Az idős Charles utcára kerül. Senkire sem számíthat, hacsak nem a hűséges kutyájára, akit egyszerűen csak "Kutyám"-nak hív. Egyik napról a másikra élnek, tengetik életüket. Miközben az öregember a maga egyszerű módján próbál jó gazdája lenni az állatnak, állandó megaláztatásban van része. Senki sem törődik vele, senkihez sem fordulhat segítségért. Mintha nem is létezne az emberek számára. Ám kérdés, meddig tartható fenn ez az állapot, meddig tud gondoskodni magáról, a kutyájáról.

2014-07-17 17:48:37, csütörtök

Történelmi vereséget szenvedtek a brazilok a németektől
  2014-07-09 08:03:16, szerda

Brazília - Németország__2014. Foci VB__Elődöntő

A német válogatott kiütéses, 7-1-s győzelmet aratott a házigazda brazil csapat felett a labdarúgó-világbajnokság keddi elődöntőjében, ezzel elsőként került a vasárnapi fináléba.

Ez a hatgólos különbség rekord a jelenlegi tornán, de az elődöntőket tekintve a vb-k történetében is. Az ötszörös vb-győztes brazilok számára pedig negatív rekordbeállítás a hatgólos vereség.

Az európai együttes a 11. percben szerzett vezetést Thomas Müller góljával, majd a 23. és 29. perc között négyszer is eredményes volt, ezzel eldöntve az összecsapást és sokkolva a hazai közönséget. A második találatot Miroslav Klose rúgta, aki 16. vb-góljával megelőzte a brazil Ronaldót a góllövő örökranglista élén. Rajta kívül még Toni Kroos kétszer és Sami Khedira egyszer talált a kapuba. Andre Schürrle duplázott a második félidőben, a hazai becsületgólt pedig Oscar szerezte a 90. percben.

Németország 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lehet világbajnok, amennyiben a vasárnapi, riói fináléban nyer a szerdán sorra kerülő argentin-holland párharc győztese ellen.

Elődöntő:

Németország-Brazília 7-1 (5-0)

Belo Horizonte, Mineirao Stadion, 57 000 néző, v.: Marco Rodriguez (mexikói)

gólszerzők: Müller (11.), Klose (23.), Kroos (25., 26.), Khedira (29.), Schürrle (69., 79.), illetve Oscar (90.)

sárga lap: Dante (68.)

Németország:

Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels (Per Mertesacker, a szünetben), Benedikt Höwedes - Sami Khedira (Julian Draxler, 76.), Bastian Schweinsteiger - Thomas Müller, Toni Kroos, Mesut Özil - Miroslav Klose (Andre Schürrle, 58.)

Brazília:

Julio Cesar - Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo - Luiz Gustavo, Fernandinho (Paulinho, a szünetben) - Hulk (Ramires, a szünetben), Oscar, Bernard - Fred (Willian, 69.)

I. félidő:

11. perc: Kroos jobb oldali szögletét követően a brazil védők teljesen üresen hagyták Müllert, aki 6 méterről jobb belsővel a kapu közepébe passzolt (1-0).

23. perc: Özil jobb oldali beadása után Kroos, Müller, Klose volt a labda útja, utóbbi közeli kapura lövését Julio Cesar még bravúrral védte, de Klose 7 méterről ismételhetett, a labda pedig ezúttal már utat talált a bal alsó sarokba (2-0).

25. perc: Lahm jobb oldali beadása után Müller nem találta el a labdát, azonban Kroos 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0).

26. perc: Fernandinho kényelmesen vette át a labdát a brazil térfél közepén, hátulról Kroos lelopta a labdát a lábáról, majd összejátszott Khedirával, végül 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (4-0).

29. perc: Hummels passzolt Khedirához, aki két csel után összejátszott Özillel, a visszakapott labdát pedig 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (5-0).

II. félidő:

69. perc: Khedira passzolt a 16-os jobb oldalán álló Lahmhoz, aki középre gurított és a jó ütemben érkező Schürrle az ötös vonaláról a bal sarokba gurított (6-0).

79. perc: Müller nagy sprinttel utolérte a labdát a bal oldalon, majd középre adására Schürrle érkezett, aki az ötös bal sarkáról a rövid felső sarokba lőtt (7-0).

90. perc: Oscar a 16-oson befelé futva kicselezte Boatenget, és jobbal a kapu közepébe emelt a kifutó Neuer felett (7-1).

Brazil rohamokkal indult a mérkőzés, alig volt a labda a németeknél. A kezdeti nehézségek átvészelése után aztán az első adandó alkalommal gólt szereztek az európaiak, miután a hazai védők egy szögletnél teljesen megfeledkeztek a legeredményesebb riválisról, Thomas Müllerről, aki gólra váltotta a ziccert. Ezt követően már a németek akarata érvényesült, a lézengő brazil védelem újabb hibáját pedig Klose használta ki. Ez a találat olyannyira sokkolta a brazil játékosokat, hogy a németek öt perc alatt még háromszor voltak eredményesek. Ekkor úgy tűnt, mintha a sárgamezes játékosok csak bábuként álltak volna a pályán, oly könnyedén játszották át őket. A stadionban számos hazai drukker a kezeibe temette az arcát, és zokogott.

A folytatás nagy brazil rohamokkal kezdődött, több helyzete is volt a hazai gárdának, amelyet azonban Neuer védései megakadályozták abban, hogy szépítsen. A németek gyors ellentámadásokra rendezkedtek be. A tervük bevált, így felzárkózás helyett Schürrle duplájával történelmi különbségű vereséget mértek a brazilokra, akik aztán az utolsó percben megszerezték a becsületgóljukat.