Belépés
furaila.blog.xfree.hu
"Nem az a fontos, hogy milyen iskolákat végeztél, hogy mit dolgozol, hanem hogy milyen EMBER vagy!" BMI ******
2005.10.25
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
Akkor mivan: nem írta alá?
  2007-12-29 16:57:36, szombat
 
  Kedves Honditársaim!

Többen kértetek arra, hogy írjam meg véleményemet a magyar Országgyűlés által 2007. december 17-én elfogadott, az ,,egészségbiztosítási pénztárakról" szóló törvény elfogadásáról.
Ezt, advent lévén, nem tudtam megtenni. Ugyanis, egész szívemmel és lelkemmel nagycsaládos édesanya vagyok elsősorban, akitől 2002 óta elveszi a magyar politikai hatalom az Advent áhítatát! Sőt! Elveszi a magánéletemet! Teszi ezt úgy, hogy rátelepszik- és, mint a higany, alattomosan belefolyik és fölszívódik minden élő organizmusba, így az emberi testbe - képletesen - lélekbe. Ott aztán romboló folyamatokat elindítva lassú pusztulásra kényszerít bennünket.
Ez ellen csak úgy tudtam tiltakozni, hogy kicsuktam, eltávolítottam az életemből a politikai higanyt. Persze, az ő maga undorító nyomulásával és a média segítségével csak-csak beszivárgott a mindennapjainkba.
Nos túl vagyunk egy újabb ilyen karácsonyon is és ismét elolvasom a világhálón keringő híreket. Többek között, a tegnapi híradások nagy durranását, hogy a köztársasági elnök nem írta alá az ,,egészségbiztosításakról" szóló törvényt és álságos kifogásaival visszaküldte azt az Országgyűlésnek!
Mekkora hír! Hogy oda ne rohanjak! Visszaküldi! Óh, milyen egy rendes közt elnök! Nem írta alá! Még a kifogásait is megfogalmazta, imígyen:
,,Legalább a reform irányában és alapjaiban megegyezésre kell jutni a politikai erőknek. Ebben mind a kormánynak, mind az ellenzéknek felelőssége van."

Na, erre mondják amúgy pestiesen, hogy ,,Oda ne rohanjak!"

Miféle felelősségről ír ez az ember? A ,,politikai erők" felelősségéről.

Azoknak a politikai erőknek a felelősségére apellál, amelyik évek óta arra biztatta, és biztatja a magyarság - csonka országi - maradékait, hogy tagadja meg az önhibáján határon túlon rekedt nemzettestvéreit; meg, hogy merjen kicsi lenni!!!???

És azon nemzettestvéreinket, akik nem tettek eleget ezen genocídiális felszólításnak, meg lettek verve, le lettek lőve és maradék kis életterüket is szétoszlatták.
Sőt, a jövőben az ilyen törvénynek nevezett népirtási törekvésekkel a szimpatizánsaikat is el akarják pusztítani, még mielőtt rájönnének, hogy mennyire ,,szarnak" nézik őket és mint ilyent, átlapátolni készülnek a képletes ,,palánkon"!



Milyen álságos aggályt fogalmazott még meg a köztársasági elnök?
Olyan, mint például:

,,Nem értek egyet azzal, hogy egy, a társadalom életét alapvetően és hosszú távon meghatározó törvény ilyen eljárásban szülessen meg. A törvény jövendő hatását bizonytalanná és kockázatossá teszi, hogy nem készült hozzá valódi hatástanulmány. Sem számítások, sem használható külföldi tapasztalatok nem támasztják alá, hogy ez a modell valóban eredményes lehet."

Ó, hogy milyen egy rendes ember ez a közt. elnök? Hiszen nem ért egyet azzal sem, hogy ,,ilyen eljárással szülessen meg" ez a törvény. Erre csak egy kérdésem lenne: akkor miért küldi vissza annak az Országgyűlésnek, amelyik tuti, hogy ismét meg fogja szavazni???

Ne, ne fárasszuk egymást Sólyom László úr, mert ez nem más, mint a magyarság kifárasztásos kivéreztetése!!!

És ezek után már nem is részletezem tovább az összes álságos aggályát ennek a közjogi méltóságnak!! Mert, aki külföldi példákkal akarja igazoltatni ezen törvény létjogosultságát az vagy annyira elidegenedett, elszállt a magyar valóságtól, vagy annyira számítóan álságos, hogy szóra sem érdemes! Mert ez a közjogi méltóság azt hiszi, hogy Magyarországon - hozzá és a politikai elithez tartozókhoz hasonló módon - mindenkinek lehetősége volt az

Ismereti- az anyagi- és a kapcsolati tőkefelhalmozásra

abban a telelökött szocializmus nevezetű hazugságban!!!

Hát, nem a rohadt életben!

Mert itt évtizedekig diktatúra volt, méghozzá a kádári suttyom-terrorral és hazugságokkal megvalósuló DIKTATÚRA!

Ennek kultuszát mentették át a rendszerváltozás nevezetű felfordulásba a mostani parlament képviselői. Ja, hogy állítólag van ellenzéke is ennek a parlamentnek??? Persze, hogy van!!! Méghozzá olyan, amelyik hol kivonulgatva, hol meg magát bent felejtve asszisztál ehhez a PARLAMENTÁRIS DIKTATÚRÁHOZ!!!

És miért tartom mindezt álságosnak? Hát, csak azért, mert ez a parlament tuti, hogy ismét meg fogja szavazni, minden változtatás nélkül ezt a modern népirtásra törvényes lehetőséget adó törvényt!!! Ha ezt Sólyom László nem tudja, akkor HAZUDIK, mint a miniszterelnők, akitől meg kell védenünk magunkat!!!

ÖNVÉDELEMRE KÉPES BOLDOG NÉPET ÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MAGUNKNAK!!!

Bóna Mária Ilona

Budapest, 2007. december 29.
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Megalkuvó, álságos aggályok
  2007-12-29 14:51:23, szombat
 
  Nem írta alá az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt az államfő.
2007-12-28 02:25:03 elnök


Tisztelt Honfitársaim!

Ma jár le az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény kihirdetésének határideje. A törvénnyel nem értek egyet, azt nem írom alá, nem hirdetem ki.
Az egészségügyi ellátás átalakítását magam is szükségesnek tartom, éppen úgy, mint a nyugdíjrendszerét is.

Súlyos kifogásaim vannak azonban az átalakításnak azzal a módjával szemben, amelyet az egészségbiztosítási törvénynél alkalmaztak.

A törvényt kifogásaim részletes kifejtésével visszaküldöm az Országgyűlésnek.

Tekintettel a kérdés súlyára és az elkerülhetetlen hasonló reformokra aggályaimat egyszersmind az ország közvéleménye elé kell tárnom.

A társadalombiztosítás átalakítása csak bizonyos társadalmi és politikai feltételek teljesülése esetén lehet eredményes. Mindenekelőtt semmilyen nagy reformot nem lehet sikerre vinni a terhet viselő állampolgárok bizalma nélkül.

Az is kockázatos, ha az ilyen horderejű átalakítások parlamenti ciklusokhoz igazodnak.

Legalább a reform irányában és alapjaiban megegyezésre kell jutni a politikai erőknek. Ebben mind a kormánynak, mind az ellenzéknek felelőssége van. Végül a sikerhez szükség van az érintettek, esetünkben az orvosok és az egészségügyben dolgozók többségének támogatására, de legalább arra, hogy a változásokat elfogadják.
Az eredményes átalakításnak ezek a feltételei az egészségbiztosítás reformjánál eddig nem teljesültek.

Ezen túl kifogásolható a törvény meghozásának módja, és a törvény több lényeges tartalmi eleme is.

A megalapozott, egyetértésre számító törvényalkotáshoz szükséges, hogy az érdekelt társadalmi szervezeteknek és érdekképviseleteknek lehetősége legyen érdemi véleményt adni a törvénytervezetről.
Azonban a Törvény esetében szakmai szervezetek nem, vagy megkésve kaptak tájékoztatást a készülő Törvény szövegéről, és "főleg az orvosi szakmai kollégiumok számára" nem állt rendelkezésre elég idő a véleményezésre. Mi több, a törvényjavaslat a politikai háttéralkuk során folyamatosan és lényegesen változott, a legutolsó pillanatig.

Nem lehet elvárni országgyűlési képviselőktől, hogy néhány órával korábban megismert, a bizottsági ülés kezdetén, vagy éppen a végszavazás előtt kiosztott nagyszámú módosításról azonnal és felelősen állást foglaljanak.
Nem értek egyet azzal, hogy egy, a társadalom életét alapvetően és hosszú távon meghatározó törvény ilyen eljárásban szülessen meg.

A törvény jövendő hatását bizonytalanná és kockázatossá teszi, hogy nem készült hozzá valódi hatástanulmány. Sem számítások, sem használható külföldi tapasztalatok nem támasztják alá, hogy ez a modell valóban eredményes lehet.
Így ez veszélyes kísérlet, amelynek mindannyian - választási lehetőség nélkül -kényszerűen kísérleti alanyai lennénk.

A biztosítási rendszer működési költségei a törvény szövege szerint is bizonyosan és kiszámíthatóan többszörösére fognak emelkedni, és a magánbefektetők természetesen profitot is felvehetnek. Ezért különösen hiányoznak az arra vonatkozó számítások, hogy mennyi pénz jutna a hatékonyság és az ellátási színvonal javítására. Korrekt számítások és külföldi tapasztalatok hiányában pedig még inkább elvárható, hogy az átalakítás fokozatosan, folyamatos mérésekkel és visszacsatolásokkal menjen végbe.

Ahhoz képest viszont, hogy a törvény mégis egyetlen lépésben kívánja az alapvető változást végrehajtani, a majdani rendszer működését biztosító végrehajtási szabályok szövege, de még koncepciója sem készült el. Sőt, a rendszer lényegét adó rendelkezések is hiányoznak a törvényből - például a biztosítási pénztárak és az országos kockázatközösségi alap feladatainak és pénzforrásainak pontos elhatárolása.
A külföldi tapasztalatok szerint a biztosítók mindaddig válogatnak az egészséges és a drágán gyógyítható biztosítottak között, amíg az gazdaságilag kifizetődő.
Ezt csak olyan jogi szabályozás zárhatja ki, amely gazdaságilag teszi érdektelenné a válogatást. Erre azonban a törvényben nincsen elegendő biztosíték.

A fejkvóta-rendszer a külföldi tapasztalatok szerint nem hatékony eszköz a biztosítók gazdasági érdekeivel szemben.

Az országos kockázatközösség szabályozása pedig a törvényben hiányos.

A törvény az egészségügyi ellátás javulását a versenytől, mégpedig a biztosítási pénztárak versenyétől várja. A verseny és a magántőke bevonása a társadalombiztosításba alkotmányosan lehetséges, és adott körülmények között eredményre is vezethet.

Azonban a külföldön egyedül hatékonynak bizonyult árversenyt a törvény kizárja. Mivel a legtöbb helyen csak egy intézmény van elérhető közelségben, a rendelők és kórházak közötti verseny legfeljebb a fővárosban és az egyetemi központokban jöhet létre. Valódi verseny létrehozása helyett tehát a törvény inkább az állam ellenőrző és szervező feladatát ruházza át az egészségbiztosítási pénztárakra, ez pedig nem éri meg az árát, ti. az átalakítás terheit és súlyos bizonytalanságát.

Mindezek alapján kértem az Országgyűlést, hogy orvosolja a jogalkotási eljárás súlyos hiányosságait. Ezt az államszervezet demokratikus működésének biztosítása megköveteli. Másrészt kértem az Országgyűlést, hogy fontolja meg a tartalmi kifogásaimat is: különösen a garanciák hiányát, a törvény befejezetlen voltát, a verseny korlátozottságát, és a mindebből, valamint a hatásvizsgálat hiányából fakadó bizonytalanságot és a túlzott kockázatot. Csak ezek kiküszöbölésével lehet annak a bizalomnak és társadalmi támogatásnak kialakulására számítani, amely nélkül sem az egészségbiztosítás átalakítása, sem a kikerülhetetlenül előttünk álló nyugdíjreform nem lehet sikeres.

Összefoglalva: egyetértek azzal, hogy az egészségügyben változásra van szükség.

Azonban egy ilyen nagy reform támogatás és bizalom nélkül nem lehet eredményes. Sem külföldi tapasztalatok, sem megalapozott gazdasági számítások nem igazolják, hogy a törvény javítaná az ellátást.
A törvény szándéka ellenére a biztosítóknak gazdasági érdeke marad az ügyfelek közötti válogatás. Valódi verseny is csak nagyon szűk területen alakulhatna ki.
Az egész ország egy olyan kísérlet kényszerű alanyává válna, amelynek kimenetele bizonytalan. Ezért döntöttem úgy, hogy a törvényt nem írom alá. Köszönöm szépen.

http://www.fideszbp20.hu/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Siklósi András verse:
  2007-12-29 14:15:08, szombat
 
  A Turul Szövetség s a magam nevében minden kedves barátomnak,
harcostársamnak és jóakaratú ismerősömnek bensőséges, jézusi szeretetben
bővelkedő magyar karácsonyt és eredményes, boldog új esztendőt kívánok!

Az ünnepek alatt családi körben szusszanjunk egy picit, de azért ne
feledjük, hogy jövőre az eddigieknél is keményebb harcok várnak ránk, mert
hazánk és népünk immár végveszélybe jutott.

(Csatoltan küldött versem is erről tanuskodik, mely szabadon közölhető,
honlapokra tehető vagy levelezői hálózatokba továbbítható.)

Isten áldd meg a magyart! Honfitársi üdvözlettel
Siklósi András (Szeged)



Gyilkosaink ellen

Még dőzsöl a zsarnok zabál és iszik
Vérünkben áztatja szennyes mancsait
s javainkban dúskál Sandán vigyorog
Bilincsbe vert lelkünk némán háborog
Elpusztítanak hogyha nem vigyázunk
széttépik jövőnket s meglopják álmunk
Vissza kell térnünk őseink hitéhez
gyökereinkhez s az éltető Fényhez
Micsoda sors az amit nekünk szántak
pribékjei a rettentő Sátánnak?
Elég a nyomorból nem tűrünk tovább
Mától hóhéraink hordjanak igát
mert mi itthon vagyunk ez a mi hazánk
édes szülőföldünk ölelő anyánk
Eljött a mi időnk Bár nincs fegyverünk
végre eltiprónk szemébe nézhetünk
Rongyosok vitézek ne aludjatok
veszély fenyegeti szabadságotok
Nem bocsáthatunk meg nincs több szeretet
Isten se véd meg egy puhány nemzetet
Előre halálig Nincs mit vesztenünk
csak ha bátran küzdünk akkor győzhetünk
Tüzes magyarok rontsunk a gonoszra
űzzük innen el vagy fojtsuk a porba

 
 
0 komment , kategória:  Általános  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
2007.11 2007. December 2008.01
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 176 db bejegyzés
e év: 2982 db bejegyzés
Összes: 7719 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 81
  • e Hét: 1791
  • e Hónap: 10395
  • e Év: 46336
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.