Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Bravúros Fradi-győzelem Dániában a női kézilabda BL-ben
  2020-10-13 13:32:18, kedd

Elek Gábor csapatából hét alapember hiányzott, de így is nyerni tudott esélyesebb riválisa otthonában.
A koronavírusos megbetegedések miatt tartalékos Ferencváros 24-21-re győzött a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap.
Az FTC elhalasztotta a norvég Vipers Kristiansand és a francia Metz HB elleni mérkőzését, és vasárnap sem akart játszani, ám ezt az európai szövetség már nem engedélyezte

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:
Team Esbjerg (dán) - FTC-Rail Cargo Hungaria 21-24 (13-9)

A vendégek keretéből Kisfaludy Anett, Pásztor Noémi, Kovács Anett, Klujber Katrin, Háfra Noémi, valamint a német Julia Behnke és Emily Bölk hiányzott, bekerült viszont négy olyan utánpótláskorú kézilabdázó, akik még a felnőtt NB I-ben sem játszottak. A hazaiak a decemberi világbajnokság legértékesebb játékosának választott holland Estavana Polmant nélkülözték, aki súlyos térdsérülés után gyógyul.
A magyar csapat eleinte remekül tartotta magát, a hazaiak a 11. percben vezettek először, és még a 19. percben is csak 7-6 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban egyre többet hibázott mezőnyben és támadásban is az FTC, ezt, illetve Rikke Poulsen védéseit kihasználva az Esbjerg gyors, könnyű gólokkal elhúzott, és a szünetben már 13-9 volt az állás a javára.
A 37. percben időt kellett kérniük a házigazdáknak, mert a Ferencváros remek védekezéssel és hatékony támadójátékkal kezdte a második félidőt, és 14-13-ra felzárkózott. A folytatásban a magyar együttes négyszer támadott az egyenlítésért, és negyedszer sikerrel is járt, majd remek összpontosítással a vezetést is átvette. Volt egy 14 perces időszak, amit 9-3-ra megnyert a vendégcsapat, amely a dánok egyenlítése után megint lendületbe került, és három góllal ellépett.
Az FTC egy újabb 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset, amelyet határtalan lelkesedésének, és nagyszerű második félidei játékának köszönhetően nyert meg. A mezőny legeredményesebb játékosa Kovacsics Anikó volt hat góllal, Schatzl Nadine ötször volt eredményes.
A két csapat harmadik alkalommal találkozott egymással, az FTC egy vereség mellett másodszor nyert. A két győzelemmel és két döntetlennel álló címvédő Győri Audi ETO KC jövő szombaton a román Ramnicu Valcea együttesét fogadja, az egy győzelemmel és egy vereséggel rendelkező Ferencváros pedig egy hét múlva az ugyancsak román CSM Bucuresti vendége lesz a BL csoportkörében.