Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/59 oldal   Bejegyzések száma: 585
Hazaérkeztek az úszó Európa-bajnokság magyar hősei
  2018-08-11 13:26:53, szombat

Az M4 Sport stábja a ferihegyi reptéren fogadta pénteken a glasgow-i Európa-bajnokságról hazaérkező magyar úszókat, akik a medencés versenyek során négy arany-, három ezüst - és két bornzérmet szereztek Skóciában.
Bővebben Link

0 komment , kategória:  vízi sport
Magyar csapatot kizárták, rossz váltás miatt
  2018-08-11 13:18:59, szombat

5 Km-es csapat váltó távúszó versenyén a Magyar csapatot kizárták, rossz váltás miatt.
- A táv felénél kizárták a magyar csapatot a nyílt vízi úszók Európa-bajnokságának váltóversenyéből, mivel Sömenek Onon Kata rossz irányba indult el, és nem kerülte meg a rajt utáni első bóját.
A Loch Lomond vizében a négyfős váltók tagjainak egyenként 1250 métert kellett a lehető leggyorsabban megtenniük. Gellért Gábor szövetségi kapitány azt a taktikát választotta, hogy a férfiakat küldte előre, akiknek így megfelelő előnyt kellett kidolgozniuk a nők számára. A magyarokon kívül az oroszok és a szlovákok kezdtek férfi úszóval. Székelyi Dániel 12:44.9 perc után pacsizott Huszti Dáviddal, miközben a mezőny másik hét tagja óriási verekedés közepette tudott csak váltani.
Mivel az oroszoknál a váltó második tagja nő volt, Huszti pillanatok alatt az élre került, a 17 éves versenyzőt viszont a franciák első férfi úszója megelőzte, annak ellenére, hogy több mint fél perccel később ugrott a vízbe.
Őt Sömenek Onon Kata követte, de óriásit hibázott, hiszen rögtön a tőle balra elhelyezkedő bóját megkerülve kellett volna elindulnia, ehelyett ő egyenesen nekivágott a távnak, amiért nem sokkal később fel is mutatták neki a piros lapot.

Eredmények: Váltóverseny, Európa-bajnok:
1.Hollandia (Esmee Vermeulen, Sharon van Rouwendaal, Pepijn Maxime Smits, Ferry Weertman) 52:35.0 perc
2. Németország 52:35.6
3. Franciaország 52:46.7

A. Székelyi Dániel, Huszti Dávid, Sömenek Onon Kata, Novoszáth Melinda összeállítású magyar csapatot kizárták.
- Elképzelni nem tudom, mi történhetett. Tíz kilométeren is úszott, előtte is többször leúsztuk a köröket. Talán a verseny hevében olyan izgalmi állapotban volt, ami ezt okozhatta. Nagyon össze van törve" - nyilatkozta az MTI-nek Gellért Gábor. A váltó negyedik tagja, Novoszáth Melinda így már nem ugrott vízbe.