Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Kapitánya megvédte a fetrengő Neymart - foci V.B. 2018
  2018-07-03 19:44:09, kedd

Forás: 24.hu/foci vb

Tite, az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon negyeddöntős brazil válogatott szövetségi kapitánya védelmébe vette csapata kulcsemberét, Neymart, akit indokolatlanul sok színészkedéssel vádolt a mexikói kapitány. Juan Carlos Osorio, a 2-0-ra elveszített nyolcaddöntőt követően korábban Neymarra utalva azt mondta: a futball szégyene, hogy a támadó színészkedése, vélt sérülései miatt sok időt veszítettek a mérkőzésen és kiestek a ritmusukból.
Tite azzal kapcsolatban nem foglalt állást, amikor Miguel Layun az oldalvonal mellett rátaposott Neymar bokájára, inkább kitért a mérkőzésen gólt szerző és gólpasszt adó támadó bokasérülés utáni remek visszatérésére.
Neymar három és fél hónapot hagyott ki, és most top szinten teljesít. Más klasszisnak négy vagy akár öt mérkőzésre is szüksége lenne, hogy ilyen hosszú kihagyást követően játékba lendüljön. Ezzel szemben Neymar már a csoportkör utolsó fordulójában is nagyszerűen teljesített, amit ma megismételt - nyilatkozta a szakember.
Tite elégedett volt a brazil válogatott játékával is, kiemelte: 21 lehetőséget dolgoztak ki, nagyszerűen játszottak, különösen a gyors ellentámadásaik nyerték el a tetszését. Csapatából Willian játékát emelte még ki, elárulta: a középpályás sokszor szenved, mert elsősorban taktikai kötelezettségeinek kell eleget tennie.
A második félidőben viszont már megengedtem neki, hogy villogjon - mondta. Willian játéka a szünet után valóban látványosan hatékonyabb lett, a brazilok vezető találata előtt ő adta a gólpasszt.
A szamarai nyolcaddöntő főszereplője, Neymar a tavaszi szezon kihagyását követően közel százszázalékos formában érzi magát. Elmondta: tisztában volt azzal, hogy mérkőzésekre van szüksége, amíg játékba lendül. A támadó kiemelte: a brazil csapat és az oroszországi vb azonban nem róla szól.
Sokkal fontosabb, hogy egységesek vagyunk. Örülök, hogy egy olyan a csapatnak vagyok a játékosa, amelyik messzire juthat a vb-n - hangsúlyozta Neymar.
A brazil támadó a mexikói csapatból a több bravúros védést bemutató Guillermo Ochoa kapust dicsérte, a színészkedése miatt őt ért kritikákkal pedig nem foglalkozott.
Sok ember szeret beszélni, van aki idegességében, más azért, mert szerepelni akar. Én viszont azért jöttem, hogy futballozzak, és győzelemhez segítsem a csapattársaimat- mondta Neymar.

- A mexikói kapitány lebohócozta Neymart. A brazil labdarúgó-válogatott bejutott hétfőn a legjobb nyolc közé az oroszországi világbajnokságon, miután 2-0-ra legyőzték Mexikót. A brazilok mindkét góljából kivette a részét Neymar, az elsőt ő lőtte, a második előtt pedig az ő lövését védte Ochoa, de a kapus pechjére a hosszú oldalon érkezett a csereként beállt Roberto Firmino és eldöntötte a találkozót. Neymarnak azonban volt egy látványos szenvedése is és elsősorban erről szólnak a hírek. A 72. percben járt a mérkőzés, amikor Layún tényleg megtaposta a brazil játékos bokáját az oldalvonalnál, Neymar azonban túljátszotta az esetet. Ezt a mexikói kapitány, Juan Carlos Osorio is szóvá tette a mérkőzés utáni nyilatkozatában. Uraltuk akkor a mérkőzést, de szégyen, hogy egy játékos miatt ennyi időt elveszítettünk. Négy percig tartott ez az egész és ez jó példa lehet minden kisgyereknek: ez a férfiak játéka, nem pedig valami bohócelőadás - idézi az ESPN Osoriót, aki szerint az olasz Gianluca Rocchi a braziloknak fújt egész meccsen.
Neymarnak a svájciak elleni is volt már egy látványos esése, akkor felrúgták, de annyit pörgött, hogy majdnem kigurult a stadionból. Ő az O Globónak beszélt a történtekről:
Megtapostak, ilyet nem lehet csinálni. Sok volt a duma a részükről, de már mennek haza.