Frank Zane (született június 28, 1942-ben Kingston, Pennsylvania) egykori amerikai profi testépítő és tanár. Frank Zane egyike azoknak a testépítőknek, akik igazi ikonok a sportágban. Háromszoros Mr. Olympia cím tulajdonosa, emellett Mr. Universum, és nem utolsó sorban három diplomás értelmiségi, illetve egy sikeres fitnesz vállalkozás tulajdonosa.

2012

0 komment , kategória:  Sztárvilág, mozi:
7 ritka és furcsa fegyver.
  2013-09-03 21:44:44, kedd

A "csakram" egy kör alakú körülbelül 12-30 cm átmérőjű kihegyezett külső szélű Indiai dobó fegyver.

A "macuahuitl" egy fából készült kard alakú fegyver oldalába beágyazott obszidián (egy vulkanikus üveg kő) pengével.

A "tepoztopilli" egy fából készült lándzsa alakú fegyver oldalába beágyazott obszidián kő pengével. Az azték hadsereg fegyvere volt.

A "Kpinga" (más néven a Hunga Munga) egy az ősi Núbia híres harcosai a Azande emberek által használt három különböző pengéjű dobókés.

A "Katar" a legegyedibb kinézetű indiai tőr, H-alakú vízszintes markolattal.

A "Khopesh" egy 50-60 cm hosszúságú egyiptomi bronzból később vasból készűlt sarló-kard.

A "Zhuge Nu" (Chu-Ko-Nu) egy kínai ismétlő számszeríj, képes kilőni 15 másodperc alatt akár 10 nyílvesszőt, hatótávolsága körülbelül 60 méter.

0 komment , kategória:  Fegyverek:
Aliens egy skót apátság oldalán (3 kép).
  2013-09-03 21:31:47, kedd

A Red Bull Illume fotópályázat nyertesei (24 kép).
  2013-09-03 21:27:59, kedd

Megvannak a 2013-as Red Bull Illume fotópályázat győztes képei. Az 50 döntőbe jutott művet, a 10 kategória győztest és az abszolút győztest Hong Kongban jelentették be múlt héten. A képeket 124 országból, több mint 6400 fotós készítette, a beküldött pályaművek száma pedig meghaladta a 28.000-et.

Az abszolút győztes - Xaver Hoffmann snowboarder egy óriási radaron Németország legnagyobb műholdas kommunikációs állomásán - Raisting (Németország) (fotó: Lorenz Holder)

Sean Woolnough hullámlovas (fotó: Stuart Gibson)

Bázisugrók a görögországi Zakynthos szigetén. (fotó: Dimitrios Kontizas)

Erik Journee deszkázása Hollandiában kategóriagyőzelmet ért (fotó: Jeroen Nieuwhuis)

Travis Rice az alaszkai Tordillo hegységben. A "megvilágítás" kategória győztes képe (fotó: Scott Serfas)

Rebecca Ronald a szokatlanul tiszta vízben Hawaii partjainál (fotó: Morgan Maassen)

Luc Legrandról készült kép is döntős volt a "sorozat" kategóriában (fotó: Vince Perraud)

Gabriel Medina Ohau partjainál - Hawaii (fotó: Zakary Noyle)

Nil Soler BMX-est kérdőre vonják Barcelona belvárosában (fotó: Ismael Ibanez Ruiz)

Az "Életmód" kategória fődíjasa (fotó: Morgan Maassen)

Ben Horan vízideszkázik Wisconsinban a vörösáfonyaszüret idején (fotó: Ryan Taylor)

Kelly Slater szörfös a rajongók gyűrűjében (fotó: Jimmy Wilson)

BMX-esek a csatornában - Frisco, Colorado (fotó: Theodore Van Orman)

A Peritó gleccser belsejében - Argentína (fotó: Juan Cruz Rabaglia)

Merész beállítás Írország partjainál (fotó: George Karbus)

"Új kreativitás" kategória fődíjasa, Tomas Slavik MTB-világbajnok (fotó: Daniel Vojtech)

Keith Malloy és Dane Gudauskas szörfözni indul Norvégiában (fotó: Chris Burkard)

Vadvízi evezés a Mesa vízezésnél a Targhee Nemzeti Parkban, Idahoban (fotó: David Carlier)

Szörfösök Alaszka partjainál (fotó: Scott Dickerson)

Bázisugrás a Castleton Tower szikláról Utahban (fotó: Krystle Wright)

Bobby Okvist kűzd a hullámokkal Kalifornia partjainál (fotó: Benjamin Ginsberg)

Fredrik Berggren mutatványa egy svédországi FMX versenyen (fotó: Elias Kunosson)

Vitorlás verseny a Genfi-tónál egy hatalmas vihar előtt, Svájc (fotó: Nicolas Jutzi)

Szörfözés a Fidzsi-szigeteken egy sekély zátonynál (fotó: Stuart Gibson)