Bajnokok Ligája, G csoport, 5. forduló: labdarúgás

Ferencváros-FC - Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Alkeszej Kulbakov (fehérorosz)
gólszerzők: Griezmann (14.), Braitwaite (21.), Dembélé (28., 11-esből)
sárga lap: Frimpong (27.), illetve Busquets (29.), Griezmann (53.), Trincso (70.)
Ferencváros:
Dibusz - Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) - Sigér (Laidouni, 64.), Somalia (Haratin, 81.) - Isael, Uzuni (Baturina, 71.) - Nguen (Mak, 71.)
FC Barcelona:
Neto - Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba (Junior Firpo, a szünetben) - Busquets (de Jong, a szünetben), Pjanic - Trincao, Griezmann (Ricardo Puig, 65.), Dembélé - Braithwaite (De La Fuente, 80.)

I. félidő:
14. perc: Dembélé Botka lábai között ugratta ki Jordi Albát a bal oldalon, a védő centerezését a rövidnél érkező Griezmann csodálatos mozdulattal, sarokkal továbbította a hálóba, a labda Dibusz lábai között talált utat a kapuba (0-1).
21. perc: Dembélé könnyedén húzott el Botka mellett, tökéletes középre adását pedig Braithwaite négy méterről becsúszva a bal alsó sarokba lőtte (0-2).
28. perc: Braithwaite ugrott ki a leshatáron, betört a 16-oson belülre, Frimpong pedig hátulról szabálytalankodott vele szemben. A büntetőt Dembélé a jobbra vetődő Dibusz mellett a kapu bal oldalába lőtte (0-3).
Azonnal beszorult a Ferencváros, a zöld-fehérek saját 16-osuk előteréből is csak komoly nehézségek árán tudták kihozni a labdát. Braithwaite gyorsan vezetést szerezhetett volna a katalánoknak, de közelről hibázott. Így sem kellett sokat várni az első vendéggólra, a 14. percben a világbajnok Griezmann egy gyönyörű sarkazással vette be Dibusz kapuját. A spanyol csapat a következő negyed órában eldöntötte az összecsapást, előbb Braithwaite lőtt közelről a hálóba, majd az általa kiharcolt büntetőt Dembélé értékesítette.
Nem sokkal a fordulást követően Nguen révén először került helyzetbe a Ferencváros, amely jóval kisebb nyomás alatt futballozhatott, ugyanis a Barcelona már közel sem annyira erőltette úgy letámadást, mint az első félidőben. A hazaiak a csereként pályára lépő Baturina fejesénél jártak a legközelebb a gólhoz, de Neto könnyedén hárított. A hajrában könnyedén labdázgatott a Barcelona, és még el is puskázott néhány helyzetet, így az eredmény nem változott.