2018.10.03 Barcelona - Tottenham 4:2
  2018-10-04 11:28:53, csütörtök

Góllövö: L.Messi 2; Rakitic 1; Cutinho 1
Videós összefoglaló Link

- Az eredmény miatt csalódott, játékosai teljesítményével azonban elégedett Mauricio Pochettino vezetőedző, akinek csapata, a Tottenham Hotspur 4-2-re kikapott otthon a Barcelonától a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójának szerdai rangadóján.
A szakember a vereség után elmondta: minden előzetes tervüket megváltoztatta, amikor ellenfelük kevesebb mint két perc elteltével gólt szerzett.
,,Figyelembe véve a realitásokat, hogy milyen hátrányba kerültünk, valamint azt, hogy a második félidőben milyen teljesítményt nyújtottunk, a játékosaim hősök voltak" - nyilatkozta Pochettino. Hozzátette: tudták, hogy nehéz feladat vár rájuk, amikor a Lionel Messi, Luis Suárez és Philippe Coutinho vezette Barcelonával kell megmérkőzniük, de miután csapata az utolsó percig hajtott, nem adta fel a küzdelmet, még a kétgólos hazai vereség ellenére is büszkeséget érez.
,,Az eredmény miatt persze csalódott vagyok, de óriásit harcoltunk" - értékelt az argentin tréner, aki kiemelte honfitársát, Messit. A Barcelona támadója a második félidőben két kapufája után kétszer volt eredményes. Videó Link
A katalán együttes három nyeretlen bajnoki fordulót követően játszott a Wembley Stadionban, a szerdai, kétgólos siker lélegzethez juttatta a csapatot, valamint edzőjét, Ernesto Valverdét.
,,Tisztában vagyunk azzal, hogy nehéz a csoportunk, valamint azzal is, hogy a Tottenham elleni idegenbeli mérkőzés kulcsfontosságú. Remélem, szurkolóink elégedettek a játékosokkal" - nyilatkozta a tréner.

0 komment , kategória:  Lionel Messi  - Barcelona
Lionel Messi hosszú idő után új külsővel jelentkezett
  2018-10-01 00:06:39, hétfő

A 31 éves támadó eddig rendre hajszínt és szakállszínt csereberélt, de most gondolt egyet, és megvált az utóbbi években az imázsához tartozó arcszőrzettől.

2018.09.18 Barcelona - PSV Eindhoven 4:0
Góllövők: Lionel Messi 31. petc, 77. perc, 86 perc - azaz triplázott és Dembele 74 perc
...... ......

Videó Link

Messi vezette győzelemre a Barcelonát, mesterhármassal Link

l.Messi csodálatos gólja szabadrúgásból és még a többi gól videó az Origó oldalon Link

Eurobarca oldalon Link

REAL SOCIEDAD 1-2 FC BARCELONA
  2018-09-18 12:51:16, kedd

Barcelona győzelme videó Link

Youtube oldalon videó Link
Góllövők: Aritz Elustondo ('12, 1-0), Luis Suarez ('63, 1-1), Ousmane Dembele ('66, 1-2)

Kiütéses győzelem a Barcelona javára
  2018-09-02 20:59:56, vasárnap

Barcelona - Huesca 8:2
Góllövők Juan Hernández ('3,), Lionel Messi (16, 61), Jorge Pulido ('24, öngól,), Luis Suarez (39, 90),
Álex Gallar ('42,), Ousmane Dembele ('48,), Ivan Rakitic ('52,), Jordi Alba ('81,)
Videó Link vagy Link

Messi egyértelművé tette, mi a Barca legnagyobb célja
  2018-08-16 13:23:54, csütörtök

Andrés Iniesta távozása után Lionel Messi lett a Barcelona csapatkapitánya, aki ennek apropóján tartott beszédet szerdán a Camp Nou-ban, s elárulta mi hajtja leginkább az együttest a 2018/19-es szezonban.
Nagyobb kép Link
...... ........... .....

- Nagyon büszkévé tesz, hogy ennek a csapatnak a kapitánya lehetek. Jól tudom, mit képvisel ez a klub és szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen nagy elődök után viselhetem a karszalagot. Mindent elkövetünk annak érdekében, hogy visszahozzuk ide a Camp Nou-ba a csodálatos Bajnokok Ligája-serleget" - mondta a spanyol bajnok és kupagyőztes újdonsült csapatkapitánya, Lionel Messi