Tulajdonságok
- szabadon hagyva a pórusokat, hagyja a bőrt lélegezni
- vérzéselállító: csökkenti a vérzést kisebb sérülések esetén
- baktériumölő: megakadályozza a kellemetlen szagért felelős baktériumok elszaporodását az izzadt területeken
- tisztító és csillapító: rovarcsípésekre, irritációk esetére, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt
- enyhíti a viszketegséget
- enyhén hegesítő hatású
- összehúzó hatású, összehúzza a pórusokat
- semleges: nem illatos, használatkor szagtalan, színtelen
- nagyon gazdaságos: sokat tart (kb. 12 hónapot) mivel nagyon kevés fogy egy használatnál
- nem izzadásgátló: nem gátolja az izzadás fiziológiai folyamatát és a méreganyagok eltávolítását a szervezetből
- nem egy hatóanyag, mely eléggé csökkenti az izzadságot, főleg a bőségesen izzadó személyeknél

Használata:
dezodorként: megnedvesítjük a timsót és felvisszük a bőrre, vagy felvihetjük a nedves bőrre. Használhatunk mellé 1-2 csepp illóolajat vagy illatosítót
vérzéscsillapítóként, összehúzóként borotválkozás vagy szőrtelenítés után: helyileg alkalmazzuk a nedves bőrre
az allergiás kockázat nagyon alacsony, érzékeny, allergiás személyek, terhes nők által vagy a parfümöket nem tűrő személyek által is használható

TÁROLÁS: szobahőmérsékleten, túlzott nedvességtől védve
Biztonsági adatok: ne nyeljük le, szembe ne kerüljön
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Hasznos-ötletes  
A búzafűről
  2019-02-04 20:19:21, hétfő
 
 



A búzafű, amit a természet multivitaminjának is neveznek, nagy mennyiségben tartalmaz természetes vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket és enzimeket. Tartalmazza az összes ismert ásványi anyagot, amelyre a szervezetünknek szüksége van. Kimagasló kalcium, magnézium és kálium tartalma van. Tökéletes fehérjeforrás: 17 féle aminosav található meg benne, az összes esszenciális aminosavat a megfelelő arányban tartalmazza. A búzafűlé az egyik leggazdagabb A és C vitamin forrás. Egyenlő arányban gazdag E, F, K, és B vitaminokban, valamint jelentős a B17 tartalma.

A búzafű gyógyító tulajdonságának története több mint 5000 éves múlttal rendelkezik. Egyes állítások szerint az ókori Egyiptom lakói ,,Isis ajándékaként" nevezték a Nílus partján növekvő zöld füvet, amelynek fogyasztásától immunrendszerük átlagon felülivé erősödött.
Írásos emlékek az Ótestamentumban található Dániel könyvéből származnak, mely Nebuchadnezzar királyt (Kr.e.: 630-562) említi, aki 7 évig fűféléket fogyasztva nyerte vissza mentális tisztaságát és testi erejét.
Emellett bizonyítékok támasztják alá, hogy a nyugati világ népei (maják, inkák, aztékok) és a Kárpát-medence lakosai is előszeretettel egészítették ki étkezésüket a búzafűvel.
Miért fogyasszunk búzafűvet?
- A búzafű számunkra létfontosságú enzimekben bővelkedik, többek között az egyik leggazdagabb SOD (szuperoxid-diszmutáz) enzimforrás.
- Segít az emésztésben és a belső szervek működésében.Szervezetünk könnyen fel tudja dolgozni, mert emésztése kevés energiát igényel, így gyenge emésztésűek is nyugodtan fogyaszthatják.
- Megsemmisíti a káros kórokozó baktériumokat, és segít visszaállítani a hasznos baktériumok egyensúlyát a belekben, amely folyamat lényeges az egészséges immunrendszer érdekében.
- Erőteljesen lúgosító hatású
- A búzafű magas klorofill tartalma miatt dúsítja a vérünket oxigénnel, a sejtek oxigénellátása javul, így a gyulladások megszüntetésében komoly szerepe van.
- A búzafű egyszerre méregtelenít és - a táplálkozási hiányosságok pótlásával - növeli az energiaszintünket.

Hogyan készítsük a búzafűlevet?
A learatott búzafűből a levet préseléssel célszerű kinyerni, mivel a növényi rostok az emberi gyomor számára nem emészthetőek. Ehhez ajánlott présgépet beszerezni. Csak lassú fordulatszámú, kifejezetten erre a célra gyártott présgépet ajánlott használni! Ne használjunk nagy fordulatszámú turmixgépet. A vitaminok 45 °C fölött elbomlanak.

A lé gyorsan oxidálódik, így a benne lévő élő enzim tartalom csökken. Ezért szükséges préselés után hamar elfogyasztani.

Az otthon termesztett és learatott búzafüvet kb. 1 hétig tárolhatjuk hűtőben. Ebből préselhetünk naponta vagy más beosztás szerint ahogy szükséges. Azonban ez esetben is megfigyelhető a tápanyagok elvesztése a tárolás alatt.

Mit tartalmaz a búzafű?
- A búzafű tartalmazza az összes ismert ásványi anyagot amelyre a szervezetünknek szüksége van.
- Tökéletes fehérjeforrás: az összes esszenciális aminosavat a megfelelő arányban tartalmazza.
- A búzafű az egyik leggazdagabb A-és C-vitamin forrás. Több A-vitamint tartalmaz, mint a zöld saláták, gyümölcsök és több C-vitamint tartalmaz, mint a citromfélék, többet a szokványos zöldségeknél.
- Egyenlő arányban gazdag E, F, K, és B vitaminokban.
- Jelentős a B17 (laetrile) tartalma, amely a tudós és kutató körökben elismert, hogy a normál sejtek befolyásolása nélkül rombolja szét a pusztító sejteket.
- Gazdag ásványianyagokban - nagy mennyíségű vasat tartalmaz, cinket, kalciumot, magnéziumot, rezet, mangánt és szelént.
- Nagy mennyiségű szaponint tartalmaz, amely tisztítja a nyirokrendszert, és méregteleníti a testet.
- A búzafű számunkra létfontosságú enzimekben bővelkedik, többek között az egyik leggazdagabb SOD (szuperoxid-diszmutáz) enzimforrás.
- Tartalmaz nagy mennyíségű klorofillt. Kutatások támasztják alá, hogy a vörösvértestek felépítése egy molekulában tér el a növényi klorofilltól, ez pedig a központi mag. Míg a "növény vére" magnézium központú, addig a hemoglobin ásványi vaselemet tartalmaz. További elemzések eredményeként bizonyítottá vált, hogy a természetes klorofill bejuttatásával emelhető a vérben megtalálható hemoglobinok száma. Így a magasabb vörösvérsejtszám a szervezetben jobb vérkeringést, tökéletesebb oxigénellátást, és a test gyors tisztulását eredményezi, de ennek köszönhetően már sikereket értek el vérzékeny betegek kezelésében is.

Hogyan fogyasszuk a búzafüvet?
Búzafűlé: A napi dózis préselve 4-8 evőkanál, de a feldolgozott búzafüveket más-más mennyiségben fogyaszthatjuk.
Por vagy tabletta kiszerelésben napi 1 tabletta az ajánlatos.
Folyadék állagú kiszerelésben kb. 30 ml-t javasolnak.
Koncentrált állapotban napi 20 gramm.

A feldolgozott búzafüvek és búzafűlevek az előírt dózisokban, mennyiségben fogyasztandók.
Fogyasztása éhgyomorra javasolt! Fél órával előtte kevés nyers citromlé előkészíti az emésztő rendszert. Gyomorégés vagy fekély esetén inkább egy pohár kamillateával készítsd elő a “terepet".
Első alkalommal, jól bevált gyakorlat szerint kis mennyiséget igyál. (1 vagy két evőkanál.) Ezt követően, érzéseidre figyelve, lassan kortyolgatva, nyállal jól elegyítve fogyassz annyit és addig, amíg valamiféle kényelmetlenséget érzel, de ne oly sokat, hogy már betegnek érezd magad. A tested állapotától függően a mennyiség 1 evőkanáltól max. 1,5 dl-ig változhat.

Búzafűlé ivás után legalább egy órán át ne vegyél magadhoz semmiféle szilárd ételt.
Intenzíven segít az immunrendszer megújításában, felépítésében, megerősítésében azzal, hogy összetevői által javítja az anyagcsere folyamatok hatékonyságát.
Terapeutás-, és komolyabb betegségek esetén a dózisok megnövelhetőek akár a duplájára vagy a négyszeresére, amit üres gyomorra, és étkezés előtt kell elfogyasztani. (Méregtelenítés és diéta idején a magasabb adagolás miatt egyesek émelygést, hányingert éreznek.)

A búzafűléről a legismertebb és leggyakrabban emlegetett vélemény, hogy 1 uncia préselt búzafűlé kb. 1 kilogramm zöldség tápértékével egyezik meg (aránya így 1:35), és még így is a belőle elérhető vitamin és ásványi anyag tartalma magasabb, mint pl. a brokkolié vagy a spenóté.
250g búzafű italporból kb. 10 liter búzafű ital készíthető
Recept : Antioxidáns koktél búzafűvel
Hozzávalók 4 személyre:
2 teáskanál búzafű italpor
0,5 dl tiszta víz
0,25 dl sárgarépalé (kb. egy fél répa)
1,5 dl uborkalé (nagy uborka fele)
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
Bodor rózsa gyógyhatásairól
  2019-02-04 19:03:25, hétfő
 
 



Kutatási eredmények bizonyítják hogy a bodorrózsa ( Cistus Incanus) elűzi a vírusokat és baktériumokat.

A bodorrózsa( Cistus Incanus) Görögországból származik és 1999-ben megkapta az ,,Európa gyógynövénye" címet. Kivonata erős vírusellenes hatással rendelkezik, így kimondottan alkalmas többféle betegség megelőzésére, illetve kezelésére.
Egy legenda szerint az olimposzi istenek bizonyos növényeknek gyógyerőt adtak. Ennek során a cistus növényt duplán áldották meg. A gyantában gazdag levelei miatt egyrészt gyógyítja a sebeket, másrészt megszépíti a bőrt, és a szervezetet összességében egészségesen és fiatalon tartja.

Mit tartalmaz?
Mivel a bodorrózsa a szuharfélék családjába tartozik eddig 733 kémiai összetevőt azonosítottak benne. Ebből 397 terpént (101 monoterpén, 178 szeszkviterpén és 118 diterpén), 162 a phenypropanoid (128 flavonoidok, 17 fenolok, és 12 tanninok), 24 szénhidrogént, 35 zsírsavat 36 karbonil- vegyületet és 18 fitohormont és vitamint.

A bodorrózsa gyógyhatásai
- A Cistus creticus, Cistus monspeliensis, Cistus incanus fajtáknál erős atibakteriális és antivirális hatást fedeztek fel. A baktériumok mellett a cistus leküzdi a gombákat és a vírusokat is, így a gyomor-bélbetegségeknek, a nemi betegségeknek, a köröm és a nyálkahártya megbetegedéseinek nincs esélyük. A cistus gyulladásgátló hatású, és csillapítja a viszketést is.
- A cistusteát főleg influenzánál és megfázásoknál alkalmazzák. Nyákoldó hatású köhögésnél és hörghurutnál, semlegesíti a szabad gyököket, növeli az immunvédelmet
- Vizsgálatok szerint a cistustea hússzor erősebb antioxidatív potenciállal rendelkezik, mint a C- és az E-vitamin. Eddig a vörösbort és a zöld teát gondolták polifenolban a leggazdagabbnak. A zöld teában a cistusteához képest csak egyharmadnyi vitaminszerű anyag van jelen.
- Reumás betegségeknél gyulladáscsökkentő, serkenti az idegrendszert és salaktalanít.
- Külsőleg alkalmazva javítja a bőrképet és megfékezi a bőr öregedési folyamatát.
- Az egészségre gyakorolt bizonyítottan pozitív hatásain kívül a cistustea jó szomjoltó és ízletes is. Nyugodtan ihatjuk nagyobb mennyiségben is bármely napszakban, mézhez enyhén hasonlító íze miatt a gyerekek is szeretni fogják.
- Antioxidáns hatást a flavonoidok jelenléte miatt az alábbi fajok mutattak: C. creticus, C. incanus, C. libanotis, C. salviifolius, C. monspeliensis, C. parviflorus, C. laurifolius, C. ladanifer , és C. populifolius
- Rákellenes hatást a Cistus creticus és a Cistus monspellensis fajnál észleltek.

- A bodorrózsa rendkívül sokoldalú növény. ,,Háromszor annyi polifenol van benne, mint a zöld teában, ezzel pedig természetes módon erősíti az immunrendszert, védi a sejtanyagcserét és stabilizálja a szív- és vérkeringést. Külsőleg alkalmazva lassítja a bőröregedést és gyorsítja a sebgyógyulást Eredményesen kezeli a hurutos köhögést, a torokfájást és a mandulagyulladást, természetes ellensége a baktériumoknak, vírusoknak és gombáknak.

Kutatási eredmények:
Egy berlini kísérlet során bebizonyosodott, hogy a bodorrózsában lévő polifenol tartalomnak köszönhetően antivirális és antibakteriális hatással rendelkezik. Továbbá megállapításra került, hogy a felső légúti betegség tüneteit jelentős mértékben csökkenti.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19828122

Római Egyetem kutatói Cistus incanus L. Cistus monspeliensis L hatását vizsgálták jóindulatú prosztata megnagyobbodás esetén. A kutatók a vizsgálat során arra jutottak, hogy a bodorrózsa jelentős mértékben gátolta a prosztata sejtek növekedését, ezáltal a jóindulatú prosztata megnagyobbodás kezelésében is sikeresen alkalmazható.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20544500

Marokkói Egyetem kutatói 5 baktérium és 5 gomba törzsre vonatkozóan vizsgálták meg a bodorrózsa hatását. A vizsgálat során a bodorrózsa jelentős mértékű antibakteriális aktivitást mutatott. A mikroorganizmusok szaporodását, terjedését teljes mértékben megállította.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10709448

Drezdai Egyetem szájsebészeti karának kutatói a bodorrózsával végzett kísérletek során arra jutottak, hogy a bodorrózsa antibakteriális hatása miatt csökkenti a fogszuvasodás kockázatát. A vizsgálat során 29 polifenolt azonosítottak, melyek felelősek az antibakteriális hatásért. A bodorrózsa kivonatával történő öblítés után a fogzománc ultrastruktúrája módosul, melyért szintén a polifenolok lehetnek a felelősek. Összefoglalva elmondható, hogy a bodorrózsa kivonata a szájhigiénia megőrzésében is nagy segítségünkre lehet.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26291656

A németországi Friedrich-Loeffler immunológiai intézet kutatói egy kísérlet során arra a következtetésre jutottak, hogy madárinfluenza influenza A-vírus (H7N7) ellen használt Cistus Incanus (bodorrózsa) kivonat antivirális hatást fejt ki.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17573133
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
Cickafark hatásai
  2019-02-04 18:57:56, hétfő
 
 



A népgyógyászatban görcsoldásra és gyulladáscsökkentésre használják. A növény jellegzetes kámforos illatot áraszt. Júniustól -szeptemberig virágzik. A cickafark virágaiban lévő hatóanyagok ekcémát, szénanáthát is gyógyítanak. Vértisztító hatása is van, hat a csontvelőre és így fokozza a vérképződést. Virágából tavaszi-nyári vértisztító teakeverék készíthető, de a lábadozó betegek fűkeverékének is meghatározó alkotórésze.
A kamilláéhoz hasonlóan illóolaja kék, sötétkék vagy sötétzöld színű, fűszeres, kissé kámforos illatú.

- Kiváló gyulladáscsökkentő, hüvely- és méhgyulladásra, nyálkahártya és fogínygyulladásra használható.
- Sebösszehúzó, sebgyógyító hatású. Csökkenti a menstruációs vérzést és görcsöket.
- Hasi fájdalmakra, puffadásra, emésztésjavításra is kiváló.
- Serkenti az epeváladék termelést.
- Húgyúti betegségekben, légzőszervi bajoknál nélkülözhetetlen.
- A cickafarkteát használják gyomorfekélyben, bélhurutban, továbbá étvágyjavítóként
- Főzetét csecsemők fürösztésére, ekcémák kezelésére, hüvelymosásra alkalmazzák.
- Öblögetőszerként a szájnyálkahártyák gyulladására, fogínybetegségek kezelésére tartják hatásosnak.
- Illóolajából azulénes bőrápoló kenőcsöket készítenek. Német nyelvterületen a leveleit saláták fűszereként is fogyasztják, illetve takarmánynak használják fel.

Hogyan alkalmazzuk?
Petefészek-, méhnyak-, vagy hüvelygyulladás esetén naponta 3 csészével ajánlott inni étkezések előtt. A gyorsabb felépülés miatt érdemes irrigálni vele, melyet reggel és este is érdemes elvégezni. Ülőfürdőt is készíthetünk belőle ebben az esetben, ha lehet minél tovább maradjunk a vízben.
Változó korban komlóval, pásztortáskával, palástfűvel, citromfűvel, levendulával, galagonyával egyenlő arányban keverve segíthet elviselni a kellemetlen tüneteket. Ilyenkor lefekvés előtt 2 órával kell meginni belőle egy csészével.

Gyomorgörcs
Gyomorgörcsök megszüntetéséhez egy csapott teáskanál füvet adunk 2,5-3 dl vízhez. Ebből iszunk egy-egy csészével étkezés előtt naponta kétszer, reggel és este egy héten legalább kétszer. Utána hetente egy csészével egy hónapon keresztül ugyanilyen módon.

Migrén
Migrénes roham esetén igen hatásos meleg teáját kortyolgatni, rendszeres fogyasztásával a kínzó fejfájás megszüntethető.

Étvágytalanság
Étvágyjavításra étkezés előtt, emésztés könnyítésére, az epetermelés serkentésére étkezés után igyunk meg egy csészével.

Húgyúti fertőzések
Húgyúti fertőzésnél napi 3 csésze teát igyunk meg étkezés előtt 3 héten keresztül. Ebben az időszakban érdemes megnövelni a folyadékbevitelt. A cickafark mellett kamilla és kakukkfű használatával gyorsabb hatást tudunk elérni.

Légzőszervi megbetegedések
Légzőszervi megbetegedések esetén készítsük elő az inhaláló eszközöket főzzünk egy kicsit erősebb egy evőkanál / liter teát, majd a forró gőz fölé hajolva lélegezzünk mélyeket.

Vérzéscsillapító
A kínai orvosok vérzések, gyulladások, erős menstruációs folyások, valamint kutya- és kígyómarás ellen használták, az indiai ajurvédikus orvosok lázcsillapításra is. A középkor herbalistái a nemi szerveken levő kelések kezelésére ajánlották. Míg mások szerint a leveleiből készült kenőcs meggyógyítja a sebeket, csökkenti az erős vérzéseket, jó a gyulladásokra és a fekélyekre, sőt aranyérre is kiváló.

Külsőleg: összemorzsolt friss levele kisebb sebek vérzését azonnal elállítja. Nagyobb sebekre borogatásként tesszük.
Vérző aranyérre ülőfürdőt kell készíteni két evőkanál teafűből és két liter vízből, ezt kell a fürdővízbe önteni. 20 percig szabad csak a vízben maradni.
Fürdőadalékként problémás bőrű csecsemők fürösztésére használható. Főzete fogíny- vagy szemgyulladás esetén ajánlott öblögető és borogató szer.

Bőséges, rendszertelen vérzésnél reggelente igyanak meg egy-egy csészével 2-3 héten keresztül a menzesz előtt és alatt.

Légzőszervi megbetegedéseknél inhalálásra lehet használni a cickafarkfüvet: egy liter vízhez egy csapott evőkanál teafüvet adunk és a forró gőz fölé hajolva belélegezzük azt. Inni egy héten át naponta egy csészével kell ilyen esetben.

Altatónak
A cickafarkfüvet altatónak is használták, ugyanis kis mennyiségben "hipnotikus hatású" tujon vegyületet is tartalmaz, amely nyugtató hatást fejt ki. A növény jótékony hatásait nemcsak az elmúlt századokban, hanem napjaink gyógyászati készítményeiben is használják.
Nagy adagja vagy erős főzete ellenkező hatást válthat ki, ezért óvatosan bánjunk vele. Jelen esetben nagyon igaz az a mondás néha a kevesebb több.

Ellenjavallat
Terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.
Forrás : Link

Figyelem, ha ciszták vannak a szervezetben megfontolandó az alkalmazása mert ezeket növeszti és sokszor kifakadnak ( CzI)
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
Zsiráfbaba- az első lábraállás gif
  2019-02-04 00:08:54, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Mozgó állatos képek  
Nyuszik és a tükör :-) gif
  2019-02-04 00:07:21, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Mozgó állatos képek  
Vágtázó ló gif
  2019-02-04 00:06:00, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Mozgó állatos képek  
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 10 
2019.01 2019. Február 2019.03
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 236 db bejegyzés
e év: 1442 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 138
  • e Hét: 8920
  • e Hónap: 40406
  • e Év: 245107
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.