Férfi vízilabda csapat EZÜSTÉRMES lett a 2017 V.B.-én
  2017-07-29 22:59:16, szombat

...... .....

.........

Ezüstérmet szerzett a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű világbajnokságon, miután Horvátország ellen 8-6-ra elveszítette a döntőt a margitszigeti Hajós uszodában. Válogatottunk 0-4-es első negyeddel kezdett, s ugyan innen felállt és egyenlített, egyszer sem vezetett a fináléban. A nyolc között az olaszokat, az elődöntőben a szerbeket, a döntőben pedig a mieinket legyőző horvát csapat sikere megérdemelt.
HORVÁTORSZÁG-MAGYARORSZÁG 8-6 (4-0, 0-2, 2-2, 2-2)
Hajós uszoda, 7500 néző. V: Alexandrescu (román), Severo (olasz)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. - Erdélyi 1, Varga Dénes, Hosnyánszky, Mezei, VÁMOS 3, Gór-Nagy. Csere: Hárai, Zalánki, Manhercz K. 1, Decker Á., Török 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 10/4
Kipontozódott: Gór-Nagy (22. p.), Macan (28. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Hárai (32. p.)
- Az első negyedben még nagyon idegesen játszott a hazai csapat, amely később nagyot küzdött ugyan, de a 0-4-es kezdést nem tudta kiheverni.
Pedig Märcz Tamás csapata egyszer felhozta döntetlenre a meccset: a kapitány szigorúbb védekezést kért, és ezt meg is kapta a játékosaitól, közel két negyeden át nem dobtak gólt a horvátok. A második negyedben Vámos Márton és Török Béla góljaival feljött 4-2-re a házigazda, majd a harmadik negyedben 4-4 is állt az eredményjelzőn.
Ekkor azonban talán a szerencse is elpártolt a magyar csapat mellől, Javier García kétszer is a blokkon megpattanó lövéssel szerzett gólt gyors egymásutánban (4-6).
A maradék időben a horvátok rutinosan elhúzták a támadásaikat, nem is akartak igazán gólt lőni, de nem is kaptak. Vámos lövése pedig fölé pattant egy fórnál, ezzel végképp elúszott a meccs.
- Vámos Márton, a torna MVP-je szerint nagyon sok energiát elvitt, hogy 0-4-ről kellett felkapaszkodni. Döntetlennél úgy érezték, lehetne fordulópont, de a 4-4 után kapott két gól nagyon demoralizáló volt. Ennek ellenére küzdött a csapat, amit az is jelez, hogy még két másodperccel a vége előtt, 8-6-nál próbált legalább szépíteni.
- Märcz Tamás elismerte, hogy “egy nagyon jó csapattól kaptunk ki", de nagyon nehéz 0-4-ről visszahozni egy vb-döntőt. A horvátok négy nap alatt legyőzték Olaszországot, Szerbiát és Magyarországot, megérdemelten nyerték meg a V.B-ét

0 komment , kategória:  Vizes OB, VB 2017_Magyarország
Címkék: világbajnokságon, felkapaszkodni, magyarországot, eredményjelzőn, egymásutánban, emberelőnyből, megérdemelten, kipontozódott, margitszigeti, válogatottunk, olaszországot, magyarország, döntetlennél, játékosaitól, másodperccel, horvátország, alexandrescu, demoralizáló, támadásaikat, elveszítette, fordulópont, döntetlenre, egyenlített, hosnyánszky, megérdemelt, visszahozni, elődöntőben, szövetségi, ezüstérmet, válogatott, megpattanó, védekezést, legyőzték, házigazda, elpártolt, szerencse, magyar férfi, hazai rendezésű, margitszigeti Hajós, nyolc között, döntőben pedig, mieinket legyőző, első negyedben, hazai csapat, 0-4-es kezdést, kapitány szigorúbb, második negyedben, harmadik negyedben, magyar csapat, blokkon megpattanó, maradék időben, horvátok rutinosan, NAGY, Varga Dénes, Manhercz, Decker, Märcz Tamás, Pedig Märcz Tamás, Vámos Márton, Török Béla, Javier García,
Új komment
Kérjük adja meg a TVN.HU rendszeréhez tartozó felhasználónevét és jelszavát.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak kommentet,
amennyiben még nem rendelkezik TVN.HU hozzáféréssel: Klikk ide!
Felhasználónév:
Jelszó:
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:

Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika

Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Isten hűségének mértéke  Facebookon kaptam  Különleges  képre írva  Szép estét  Szép estét  képre írva  Facebookon kaptam  jó reggelt  képre írva  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Aranyosi Ervin: Örökbe fogadta...  Esterházy Péterre emlékezünk  Segíts neki dicsérni Téged  Kubinyi Anna gobelintervező, t...  Különleges  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Krisztinától  Egy tavasz  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  Emlékezz  Martin Buber, A haszidim meséi  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  A hagyma antibakteriális hatás...  Facebookon kaptam  Müller Péter tollából  Jó éjszakát  Facebookon kaptam Mírjam bará...  Paul David Tripp Április 15  Isten hűségének mértéke  Vito Giaquinto gondolata  József Attila - Kopogtatás nél...  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Az ember emlékekből áll  Facebookon kaptam  Bornyi Veronika haiku verse  Jó éjszakát  Dóró Sándor: Embernek maradni  Facebookon kaptam  IGEN így  Facebookon kaptam  Tanmese  József Attila - Kopogtatás nél...  Már Gárdonyi Géza is méltatta  Alvó cicák  Szép estét kedves látogatóimna...  Kertem  Erdei gyöngyvirág  Facebookon kaptam  Anyák napjára  Bársony székben  Ott van  Sík Sándor - Ha jő a perc  Az ember emlékekből áll  képre írva  Mindig lesz olyan  40 felett  Baranyi Ferenc - N i n c s  A hagyma antibakteriális hatás...  Jan Twardowski - Siessünk  Előnyök, amelyeket a meditáció...  Tanácsok egy pszichológustól  képre írva  Az egyik legalapvetőbb tézis a...  Kertem  Ady Endre - Mindegy átka  Mindig lesz olyan  Alvó cica  Az ember  Már Gárdonyi Géza is méltatta  James Allen  Facebookon kaptam  Előnyök, amelyeket a meditáció...  Egyszerű  Facebookon kaptam  Jó nap volt  Vidámság  Facebookon kaptam  Borzasztó  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  A hagyma antibakteriális hatás...  Facebookon kaptam  Kubinyi Anna gobelintervező, t...  Paul David Tripp Április 13  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  39 ígéret  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Van néhány kérdés, amin gondol...  Paul David Tripp Április 14  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Walter Chrysler mondta
Bejegyzés Címkék
magyar férfi, hazai rendezésű, margitszigeti Hajós, nyolc között, döntőben pedig, mieinket legyőző, első negyedben, hazai csapat, 0-4-es kezdést, kapitány szigorúbb, második negyedben, harmadik negyedben, magyar csapat, blokkon megpattanó, maradék időben, horvátok rutinosan, torna MVP-je, vége előtt, horvátok négy, világbajnokságon, felkapaszkodni, magyarországot, eredményjelzőn, egymásutánban, emberelőnyből, megérdemelten, kipontozódott, margitszigeti, válogatottunk, olaszországot, magyarország, döntetlennél, játékosaitól, másodperccel, horvátország, alexandrescu, demoralizáló, támadásaikat, elveszítette, fordulópont, döntetlenre, egyenlített, hosnyánszky, megérdemelt, visszahozni, elődöntőben, szövetségi, ezüstérmet, válogatott, megpattanó, védekezést, legyőzték, házigazda, elpártolt, szerencse, rutinosan, elismerte, szépíteni, csapattól, negyedben, kiheverni, góljaival, kiállítva, szigorúbb, szerbeket, negyeddel, olaszokat, fináléban, uszodában, vízilabda, rendezésű, cserével, szerzett, idegesen, legalább, vezetett, kapitány, energiát, játszott, horvátok, ellenére, harmadik, negyeden, elúszott, elhúzták, manhercz, lövéssel, felhozta, szerbiát, döntőben, mieinket, pattant, egyszer, , ,