1951.01.15
Legyőztük a horvátokat, a legjobb négy között a vízilabda...
  2018-06-22 09:22:52, péntek

Legyőztük a horvátokat, a legjobb négy között a férfi vízilabda-válogatott
A magyar válogatott bejutott a legjobb négy közé a Duna Arénában zajló férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a csütörtöki negyeddöntőben ötméteresekkel győzte le a világbajnok horvát csapatot.
A két csapat tavaly a világbajnokság döntőjében találkozott egymással, akkor a csordultig telt margitszigeti uszodában 8-6-ra nyertek a horvátok.
A nyitónegyedben az utolsó percig kellett várni az első gólra, amelyet a horvátok szereztek, igaz Nagy Viktor talán háríthatta volna a rövid sarokra tartó próbálkozást. Ugyanakkor a túloldalon a szintén klasszis Marco Bijac is mellényúlt Zalánki Gergő lövésénél.
A második felvonás elején látványos centergóllal kerültek előnybe a horvátok, akik egy kettős emberhátrány is kivédekeztek ezután. A nagyszünet előtt Vámos Márton találta meg az utat a hálóba, Bijac hóna alatt csúszott be újra a labda (2-2).
A fordulás után először szerezte meg a vezetést a magyar csapat: egy gyors kontrát Bedő Krisztián fejezett be sikerrel, azonban a horvátoknak is hamar sikerült egyenlíteniük.
A következő magyar támadásból megszületett a találkozó addigi legszebb gólja: Angyal Dániel húzott a kapuba emberelőnyből.
Kovács Gergő labdaszerzése után fórt harcolt ki, Märcz Tamás időt kért, a figurát pedig Vámos jó passza után Zalánki váltotta gólra (5-3). A horvátok tíz másodperccel a dudaszó előtt szépítettek.
A zárófelvonás elején újra két góllal lépett el a hazai csapat, de a horvátok gyorsan visszajöttek, másfél perccel a vége előtt pedig Vukicevic bombájával egyenlítettek. Az utolsó harminc másodpercre egy rossz bírói döntés miatt - a blokkoló kezet Nagy Viktorénak nézték - a horvátok támadhatták végig, de maradt a döntetlen, következtek az ötméteresek.
A magyar lövök - sorrendben, Vámos, Zalánki, Bátori Bence és Erdélyi - nem hibáztak, míg a horvátoknál Javier Garcia Gadea a felső lécre lőtt, Loren Fatovic próbálkozását pedig Nagy hárította.
Magyarország - Horvátország 10-8 (1-1, 1-1, 3-2, 1-2, 4-2) - ötméteresekkel
gólszerzők: Zalánki, Bedő 2-2, Vámos, Angyal 1-1, illetve Milos 2, Krapic, Vrlic, Buslje, Vukicevic 1-1

A magyarok ellenfele a japán válogatott lesz, miután a csütörtöki negyeddöntőben meglepetésre 11-10-re legyőzte az amerikai együttest.
- Az Egyesült Államok százszázalékos eredménnyel zárta a csoportkört, míg a japánok pont nélkül végeztek a magyarok csoportjában, a házigazdától - amellyel pénteken 18.15-kor találkoznak újra - szerdán 14-7-re kaptak ki.