A szeretet művészet,semmi sem fontosabb a világon,mint megtanulni ezt a művészetet. Úgy éld a jelent,hogy egyszer az majd múltad lesz,mely tönkre teheti a jöv... Kárpáti Éva
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 13
Universiade - Magyarország-Japán 14:8
  2017-08-30 06:20:13, szerda

Győzelemmel zártuk az Universiadét és ezzel a torna 5. helyén végzett a magyar férfi válogatott. (A lányok ezüstérmet szereztek, amihez gratulálunk!). A japánok legyőzése sima lett.

Link

Universiade - Nagy-Britannia-Magyarország 2:19

MÄRCZ TAMÁS a vlv-nek:

- A nemzetközi vízilabdában már közismert, hogy mennyire nehéz játszani a japán csapat ellen. Rendkívül nagy figyelmre, koncentrációra és taktikai felkészültségre van szükség, hogy a kellemetlen játékuk ne érvényesüljön. Fontosnak tartottuk ezt a mérkőzést, nagyon jól felkészültünk és öröm volt nézni, ahogy a fiúk megvalósították azt, amit elterveztünk. Mindezt úgy értük el,hogy Jansik Szilárd nem játszott a sérülése miatt és 16:5-ös kiállítási arány volt ellenünk a végén az eredményjelzőn. A csapat szinte hibátlanul játszott, 16 labdát szerzett és azt hiszem, bizonyította mindenki előtt, hogy egy megszokott és igazságos lebonyolításánál érmes helyen végzett volna, ez egészen biztos.

Az egyik delegátus képviselő feltette a kérdést, hogy miért nem jeleztük időben, ha láttuk ezt a hibát. Két héttel a játékok megkezdése előtt a szervezőknek írtunk, megemlítve ezt a problémát. Azt a választ kaptuk,hogy így van leírva és igy lesz. (Märcz Tamás arról beszél, hogy a megszokott FINA-lebonyolítási rendszerrel ellentétben ezen a tornán egy adott csoport első és második helyezettje már a negyedöntőben visszakapta egymást, így kerültünk szembe rövid időn belül újra a szerbekkel, akiktől kikaptunk - a szerk.)

Csak gratulálhatok a fiúknak, mert csak a nagyon erős szerb csapattól kaptunk ki. Számomra olyan, mintha ezek a fiúk itt érmesek lettek volna, úgy gondolom nem volt hiábavaló, hogy itt voltunk. Gratulálok a férfi csapat nevében a női csapatunk tegnap szerzett ezüstérméhez!

POHL ZOLTÁN a vlv-nek:[

- A csoportmérkőzések, azt gondolom, jól sikerültek, persze a szerbek elleni meccs kilóg a sorból, de ott is jól játszottunk három negyedig. Így magabiztosan mentünk tovább. A nyolcaddöntőben Dél-Korea ellen tudtunk olyan játékelemeket gyakorolni, amikkel már a negyeddöntőre készültünk.

Már az elején tudtuk, hogy itt visszakapjuk a szerbeket. Ez volt a torna legfontosabb része, mondhatjuk, hogy nekünk ez volt a döntő, itt dőlt el minden. Sajnos nem úgy kezdtünk, mint a korábbi találkozón. Gyorsan elléptek három góllal és nem bírtunk igazán felzárkózni. Megvoltak a lehetőségeink, de nem éltünk ezekkel. Az emberelőnyös helyzeteket nagyon rossz aranyban lőttük be és emellett könnyű gólokat ajándékoztunk nekik. Nagy volt a csalódottság, de összeszedtük magunkat, ahogy lehetett. Könnyedén vertük az angolokat, az ötödik helyért pedig az elég egyedi taktikát bevető japánok ellen sikerült nyernünk. Ezt fegyelmezett, türelmes játékkal és a fizikai erőfölényünket kihasználva sikerült elérnünk.

/b]

0 komment , kategória:  Universiadé
Universiade - Magyarország-Szerbia 7:9
  2017-08-25 15:13:14, péntek

Sajnos !!!!!!

Nem lesz címvédés, a szerb csapat legyőzte válogatottunkat a tajpeji Universiade negyeddöntőjében.

[MÄRCZ TAMÁS a vlv-nek:

- Azért jöttünk, hogy nyerjünk és nem hiszem, hogy más éremmel boldogok lettünk volna, mint az arany, épp ezért teljesen mindegy, hogy a lebonyolítás miatt már most kellett ezt a mérkőzést lejátszanunk. Talán lehetett volna döntő is ez, hiszen jó csapat a mienk is, de mégis azt mondom, a szerbek jobbak voltak nálunk. Határozottak voltak elöl, mindjárt a mérkőzés elején futni kellett az eredmény után. Sikerült ugyan megzavarni őket, amikor védekezést váltottunk, de nem voltunk elég veszélyesek elöl, azokat a helyzeteket, amiket megkaptunk - amiből nem volt sok - nem tudtuk jó százalékkal belőni.

Tudtuk, hogy legalább két-három góllal kell ma jobbnak lenni, hogy eggyel nyerhessünk mert a játékvezetésre nem számíthatunk, de sajnos eggyel sem voltunk ma jobbak, mint az ellenfelünk.

A meccshez krónikájához sajnos hozzá tartozik, hogy sajnos Jansik Szilárd nyaka a meccs végén megsérült. Ma még megvizsgálják, utána meglátjuk a továbbiakat.

Játszhatunk a másik negyeddöntő vesztesével, Nagy-Britanniával, akik egy olyan francia válogatottól kaptak ki, amely besétált az elődöntőbe komoly meccs nélkül, pedig ezen a tornán legalább hét csapat jobb náluk, csak még nem találkoztak egyikkel sem.