Belépés
wob.blog.xfree.hu
" Egy ember értékét saját maga adja, és nem az amije van " ... weisz tomy
1949.09.16
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 1 
A barátság a holnap hangja
  2019-11-23 14:45:52, szombat
 
  A barátság lényegének felfedezése

" Intsd meg mind, kiket szeretek,hogy legyenek jobb szivel hozzám .
Vizsgáld meg az én ügyemet, mielőtt magam feláldoznám. "
József Attila.

Manapság a barátság is átértékelődik, átalakul. Látom ezt saját életemben ! Milyen nehéz jó barátnak lenni, milyen nagy elvárásaink vannak barátainkal szenben.
Sokszor már úgy érzrm , hogy magam mellé szerettem volna láncolni azokat, akiket barátomnak neveztem. Arra gondoltam, hogy ebben a rövid irásomban a barátság témáját dolgoznám fel ,mert féltem, hogy elvesztem őket. Igazi barátot elveszteni a saját hibádból megbocsájthatatlan dolog.
Nem tagadom ezen irásom a fájdalomban született, annak felismeréséből, hogy barátságaimat nem Isten szándéka szerint éltemm meg. Igazi barátot elveszteni hibáinkból a legfájdalmasabb dolog, hisz ez olyanm, mintha egy darabot veszitenénk el saját étünkből, amely ha megsérül csak vérzik, begyógyulni nem tud.
A barátság szó szláv közremüködéssel került a magyar nyelvhasználatba. A szó etimológiája, hogy a barátság egyféle testvéri kapcsolat két személy között, akik a bizalom útján nyitnak egymás felé, betekintést engedve és megosztva egymással létük rejtett részét. Alapja az egyenlőség, a tiszta, érdek nélküli viszony, a szeretet. A baráátság tehát ajándék és meghivád a szeretet felfedezésére, az erényes életben.
Több formáját különböztetünk meg a barátságnak. - A haszon alapó barátság,amely rövid ideig tartható fenn.- a tökéletes barátsáág, amelyben nincs érdek, a jóra alapozik. A barátság továbbá döntés, nem egy fedél alatt lakás, hanem minőségi együtt töltött idő, ami lehetőséget nyit a bizalom kialakulásához. Az egyetérzés pedig nem szükségszerű a barátsághoz.
Kik lehetnek jó barátok ?, az erényes és jó emberek, hisz maga a barátság lényege a jóra és az erényre való irányulás.
Befejezésül , Arisztotelész csodálatosan fogalmazza meg a bartátság lényegét, idézem :
"Barátok nélkül ugyanis senkinek sem lehet kedves az élete, még ha minden egyéb jóban része van is.....A szegénységben vagy más nyomorúságban mindenki úgy érzi, hogy csak egy helyre menekülhet: barátaihoz ! A barátság nagy segitséget jelent az ifjaknak, mert megóvja őket a botlásoktól, az öregeknek, mert gyámolitja őket, s könnyit rajtuk abban, aminek elvégzésére gyengeségük miat már nem képesek, de segitséget jelent azoknak is, akik erejük teljében vannak- az erkölcsös cselekedetek végrehaltására : Ha ketten mennek együtt. Igy nemcsak a gondolkodásban, hanem a cselekvésben is többre megy az ember "
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 1 
2019.10 2019. November 2019.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 17 db bejegyzés
e év: 136 db bejegyzés
Összes: 803 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 364
  • e Hét: 788
  • e Hónap: 1702
  • e Év: 12461
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.