Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 16
Horrorisztikus baleset az IndyCar poconói versenyén
  2018-08-20 15:01:24, hétfő

A futam 7. körében hatalmas baleset történt, amelyben számos autó volt érintett, a legnagyobb becsapódást azonban Robert Wickens szenvedte el, aki nagy sebességgel ütközött a betonfalnak, majd pörögve pattant fel a védőkerítésre, az üzemanyag pedig berobbant autójában.

A kanadai pilóta állapotáról meg nem erősített hír érkezett, mely szerint tudatánál van, és helikopterrel szállították kórházba.

Az IndyCar tájékoztatása szerint Wickens "ébren és tudatánál van".

Robert Wickens Scary Crash [LIVE + REPLA Saját videótáramba teszem ezt!

2018-05-06 15:56:44, vasárnap

Az 1895. június 11-én rendezett Párizs-Bordeaux-Párizs 1180 kilométeres, amelyet már igazi versenynek tekintenek, 15 benzin és 6 gőzkocsi és egy gőzhajtású busz vett részt. Emile Levassor ért elsőként célba, 48 óra 48 perces idővel és 24,5 km/h átlagsebességgel. A célban úgy nyilatkozott hogy a kerékpáros sebességi csúcsot (22 km/h) akarta mindenképp megdönteni. Itt sem a leggyorsabb hanem az előírás szerinti négyüléses Peugeot nyert, mely 11 órával később ért célba.

2018-02-27 18:16:30, kedd

RALLY CRASH COMPILATION BEST OF WINTER 2 Saját videótáramba teszem ezt!
feltöltve: 2018-02-27 18:29:27
nézettség: 804
kulcs: best, of, extreme, rally, crash,
leírás: RALLY CRASH COMPILATION BEST OF WINTER 2017 RACINGFAIL! A compilation with the best rally crashes all over the world during this 2017 Winter Season. Catch up all the crashes, smashes, thrills and spills from the p...

URL:

1894-es Párizs–Rouen futam
  2014-12-20 07:16:34, szombat

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Az 1894-es Párizs-Rouen futam volt az első Automobil verseny, a Le Petit Journal párizsi újság szervezte. A versenyzőknek a Rouen-Párizs útvonalat kellett teljesíteniük egy ebédszünettel.

A futam

A versenyen 21 négykerekű állt rajthoz és 17-nek sikerült befejeznie a 127 km-es távot. A távot Jules de Dion tette meg a legrövidebb idő alatt a saját de Dion típusú autóval. Azonban megfosztották a díjtól, mivel az előírás szerint a járműnek könnyen vezethetőnek kellett lennie.

A második helyen Georges Lemaitre, a harmadikon Auguste Doirot végzett, mindketten egy Peugeotban ültek. Végül ők végeztek az első két helyen.

2011-06-05 15:27:32, vasárnap

A Túraautó Világbajnokság hungaroringi első futamát Alain Menu nyerte meg a pole pozícióból rajtolva, de folyamatosan szorongatta őt az ötödikről másodiknak feljött Michelisz Norbert. A drámai második versenyen Michelisz a rajtnál összetörte a BMW-t, aztán a zivatar miatt leállították a roncsderbire hasonlító futamot. Az újraindítást követően Yvan Müller nyert Robert Huff és Gabriele Tarquini előtt.

Első verseny

Rosszul kezdődött a futam Micheliszéknek, ugyanis a rajtrácsot későn hagyták el a Zengő csapat szerelői, mert az emelő karja az autón maradt, ezért később még büntetést is kaphatnak.

Aztán a repülőrajtos első verseny remekül indult a magyar versenyzőnek, ugyanis már az első kanyar után feljött az ötödikről a második helyre. A kritikus első féktávon való tülekedésben egy pillanatra összeért Javier Villa BMW-jével, a spanyol pedig kevéssel később Yvan Müller Chevrolet-jét pöccintette meg, aki keresztbe állt, és több másik versenyzőt is lelassított.

A második kanyartól így már a belső íven maradt Michelisz állt a második helyen, aztán a verseny végéig nagyjából egy másodperces távolságban követte a győztes Menut egészen a célig. A célegyenesben minden körben felállva buzdította őt a közönség, aminek eredményeképp a végére már egy másodpercen belülre felzárkózott a kék Chevrolet mögé, de előzési pozícióba nem jutott.

A BMW-vel versenyző magyar a második hely mellett a verseny leggyorsabb körét is megkaparintotta (1:57.552).

Hatalmas volt a harc viszont a Michelisz mögött jócskán lemaradt bolyban az utolsó dobogós helyért. A sokáig harmadik helyen álló Gabriele Tarquini feltartotta Villát, Müllert és a 12. helyről felkapaszkodott Robert Huffot. Ez a csata az utolsó körben fajult el: először Villa megelőzte Tarquinit, aztán a veterán olasz visszaelőzte őt a Mansell-kanyarban. Villa kicsúszott az aszfaltozott bukótérbe, onnan lendületből tért vissza a pályára, és azzal a lendülettel kilökte Tarquinit. A nagy kavarodásban Huff is megelőzte csapattársát, Müllert, aztán még Villát is támadta, de megelőzni már nem tudta.

Második verseny

A második verseny sokkal kevésbé alakult jól a magyar pilóta számára. Már a negyedik helyen haladt az állórajtot követően, amikor összeakadt Mehdi Bennanival, ezért leszorult a belső íven félig a fűre. A rossz tapadás miatt nem tudott lelassítani, és kiütötte az élen haladó Kristian Poulsent. Michelisz BMW-je nagyon komolyan megsérült a balesetben, de a bokszba még be tudott jönni.

Közben megérkezett a zivatar a pályára, a szakadó esőben versenyben maradt autók estek-keltek a pályán a mintázat nélküli abroncsokkal, egyszerre kezdett egy roncsderbire és egy ralikrossz versenyre hasonlítani a túraautó futam. Három kör után megelégelték ezt a sportfelügyelők, és piros zászlóval ideiglenesen leállították a versenyt húsz percre.

Az első hét sorrendje Tarquini, Coronel, Menu, Müller, Fabiani, Huff, Monteiro volt az újraindítást követően. A kaotikus versenyen végül Yvan Müller győzött Robert Huff és Gabriele Tarquini előtt. Rengeteg autó feladta a versenyt kisebb-nagyobb ütközések miatt, ilyen eseménydús verseny talán még nem volt a WTCC történetében.

Michelisz a hűtő és lökhárítócsere miatt sajnos körhátrányból indult az újraindítást követően. Már csak a közönség kedvéért és a tesztelés miatt autózott, de a sérült autóval is ismét sikerült a leggyorsabb kört megfutnia.

Forrás: (Origo)