Belépés
foldinefehereva.blog.xfree.hu
Embernek lenni nehéz, de másnak lenni nem érdemes. földes éva
2010.01.01
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 5 
Miért fontos a pihenés?
  2020-03-16 23:37:46, hétfő
 
 



Mindannyiunknak fontos a feltöltődés, a relaxálás, a kikapcsolódás, hogy újult erővel tudjunk koncentrálni a mindennapi életünkre.
Aktívan is lehet pihenni
Vannak, akik inkább kiszabadulnak a zöldbe, erdőbe, vagy akár csak egy parkba is friss levegőt szívni, sétálni egy nagyot, vagy kicsit tornázni, nyújtani a szabadban. Ez az aktívnak tűnő kikapcsolódás is kiszellőzteti az agyat és a testet, szellemileg és testileg is energetizál. Itt a kulcsszó az a feszültségoldás, hiszen az aggódás, a gondokon való töprengés csak hátráltat minket és képtelenek leszünk átélni egy nyugodt, kellemes, ámbár aktívabb kikapcsolódási formát.

Elképzelhető, hogy másoknak a kertészkedés, a metszés, virágok öntözése, gallyak összeszedése, udvar rendezése, palánták ültetése, vagy gyümölcsök szüretelése vált ki olyan érzéseket, amitől megnyugszanak és jól érzik magukat. Mások alkotnak valamit, szobrászkodnak, festegetnek, vagy esetleg olvasgatnak valamilyen könnyebb lélegzetvételű könyvet.

Szieszta
Passzív pihenés alatt általában egy kisebb időtartamú alvást értünk, amely 20-40 perc egy-egy alkalommal. Sokszor, ha túllépjük ezt az időszakaszt, már nincs olyan hatása az alvásnak, mint a rövidebb ciklusban és éppen az ellenkezője történik velünk: az elnyújtott délutáni alvás utáni felébredéskor bódultságot, nyomottságot érzünk. Sziesztáról már sokszor hallottunk és a mediterrán, valamint dél-amerikai országokban előszeretettel szundikálnak egy kicsit ebéd után.

Sajnálatos módon nekünk, hétköznapi embereknek csak akkor van rá lehetőségünk, ha egy nyugodtabb hétvégi délután bele tudjuk illeszteni a napirendbe, mellyel sokat tehetünk az egészségünkért, leginkább a szívünkért. Mindezt a Harvard Egyetem is vizsgálta és arra az álláspontra jutott, hogy már 30-40 perces délutáni alvás is csodával felérő módon tudja helyreállítani az embert. Kihat a hormonháztartásunkra, csökkenti a stresszt a szervezetünkben és még fájdalomcsillapító hatása is van. Ez a stabilizáló hatás hosszú távon is igen eredményes, nő az agyi teljesítményünk, kiegyensúlyozottabban tudjuk megoldani a feladatokat és hatékonyabban tudunk megbirkózni a mindennapokkal.

Relaxáció
Ha sikerül ledőlni és nem a szundítás a cél, akár relaxációs gyakorlatokat is végezhetünk testünk és elménk ellazítására. Ilyen állapotban beindulnak a test öngyógyító, regenerációs folyamatai, erősödik az immunrendszer és normalizálódik a keringés is. Többféle relaxációs technikával próbálkozhatunk, majd idővel ki tudjuk választani azokat, amelyek a leghatékonyabbnak bizonyulnak a számunkra, mint például az autogén tréning vagy a vizualizáció. Az alap elgondolás mindegyik technikánál ugyanaz, hogy amikor a testünk teljesen ellazult állapotba kerül, képesek leszünk arra, hogy megfelelően dolgozzuk fel a sérelmeinket, aggodalmainkat és testi-lelki bajainkat. Megpróbálhatjuk azt is, hogy a relaxációs műveletek gyakorlásából szokást csinálunk és így majd azon kapjuk magunkat, hogy a bennünk felhalmozódó feszültség elillan, egészségünk normalizálódik, könnyebben tudunk koncentrálni feladatainkra, tanulmányainkra. A rendszeresen végzett relaxációs gyakorlatokkal belső békénk is helyre tud állni, így személyes- és munkakapcsolataink is gyümölcsözők lesznek, hiszen nyugodtságot és elégedettséget fogunk sugározni másokra.

Ami még segíthet: nyugtató hatású ételek
Amennyiben nem sikerül kellőképpen kikapcsolni, mert életvitelünk ezt nem ,,engedélyezi" és igen gyakoriak az aggodalmaskodások, idegeskedések, érdemes lehet olyan ételekből többet fogyasztani, amik a kiegyensúlyozott idegi működést biztosítani tudják.

Ezek alapjában véve azok az élelmiszerek, amelyek B- és D-vitaminokban gazdagok. Ide sorolhatjuk a gabonaféléket, olajos magvakat és az állati eredetű élelmiszereket, melyeket könnyedén, akciós áron is be lehet szerezni például a penny akciós újság lapjait lapozgatva. Egyes zöldség- és gyümölcsfélék, valamint a hal, olaj, máj, és tojás is segíti biztosítani az agy ép működését.

Zabpehely, élesztőpehely, tej és tejtermékek, spenót, zöldleveles zöldségek, lazac, bab és más hüvelyesek, rákok és húsok is bőven tartalmaznak olyan vitamindús tápanyagokat, amelyek nélkülözhetetlenek a normális idegrendszer működéséhez. A természetes gyógymódok magazinja részletesen tárgyalja, hogy mennyire fontosak a vitaminok a gyümölcsökben.

Emellett, a gyógyszer nélkül magazin összefoglalója betekintést nyújt a zöldségek és gyümölcsök fogyasztásának előnyeibe, valamint a gyümölcsökben található természetes forrású vitaminok részletes megismerésébe.
Link
 
 
0 komment , kategória:   HÍREK  
meddig jó egy maszk,
  2020-03-16 23:21:26, hétfő
 
 


Nem tudod, hogy meddig jó egy maszk, és hogyan kell helyesen használni? Itt a válasz
Ne használd túl
Fontos tudnod, hogy a vizes maszk egyáltalán nem véd meg a vírusokkal szemben. Tehát, ha telelihegted már a maszkodat, akkor az fokozottan fertőzésveszélyes. Ha teheted, egy használat után cseréld le, dobd ki. Ha már megfertőződtünk, a legtöbb, amit megtehetünk, hogy otthon maradunk. A maszkokat felesleges otthon, illetve szabadban viselnünk, inkább csak akkor vegyük fel, ha zsúfolt helyen, tömegben vagyunk és akkor se órákon keresztül.

Link
 
 
0 komment , kategória:   HÍREK  
Közöny
  2020-03-16 23:07:35, hétfő
 
 


A szomorúság, a valódi bánat, az egy bátor, sokrétű érzés. Azt jelenti, hogy hordozója már átélte az örömöt, és felvállalja annak elvesztését, veszteségét is: a bánatot. (...) A szomorúság nem depresszió. A szomorúság élethelyzet. Az élethelyzet megoldásával ki lehet jönni belőle, bár törvényszerűen lesz utójátéka a bánatnak, lenyomata a bőrön. A depresszió azonban nem az örömből fakad, mint a bánat, hanem a depresszió az élet elvesztése, a közöny.

Tisza Kata
 
 
0 komment , kategória:  Idézet  
Tanácsadás
  2020-03-16 23:02:51, hétfő
 
 


A direkt tanácsadás nem hat, mert az valaki másnak a megoldása, nem a tied. Nem küzdötted meg, nem kapcsolódik hozzá a felelősséged. Az utasítás sem hat, mert az ellenállást szül és az autonómiától foszt meg. Semmi sem segít úgy egy emberen, mint az értő meghallgatás. Az, hogy figyelnek rá. Pusztán ettől olyan ereje támadhat, hogy megteszi, amit tennie kell. Sokkal több jót teszünk tehát egy emberrel, ha beszélni hagyjuk, mint ha helyette gondolkodunk. Ha kérdezni tudunk, és jól, az előreviszi. Ha reflektálunk a gondolataira, akkor rálát magára kívülről is. De nem szólhatunk bele, nem ítélkezhetünk.

Tisza Kata
 
 
0 komment , kategória:  Idézet  
Pszichológia
  2020-03-16 22:41:42, hétfő
 
 


Ha az agy nagyon erős, még annak is nehéz magával rántani a sokkal sebezhetőbb lelket a józanságba. És ha nem megy, akkor jön a test. A test független, az nem működik együtt a hazugsággal, a maga ösztönös útját járja, és jelez: izzad, remeg, görcsbe rándul, hánykolódik, rázkódik, nem engedelmeskedik, fojtogat. Végső soron beteg lesz. Amikor már beteg, csak akkor kezdenek rá odafigyelni legtöbben. Mit szedjek ki a testemből, vagy a testemet honnan szedjem ki, hogy túléljem. Hogy újra egyesülhessen elárvult lelkemmel, elnémított szellememmel.

Tisza Kata
 
 
0 komment , kategória:  Idézet  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 5 
2020.02 2020. Március 2020.04
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 136 db bejegyzés
e év: 1398 db bejegyzés
Összes: 9041 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 952
  • e Hét: 4913
  • e Hónap: 13935
  • e Év: 81700
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.