1951.01.15
Hibátlan játékkal V.B. döntős a női junior kézi válogatott
  2018-07-14 06:15:13, szombat

...... .......

A magyar válogatott bejutott a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokság szombati döntőjébe, miután a péntek esti elődöntőben 30-25-re legyőzte Dél-Koreát.
Elsősorban támadásban kezdett jól a hazai csapat (3-1), de öt perc után némileg megtorpant, pontatlanná vált, és ezt kihasználva a koreaiak visszavették a vezetést (6-7). A magyarok védekezésben sokáig nem találták a szokatlan, gyors ázsiai játékstílus ellenszerét, ám amikor 2-0-ra megnyertek egy emberhátrányos időszakot, a dél-koreaiak időt kértek.
A kapus Hlogyik Petra és a balátlövő Kácsor Gréta vezérletével ismét ellépett a magyar csapat (13-9), az ellenfél többször is a kapufát találta el és hétmétereseket rontott. A szünetben három gól volt a különbség. A torna legeredményesebb magyar játékosa, Klujber Katrin jó teljesítményének köszönhetően a második félidő elején őrizte előnyét a válogatott, majd a meccs során először öt góllal vezetett (21-16).
Az ázsiaiak többször változó, nyílt védekezésére pontos átlövésekkel reagáltak a magyarok, az 51. percben Binó Boglárka büntetőt védett, a túloldalon Kuti Bettina betalált (26-21). Az ellenfél kihasználta utolsó időkérését, de a játék képe a hajrában sem változott, a hazaiak magabiztosan győztek és továbbra is százszázalékosak a debreceni tornán. A magyarok ellenfele a szombaton 20 órakor kezdődő fináléban Norvégia lesz, amelyet Golovin Vlagyimir szövetségi edző együttese a csoportkör utolsó fordulójában 35-27-re legyőzött.
A magyar női korosztályos válogatott hatodszor játszott elődöntőt a világbajnokságok történetében, és 2001, illetve 2003 után harmadszor jutott a fináléba. A 17 és a 15 évvel ezelőtti döntőt elveszítették a magyarok.
Eredmény, elődöntő:
Magyarország-Koreai Köztársaság 30-25 (14-11)
a magyar gólszerzők: Háfra 7, Klujber 6, Lakatos 4, Kácsor, Faluvégi 3-3, Pásztor, Kuti 2-2, Márton, Fodor, Tóvizi 1-1
Az ezüstérem már biztos, de lehet, hogy arany színű lesz. Ezért imádkozok, hogy a sikerüljön a Norvég csapatot legyőzni.

Korábban:
Norvégia - Oroszország 30-23 (14-12)

0 komment , kategória:  Egyéb sport
Címkék: legeredményesebb, teljesítményének, százszázalékosak, világbajnokságok, hétmétereseket, emberhátrányos, világbajnokság, elveszítették, vezérletével, védekezésben, köszönhetően, magabiztosan, történetében, magyarország, korosztályos, fordulójában, visszavették, átlövésekkel, védekezésére, pontatlanná, kihasználva, köztársaság, kihasználta, debrecenben, elődöntőben, oroszország, játékstílus, ellenszerét, megnyertek, csoportkör, szövetségi, válogatott, harmadszor, időkérését, megtorpant, sikerüljön, magyar válogatott, péntek esti, hazai csapat, koreaiak visszavették, magyarok védekezésben, emberhátrányos időszakot, dél-koreaiak időt, kapus Hlogyik, balátlövő Kácsor, magyar csapat, ellenfél többször, kapufát találta, szünetben három, torna legeredményesebb, második félidő, meccs során, Hlogyik Petra, Kácsor Gréta, Klujber Katrin, Binó Boglárka, Kuti Bettina, Golovin Vlagyimir, Magyarország-Koreai Köztársaság,
Új komment
Kérjük adja meg a TVN.HU rendszeréhez tartozó felhasználónevét és jelszavát.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak kommentet,
amennyiben még nem rendelkezik TVN.HU hozzáféréssel: Klikk ide!
Felhasználónév:
Jelszó:
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:

Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika

Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Csendes éjszakán  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Rejtő Jenő versei  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Atyám !  Imádkozás Krisztus értelméért  Isten áldja  Aranyosi Ervin: Súgom a békét...  képre írva Március 15 -re emlé...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Őri István - Dal az életről  Atyám !  Szent-Györgyi Albert gondolata  Gősi Vali - Tükre lennék...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Az ünnepről  Szép estét  Rendhagyó tavaszköszöntő Horto...  Facebookon kaptam  Szép estét kedves látogatóimna...  Atyám !  Az élet  Alvó baby  Könnyáztatta asszonysorsok  Facebookon kaptam  " A gondolat is rezgés. Minél ...  Nem mindegy  Esti kép  Facebookon kaptam  Hernádkakon tánccal ünneplik m...  Gősi Vali - Tükre lennék...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Az élet  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Szép álmokat!  Facebookon kaptam  A gyomorrontás tojással is kez...  Imádkozás Krisztus értelméért  Az embernek fiatal korában van  Éljen a magyar szabadság!  Könnyáztatta asszonysorsok  Tavaszról álmodom,  Szép Álmokat  Üdvözöllek az oldalamon  Esti kép  Csendes éjszakán  A csonk és a facsemete  A gyász  Facebookon kaptam  Rendhagyó tavaszköszöntő Horto...  Szabó Lőrinc: Egy kis értelmet...  Az embernek fiatal korában van  Várnai Zseni - Petőfi márciusa  Isteni zsebkendők  Házi botox  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Alvó kislány  Alvó baby  Müller Péter tollából  1848. március 15-én  Rendhagyó tavaszköszöntő Horto...  Márciusi eső  Szép estét kedves látogatóimna...  A gyász  1848. március 15-én  Facebookon kaptam  Mindig tud adni ,  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Meghitt estéken . . .  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Könnyáztatta asszonysorsok  Facebookon kaptam  Hernádkakon tánccal ünneplik m...  Szép estét kedves látogatóimna...  Szép estét kedves látogatóimna...  Könnyáztatta asszonysorsok  Magyarország ilyen hely.  Mélységes szomorúsággal  Törött csészék  Szép álmokat!  Kezdet  A Mindenható Istenben bízva  Evan Esar tollából  Szép estét kedves látogatóimna...  Jó éjszakát  Mindig tud adni ,  Facebookon kaptam  Imádkozás Krisztus értelméért  Facebookon kaptam  Őri István - Dal az életről  Mai harmónia kártyám
Bejegyzés Címkék
magyar válogatott, péntek esti, hazai csapat, koreaiak visszavették, magyarok védekezésben, emberhátrányos időszakot, dél-koreaiak időt, kapus Hlogyik, balátlövő Kácsor, magyar csapat, ellenfél többször, kapufát találta, szünetben három, torna legeredményesebb, második félidő, meccs során, ázsiaiak többször, túloldalon Kuti, ellenfél kihasználta, játék képe, hazaiak magabiztosan, debreceni tornán, magyarok ellenfele, csoportkör utolsó, világbajnokságok történetében, magyar gólszerzők, legeredményesebb, teljesítményének, százszázalékosak, világbajnokságok, hétmétereseket, emberhátrányos, világbajnokság, elveszítették, vezérletével, védekezésben, köszönhetően, magabiztosan, történetében, magyarország, korosztályos, fordulójában, visszavették, átlövésekkel, védekezésére, pontatlanná, kihasználva, köztársaság, kihasználta, debrecenben, elődöntőben, oroszország, játékstílus, ellenszerét, megnyertek, csoportkör, szövetségi, válogatott, harmadszor, időkérését, megtorpant, sikerüljön, elsősorban, támadásban, túloldalon, gólszerzők, különbség, döntőjébe, vlagyimir, kézilabda, szombaton, balátlövő, változott, debreceni, időszakot, ellenfele, reagáltak, fináléban, együttese, elődöntőt, szünetben, hatodszor, ezüstérem, legyőzött, imádkozok, szokatlan, csapatot, legyőzte, többször, magyarok, legyőzni, játékosa, norvégia, korábban, szombati, vezetett, büntetőt, ázsiaiak, ellenfél, , ,