Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/12 oldal   Bejegyzések száma: 110 
Páva
  2016-10-29 07:18:21, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Őzikék
  2016-10-29 07:17:34, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Kisróka-kisnyuszi pihi :-)
  2016-10-29 07:16:37, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Kiscica
  2016-10-29 07:14:27, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Fekete hattyúk
  2016-10-29 07:13:37, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Fehér oroszlán
  2016-10-29 07:12:38, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Fehér hattyúk
  2016-10-29 07:09:57, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Bölények
  2016-10-28 20:17:51, péntek
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Állatvilág  
Afrikai „gyógyszer”: fokföldi muskátli
  2016-10-28 20:13:07, péntek
 
 



A fokföldi muskátli (Pelargonium sidoides) gyógyító ereje a gyökerében van. Köszönheti ezt a növényben található értékes hatóanyagoknak, mint például a cserzőanyagoknak, a kumarinoknak, a flavonoidoknak, az illóolajoknak és a poliszteroloknak. Eredetileg ennek a növénynek a gyógyító hatását nem igazán ismerik el Európában, de a virág őshazájában, Afrikában nagyon sokféle betegséget orvosolnak vele. Az afrikai nép legfőképpen légúti megbetegedéseknél, gyomor- és bélproblémáknál, májbetegségeknél remél enyhülést ettől a növénytől, pontosabban annak megszárított gyökerétől, de előszeretettel használják menstruációs panaszok enyhítésére is. A növény afrikai neve Umckaloabo - amely annyit tesz: köhögés, mellkasi fájdalom -, vagyis az alapján adtak nevet ennek az ősi növénynek, hogy elsősorban milyen betegségeket gyógyít.

Klinikai vizsgálatokat mind a mai napig végeznek, hogy megbizonyosodjanak a növény gyógyító hatásáról. Az már megállapításra került, hogy a fokföldi muskátli gyökere antimikrobás hatással rendelkezik, amely a krónikus légúti megbetegedéseknél hozott pozitív eredményeket. Egy másik kutatás során az is beigazolódott, hogy a növény gyökere hatékonyan képes elpusztítani a vírusokat is.

A gyógyszeripar jelenleg teát nem, de cseppeket készít a növényből, habár fogyasztása nem mindenkinek javasolt. Mikor nem ajánlott a gyógynövény alkalmazása? Várandósság és szoptatás ideje alatt. Azok a személyek se kísérletezzenek a gyógynövényből készült készítményekkel, akik más betegségben, például vesebetegségben vagy vérzékenységben szenvednek.

A gyógynövénnyel kapcsolatos érdekesség, hogy az Afrikában élő zulu törzsek már hosszabb ideje használták a fokföldi muskátlit, de csak a törzs tagjai ismerték a növény gyógyhatását, szélesebb körben, a világban nem terjedt el az alkalmazása. Mígnem a 19. század végén egy angol úriember, Charles Henry Stevens Dél-Afrikába utazott, hogy az egyre súlyosbodó betegségét (TBC-ben szenvedett) ott orvosolja. A pihenése alatt találkozott egy gyógyítóval, aki ezzel a növénnyel kezelte. Az angol mérnök is meglepődött, hiszen a kezelés hatására egyre jobban érezte magát. Ezt követően Angliában a gyógynövényt cseppek formájában kezdték el forgalmazni.

Ha olyan panaszai vannak, amelyet a fokföldi muskátli orvosolni képes, akkor semmiképpen se készítsen saját kezűleg ebből a növényből otthoni készítményeket, hanem keressen fel egy patikát, ahol nagy esély van rá, hogy van készleten olyan csepp vagy kivonat, amely ennek a gyógynövénynek a gyökeréből készült.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
A húgyhólyaggyulladás megelőzése és kezelése- házi módszerek
  2016-10-28 19:57:02, péntek
 
 



A nők hajlamosabbak a hólyaggyulladásra, ugyanis rövidebb húgycsővel rendelkeznek, így sokkal jobban ki vannak téve a fertőzés veszélyeinek. A húgyhólyaggyulladás tünetei gyötrelmes fájdalmakkal járnak együtt, hiszen a hasogató fájdalom minden egyes ürítésnél felbukkan és makacsul kínozza a betegségben szenvedő egyént. A betegség további tünetei lehetnek még a gyakori vizelési inger, az alhasi fájdalom, a láz. Emellett a vizelet kellemetlen szagú, és előfordulhat, hogy megjelenik benne vér vagy genny is. Amennyiben húgyhólyaggyulladás gyanúja merül fel, mindenképpen keresse fel háziorvosát, aki el tudja kezdeni a kezelést. Ha viszont a gyulladás csak enyhe mértékű, vagy egyszerűen csak meg szeretné előzni ezt a fájdalmas egészségügyi problémát, akkor fordulhat a természetben fellelhető gyógynövényekhez is, amelyek nagyon sok esetben a segítségünkre lehetnek.

A megelőzésben segíthet az almaecet, mivel antibakteriális hatásokkal rendelkezik, ezért megakadályozza a fertőzések kialakulását, de azok leküzdésében is támogatónk lehet. Keverjen el egy pohár vízben egy evőkanálnyi almaecetet, majd adjon hozzá egy kevés mézet. Naponta két alkalommal is fogyaszthatja ezt a furcsa ízű, de annál hatásosabb itókát.

Az egyik legkiválóbb gyógynövény a probléma orvoslására a tőzegáfonya. Ez a gyógynövény hatékonyan képes meggyógyítani a húgyúti bakteriális fertőzéseket, ugyanis bizonyítottan antibakteriális hatással rendelkezik.

A fokhagymának nincs kellemes illata, teaként pedig egyenesen szörnyű gondolatnak tűnik. Lehet, hogy nincs jó illata és a lélegzetünk is eláll, amikor egy csészényi fokhagymateát kortyolgatunk, de megéri kipróbálni, mert nagyon hatásos. Ez a tea erős baktériumölő hatású, ezért fertőzés esetén mindenképpen érdemes bevetni. Két fokhagymagerezdet pucoljon meg, majd fokhagymanyomón keresztül zúzza össze. Tegye egy csészébe, öntsön rá 2 dl forró vizet, várjon pár percet, majd fogyassza el.

A csalán vízhajtó hatással rendelkezik, így számíthatunk rá, hogy kihajtja a baktériumokat a szervezetünkből.

A vörös áfonyából készült lé szintén segíthet a betegség leküzdésében. A vörös áfonya olyan vegyületet tartalmaz, amely a húgyút falán megakadályozza a kórokozók megtapadását. Már napi 3 deciliter vörösáfonya-lé is segíthet a kezelésben, de a megelőzésben is fordulhatunk hozzá.

A lestyánból készült tea is segíthet, hiszen baktériumölő, gyulladáscsökkentő és vízhajtó tulajdonságokkal rendelkezik. Aprítson fel két teáskanálnyi lestyángyökeret, majd öntse le két deciliter forró vízzel. Hagyja állni 10 percig, majd szűrje le.

Húgyhólyaggyulladás esetén egy teakeverék is hathatós segítséget nyújthat. Keverjen össze egy befőttesüvegben két-két evőkanálnyi aranyvesszőt, jávai tealevelet és nyírfalevelet. Tegyen egy teáskanálnyi gyógynövénykeveréket egy csészébe, majd öntse le 2 dl forró vízzel. Hagyja állni 15 percig, majd szűrje le. Naponta 3-4 csészényit is fogyaszthat belőle.

Felfázás esetén a borogatás is sokat segíthet. Készítsen főzetet kamillavirágból, szénavirágból vagy cickafarkfűből. Még forrón szűrje le, majd mártogasson meg benne egy vászondarabot. Csavarja ki, majd helyezze a fájó testfelületre. A kamillából ülőfürdőt is készíthetünk, hiszen nemcsak fájdalmat csillapít, de gyulladást is csökkent.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
     2/12 oldal   Bejegyzések száma: 110 
2016.09 2016. Október 2016.11
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 110 db bejegyzés
e év: 4199 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1227
  • e Hét: 15595
  • e Hónap: 29344
  • e Év: 234045
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.