Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
A boldog emberek 10 szokása amiből tanulhatunk
  2023-02-03 21:53:10, péntek
 
  Mi teszi boldoggá az embereket? Mi a különbség a boldog ember és a többiek között? Nehéz kérdéseknek tűnnek, de a válasz valójában egyszerű : a szokásaik. Nem számít, hogy gazdag vagy vagy szegény, csúnya vagy vonzó, sikeres vagy sikertelen, a fő különbség a boldog és boldogtalan emberek között a szokások. Ez pedig remek hír, nem igaz? Mert ez azt jelenti, hogy a boldogság a mi kezünkben van. Ha boldog akarsz lenni, olvasd el a boldog emberek 10 olyan szokását, amelyekből akár te is tanulhatsz.

1. Nem színlelik a boldogságot
A boldog emberek nem színlelik a boldogságot. Jól érzik magukat és elfogadják a valóságot olyannak, amilyen. A boldogtalanság egyik leggyakoribb oka az, hogy becsapjuk magunkat a valóság elkerülésével. Önmagunk megtévesztése súlyos következményekkel jár.

Azok az emberek, akik tisztán látják önmagukat, elnézőbbek, gyengédek és könyörületesek önmagukkal és másokkal szemben. Magasabb empátiával és perspektívákkal rendelkeznek.

2. Hálásak
A boldog emberek nem háborodnak fel azon, ami nincs, ehelyett inkább hálásak azért, amijük van.

Lehet, hogy nem tűnik kiemelkedően fontos lépésnek a hála a boldogsághoz vezető úton, de hálásnak lenni rengeteg pozitív érzelemmel jár.

A hála gyakorlása megakadályozza, hogy feladjuk, amikor nehézségekkel kerülünk szembe, ezenkívül pedig tudományos bizonyítékok is léteznek arra, hogy mindenféle pozitív haszna van, szellemileg és fizikailag egyaránt.

3. Ők döntik el, mit jelent számukra a boldogság
A boldogság mindenkinek mást jelent. A boldog emberek pedig eldöntötték, hogy mit jelent számukra a boldogság.

Függetlenül attól, hogy hol tartasz most a boldogság felé vezető úton, minden embernek megvan a maga módszere a boldogságának meghatározásához.

A nehéz ebben az, hogy gyakran elfogadjuk a szüleink vagy a társadalom változatát a boldogságot illetően és igyekszünk megvalósítani ezeket a saját életünkben. Ez pedig valójában boldogtalanságot fog nekünk okozni, amint rájövünk, hogy amit mások akarnak, az nem feltétlenül az, amit mi akarunk.

Ilyenkor kell igazán bátornak lennünk és úgy döntenünk, hogy belevágunk a saját életünkbe és magunknak találjuk ki a dolgokat. Milyen életet szeretnél élni? Erre a kérdésre tudnod kell a választ!!!

4. Elfogadják az élet nehézségeit
A boldog emberek tudják, hogy az élet nem mindig meseszép. A nehézségek, küzdelmek szükségesek az ember életében, hogy meglássuk a felhők felett a napsütést. A boldogságot nem adják csak úgy oda nekünk, dolgoznunk kell érte.

Ha elfogadod a nehézségeket az életedbe és nem dramatizálod túl őket, akkor a legtöbbet fogod tudni kihozni minden helyzetből. Nincs értelme rosszul érezni magad, de a negatív érzések elfogadása fontos.

Ez teszi lehetővé, hogy tanulj a nehéz helyzetekből és érzelmekből utána pedig felhasználd azokat, hogy könnyebben túl legyél ezen a helyzeten. Ahhoz, hogy boldogok legyünk, éreznünk kell mindazt, amit egy embernek éreznie kell. Végül is, szomorúság nélkül, honnan tudnád, hogy boldog vagy?

5. Nem rohannak
A mai felgyorsult világban hajlamosak vagyunk rohanni, rohanni és még inkább rohanni. Ez a rohanás viszont boldogtalanságot okoz.

Az egyensúly lényeges ahhoz, hogy produktív és kényelmes életet élhessünk. Ezért fontos, hogy legyenek céljaink, de ezek végrehajtását ne sietessük egyfolytában.

Vedd észre a körülötted lévő világot, miközben a céljaid felé tartasz. Állj meg egy perce például a természetben, vegyél mély levegőt és érezd, ahogy átjárja a tested.

6. Tudják, hogyan kell játszani
A boldog emberek képesek játszani, ellentétben azokkal a felnőttekkel, akik erről elfeledkeztek a gyerekkoruk óta. A játék elengedhetetlen szociális készségeinkhez, alkalmazkodóképességünkhöz, intelligenciánkhoz, kreativitásunkhoz, problémamegoldó képességünkhöz.

Az igazság tehát, hogy amikor játszunk és szórakozunk, az örömöt okoz és segít a kapcsolataink javításában is. Szóval ugorj bele a tócsába, sározd össze magad, egyél egy nagy adag fagyit, kit érdekel mennyi kalória van benne.

7. Új dolgokat próbálnak ki
Adj esélyt magadnak arra, hogy megtapasztald a körülötted lévő világot.

Vannak dolgok, amiket még soha nem csináltál? Próbálj ki valami újat és érezd a boldogságot. Azok az emberek ugyanis, akik különféle élményeket élnek át, nagyobb valószínűséggel őrzik meg a pozitív érzelmeket és minimalizálják a negatív érzelmeiket.

8. Szoros emberi kapcsolatokkal rendelkeznek
Nem kell száz közeli barát, de szükséged van egy-két emberre az életben, akikre számíthatsz és akik segítenek felállni, amikor elesel. Ez lehet egy házastárs, a szüleid, testvéred vagy egy barátod.

Mindannyiunknak szüksége van valakire, aki emlékeztet minket arra, hogy nem vagyunk egyedül ebben az életben. A boldog embereknek van valakijük, akire számíthatnak. Biztonságban érzik magukat, ha tudják, hogy nyugodtan fordulhatnak ehhez az illetőhöz, amikor szükség van rá és akikkel megünnepelhetik a győzelmeket, amikor ezek bekövetkeznek.

9. Élményeket vásárolnak, nem tárgyakat
A boldog emberek nem azért boldogok, mert az anyagi dolgokra koncentrálnak, hanem mert ismerik az élmények értékét.

Ha nehéz élethelyzetbe kerülsz, felmerülhet, hogy elmész a plázába vásárolgatni. Végül is egy kis bevásárlás soha nem ártott senkinek.

De vajon tényleg képes minket ez boldoggá tenni?

Lehet, hogy úgy gondolod, hogy gyorsan beszerezhetsz valamit, ami boldoggá tesz, de az ezen megvásárolt tárgyakból származó boldogság általában nem túl tartós.

Ha már mindenképpen a pénzedet költenéd, akkor költsd élményekre. Vonzó lehet, minél több dolgot megvásárolni, sőt azt is gondolhatjuk, hogy ezek az identitásunk részei, de valójában mindez nem így van. A tapasztalataink viszont valóban a mi részeink lesznek.

Menj és nézd meg, milyen az élet máshol. Tölts időt gyönyörű parkokban, egy új országban, utazz el valahova, menj vízpart mellé, kirándulj a hegyekbe stb. Ezeken a helyeken találd meg a boldogságod, ne a plázában.

10. Ismerik önmagukat
A boldog embereknek sem hullott csak úgy az ölükbe a boldogság. Boldog emberré váltak, amely sok munkát igényelt tőlük.

Ahhoz pedig, hogy ezt a munkát jól csináld, ismerned kell magad. Önmagunkról tanulni nehéz lehet, de a boldog emberek remekül ismerik magukat. Hitelesek önmaguk számára, aminek az egyetlen módja, hogy szembenézel önmagaddal.

Ha türelmesebb ember szeretnél lenni, akkor türelmet kell gyakorolnod. Nem leszel egyszer csak hirtelen türelmes a semmitől.

Ha boldog akarsz lenni, gyakorolnod kell, hogy boldog legyél. Először viszont tudnod kell, hogy miért nem vagy boldog. Ehhez bátorságra van szükség, tükörbe kell nézned és meg kell beszélned magaddal, hogy miért nem hagyod magad teljes mértékben élni.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
Címkék: boldogtalanságot, meghatározásához, tapasztalataink, perspektívákkal, valószínűséggel, megünnepelhetik, problémamegoldó, elengedhetetlen, mindannyiunknak, megakadályozza, minimalizálják, kapcsolatokkal, boldogtalanság, készségeinkhez, könyörületesek, képességünkhöz, beszerezhetsz, megtapasztald, végrehajtását, boldogságának, bekövetkeznek, koncentrálnak, elkerülésével, megtévesztése, élethelyzetbe, megvalósítani, nehézségekkel, elfeledkeztek, kapcsolataink, helyzetekből, felnőttekkel, boldogsághoz, mindenképpen, bizonyítékok, rendelkeznek, biztonságban, boldog ember, többiek között, válasz valójában, boldog emberek, valóságot olyannak, boldogtalanság egyik, valóság elkerülésével, boldogsághoz vezető, hála gyakorlása, boldogság mindenkinek, boldogság felé, maga módszere, boldogságának meghatározásához, nehéz ebben, szüleink vagy, társadalom változatát,
Új komment
Név:
E-mail cím: ( csak a blog tulajdonosa látja )
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
ReceptBázis
Bulgur gombával és csikemellel...
Epres túrótorta
Mákos-almás süti
Lazac édesköményes-citromos rizottóval
Részeges nyúl
Sült hekk
Zöldséges, tepsis krumpli
Cukkinis, padlizsános egytálétel
Pirított gomba sárgarépával
Sajttal töltött gomba
még több recept
Tudjátok ?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
Hogyan lehet megszabadulni a kuponoldalak és a maikupon hírlevéltől ?
még több kérdés
Blog Címkék
Facebookon kaptam  Szép estét kedves látogatóimna...  A jódról jó tudni  Veszélyes  A másik  Aranyosi Ervin: Tavaszt csodál...  Kellemes hétvégét  Jó éjszakát  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Isten éltessen Irén!  Add át Istennek a terhedet!  Egészséges életmód  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  A nők akkor szépek, ha boldogo...  Jó kívánságom !  Facebookon kaptam  Amikor öreg leszel  Rozványi Dávid Gyümölcsoltó Bo...  Az alacsony vérnyomás furcsa o...  Terjed az SMS-NYAK szindróma  Facebookon kaptam  Tollpihe  Facebookon kaptam  Gyöngyös báliruha  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Hóvirágok  Aranyosi Ervin: Tavaszt csodál...  Mai harmónia kártyám  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  Reggeli  Facebookon kaptam  A bölcsnek  Szép estét kedves látogatóimna...  Jó reggelt kedves látogatóimn...  Facebookon kaptam  Add meg lelkednekis, amire vág...  Éjszakai bosszúság  Facebookon kaptam  Ne változtass  Kedvenc történeteim, meséim 1.  Gyümölcsoltás  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Rejtőzködő villák és története...  Érett nő, csak akkor lehetsz  Aktuális emlék 10 éves hóesés  Facebookon kaptam  Nem az ember  Jó kívánságom !  Facebookon kaptam Krisztinától  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Gesztenyefák  Szibériai Scylla virág  Facebookon kaptam  Tulipános szép napot!  Juhász Gyula: Húsvétra  Az angyal olyan, mint a gyémán...  Bébi alpaka  A Föld órája 2023 03 25  Gyönyörű  Terjed az SMS-NYAK szindróma  Facebookon kaptam  Irénke névnapra  Facebookon kaptam  Hegedűtorta csokiból  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Annyi minden...  Az életegy táncparkett  Jó kívánságom !  Facebookon kaptam  Korhatár nélkül  Gyöngyös báliruha  A bojtorjángyökér és a méregte...  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  Kellemes ébredést  Hagymatea  Dolgok  Facebookon kaptam  képre írva  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Aktuális emlék 10 éves hóesés  Éjszakai bosszúság  Facebookon kaptam  A másik  Facebookon kaptam  Betegségek, amelyeket a szembő...  Új élet lelkét...  Jó reggelt kedves látogatóimn...  Facebookon kaptam  Húgyúti fertőzésekre  Facebookon kaptam  A kiábrándulás modern korunk  Jó éjszakát  Az egó nem más mint a valódi é... 
Bejegyzés Címkék
boldog ember, többiek között, válasz valójában, boldog emberek, valóságot olyannak, boldogtalanság egyik, valóság elkerülésével, boldogsághoz vezető, hála gyakorlása, boldogság mindenkinek, boldogság felé, maga módszere, boldogságának meghatározásához, nehéz ebben, szüleink vagy, társadalom változatát, boldogságot illetően, saját életünkben, saját életünkbe, kérdésre tudnod, élet nehézségeit, ember életében, felhők felett, legtöbbet fogod, negatív érzések, nehéz helyzetekből, embernek éreznie, rohanás viszont, egyensúly lényeges, körülötted lévő, céljaid felé, perce például, játék elengedhetetlen, igazság tehát, örömöt okoz, kapcsolataink javításában, nagy adag, emberek ugyanis, pozitív érzelmeket, negatív érzelmeiket, boldog embereknek, anyagi dolgokra, élmények értékét, plázába vásárolgatni, ezen megvásárolt, pénzedet költenéd, identitásunk részei, tapasztalataink viszont, élet máshol, helyeken találd, egyetlen módja, boldogtalanságot, meghatározásához, tapasztalataink, perspektívákkal, valószínűséggel, megünnepelhetik, problémamegoldó, elengedhetetlen, mindannyiunknak, megakadályozza, minimalizálják, kapcsolatokkal, boldogtalanság, készségeinkhez, könyörületesek, képességünkhöz, beszerezhetsz, megtapasztald, végrehajtását, boldogságának, bekövetkeznek, koncentrálnak, elkerülésével, megtévesztése, élethelyzetbe, megvalósítani, nehézségekkel, elfeledkeztek, kapcsolataink, helyzetekből, felnőttekkel, boldogsághoz, mindenképpen, bizonyítékok, rendelkeznek, biztonságban, kiemelkedően, fordulhatnak, számíthatnak, természetben, nehézségeket, leggyakoribb, megvásárolni, identitásunk, vásárolgatni, dramatizálod, egyfolytában, gondolhatjuk, , ,
2023.03 2023. Március 2023.04
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 256 db bejegyzés
e év: 1038 db bejegyzés
Összes: 47838 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 835
  • e Hét: 8338
  • e Hónap: 100092
  • e Év: 278463
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2023 TVN.HU Kft.