Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Algopyrin
  2020-09-01 17:26:05, kedd
 
   
  Kétségtelen, hogy az EU-ban és más fejlett országokban a metamizole tartalmú gyógyszerek vénykötelesek. A metamizole-t 1920-ban szabadalmaztatták, szabadalmi védettsége tehát ma már nincs, az gyártja, aki akarja, vagyis a metamizole NEM ÜZLET.

És mint majd mindjárt látjuk, ha valóban a gyógyszerek veszélyessége alapján dőlne el, mi vényköteles, és mi nem, az összes szabad forgalmú paracetamol tartalmú és nem szteroid gyulladás csökkentő típusú gyógyszert vénykötelessé tennék.

Miért nem teszik? Azért, mert ez viszont bomba üzlet. Persze most valaki rámutathat, hogy itt kicsit keverem a gyógyszerhatóságot, meg a gyógyszeripart, hiszen csak a gyógyszerhatóság tilthat és engedélyezhet, a gyógyszeripar csak kérheti az engedélyezést. Sajnos nem én keverem a dolgokat, hanem a valóságban keveredik össze, hogy ki kit irányít. Bár országonként változó korrupciós szinttel, de minden gyógyszerhatóság a megengedettnél jóval melegebb kapcsolatot ápol a gyógyszeripari cégekkel.

Angliában becslések szerint 4.000 millió 500 mg-os paracetamol tabletta fogy évente! Persze nem generikus, olcsó formában, hanem ízesített porok, forróitalok, és az influenzát két vállra fektető szuper tabletták formájában. A gyógyszeripart sosem zavarta, ha valami veszélyes, nem az ő dolga védekeznie saját maga ellen. Mi több, a gyógyszeripar újra és újra megpróbál életveszélyes gyógyszereket szabad forgalmúvá átminősíttetni, csakhogy növelje profitját. Nemrég az USA-ban azt szerették volna elérni, hogy az igen súlyos, nem ritkán halálos mellékhatásokat okozó koleszterincsökkentőket minősítsék át szabadon vásárolhatóvá. Egyelőre nem ment, de majd... Hogy a koleszterinszintet nem is kéne, sőt ártalmas csökkenteni, az más kérdés.

Életveszélyes szerek szabadpiaci forgalmazása
Paracetamol más néven acetaminophen (Coldrex, Panadol, Rubophen, Grippostad, Efferalgan, Mexalen, Ben-U-Ron, Paracetamol, Paramax, Béres Febrilin, Neocitran, Vicetamol, Rhinoval, Miralgin, Saridon). Miért is e felsorolás? Az ok: náthára, influenzára, fejfájásra, ízületi fájdalmakra, izomfájdalmakra, stb. Ezt ajánlják, ezek az un. "modern" készítmények. A nagyszámú paracetamol-tartalmú szabad forgalmú gyógyszer veszélye az, hogy a különféle tünetekre szedett azonos hatóanyagú paracetamol készítmények könnyen vezetnek túladagoláshoz. Az emberek egyébként sem gondolják, hogy egy szabad forgalmú készítmény életveszélyes lehet, kevesen olvassák el az apró betűs figyelmeztetéseket. Ha nem csökken a láz vagy a fájdalom, mindenki hajlamos hamarosan bekapni még egy szemet a gyógyszerből. S mivel a paracetamol bizonyítottan gyengébb hatású fájdalomcsillapító, mint mondjuk az Algopyrin, ez bizonyára gyakran be is következik.

A paracetamol egyik közismerten veszélyes tulajdonsága, hogy a terápiás dózis és a mérgezést okozó dózis nagyon közel van egymáshoz. Paracetamol mérgezés a máj károsodásához, ill. a máj elhalásához vezet. Ha nem ismerik fel a paracetamol mérgezést néhány órán belül, a májkárosodás halálhoz vezet. Nehezíti a felismerést, hogy első nap a vezető tünetek (izzadás, émelygés, hányás) azonosak lehetnek annak az állapotnak a tüneteivel, amire a beteg szedi a gyógyszert, és ráadásul a mérgezett személynél a tünetek pár órán belül elmúlnak! A 24 órán túl jelentkező mérgezési tünetek (sárgaság, kóma, veseleállás) pedig már a bekövetkezett májkárosodásról tudósítanak, amit igen gyorsan követ a halál. Azonban túladagolás esetén az sem lehet nyugodt, akinek az első 1-2 napban nem jelentkezik mérgezéses tünete, ugyanis gyakran 5-6 nap múlva jelentkeznek a tünetek, ám ekkor már végzetesek. Feltételezett túladagolás esetén tehát azonnal toxikológiai osztályon kell jelentkezni. A British Medical Journal azonban több esetről is beszámol, amikor a túladagolás után kezelésre jelentkezett betegeknél a vérben mért paracetamol szintet a veszélyes 200 mg/l alattinak találták ugyan, de a beteg, hazabocsájtva napokon belül meghalt. Valójában minden túladagolásos esetben intravénásan acetylcystein-t kell adni a betegnek!

Mivel a terápiás és a toxikus dózis igen közel vannak egymáshoz, senki nem érezheti igazán biztonságban magát, aki paracetamolt szed. Ha csak a statisztikákat tekintjük, napi 4 gr több napon át való szedése májkárosodást, 6 gr halált okozhat. Másként, 150 mg/testsúly kilogramm már mérgező adag. Mint az Australian Adverse Drug Reactions Bulletin 2005 októberi száma beszámol róla, 29 paracetamol mérgezésből fakadó májkárosodásból 9 véletlen túladagolásból következett be (gyakran öngyilkossági szándékkal is bevesznek paracetamol tartalmú gyógyszereket). Ráadásul további 10 esetről számoltak be, ahol gyerekeknél a terápiás adagot (20mg/testsúly kilogramm) túl nem lépő kezelés során lépett fel májkárosodás. Ha ezt átszámoljuk, egy 20 kilogrammos gyermeknél mindössze 400 mg-ról van szó! A paracetamol készítmények átlagos hatóanyag tartalma 500-750 mg közt mozog, kivéve a kifejezetten gyermekeknek szánt gyógyszereket, amelyekben jóval kevesebb van. Azonban bevált gyakorlat, hogy fejfájás, láz esetén a szülők, pláne nagyobb gyerekeknek, felnőtt gyógyszert adnak, s így akár egy szemmel is könnyedén túllépik a veszélyes határt.

Nátha, influenza, különféle fájdalmak gyakran egy hétig is eltartanak, ez könnyen krónikus paracetamol szedéshez vezet.

A paracetamol-mérgezés veszélyét fokozottan növeli bármi, ami károsítja vagy terheli a máj enzimrendszerét. Így pl.

ha valaki májbetegségben, májelégtelenségben szenved (hepatitisze volt/van),

ha valaki kiéhezett, akár az aktuális betegsége miatt, akár mert fogyókúrázik, akár mert mondjuk anorexia nervosában szenved,

ha rendszeresen fogyaszt nagyobb mennyiségű alkoholt,

ha olyan gyógyszert szed, amely a paracetamolt bontó enzimrendszert is terheli. Pl. antiepileptikumok (pl. Neurotop), antiaritmiás szerek (pl. Diphedan) vagy bizonyos antibiotikumok (pl. Tubocin),

ha orbáncfü kivonatot szed,

ha phenobarbitált (Pl. Sevenal) szed,

ha genetikai okokból rosszul bontja le a paracetamolt (ezt majd a mérgezésből lehet biztosan megtudni).

Túl sok "ha" szerepel a paracetamol ellenjavallatai közt, melyeknek fennállása esetén sincs mindig tudatában a beteg.

Angliában évente 70 000 paracetamol mérgezést kezelnek, ebben benne van a rengeteg öngyilkossági szándékkal elkövetett túladagolás is. (Nem ötletnek írom, mert nem szép halál, de paracetamol mérgezéshez elég 20 szem tabletta. Próbálna valaki 20 szem Algopyrinnel öngyilkosságot megkísérelni!) 1993 és 1997 közt Angliában 500-an haltak meg paracetamol túladagolásban. Ezek az adatok azt jelentik, hogy Angliában egymillió lakosra 1400 paracetamol mérgezés esik, és a fejlett egészségügyi ellátásnak köszönhetően csak 10 paracetamol halál jut egymillió emberre. Világszerte, a túladagolásos mérgezések feléért a szabad forgalmazású paracetamol felelős!

A paracetamol (és aszpirin) fogyasztás másik kockázata a veseelégtelenség, veseleállás. Egy svéd vizsgálat szerint paracetamol fogyasztás 2,5 szeres kockázatot jelent veseelégtelenség kialakulására, és már fennálló veseproblémák esetén 5,5-szörös kockázata van a betegnek a veseelhalásra. Hasonló kockázat metamizole (pl. Algopyrin) szedése kapcsán nem ismert.

Ha összevetjük ezeket az adatokat, miszerint egymillió emberből 0.2-2 ember hal meg metamizole szedés következtében, míg paracetamol szedés következtében 10, akkor azt mondhatjuk, hogy a paracetamol ötször-ötvenszer veszélyesebb szer, mint az Algopyrin vagy a Quarelin. Ez a kalkuláció persze nem veszi figyelembe, hogy pl. Angliában számos májátültetést végrehajtva sikerül leszorítani a paracetamol halálozást, és az egészségügy jóval felkészültebb az ilyen esetek szakszerű kezelésére. Úgy vélem, nálunk még a diagnosztizálásig is kevés eset fog eljutni, az emberek majd "tisztázatlan eredetű" okokból csendben meghalnak. Ha a mérgezéses esetek 4 órán túl kerülnek ellátásra, rohamosan csökken az esélye annak, hogy a mérgezett életben maradjon, vagy egészségkárosodás nélkül ússza meg a mérgezést. Magyarországon a paracetamol tehát jóval veszélyesebb, mint a nemzetközi statisztikákból gondolnánk.

Vajon a magyar egészségügy felkészült arra, mi lesz, ha 20 millió Algopyrint (2006 évi fogyasztás) egyszer csak paracetamollal, és egyéb alternatív szerekkel helyettesítenek? Ki lehet számolni, mibe fog ez kerülni a lakosságnak és a TB-nek. A 10 millió lakosra jutó 10-14 000 paracetamol mérgezés kezelési költsége pedig, 20 000 dolláros átlagos költséggel számítva horribilis összeg. Persze azon sokat lehet majd spórolni, ha a beteg meghal.

Alternatívák-e az egyéb alternatív szerek?
Hosszúra nyúlna ez a figyelemfelhívó cikk, ha minden alternatív fájdalom- és lázcsökkentőt végigvennénk. De egy rövid kitérőt azért még megérdemel a kérdés.

A paracetamolon kívül ma az agyonhirdetett, szabadforgalmú fájdalomcsillapítók mind az un. nem szteroid gyulladás csökkentők csoportjába tartozik (Algoflex, Algol, Advil, Aleve, Huma-Ibuprofen, Ibulös, Voltaren, Nurofen Solpaflex, Melfen, stb.). E szerek megint csak súlyos veszélyeket hordoznak a gyanútlan vásárló számára, melyekre már eddig is figyelmeztetni kellett volna a vásárlókat, de nem tették.

Egy kiterjedt, 18 vizsgálatot felölelő metaanalízis (Arch. Intern. Med.) szerint ezeknek a szereknek a szedése nőknél 5,1-szeres, férfiaknál 3,5-szeres felső gasztrointesztinális vérzés (gyomorvérzés) kockázatot jelent. Számokra lefordítva, e szerek szedése ezer gyógyszert szedőből egynél (egy millió emberből ezernél) okoz gyomorfekélyt vagy vérzést. Az idősebb kor azonban növekvő kockázatot jelent, 75 év felett már 20 gyomorvérzéssel kell számolni, és ha a betegnek volt már korábban gyomorfekély problémája, akkor az arány 30 az ezerhez. Nagyobb dózis esetén a kockázat még nagyobb! Fejfájás helyett gyomorvérzésbe meghalni nem jó csere.


A nem szteroid gyulladás gátlók másik, talán még nagyobb veszélye az infarktus, trombózis és sztrók veszély. Amikor a Merck a Vioxx-al lebukott, és kiderült, hogy a Vioxx ötszörös infarktus kockázatot képvisel, vizsgálni kezdték a hagyományos nem-szteroid gyulladás gátlókat is, mivel ezek is gátolják az un. cox-2 enzimcsoportot (és még a cox-1 csoportot is). S valóban, a Vioxx-tragédia napvilágra hozta, hogy ezek a szerek bizony másfél-kétszeres infarktus, trombózis és sztrók kockázatot jelentenek az őket szedőknek (Eur Heart J. 2006.). Ez a kockázat a fokozott vérrögképződés veszély miatt természetesen a már infarktuson átesetteknél még nagyobb! Ráadásul, mint Helin-Salmivaara és mtsi. rámutattak, ebben a kalkulált kockázatban nincsenek benne az otthon infarktusban, sztrókban, hirtelen szívhalálban meghaltak, sem a néma infarktust elszenvedettek. A kockázatok tehát jóval nagyobbak.

Zárszó: kinek az érdeke?
A magyar egészségügyi hatóságok tehát nem hozták meg a szükségesnek látszó döntést akkor, amikor mások megtették, ám most, amikor már az egész világ tudja, hogy elhamarkodott és téves döntés volt a metamizole-tartalmú gyógyszerek vénykötelessé tétele, most, a korábbi téves nemzetközi gyakorlatra hivatkozva megteszik. Hazug az az érvelés, hogy ezzel bárkit is megvédenének. A metamizole tartalmú gyógyszerek, mint az Algopyrin és Quarelin, egészen jelentéktelen egészségügyi kockázatot jelentenek, valójában ők a létező legbiztonságosabb fájdalom- és lázcsillapítók a piacon. Az egészségügyi kormányzat döntésével a magyar népesség -ráfanyalodva a rendkívül veszélyes egyéb fájdalom- és lázcsillapítók fogyasztására-, beláthatatlan egészségügyi kockázatnak lesz kitéve. Ugrásszerűen nőni fog a paracetamol tartalmú szerek és a nem szteroid gyulladás gátlók fogyasztása, s ennek következtében sokszorosára fog nőni a paracetamol mérgezések, az öngyilkossági események, a súlyos kardiovaszkuláris események (infarktus, sztrók, stb.), a gasztrointesztinális események (gyomorvérzés, fekély, perforáció), valamint a vesekárosodások száma.

Ha azt a kérdést tesszük fel, kinek az érdeke, a válasz eléggé egyértelműnek tűnik. Csak az Algopyrin 5 milliárdos piacot jelentett 2006-ban, a többi, hagyományos és kedvelt gyógyszerrel (Quarelin, Demalgon, Germicid) együtt ez lehet mondjuk 8 milliárd. A gyógyszeripar nyilván szemet vetett erre a szeletkére, és valakik az egészségügy felső vezetésében, ingyen, ostobaságból és hozzá nem értésből, vagy megfelelő kenőpénzért megtették a gyógyszeriparnak azt a szívességet, hogy betiltották a konkurenciát.

Tanács: Őszintén szólva a legjobb tanács: kerülni ezeket a szereket. Ám nem mindig lehet. A nemzetközi orvosi szaklapokban megfogalmazódott tanács: aki paracetamolt szed, szedjen mellé methionint (ez egy aminosav). Ez ugyan emelni fogja némiképp a homocystein szintjét, ami hosszú távon kardiovaszkuláris kockázattal jár, de rövid távon viszont kivédi a paracetamol mérgezést. A nem szteroid gyulladás csökkentők esetében pedig azt javasolják, hogy szedjünk mellé kis adag aspirint, ezzel csökkenthető a vérlemezkék összetapadásának a valószínűsége. Az Aspirin Protect gyomorkímélő megoldás ez esetben.
 
 
0 komment , kategória:  Szakanyagok  
Címkék: gyógyszerhatóság, veseelégtelenség, összetapadásának, gyógyszeriparnak, megfogalmazódott, izomfájdalmakra, májkárosodásból, enzimrendszerét, gyomorvérzéssel, helyettesítenek, figyelemfelhívó, statisztikákból, mellékhatásokat, ellenjavallatai, vesekárosodások, májkárosodásról, enzimrendszert, gyógyszeripart, májbetegségben, öngyilkosságot, túladagolásban, gyomorvérzésbe, antibiotikumok, phenobarbitált, agyonhirdetett, magyarországon, paracetamollal, szabadforgalmú, figyelmeztetni, elszenvedettek, lázcsillapítók, átminősíttetni, gyógyszeripari, enzimcsoportot, túladagoláshoz, statisztikákat, metamizole tartalmú, metamizole-t 1920-ban, gyógyszerek veszélyessége, összes szabad, gyógyszerhatóság tilthat, gyógyszeripar csak, valóságban keveredik, megengedettnél jóval, gyógyszeripari cégekkel, gyógyszeripart sosem, gyógyszeripar újra, igen súlyos, különféle tünetekre, emberek egyébként, szabad forgalmú, apró betűs, Béres Febrilin, British Medical Journal, Australian Adverse Drug Reactions Bulletin, Nurofen Solpaflex, Heart, Aspirin Protect,
Új komment
Név:
E-mail cím: ( csak a blog tulajdonosa látja )
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
ReceptBázis
Bulgur gombával és csikemellel...
Epres túrótorta
Mákos-almás süti
Lazac édesköményes-citromos rizottóval
Részeges nyúl
Sült hekk
Zöldséges, tepsis krumpli
Cukkinis, padlizsános egytálétel
Pirított gomba sárgarépával
Sajttal töltött gomba
még több recept
Tudjátok ?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
Hogyan lehet megszabadulni a kuponoldalak és a maikupon hírlevéltől ?
Kívánhatok, Boldog Új Évet, minden megmaradt Csatilakónak?
még több kérdés
Blog Címkék
Őszi csokor  Középkori ima  Facebookon kaptam  Őszi dekoráció  Temetőbe virággal, fénnyel  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  Szeretteinkre emlékezünk  Közelgő halottak napjára  Édesanyám  Facebookon kaptam  Jézusról szép videó klip  Kovács Sándor - Korhadt fakere...  Nem mondtál búcsúigét  Csak vidáman: Háromszéki táncs...  Esti szentmis Csaba testvérrel...  Őrangyal  Harmónia......  Jézus  Hun ima  Facebookon kaptam  Maroka barátnőmtől  mai nap képe: csendélet a sárg...  Jézus gif  Csipkebogyó olaj: az univerzál...  Rózsa csokor vázában  Harmónia......  Facebookon kaptam  Az olívaolaj testünk és otthon...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Temetőbe virággal, fénnyel  Maroka barátnőmtől  Elmondom  A Mennyországba vezető út  Szentírás üzenete - 2020. októ...  Felhők között  Csak vidáman: Háromszéki táncs...  Az időskor nehézségeiről  Gyökereim . . .  Szentmise a budapesti Örök imá...  Őszi levelek  Uram...  Halottak napja  Gondolataim . . .  De jó lett volna, ha maradsz e...  Munkába temetkezve  Őszi csokor  Mai harmónia kártyám  Felhők között  Facebookon kaptam  Kellemes teázást  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Zeneszó  Jézus szobor  Házi praktikák a szájfekély ke...  Ferenc pápa katekézise: 10.28  Kovács Sándor - Korhadt fakere...  Mindenszentek ünnepe - novembe...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Csipkebogyó olaj: az univerzál...  Szép napot kívánok  Kovács Sándor - Korhadt fakere...  Mai harmónia kártyám  Png nő  Hulló falevelek  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Egy közülünk való szent  Felhők között  Bármilyen...  Facebookon kaptam  Madárijesztő  30. évközi hét szerda esti sze...  Facebookon kaptam  Őszi dekoráció  Örök béke  Az élet és a halál misztikuma ...  Add, hogy higgyünk...  Csak vidáman: Háromszéki táncs...  Keress meg szívedben  Rozmaring – a memóriaser...  Png nő  Látod...  Halottak napja  Jó éjszakát!  Őszi kép  Zöld mező  Őszi kép  A sziklák imája (kép)  A sziklák imája (kép)  Őszi kép  Facebookon kaptam  Nov.1 Mindenszentek - Nov.2 Ha...  Esti kép  Facebookon kaptam Annuska bará...  Facebookon kaptam 
Bejegyzés Címkék
metamizole tartalmú, metamizole-t 1920-ban, gyógyszerek veszélyessége, összes szabad, gyógyszerhatóság tilthat, gyógyszeripar csak, valóságban keveredik, megengedettnél jóval, gyógyszeripari cégekkel, gyógyszeripart sosem, gyógyszeripar újra, igen súlyos, különféle tünetekre, emberek egyébként, szabad forgalmú, apró betűs, paracetamol bizonyítottan, paracetamol egyik, terápiás dózis, mérgezést okozó, paracetamol mérgezést, májkárosodás halálhoz, vezető tünetek, beteg szedi, mérgezett személynél, bekövetkezett májkárosodásról, túladagolás után, vérben mért, toxikus dózis, statisztikákat tekintjük, terápiás adagot, paracetamol készítmények, kifejezetten gyermekeknek, veszélyes határt, aktuális betegsége, paracetamolt bontó, mérgezésből lehet, paracetamol ellenjavallatai, rengeteg öngyilkossági, fejlett egészségügyi, túladagolásos mérgezések, szabad forgalmazású, svéd vizsgálat, paracetamol ötször-ötvenszer, kalkuláció persze, paracetamol halálozást, egészségügy jóval, ilyen esetek, emberek majd, mérgezéses esetek, esélye annak, mérgezett életben, paracetamol tehát, nemzetközi statisztikákból, magyar egészségügy, beteg meghal, egyéb alternatív, figyelemfelhívó cikk, rövid kitérőt, paracetamolon kívül, gyanútlan vásárló, szedése nőknél, millió emberből, betegnek volt, hagyományos nem-szteroid, cox-1 csoportot, szerek bizony, őket szedőknek, fokozott vérrögképződés, kalkulált kockázatban, otthon infarktusban, néma infarktust, kockázatok tehát, magyar egészségügyi, szükségesnek látszó, egész világ, korábbi téves, létező legbiztonságosabb, egészségügyi kormányzat, magyar népesség, rendkívül veszélyes, paracetamol tartalmú, paracetamol mérgezések, öngyilkossági események, súlyos kardiovaszkuláris, vesekárosodások száma, kérdést tesszük, válasz eléggé, gyógyszeripar nyilván, egészségügy felső, legjobb tanács, nemzetközi orvosi, homocystein szintjét, vérlemezkék összetapadásának, gyógyszerhatóság, veseelégtelenség, összetapadásának, gyógyszeriparnak, megfogalmazódott, , ,
2020.09 2020. Október 2020.11
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 313 db bejegyzés
e év: 2118 db bejegyzés
Összes: 39470 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 341
  • e Hét: 22887
  • e Hónap: 111844
  • e Év: 795187
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2020 TVN.HU Kft.