1951.01.15
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 6
5 gól = Ezüst cipő
  2009-10-16 23:29:15, péntek

U20 VB torna második legjobb gól lövője: a magyar Koma Vlagyimir 5 gólt lött a tornán

U20 VB ezüst cipőjét Koma Vlagyimir kapt Saját videótáramba teszem ezt!

2009-10-16 23:14:52, péntek

Érem átadás Magyaroknak U20 VB Saját videótáramba teszem ezt!

U20-as vb, Egyiptom, 3. helyért:
Magyarország: Gulácsi - Szekeres, Debreceni, Szabó, Zámbó - Gosztonyi, Korcsmár, Simon Á., Koman - Futács (Németh 19.), Simon A.
Costa Rica: Alvarado - Gamboa, Mena, Oviedo, Smith - Estrada, Guzmán, Madrigal, Varela - Martínez, Urena
A versenykiírás értelmében a bronzmérkőzésen döntetlen esetén nincs hosszabbítás, azonnal tizenegyesek következnek.
Németh Krisztián betegsége után még nincs tökéletes erőállapotban, ezért csak a kispadon kap helyet a hasonló cipőben járó Simon Ádámmal együtt. A Ghána elleni, keddi elődöntőben nagyot hibázott Présinger Ádám helyett Zámbó Bence játszik majd balhátvédet. A csapatba visszatér az eltiltását letöltő Koman Vladimir és Szekeres Adrián is.
Pályán a csapatok. Rövidesen kezdődik a bronzmérkőzés. A FIFA-elnök, Sepp Blatter köszönti a játékosokat. Ott sündörög mellette a Costa Rica-i szövetség első embere, és Kisteleki István is.

1. perc: A közép-amerikaiak kezdték a meccset
2. perc: Az első magyar támadás, és majdnem gól. Simon András fordult le a tizenhatoson belül emberéről, Alvarado lábbal védte a lövést
5. perc: Futács lőtt 20 méterről, jócskán mellément
Már most látszik, hogy a Costa Rica-iak jobboldala a veszélyesebb, Estradára és Gamboára nagyon oda kell figyelni.
12. perc: Futács kapott nagyot hátulról, miután már elpasszolta a labdát. Reméljük nincs nagyobb baj.
14. perc: Madrigal tört be a tizenhatoson belülre, szerencsére Szekeres az utolsó pillanatban felszabadított. Futács úgy tűnik nem tudja folytatni.
Letámad a magyar válogatott, könnyen zavarba hozható a Costa Rica-i védelem.
22. perc: Németh cselezett a tizenhatoson belül, a harmadik védő szerelte
24. perc: Két Costa Rica-i szöglet után Koman iramodott meg, de nagy igyekezetében elhagyta a labdát.
27. perc: Gozstonyi hatalmas beadását Simon András csúsztatta meg, Németh elől sajnos elhalászta Alvarado.
Nincsenek helyzetek, alacsony a színvonal. Mindkét csapatnál nyomokat hagyott a hosszú menetelés, a hatalmas hőség sem könnyíti meg a játékosok dolgát.
33. perc: Mena kapta kezezésért a meccs első sárgáját.
36. perc: Guzman szlalomozott a védők között, szerencsére elönzözte a helyzetet, majd Gulácsinak kellett figyelnie egy megpattanó beívelésnél
37. perc: Estrada centerezésére senki nem érkezett. A labdabirtoklás nyomasztó Costa Rica-i fölényt mutat: 35-65 százalék.
45. perc: Egy perc lesz a ráadás. Koman lövését blokkolták a védők.
Lendületes kezdés után visszaesett a tempó, a mieink nagyon fáradtnak tűnnek. Koman egyelőre sok hibával játszik, szerencsére a Costa Rica-iak nem tudnak mit kezdeni a mezőnyfölényükkel.

Eredmény: 0.0

Képek a meccsről az alábbi linken
Link
Második félidő
49. perc: Óriási Simon-bomba jó 25 méterről. A labda kipattant a kapusról, de Németh nem indult meg, így Alvarado összeszedte másodjára.
52. perc: Szabó is besárgult.
54. perc: Gosztonyi beadásszerű lövését ujjheggyel kiütötte Alvarado.
54. perc: A csereként érkezett Varga vette célba a jobb alsó sarkot, Alvarado óriási bravúrral védett.
Akárcsak az első félidőben, ismét lendületesen kezdett az Egervári-csapat. Rövid ápolás, a magyar kapitány Komannak magyaráz.
61. perc: Magyar helyzet, de a japán bíró sípszava közbeszólt. A lassításból nem derült ki, hogy mit látott Nisimura.
63. perc: Újabb cserélt a Costa Rica-i kapitány: Hernandez a pályán.
A közép-amerikaiak beálltak védekezni, a magyarok sokkal jobbak a fordulás óta.
68. perc: A Korcsmár buktatásáért megítélt szabadrúgást Koman tekerte középre, Szabó a védők szorításában már nem tudta irányítani a fejesét, amely így is kis híján beakadt
71. perc: Mi maradt ki! Gyönyörű magyar támadás végén Koman adott a második hullámban érkező Némethnek, aki sajnos középre lőtte a labdát. A kipattanót Korcsmár vágta rá, centikkel ment mellé.
74. perc: És megint Németh. A hosszan előreívelt labdát kapásból ellőtte az AEK Athén támadója, de rosszul találta el.
Costa Rica teljesen elkészült az erejével. Jó lenne még a rendes játékidőben eldönteni a meccset, mivel a szabályok értelmében nincsen hosszabbítás, a büntetőpárbajban pedig bármi megtörténhet.
79. perc: Alvarado mindent fog: ezúttal Gosztonyi lövését tolta ki.
80. perc: A szöglet után Simon lövésénél már verve volt a kapus, de a kapufáról kipattant a labda
82. perc: Nem lehet igaz...Urena húzott el a magyar védelem előtt, majd a tizenhatos vonaláról kilőtte a jobb alsó sarkot. (0-1)
88. perc: El van átkozva Simon: ezúttal fejjel hagyott ki egy óriási ziccert.
92. perc: Már megint mit küzdenek a fiúk. Varga adott középre, kis híján a győztes gól. Pillanatokkal később Koman lövése ment éppen csak mellé.
89. perc: Némethet rántották le - tizenegyes. Mena megkapta második sárgáját.
90. perc: Koman bevágta! (1-1)
Nézd meg a videót Link

93. perc: Hernandez állította meg Gosztonyit, sárga.
94. perc: Vége a meccsnek. Következnek a tizenegyesek.