Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/32 oldal   Bejegyzések száma: 312
Bejelentette visszavonulását Király Gábor
  2019-05-22 21:55:51, szerda

Király Gábor, az OTP Bank Ligából búcsúzó Haladás kapusa saját honlapján jelentette be, hogy befejezi profi pályafutását.
A válogatott rekordere 1998 és 2016 között 108 alkalommal lépett pályára a nemzeti csapatban, kulcsembere volt a 2016-os Európa-bajnokságon szereplő együttesnek. Mi több, a legidősebb pályára lépő kontinenstornák történetében (40 év 71 nap).Háromszor választották meg az év magyar labdarúgójának, 1998-ban a Bundesliga legjobb kapusa lett, a Premier League-ben 2005-ben második lett egy a szavazáson.
Karrierje Szombathelyen indult, 1993-ban mutatkozott be a felnőtt csapatban. A Haladásból '97-ben erült Herthába. Berlinben 252 mérkőzésen állt a kapuban, többek között a Bajnokok Ligájában is. Hét év után igazolt Angliába, a Crystal Palace-hoz, később kölcsönben a West Hamben és az Aston Villában is, majd a másodosztályú Burnleynél húzott le két évet 2007 és 2009 között. Innen visszatért Németországba, és 2014-ig az 1860 Münchent erősítette, ahonnan ismét Londonba, a Fulhamhez vezetett az útja.
2016-os hazatérése óta nevelőegyüttesében védett. A Haladásnál végül keserűre sikerült az utolsó éve.
- Király Gábor privát oldalán személyes hangvételű közleményben jelentette be visszavonulását. ,,26 éven keresztül 882 mérkőzésen reflektorfényben voltam a labdarúgás színpadán, most meg szeretném nézni, hogy milyen az élet a színfalak mögül..." - búcsúzott.
*
Király Gábor:
Született: 1976. április 1., Szombathely
Posztja: kapus
Válogatottbeli mezszáma: 1
Válogatottság/gól: 108/0
Korábbi klubjai: Haladás VSE (1993-1997), Hertha BSC (1997-2004), Crystal Palace (2004-2007), West Ham United (2006), Aston Villa (2006), Burnley (2007-2009), Bayer Leverkusen (2009), TSV 1860 München (2009-2014), Fulham (2014-2015), Szombathelyi Haladás (2015-2019)

Legnagyobb sikerei:
- kétszeres Német Ligakupa-győztes (2001, 2002)
- Német Kupa-döntős (2009)
- ötszörös Magyar Aranylabda-díjas (1998, 1999, 2000, 2001, 2015)
- az év legjobb magyar labdarúgója (1998, 2015)
- a Bundesliga legjobb kapusa (1998/99)
- Grosics Gyula-díjas (2012)

Csúcsok:
- magyar válogatottsági rekorder (2016 májusa óta)
- legidősebb Európa-bajnokságon pályára lépett játékos (2016 júniusa óta)
...... .........

0 komment , kategória:  Magyar foci
5. alkalommal nyerte meg a női labdarúgó Magyar Kupát FTC
  2019-05-17 10:12:52, péntek

Zsinórban ötödik alkalommal nyerte meg a női labdarúgó Magyar Kupát a Ferencváros csapata, miután csütörtökön 4-3-ra legyőzte a Diósgyőrt a Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett döntőben.
Női labdarúgó Magyar Kupa-döntő:
Ferencváros - DVTK 4-3 (2-2)
gólszerzők: Csiki Anna (12., 35.), Szabó Viktória (70.), Allegra Poljak (72.), illetve Hanna Barker (37.), Tóth Alexandra (45.), Biljana Bradic (87.)

Ferencvárosi TC: Németh Júlia - Mosdóczi Evelin, Rőhberg Zsanett, Inna Zlidnis, Szabó Viktória - Pusztai Sára (Diószegi Fanni, 69.), Fenyvesi Evelin, Marija Alekszics, Csiki Anna (Nagy Virág, 86.) - Allegra Poljak, Kocsán Petra (Fogl Katalin, 85.)
A címvédő zöld-fehérek történelmet írtak zsinórban ötödik kupagyőzelmükkel.
...... .....

Diósgyőri VTK: Szőke-Nagy Krisztina - Christianna Kiamou, Jáhn Klaudia, Maria Ficzay, Bianca Sandu - Nagy Fanni, Vachter Fanni (Balázs Csilla, 77.), Tóth Alexandra, Amber Nicole Paul - Hanna Barker, Biljana Bradic

Tévesen megadott büntető
  2019-05-16 19:10:05, csütörtök

A Diósgyőr második gólját az egész bajnoki szezon egyik legfurcsább jelenete előzte meg. A 49. percben a diósgyőri Vernes Richárd végzett el szabadrúgást, és amíg a labda a levegőben volt, egy sípszót lehetett hallani - valószínűleg a nézőtérről. A saját tizenhatosán belül álló Danilo azonban azt hitte, hogy a játékvezető visszafújta a szabadrúgást, ezért úgy döntött, kézzel fogja meg a labdát. Berke Balázs játékvezető a kispestiek reklamálása ellenére büntetőt ítélt, amelyet Vernes értékesített.
- A Budapest Honvéd közleménye szerint a sípszó félreérthetővé tette a szituációt, s mivel a rúgást követően hangzott el, a szabadrúgás elvégzésének jogszerűsége is kérdéses. ,,Ha pedig a szabadrúgás nem volt szabályos, akkor a tizenegyest sem lehetett volna megítélni" - olvasható a klub honlapján.

- Az NB I. múlt szombati játéknapján a bronzéremért harcoló Honvéd pályaválasztóként nyolcgólos döntetlent játszott a bennmaradásért küzdő Diósgyőrrel. A miskolciak az egy pontnak köszönhetően életben tartották élvonalbeli reményeiket, a kispestieknek viszont így már csak matematikai esélyük maradt a harmadik hely megszerzésére.
Forrás: M4sport oldal

A magyar U16-os válogatott Prágában 4-1-re verte Venezuelát
  2019-05-16 19:05:20, csütörtök

A 2003-as születésű játékosokból álló U16-os magyar labdarúgó-válogatott Prágában vesz részt egy felkészülési tornán, amelynek első mérkőzésén 4-1-es győzelmet aratott a venezuelai fiatalok ellen. Belvon Attila csapata, Németh Antal vezetésével a házigazda csehekkel, illetve az Egyesült Államokkal is játszik az eseményen.
...... ........

Az U16-os együttes mostani összetartása előtt idén eddig három nemzetközi mérkőzést játszott le, Belgiumban bravúros győzelemmel zárt, míg a litvánok ellen egy győzelem és egy vereség volt a mérlege áprilisban.
Venezuela-Magyarország 1-4 (1-2)

Magyarország: Kovács Marcell - Varga Gergő, Török Kevin, Csinger Márk, Farkas Botond (Gazdag Vajk, 69.) - Benczenleitner Barna (Helembai Márk, 56.), Kispál Tamás (Bene Domonkos, 56.) - Kovács Mátyás (Kerezsi Zalán, 56.), Sztojka Dominik, Benkő László (Vámos Gergő, 69.) - Németh Dániel (Bakos Zsombor, 56.)
Gólszerzők: Sztojka, Török, Kovács, Csinger

"Idegesen kezdtük a meccset, de az első gól után feljavultunk, bátran, nagyobb vállalkozó kedvvel futballoztunk, és innentől kezdve egyértelműen ellenfelünk fölé nőttünk, helyenként kimondottan jó teljesítményt nyújtottunk. Ezen az úton kell továbbmennünk, mert Csehország és az Egyesült Államok ellen csak hasonlóan bátor, pontos játékkal lehet jó eredményt elérni" - mondta a mérkőzés után Németh Antal, aki a korosztály szövetségi edzőjét, a jelenleg az U17-es válogatott stábjával Írországban tartózkodó Belvon Attilát helyettesíti a tornán.

Brazíliában rendezendő V.B. re kijutott az U 17-es
  2019-05-16 18:59:21, csütörtök

Brazíliában rendezendő V.B. re kijutott az U 17-es magyar foci csapat.
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott szövetségi edzője a játékosok mentális erejét emelte ki azok után, hogy a csapat tizenegyesekkel legyőzte a belgákat az Európa-bajnokságon, így ötödik lett és kijutott az őszi, brazíliai világbajnokságra.

Preisinger Sándor az M4 Sportnak nyilatkozva elmondta, Belgium nagyon erős, európai szinten nagyon komolyan jegyzett csapat, ezért örömteli a siker. ,,Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült véghez vinnünk azt, amiért jöttünk. A csapat nagyon szuper módon összeállt, összeszokott, csak olyan jelzőket tudnék találni rá, amik a magyar futballban talán nem is nagyon hangzottak el mostanában. Tizenhat-tizenhét éves emberekről van szó, akik sportemberi mivoltukat maximálisan bebizonyítva, nagyon profi módon készültek mérkőzésről mérkőzésre. Minden olyan lelki és fizikai dolgot a csapat érdekébe állítottak, amit el tud képzelni az ember. Ami pedig a legfontosabb, hogy az akaratukat véghez is vitték."
A szakember hozzátette, ennél a korosztálynál sikeres volt a kiválasztás, eleve mentálisan erős játékosok lettek kiválasztva, akik aztán még erősebbek lettek. A szövetségi edző kiemelte, hogy a rendes játékidőt tekintve veretlenül játszották végig az Európa-bajnokságot. ,,Iszonyúan erős a csapatszellem, egymást húzzák ki a gödörből, ha vannak gödrök. Most is 0-1-ről jöttünk vissza, helyzeteink voltak, tehát a rendes játékidőben is meglehetett volna a mérkőzés. De most ezt dobta a gép, és örülünk neki, hogy a negyedik tizenegyespárbajunkat végre megnyertük."
Balogh Botond csapatkapitány elsőként a szurkolóknak köszönte meg a támogatást, majd hozzátette, rendkívül büszke a csapatra. ,,Nagyon jó a hangulat, megvolt az ünneplés az öltözőben a szurkolókkal. Nagyon köszönjük nekik, ennyien itt voltak minden meccsünkön, nagyon jó hangulatot varázsoltak. Számítottunk rá, hogy ezt fogják játszani a belgák. Az elején ők erőltették ránk a nyomást, mi pedig nagyon jól védekeztünk az egész meccsen, egy nagyon kicsi hibánk volt, abból kaptunk is egy gólt. De a gól után teljesen megfordult a meccs, mi támadtunk, helyzeteink voltak, nagyon jól játszottunk, nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen teljesítményt tudott nyújtani. Az mutatja meg ennek a csapatnak az erejét, hogy milyen mentális gondolkodásunk és hozzáállásunk van." - nyilatkozta az M4 Sportnak a védő, aki azt is elárulta, Preisinger Sándor el is érzékenyült a mérkőzés után.

Oroszország - Magyarország 2 -2 ,
Magyarország - Spanyolország 1:1
Magyarország - Belgium 1:1 - az írországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon, így ötödik lett és kijutott az őszi, brazíliai világbajnokságra.
majd 11-esek rúgása következett, melyet a Magyar csapat nyert 5:4-re.
Gólövők l: Komáromi (61.), illetve Kalulika (56.)
A magyar büntetőket belőtte: Komáromi, Szalay, Molnár, Major és Zuigeber