1/23 oldal   Bejegyzések száma: 226
A Barcelona már keresi Suarez utódját
  2018-11-02 16:36:29, péntek

...... ..........

Luis Suarez egy interjúban elmondta, teljesen természetesnek tartja, hogy a Barcelona már most az utódját keresi. A januárban már 32 esztendős uruguayi támadó 2014-ben szerződött a katalánokhoz és Camp Nou-ba érkezése óta 218 hivatalos mérkőzésen 158 gólt ért el. a legutóbbi hármat vasárnap, a Real Madrid elleni El Classicón.
Ugyanakkor játékát nem csak a gólok minősítik, hiszen Helyezkedésével rengeteg teret biztosít a második hullámban érkezőknek, ráadásul az idei szezonban hét gólja mellett hat gólpasszt is kiosztott.

0 komment , kategória:  Lionel Messi  - Barcelona
Real Madrid csapata súlyos vereséget szenvedett
  2018-10-29 19:03:55, hétfő

Helyszín: Camp Nou (Barcelona), 93.300 néző.
Barcelona - Real Madrid 5:1
A Barcelona Luis Suárez triplájának is köszönhetően hazai pályán 5-1-re verte a Real Madridot a spanyol élvonal 10. fordulójában.
Góllövők: Luis Suarez 30. perc, 75 perc, 83 perc; Philippe Coutinho 11 perc; Arturo Vidal illetve Marcelo 50 perc.

Úgy tűnik, a Barcelonától elszenvedett méretes zakó megpecsételte Julen Lopetegui sorsát a Real Madridnál, amely jelen pillanatban a szakadék szélén táncol és csak remélheti, hogy az edzőváltás visszarántja jól megszokott helyére.
Vasárnap a csapat elutazott Barcelonába, ahonnan olyan méretes zakóval távozott, ami már betette a kulcsot a klubvezetésnél és sajtóhírek szerint Perez elnök útilaput kötött Lopetegui lábára.

Cikk és videók Link

Yotube videó Link

Messi alapítványa tizenötezer gyerek számára biztosít ....
  2018-10-26 22:39:14, péntek

Messi alapítványa tizenötezer gyerek számára biztosít reggelit
Az argentin Lionel Messi alapítványának kezdeményezésére tizenötezer gyerek számára biztosít reggelit egy iskolában, a mozambiki Mangundze városában.

Az alapítvány célja az, hogy csökkentse az afrikai országban tapasztalt krónikussá vált rossz étkezési szokásokat. A régióban tanulók életkörülményei nagyon rosszak, az iskolában sem teljesítenek megfelelően. Étkezési szokásaik javításával abban bíznak az labdarúgó alapítványánál, hogy a gyerekek a gyerekek erősebbek lesznek, így életrevalóbbakká válnak.
A reggeli szerves részét képezi a hétköznapi étkezésnek, de Mozambikban kevés az olyan iskola, amelyben a diákok reggelit kapnak, gyakorlatilag nem része az helyi kultúrának. A már működő projekt eddig pozitív hatásokkal bír, a környék iskoláskorú fiataljainak a felét érinti. Már kimutatható, hogy jobban teljesítenek az iskolában és a közérzetükben is tapasztalhatóak pozitív változások, állítja egy helyi pap, Juan Gabriel.

Forrás: M4 sport oldal