Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 15 
Plancheite kristály
  2021-04-01 12:48:01, csütörtök
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Ásványok-ékszerek   
Kvarckristály
  2021-04-01 12:46:50, csütörtök
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Ásványok-ékszerek   
Kvarc-kalkopirit-pirit
  2021-04-01 12:45:58, csütörtök
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Ásványok-ékszerek   
Tápláljuk pajzsmirigyünket cinkkel!
  2021-04-01 12:43:44, csütörtök
 
  Friss kutatások szerint azonban a megfelelő cinkellátás drámaian csökkentheti a pajzsmirigy által termelt hormonok abnormális szintjének kialakulását.

A pajzsmirigy a triiodothyronine (T3) és a thyroxine (T4) hormonok termeléséért felelős, melyek alapvető fontosságúak a test számtalan területe számára, így az anyagcserétől a kalciumszint egyensúlyának fenntartásáig, a reproduktív rendszer szabályozásától a sejtek oxigénfelvételéig.

A cink fontos szerepet játszik a pajzsmirigy egészséges működésében.
A pajzsmirigy működését az agyalapi mirigy szabályozza, mely a pajzsmirigyet működtető hormont (TSH) választja ki.

A pajzsmirigy a nyak elülső oldalán található, a gége alatt. Ha a pajzsmirigy megnagyobbodik, az általában arra utal, hogy nem képes elég hormont termelni, ezért addig növekszik, amíg nem tudja ellátni a megfelelő hormontermelést.
A cink és a pajzsmirigy

Egy, a Clinical Nutrition nevű folyóiratban (2009) publikált kutatás szerint a cink alapvető fontosságú a megfelelő pajzsmirigyműködésben, hiszen nélküle nem tudja az inaktív T4-hormont aktív T3-hormonná alakítani; illetve a cink a sejtekben lévő pajzsmirigy hormon receptorok tevékenységének előmozdításáért is felelős. Mindezek alapján a cinkhiányban szenvedő emberek esélyesebbek a pajzsmirigy rendellenességekre.

A cink a vas után a második legfontosabb ásványi anyag a szervezet számára, mely alapvető szerepet játszik az immunrendszer, a sebgyógyulás, véralvadás, reprodukció, növekedés és a szaglás, vagyis a pajzsmirigy által ellátott területek nagy részében. A cinkhiány tünetei a nehéz sebképződés, étvágytalanság, súlyvesztés és a körmön látható kis fehér foltok megjelenése.

A University of Pennsylvania kutatói által 2007-ben végzett, és a Annals of Nutrition and Metabolism című lapban publikált kutatás kimutatta, hogy a cinkhiányban szenvedő, fizikailag aktív egyetemista korú nőknél a 4 hónapon keresztül, cink glutonát formájában adagolt, napi 26 mg cink normalizálta a T3 és T4-hormon szintet és javította a pajzsmirigy működését.

Azonban a cink szedésével vérükben csökkent a vas szintje, mely hosszútávon magában hordozza a vashiány kialakulásának veszélyét, ami pedig szintén komoly egészségügyi problémákat okozhat, mint például a T4-hormon túlzott felszívódásából adódó pajzsmirigy túlműködés. Mindezt elkerülendő alapvető a kiegyensúlyozott, tápanyagokban gazdag táplálkozás, illetve bármilyen fajta fémtartalmú (pl. cink, vas) étrend-kiegészítő orvosi felügyelet melletti szedése.

Célszerű még a cink mellett gondoskodni megfelelő szelén bevitelről is (napi 200 mikrogramm, pl. 4 szem brazil dió, 12 szem mandula) és a jód pótlásáról sem szabad megfeledkezni (napi 6 szem dió, tengeri hal).
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
A napsütés csodálatos gyógyhatása
  2021-04-01 12:41:04, csütörtök
 
  Már attól is jobb kedvre derülünk, ha kisüt a nap. A napsütésnek nemcsak a hangulatunkra van pozitív hatása, hanem más egészségügyi előnyei is vannak. A cikkben a napsütés csodás hatásait taglaljuk.

A D-vitamint a napfény vitaminjának tartják, nem véletlenül, hiszen a napfény hatására termelődik a szervezetünkben. Nagy szükségünk van rá, mert nagyon sok fontos szerepkört lát el, többek között támogatja a csontok és a fogak egészségét, de elősegíti a kalcium felszívódását, biztosítja az immunrendszer megfelelő működését, a hormontermelést, de a szív egészségének is jót tesz.

Az emberek többsége D-vitamin-hiánnyal küzd, pedig ez a vitamin sokféle betegségtől megóvhat bennünket. Tartózkodjunk annyit a napon, amennyit csak tudunk, hiszen a napfénynek számos egészségügyi előnye ismeretes. Többek között csökkentheti egyes rákos betegségek kialakulásának kockázatát.

Természetesen be kell tartanunk a megfelelő óvintézkedéseket, de a napfény számos daganatos megbetegedés megelőzésében is segítségünkre lehet, leginkább a tüdőt, a nyelőcsőt, a mellet, a bélrendszert, a gyomrot, a petefészket, a hasnyálmirigy, a végbelet, illetve a vesét érintő rák esetében.

Az alvás elengedhetetlen a regenerálódáshoz és a gyógyuláshoz, de nagyon sokan küzdenek álmatlansággal, alváshiánnyal. Tanulmányok arról számoltak be, hogy a napozás segíthet szabályozni a cirkadián-ritmust, ez pedig jelentősen javítja az alvás mennyiségét és minőségét. Ez különösen igaz az idősebb emberekre, akik gyakran küzdenek alvási gondokkal.

Napfény hatására melatonin nevű hormon is termelődik a szervezetünkben, amelynek hatására szintén jobban fogunk aludni. A napfény hozzájárul még a szerotonin termelődéséhez is, amely a melatonin előfutárának is tartanak. Ez egy olyan neurotranszmitter, amely jobb alvást biztosít, javítja a hangulatot és csökkenti a szorongást.

A napfény hiánya miatt jelentősen romlanak a kognitív funkciók, illetve megnő a depresszió és a skizofrénia kialakulásának kockázata is. A napfény azonban segít a D-vitamin és más hormonok termelődésében, ami enyhíti a depressziós tüneteket, javítja a hangulatot, növeli az endorfin hormont a szervezetben, és összességében hozzájárul a jobb mentális egészséghez.

A napfény értágító hatással is rendelkezik, ennek hatására csökken a vérnyomás, és meglepő módon, a koleszterinszint is, így mérséklődhet a szív- és érrendszeri betegségek, az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség, illetve gyulladás és metabolikus szindróma kialakulásának kockázata is.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
     2/2 oldal   Bejegyzések száma: 15 
2021.03 2021. április 2021.05
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 196 db bejegyzés
e év: 2611 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1149
  • e Hét: 9931
  • e Hónap: 41417
  • e Év: 246118
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.