Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/3 oldal   Bejegyzések száma: 25
Női vízilabda Magyar kupa 2019
  2019-05-04 22:22:41, szombat

Az UVSE zsinórban ötödször állhatott fel a dobogó legfelső fokára, miután a döntő harmadik mérkőzésén Benczur Márton tanítványai 11-7-re legyőzték a Dunaújváros csapatát. Örömszavak a főszereplőktől, valamint gondolatok az ezüstérmes mestertől és játékosától.

2019-05-04 22:15:43, szombat

A Liverpool elleni BL-diadalon Lionel Messt meglőtte a 600.-at, fantasztikus szám ez egyetlen embertől egyetlen csapatban. Az igazság pedig az, hogy amilyen formában van, a következő 1-2 évben simán összejöhet még 100 gól a katalánoknál. Itt az első 600 egyetlen videóban, aztán majd jövünk a 700-assal:
...... ......

Videó Link Lejátszási idő 50 perc

0 komment , kategória:  Lionel Messi  - Barcelona
Meghalt Romhányiné Tóth Mária világbajnok kézilabdázó
  2019-05-04 22:11:01, szombat

Nyolcvanhárom éves korában elhunyt Romhányi Józsefné Tóth Mária világbajnok kézilabdázó. A magyar szövetség honlapjának pénteki gyászjelentése felidézi, hogy Romhányiné 1960 és 1968 között 47 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban, amellyel 1962-ben ötödik, három évvel később pedig első lett a világbajnokságon.

A jobbszélső 1960-ban, 1961-ben és 1962-ben a Bp. Spartacus együttesével magyar bajnokságot, 1964-ben a Goldbergerrel pedig Magyar Népköztársasági Kupát nyert, illetve az év legjobb női kézilabdázójának választották Magyarországon.

0 komment , kategória:  Elhunyt híres emberek
Pályafutása egyik legjobb eredményét érte el Érdi Mária
  2019-05-04 22:08:58, szombat

A vitorlázó Érdi Mária második lett női Laser Radialban a francia Hyéres-ben megrendezett hagyományos French Olympic Week elnevezésű versenyen - tudatta a Magyar Vitorlás Szövetség szombaton.
A sajtóközlemény beszámolója szerint felnőtt pályafutása egyik legjobb eredményét érte el a 2020-as tokiói olimpiára már korábban kvótát szerző magyar versenyző, aki a szombati éremfutamon ugyan csak a 10. helyen ért célba, ám ezzel is megőrizte a korábbi futamokon szerzett előkelő pozícióját.
Az Érdi által vert - összesen csaknem félszáz fős - mezőnyben végzett a belga világbajnok Emma Plasschaert és a világranglista 4. helyén álló amerikai Page Railey is.

0 komment , kategória:  vízi sport
Női vízilabda Magyar kupa döntő
  2019-05-04 22:05:50, szombat

Az UVSE sorozatban ötödször lett magyar bajnok,
a diadalt követően Benczúr Márton vezetőedző a köszönet hangján szólt a klub dolgozóihoz, Faragó Kamilla nagy változásról, míg Gangl Edina hiányérzetről beszélt.
Az újpestiek vezetőedzője, Benczúr Márton a Dunaújváros elleni mérkőzést követően a csapaton túl többek közt a vezetésnek és az utánpótlásban dolgozó szakembereknek is megköszönte az áldozatos munkát.
Videók az alábbi linken Link

Sport hírek videó Link

OTP Bank Liga, 31. forduló 05.04
  2019-05-04 22:00:50, szombat

A már bajnok Ferencváros 2-1-re legyőzte szombaton az Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának rangadóján.
Ferencváros-Újpest FC 2-1 (1-1)
Groupama Aréna, 20 057 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Varga R. (22.), Lanzafame (50.), illetve Nagy D. (39.)
sárga lap: Lanzafame (74.), Gorriaran (93.), Haratin (95.), illetve Nagy D. (21.), Ristevski (45.), Zsótér (89.), Onovo (95.), Litauszki (97.)

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 62.), Blazic, Dvali, Heister - Haratin, Gorriaran - Isael, Nguen (Leandro, 81.), Varga R. - Lanzafame (Böde, 78.)

Újpest: Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Rácz (Sankovic, 84.), Onovo - Simon K. (Solomon, 90.), Zsótér, Nagy D. (Beridze, 69.) - Traoré

*
- A fennállása 120. évfordulóját ünneplő Ferencváros múlt héten biztosította története harmincadik bajnoki címét, mivel az előző kiírásban bajnok MOL Vidi FC nem tudta legyőzni a Puskás Akadémiát. A zöld-fehérek így nyomás nélkül léphettek pályára a szinte teljesen megtelt Groupama Arénában a bronzéremért küzdő ősi rivális Újpest ellen.
A két csapat történetének 226. bajnoki összecsapását az Újpest kezdte jobban, az első negyedórában Traoré, Pauljevic és Nagy Dániel is tesztelte Dibusz Dénest. Néhány perccel később mégis a Ferencváros szerzett vezetést, egy labdaszerzést követően Davide Lanzafame sarokkal készítette le a labdát, amelyet Varga Roland lőtt a kapuba. A folytatásban inkább a házigazda játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére az első félidő hajrájában egyenlített az Újpest: Burekovic szöglete után Nagy Dániel csúsztatott a kapuba.
A második játékrészben Pajovic hibáját kihasználva szinte azonnal visszavette a vezetést a zöld-fehér együttes, igaz, a visszajátszásokból kiderült, Lanzafame lesről talált a kapuba. A gólt követően kényszerpihenő következett, mivel a lelátón használt pirotechnikai eszközök miatt óriási füstfelhő alakult ki, és beterítette a pálya egészét. A folytatásban egymás után dolgozta ki - és hibázta el - a ziccereket a Ferencváros, míg az Újpest csak elvétve tudott veszélyt teremteni a hazaiak kapuja előtt. A 11 perces ráadásban az Újpest előtt adódott egyenlítési lehetőség, de újabb gól már nem született, a zöld-fehérek a 226. derbin megszerezték a 103. győzelmüket.
A Ferencváros egymást követő tizedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen az Újpest ellen, ráadásul pályaválasztóként immár 36 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban - legutóbb 2017. április 15-én a Vasastól szenvedett vereséget a Groupama Arénában.